Kupovna moć u Srbiji za trećinu niža od proseka u EU!

Poruka
18.895
Bruto domaći proizvod Srbije po kupovnoj moći je 35 odsto od proseka u EU, izjavio je danas pomoćnik ministra privrede Edvard Jakopin na Kopaonik biznis forumu.


Toliko je u 2014. iznosio bruto domaći proizvod Srbije po kupovnoj moći i u prethodnih nekoliko godina se i vrteo oko 35 procenta, tako da imamo status kvo, rekao je Jakopin.

- Kako god da napredujemo drugi napreduju malo brže i to nam je, na neki način, ta pozicija - naveo je on.


Prema njegovim rečima, na primer odnos između Norveške i Srbije je jedan prema šest po ekonomskoj snazi, a između Srbije i Slovenije je jedan prema dva i po.

- Spoljni dug i javni dug nam je takodje konstantan i time se vlada najviše bavila u prethodnih šest, sedam meseci - kazao je Jakopin navodeći da je u 2014. spoljni dug iznosio 78,3 odsto, a javni dug 70,9 odsto.

Jakopin je upozorio i da su čak 73 opštine u Srbiji demografski ugrožene.


Biće bolje, tri 'iljade i neke...

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/539872/Kupovna-moc-u-Srbiji-za-trecinu-niza-od-proseka-u-EU
 
Чуди ме што је и 35%, ја сам мислио да је мање...

Јесте мање.

Наиме, Паритет Куповне Моћи је лажно мерење, јер он каже да из неког разлога, на пример зато што је јефтинија струја, долар у Срби вредан као три долара у Америци.

Али, ако бисмо погледали стварну количину направљених новаца по глави становника- значи, суви, бескомпромисни БДП, добијамо да он у ЕУ износи око 33 000 долара по глави становника, а у нас око 5 000.

Дакле, српски стајлинг је заправо 14% европског просека.

О да, тај дефетизам који осећаш.

Он је исправно осећање.
 
Добро, сад ће бити већа моћ кад поскупи струја и сви производи.

А, такође, и кад се онај суфицит претвори у мега инвестиције, па има бре да нам свима буде непријатно колико нам добро иде...

Да, једини излаз је у смањењу пореза и акциза.

И лапоту парафискалних намета.
 
Добро, сад ће бити већа моћ кад поскупи струја и сви производи.

А, такође, и кад се онај суфицит претвори у мега инвестиције, па има бре да нам свима буде непријатно колико нам добро иде...

Meni je odavno sve neprijatnije i neprijatnije
koliko mi sve lošije i lošije ide ....
 
Meni je odavno sve neprijatnije i neprijatnije
koliko mi sve lošije i lošije ide ....

То је зато што још ниси била на лоботомији.

Обаветзо се пријави. Имаш свакодневно могућност да то учиниш. Значи, упали тв, и немој га никако гасити. Покупуј све дневне новине и читај све текстове. После пар недеља, осетићеш напредак. Ако се лоботомија прими, постаће ти заиста непријатно колико ће ти добро ићи...
 
Једини излаз за нас обичне смртнике, којима је бог подарио нешто разума, јесте скок са 50 метара на главу.:D

Зашто?

Лепше је да емигрираш, на пример у Амсетрдам, и да се тамо одаш пороцима.
 
А дошао и Носферату са својим капиталистичким идеологијама :)

Наравно.

Бич капитализма мора бити свеприсутан.

Јер ништа без убиквитарности, да се тако поетски изразим.
 
Па добро ''биче'' силни, где нас овај твој капитализам одведе? :)

Ми нисмо имплементовали капитализам.

Наиме, да бисмо могли да се похвалимо Тачеризмом, прво морамо да снизимо порезе, акцизе и парафискалне намете до минималних вредности.

Након тога ће народ процветати.
 
Ми нисмо имплементовали капитализам.

Наиме, да бисмо могли да се похвалимо Тачеризмом, прво морамо да снизимо порезе, акцизе и парафискалне намете до минималних вредности.

Након тога ће народ процветати.

Ехх, па како ће онда СНС ботови моћи да иду на Тајланд. :)
 
Па шта је онда ово код нас, капито-феуд-социјализам? хД

Управо тако.

По законима шведски социјализам, али у пракси феудализам са мрачним странама дикенсовског мануфактурног капитализма.

- - - - - - - - - -

Aha. I to će povećati plate radnicima. Ma kako da ne :hahaha:

Наравно.

Пази, имаш ту две ствари:

1) Све би било јефтиније, па би радници имали већу куповну моћ.

2) Ово је мало дубљи проблем. Наиме ти свет замишљаш као "нас" (раднике) и "њих" (газде), и ово су две супротстављене групе које се морају борити.

Али, да отварање бизниса није подухват који траје месецима и стаје на хиљде еурона и милоне неурона, многи радници би могли да пређу у ситне приватничке воде.
 
Poslednja izmena:

Back
Top