Vučić o oprostu dugova najsiromašnijima: Ja nisam Deda Mraz

Reg

Elita
Poruka
24.712
Kako država ne mora samo da uzima novac iz džepova građana, već može i da pomaže, u prethodnom periodu pokazale su vlade u Zagrebu, Skoplju i Prištini koje su odlučile da svojim najsiromašnijim stanovnicima oproste deo dugova.

Tako Vlada Hrvatske oprašta dug manji od 4.500 evra građanima čiji su lični računi blokirani duže od godinu dana. To važi za dugove prema teleoperaterima, bankama, javnim preduzećima, gradskim i poreskoj upravi.

U Makedoniji država otpisuje dugove onima koji žive od socijalne pomoći, nezaposlenima i onima koji su izloženi socijalnom riziku, uz uslov da porodica ima ukupna godišnja primanja manja od 1.700 evra. Tako je do sada više od 4.500 građana oslobođeno dugova za električnu energiju, grejanje i kredite.

Vlada Kosova u sredu je odlučila da otpiše dugove nastale do 31. decembra 2008. godine, uz uslov da građani isplate dug koji imaju od tada. Oprašataju se dugovi za porez na imovinu, carinu, struju, vodu, smeće i grejanje.

U Srbiji međutim građani ne mogu da računaju na ovakvu pomoć države.

"Pravo da vam kažem ne bi bilo fer prema onima koji redovno izmiruju sve svoje obaveze. Ali ja nisam od tih Deda Mrazova, ja uvek biram nekako teži put, a manje put udvaranja. Ne znam kako da oprostimo, ne znam pod koji izgovorom bilo kome, bilo šta da oprostimo. Svi režijski troškovi su u našoj zemlji ubedljivo najniži“, kaže premijer Aleksandar Vučić.

Poslanici opozicije međutim postavljaju pitanje kako je država onda mogla da oprosti 17 miliona dolara duga Air Srbije prema Aerodromu.

Inače, najveći oprost dugova na svetu imao je Island koji čije su banke, prema procenama oprostile građanima oko dve milijarde dolara duga od 2008. godine, kada je izbila svetska finansijska kriza.

Imam predlog: najsiromašniji građani bi trebalo da počnu da daju deci imena Abdulah, Ahmed, Vahiba i slično, možda zavaraju Deda Mraza pa pomisli da su to njegovi veliki arapski prijatelji, doduše siromašni, ali prijateljstvo se ne gleda kroz novac, je l' tako?
 
Dobro, nije Deda Mraz, više je Superhik, uzima siromašnima i daje bogatima.
Хе, хе... Како може бити Деда Мраз онај коме су партију направили у ЖУТОМ СЕКТОРУ,
а ментори му били Боки-Просербиа и рахметли Мики Ракић из главног СТОЖЕРА?

:hahaha:
 
Према договору Владе Србије и ММФ-а који се држи у тајности, Вучићев режим је преузео обавезу да најкасније до краја маја 2015. године додатно смањи плате и пензије за још 8% до 10%. Овај план Вучићев режим крије као змија ноге али нам је потврда о том договору стигла директно од једног учесника у преговорима са ММФ-ом. То значи да ће се поред већ постојећег смањења плата и пензија од 10% које важи од децембра 2014. године ићи на још једно и то најкасније до краја маја 2015.

Разлог за ово додатно смањивање плата и пензија је страх ММФ-а да Србија неће моћи да сервисира постојеће дугове јер спада у високо задужене земље где је однос јавног дуга прешао преко 70% БДП-а. Вучићев режим у 2015. години планира да се додатно задужи са седам милијарди евра а од тог новца преко пет милијарди евра отићи ће у 2015. години на отплату доспелих главница и камата.

Пошто је привредна и индустријска активност у Србији потпуно замрла и из месеца у месец бележи катастрофалан пад доћи ће и до највећег буџетског дефицита икада. Вучићев режим без додатног смањивања плата и пензија не може једноставно да сервисира постојеће дугове јер мора да се задужује по изузетно високим каматним стопама и поставља се само питање дана када ће страни кредитори проценити да Србија више није у стању да враћа дугове па ће престати са кредитирањем што ће довести до банкрота државе која неће бити у стању ни пензије да исплати.

