Da li bi Srbiji bilo bolje da ima manje stanovnika?

Не, било би исто, само на мањој разини, што би рекли на Пантовчаку.

Наиме, од 1991, из Србије је нестало МИЛИОН И ПО ЉУДИ (око 500 000 се населило, па је субтотал минус милион).

А живи се горе него 1991.

Зато је можда решење у бекству у Амстердам.
 
Izrael ima 20000km kvadratnih,manji je od vojvodine, a stanovnistvo mu je 7,5 miliona.Jel to znaci da broj jevreja treba prepoloviti jer ih je previse u toj pustinji,zivece bolje ako ih bude manje? ovakve teme su debilne i idiotske,ako je politicarima tesko da razvijaju i poboljsavaju Srbiju,neka idu u afriku gde i pripadaju mentalno.
 
Izrael ima 20000km kvadratnih,manji je od vojvodine, a stanovnistvo mu je 7,5 miliona.Jel to znaci da broj jevreja treba prepoloviti jer ih je previse u toj pustinji,zivece bolje ako ih bude manje? ovakve teme su debilne i idiotske,ako je politicarima tesko da razvijaju i poboljsavaju Srbiju,neka idu u afriku gde i pripadaju mentalno.

Супер, све је коректно написано, још само да схватиш да, авај, политичари нису етиологија већ симптом, да се тако медицински изразим.
 
Pa predpostavljam da cemo svejedno videti za koju godinu posto je svake god. 50k manje ljudi.

Не, већ гледамо, јер је у односу на 1991. мање МИЛИОН И ПО ЉУДИ.

- - - - - - - - - -

Broj stanovnika se ovde stalno smanjuje. Da nisu dosle izbeglice, bilo bi nas jos par stotina hiljada manje... Smanjujemo se i ne postaje nam bolje.

Pocetna teza ne moze da se potvrdi u praksi.

Да, било би нас МИЛИОН И ПО МАЊЕ а овако је само једно тричаво МИЛИОНЧЕ.
 
Ovih dana nesto mislim da bi mozda standard u Srbiji bio visi da ima manje stanovnika.
Ako se realno pogleda Srbija ima ko zna koliko penzionera, nezaposlenost je sigurno preko 35% a kod mladih i vlast priznaje cifru od 50%.

I druge drzave nemaju velik broj stanovnika a standard im je veci od Srpskog..

Sta mislite?

Bitna je starosna struktura stanovništva, šta ti vredi 50 miliona ako su većina babe.
Da stanovništvo bude u proseku mlado (i da se to održava, već na koji način...)

A standard nema veze sa brojem stanovnika...
 
Pitanje ziveti bolje moze se na razlicite nacine tumaciti . Sreca i dobar zivot nemaju puno veze sa novcem , mada je i to povezano

Имају.

Наиме, добар телефон производи срећу, а за добар телефон потребан је новац.

Јер ипак, нећемо се лагати да нас усрећују лабудови, сумраци, изласци сунца, и летњи поветарци.
 
Bitna je starosna struktura stanovništva, šta ti vredi 50 miliona ako su većina babe.
Da stanovništvo bude u proseku mlado (i da se to održava, već na koji način...)

A standard nema veze sa brojem stanovnika...
Pa rezon je da posto je nezaposlenost toliko velika (dakle ti ljudi ne doprinose privredi), ista suma para ce nekako biti rasporedjena na manje ljudi.
 
Izrael ima 20000km kvadratnih,manji je od vojvodine, a stanovnistvo mu je 7,5 miliona.Jel to znaci da broj jevreja treba prepoloviti jer ih je previse u toj pustinji,zivece bolje ako ih bude manje? ovakve teme su debilne i idiotske,ako je politicarima tesko da razvijaju i poboljsavaju Srbiju,neka idu u afriku gde i pripadaju mentalno.

E oni se skupe i odu svi u Izrael, ako treba...

Znam lično primer gde jedna doktorka koja živi u Švajcarskoj ( u svom mogućem luksuzu) ostavlja sve i odlazi u Izrael na neodređeno...Jbg to je država i narod...

Zamišljam kad bi nekog našeg krezavog gastosa sa pivskim stomakom naterao nazad u Srbiji, ni govnjivom motkom...a o tzv intelektualcima (čuvenim odlivenim mozgovima) da ne govorim...
 
E oni se skupe i odu svi u Izrael, ako treba...

Znam lično primer gde jedna doktorka koja živi u Švajcarskoj ( u svom mogućem luksuzu) ostavlja sve i odlazi u Izrael na neodređeno...Jbg to je država i narod...

Zamišljam kad bi nekog našeg krezavog gastosa sa pivskim stomakom naterao nazad u Srbiji, ni govnjivom motkom...a o tzv intelektualcima (čuvenim odlivenim mozgovima) da ne govorim...

Да, али њој је у Израелу забавно.

Јер, Израел има јако много Музеја.

То не можемо рећи и за АП Војводину.
 
Да, али њој је у Израелу забавно.

Јер, Израел има јако много Музеја.

То не можемо рећи и за АП Војводину.

Da, ali ovde je bio slučaj neke krize...i sigurno nije bila jedina...
Da li je muzej, da li nešto drugo ne znam...ali funkcioniše i država i narod...
 
Имају.

Наиме, добар телефон производи срећу, а за добар телефон потребан је новац.

Јер ипак, нећемо се лагати да нас усрећују лабудови, сумраци, изласци сунца, и летњи поветарци.
mozda imamo razlicite poglede na svet . Po meni bi idealan zivot bio odigrati par basketa dnevno , popusti sa drustvom par dzointa i par piva , skijati par meseci godisnje. Voditi ljubav uvek i na svakom mestu ( cak i na poslu ). a za to sve mi je dovoljna nokia 3310
 
Da, ali ovde je bio slučaj neke krize...i sigurno nije bila jedina...
Da li je muzej, da li nešto drugo ne znam...ali funkcioniše i država i narod...

Да, али не можеш да очекујеш да се неко врати из Малмеа да робује Мишковићу јер "тако захтева национална политика".

Израелци су култруна, економска, научна велесила.

Србија то није.

Али није проблем што није. И Израел је 1948. био пустиња.

Проблем је што Србија не дозвољава да просперираш.
 
mozda imamo razlicite poglede na svet . Po meni bi idealan zivot bio odigrati par basketa dnevno , popusti sa drustvom par dzointa i par piva , skijati par meseci godisnje. Voditi ljubav uvek i na svakom mestu ( cak i na poslu ). a za to sve mi je dovoljna nokia 3310

Да, стидим се признати да сам ја Окорели Материјалиста.
 
Koliko sam cuo , u Srbiji godisnje ima oko 300.000 abortusa ...
Da li je to "ne dovoljno da se rese ekonomska pitanja , broj penzionera i zaposlenost u Srbiji" ?!
koliko je "potrebno , pa da bude dovoljno" ...?!

U Sr. ima 300000 abortusa (mada to nije sigurno potvrđeno) zbog teške zdravstvene (ne)kulture. U istom su rangu karcinomi u odmaklom stadijumu, krezavi ljudi...
 

Back
Top