Preminuo Vlada Divljan

Poruka
8.101
Poznati muzičar Vlada Divljan preminuo je danas u Beču.

Nekadašnji frontmen benda “Idoli” i istaknuti muzičar jugoslovenskog novog talasa Vlada Divljan (56) godinama se borio s teškom bolešću koja se poslednjih meseci pogoršala.

Karijeru je počeo krajem sedamdesetih godina. Bio je najpre član džez-rok grupa Merlin i Zvuk Ulice, a od 1980. do 1984. godine bio je predvodnik vokalno-instrumentalnog sastava Idoli, kada je zapravo i stekao slavu.



Originalnu postavu Idola pored Divljana činili su Nebojša Krstić, Zdenko Kolar, Boža Jovanović i Srđan Šaper. Ostali su upamćeni po hitovima "Maljčiki", "Ona to zna", "Retko te viđam sa devojkama"...

Od 1985. godine Vlada Divljan je započeo sa samostalnom karijerom, u okviru koje je nastavio sa pop-rok formom uporedo se baveći filmskom muzikom. Od avgusta 1991. do septembra 1997. godine živeo je u Australiji (Sidnej), nakon čega se vratio u Beograd. Od juna 1999. godine živeo je i radio u Beču gde je i preminuo.

Za njegovu bolest, u javnosti se saznalo krajem januara kada je muzičar rekao da je bio primljen u bolnicu u Beču zbog zbog problema izazvanih preležanim zapaljenjem trbušne maramice.

- - - - - - - - - -

http://www.blic.rs/Kultura/Vesti/539974/Preminuo-Vlada-Divljan

- - - - - - - - - -

Znam da nije tema baš za politiku
ali obzirom da široko poznata uloga Šapera i Krstića u postoktobarskim dešavanjima
možda bi ovu vest trebalo i ovde zabeležiti ....
 
Маните се политике и дневнополитичких, уских и плитких коментара...

Ако ишта остане, то ће бити неке од његових песама...

За 100 година, неће се нико више сећати да ли је био члан некаквог хебеног ЛДП, већ шта је оставио као допринос српској музици.
 
Маните се политике и дневнополитичких, уских и плитких коментара...

Ако ишта остане, то ће бити неке од његових песама...

За 100 година, неће се нико више сећати да ли је био члан некаквог хебеног ЛДП, већ шта је оставио као допринос српској музици.

tako je

Vlada počivao u miru
 
Ne mogu da poverujem da Vlade vise nema?
Jos se secam njegovih sanjalackih ociju i da sam kao devojcica zelela da sebi nadjem decka koji bi licio na njega.
Ali, ne dade mi se.
Nadam se da se nije mucio, da je proziveo zivot najbolje sto je mogao... i da ga sada andjeli cuvaju.
Hvala mu za sve one lepe reci koje je pretocio u pesme Idola...
 
zao mi coveka, na neki nacin smo muzicka generacija

ali idoli su jedna od grupa koje su sahranile r&r.,

a kasnije su njihovi clanovi sahranili i drzavu srbiju i privredu srbije i egzisteencije stotine hiljada gradjana. znaci promaseni kao ljudi
 

Back
Top