Продаја Телекома, делова ЕПС-а и остале породичне сребрнине биће само кап у мору и веома краткорочно решење које ће само убрзати економски колапс Србије.



Србија данас

Evo novog "poklona" ....
Stvarno nije DEDA MRAZ
nego BABA ROGA .....


:dash::dash::dash:
 
konačno jedna pametna i od njega. šta sad ovi što redovno plaćaju su budale?

Vas u Vojvodini su Austrougari besili ako ne platite pa vam ostala navika
Cela se Srbia čudila šta ste koj moj pa plaćali TV pretplatu na računu distribucije?
Pa nije televizija u elektrani...
Ali ovce su za šišanje...
bee

- - - - - - - - - -

inače, u dugove smo upali zahvaljujući današnjoj opoziciji koja se jel brine za rezultate svog rada...

Pošto je Vučić najobičniji bandit uličar sa veoma opasnom funkcijom, on gleda sve da ukrade što se slije u budžet
Da nije banditizam u pitanju ne samo ovo nego i mnoge druge stvari ne bi mogle da se dese u banditskoj cigan-mali koju Srbijom još uvek zovemo
a kad prodamo još par firmi možemo i "Srbija" da skinemo
 
U Srbiji međutim građani ne mogu da računaju na ovakvu pomoć države.

"Pravo da vam kažem ne bi bilo fer prema onima koji redovno izmiruju sve svoje obaveze. Ali ja nisam od tih Deda Mrazova, ja uvek biram nekako teži put, a manje put udvaranja. Ne znam kako da oprostimo, ne znam pod koji izgovorom bilo kome, bilo šta da oprostimo. Svi režijski troškovi su u našoj zemlji ubedljivo najniži“, kaže premijer Aleksandar Vučić.

ВУЦИБАТИНА...:besan2:

А...МОГАО ЈЕ ДА НАМ ...ОПРОСТИ ...СМАЊЕЊЕ ПЛАТА И ПЕНЗИЈА
 
Pravo da vam kažem ne bi bilo fer prema onima koji redovno izmiruju sve svoje obaveze. Ali ja nisam od tih Deda Mrazova, ja uvek biram nekako teži put, a manje put udvaranja. Ne znam kako da oprostimo, ne znam pod koji izgovorom bilo kome, bilo šta da oprostimo. Svi režijski troškovi su u našoj zemlji ubedljivo najniži“, kaže premijer Aleksandar Vučić.

Ne znam zasto ovo ne bi bilo "fer" kad su primanja najniza u Evropi?

Kako mogu cene da se porede sa evropskim bez primanja?
 
А, Шиптарима на југу државе ни не помишља да наплати струју. Србима неће опраштати. Београдски Павелић...

Pavelić je iz Hrvatske, mi smo imali Ljotića

- - - - - - - - - -

Ne znam zasto ovo ne bi bilo "fer" kad su primanja najniza u Evropi?

Kako mogu cene da se porede sa evropskim bez primanja?

A kako možemo da imamo firme koje rade po najvišim svetskim standardima
a plate ko u Srbiji?

Somalija je bolja, mada i njima unutršanjost nije baš sjajna
 
cus nije on deda mraz...a mi se ponadali:roll:

kako ga bre nije sramota da se blamira na svakom koraku:sad2:

čuš ljepotice, još nije kasno da se odjene u Djed Mraza
bar za 8. Mart pa kad odbaci odjeću a ono da pokaže šta mu je program

images

paket mera

- - - - - - - - - -

ЕПС потврдио: За Шиптаре на југу Србије бесплатна Струја

http://www.crveneberetke.com/eps-potvrdio-za-siptare-na-jugu-srbije-besplatna-struja/

nedozvoljen izvor :kafa:
 
Poslednja izmena:

Back
Top