Vjeruju naučnicima u nalaze, što je uredu, ali zašto im vjeruju i u tumačenja?

bez.duha

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
206
Ko vjeruje samo u nalaze eksperimenta, taj mora da ih vidi, i sam iz toga zaključi nešto.
Ko vjeruje naučniku obije stvari: i da navodi istinite nalaze, i da ih istinito odn. ispravno odn. pravilno (metodološki pravilno) tumači, taj upija same zaključke, i da mu naučnik kaže da ako ubije dijete ono ide u 7mi raj on bi to uradio.
ZAŠTO JE TOLIKO LJUDI KOJI VJERUJU DA SE NAUČNIK NE MOŽE PREVARITI U TUMAČENJU NEKOG NALAZA? DA JE ON BOLJI TUMAČ NEGO OBIČAN ČOVJEK? ILI MISLE DA TUMAČENJA NISU POTREBNA, NEGO SAMO ZAPAMĆIVANJE PODATAKA?
Jedan uzrok znam, i ne pitam o njemu: neobrazovanje. Obrazovan zna da iste nalaze tumače na 20 načina 20 naučnika, jedni skroz suprotna tumačenja daju itd., i to suprono mišljenje naučnika u dva velika tabora nije nikad bila rijetkos. Ali ko nije obrazovan on ne vjeruje obrazovanome kad mu ovo kaže da to može biti tako...
 
Poslednja izmena:
verovatno zato sto taj naucnik nije samo izveo eksperiment, nego je upucen u samu materiju i ima bogato iskustvo i znanje, za razliku od obicnog coveka.
Zasto bi ti koji veze nemas o fizici mogao da das bolje tumacenje rezultata nekog eksperimenta nego fizicar koji se skolovao za to?
Kako možeš reči da nema veze...:lol:
 
verovatno zato sto taj naucnik nije samo izveo eksperiment, nego je upucen u samu materiju i ima bogato iskustvo i znanje, za razliku od obicnog coveka.
Zasto bi ti koji veze nemas o fizici mogao da das bolje tumacenje rezultata nekog eksperimenta nego fizicar koji se skolovao za to?
Nenormalno je da neželjnog veće upućenosti od obične (koju ima "običan čovjek") zanima zaključak fizičara... Nenormalno je. Ja fiziku i ne priznajem kao nauku. Priznajem elektrotehniku, ali ljudi samo misle da znaju što je to i da je to lako, a aukustiku bi da proučavam.
 
Poslednja izmena:
A kako se proučava metafizika?
Proučava se Krikegorski(Krejkegorski): putem življenja toga što je predmet nauke. To zasad dok ti um radi tako kako ti radi a karakter ti je za ismijavanje ostavi... Za to je potreban čvrst karakter i brz um. To ni ja uvjek nisam u stanu da poučavam. To je najteže. Na kraju proučavanja naučnik umire kao svetac... što mu je i bio cilj, i ide u višu sferu života.

O umiranju sa osmijehom se pjeva i piše od umova kakve možeš sanjati da imaš, a kakav imam ja, i nema toga tako kao prije više, ali doći će opet na scenu, jer nas metafizičara iz redova mojih (ateista religioznih) i drugih (teista religioznih) jeste malo, al je u nas snaga velika. Ujedninili smo se oko toga da postoje sveci, i to ujedinjeje će da svrgne glavu pozitivizmu.

Ti se kao kukavica baviš ovim: sklanajnje mozga od saznanja da čovjek može da ne smrdi i da ne istruli skoro uopšte kad umre nakon 300 godina...
 
Poslednja izmena:
.

O umiranju sa osmijehom se pjeva i piše od umova kakve možeš sanjati da imaš, a kakav imam ja, , jer nas metafizičara iz redova mojih (ateista religioznih) i drugih (teista religioznih) jeste malo, al je u nas snaga velika. Ujedninili smo se oko toga da postoje sveci, i to ujedinjeje će da svrgne glavu pozitivizmu.

..
Danas vutra-kamasutra...:eek:
 

Back
Top