Lenovo A536 ili neki drugi?

Droid

Buduća legenda
Poruka
49.790
Razmisljam da uzmem Lenovo A536

Lenovo-a-536.jpg


Ima za 16 000 da se kupi.

E sad zanima me sta mislite o telefonu i koji bi drugi telefon kupili a da nije skuplji od 16 000.
 
Mozda se moze izvuci bolji displej tipa IPS tehnologija .

Jaca baterija do 2500 miliampera.

I podrska za GLONASS navigaciju pored GPS-a (mada su takvi uredjaji malo skuplji )

Eventualno kamera .

To su neke stvari na koje treba gledati.

Ako ne nadjes telefone koji poseduju nesto od toga onda je uredjaj sasvim OK za taj cenovni rang.
 
Mozda se moze izvuci bolji displej tipa IPS tehnologija .

Jaca baterija do 2500 miliampera.

I podrska za GLONASS navigaciju pored GPS-a (mada su takvi uredjaji malo skuplji )

Eventualno kamera .

To su neke stvari na koje treba gledati.

Ako ne nadjes telefone koji poseduju nesto od toga onda je uredjaj sasvim OK za taj cenovni rang.

Hvala. Pa mislim da nema nista sa tim dodacima za ovu cenu. A sta je to glonass. Imao sam neki telefon koji je imao u specifikaciji gps, a u stvarnosti to nije radilo bez internet konekcije?! Kakav je to GPS...
 
Hvala. Pa mislim da nema nista sa tim dodacima za ovu cenu. A sta je to glonass. Imao sam neki telefon koji je imao u specifikaciji gps, a u stvarnosti to nije radilo bez internet konekcije?! Kakav je to GPS...

Pa mahom na primer neki telefon poseduje dobru kameru ali mu oduzmu na kvalitetu displeja i slicno, ili ce treci imati nesto drugo ali ce imati manju memoriju .. itd. . Tesko da ces za tu cenu naci telefon koji poseduje kompletne stavke koje sam naveo gore.

Ako ti je bitna funkcionalnost telefona , cetvorojezgarni procesor i 1 GB ram-a kao i 8 gb interne memorije je vrlo dobar izbor telefona za tu cenu i fino je izbalansiran kao sto sam rekao .

Posto mnogi imaju tu konfuziju oko toga sta je to glonass , sta gps , sta a-gps , pokusacu da objasnim malo detaljnije.

Postoje 3 vrste navigacionih sistema koji se siroko upotrebljavaju u mobilnoj telefoniji .

Prvi je GPS , klasicni (Global Positioning System ) koji se svodi na klasicnu samostalnu radio navigaciju uz pomoc satelita , on je i najstariji medju njima takodje i najsporijii .

Drugi je A-GPS koji poseduje ovaj tvoj telefon, generalno to je unapredjeni GPS sa GSM asistencijom tzv. (Assisted Global Positioning System ), uredjaj koji se pored komunikacije sa satelitima potpomaze zemaljskim mobilnim/radio GSM repetitorima primajuci dodatne preciznije koordinate od njih , takozvana GSM navigacija i time ima poboljsanu i malo precizniju navigaciju od klasicnog GPS-a .

Treci je GLONASS + A-GPS , GLONASS (Globalnaya navigatsionnaya sputnikovaya sistema) je ruski navigacioni sistem koji je ekvavilent GPS-u , tako da telefon koristi uporedo i A-GPS i GLONASS satelite , automatski ima duplo veci broj satelita na raspolaganju i time ima vecu pokrivenost automatski radeci dosta brze od klasicnog GPS ili A GPS , bukvano 2 navigaciona sistema koji se potpomazu jedan sa drugim i koji su integrisani u jedan . I logicno je da su 2 nav. sistema uvek bolja od jednog . Imam ga na svom uredjaju i vidi se razlika i u praksi u brzini pronalazenja tih satelita , ali nije sad da ne moze da se zivi bez njega :) .

Ali opet ako ne koristis ekstremno tu navigaciju i ako ti to nije primarno , vrlo je moguce da neces ni primetiti razliku .
 
Poslednja izmena:
PS.

Sto se tice da li je GPS-u potreban internet , u praksi ne , GPS komunicira iskljucivo sa satelitima putem radio veze i proracunava geografske koordinate . Ali da bi dobili informacije . npr. kako se zove neka ulica , oblast , mesto i sl . takodje da bi smo skinuli mapu tog i tog mesta , ili da bi smo znali kakva je gustina saobracaja , koji su putevi zatvoreni itd. itd. , za to nam je potreban internet . Mahom se sa interneta download-uju sve potrebne mape unapred , i nakon toga internet vise nije potreban .
 
Poslednja izmena:

Back
Top