Da li je neko putovao sa agencijom VIVA travel?

Ja sam bila letos u Bugarskoj preko njih,nisu mi oni bili u planu vec druga agencija i Kusadasi ali zbog onih bombaskih napada sam se u poslednji cas predomislila i jedino u Vivi nasla slobodni smestaj za Bugarsku....Medjutim ja i sestra smo totalno nezadovoljne agencijom i to nema veze sto nam se svasta u Bugarskoj nije svidelo,jednostavno agencija je imala x propusta,i nije da smo nas dve sad nesto zahtevne,vec tri godine idemo u Tursku preko Lui travel-a i nikad se nismo bunile a sad ove godine preko Vive imale smo hiljadu zamerki al da te sad ne gnjavim detaljima,uglavnom eto mozda im se to sad desilo :),mozda su ipak dobri,ne znam licno nikog ko je isao preko njih na te ekskurzije.....
 
isla ja u prag bilo ekstra ali hotel na samoj ivici praga ali za te pare ok, isla na more u grcku bilo ekstra strava bus , super smestaj ali oni u dogovoru sa delfin tursom.

Isla moja drugarica u pomenuti nesebar htela da im razlupa agenciju, meni glavu, gazdi sve po redu ali sta da se radi........ ako obratis paznju na sve ono sto ti je bitno i lepo ih pitas sta je i kako (autobus, smestaj, vodici, sta tacno ulazi u cenu ili ne ulazi ) mislim da bi prema odgovorima i sam mogao da ocenis sta ti odgovara ili ne odgovara.

UVEK ALI UVEK stoji i stavka koliko para toliko i muzike ali brate po cenama su stvarno vrlo povoljni.....
 
Nema veze to sa cenom i raspitivanjem unapred,ko da se mi nismo raspitali u vezi svega sto nas interesuje,ali u pitanju su druge stvari npr:polazili smo na put u sred dana krajem jula po onim ogromnim vrucinama ako se secas,pakleno,jedva cekali da udjemo u bus i klimatizujemo se,kad ono u busu bilo upaljeno grejanje(!!!) jos od prethodne noci kad su se ljudi vracali iz bugaske,bus se zapalio od vrucine,mi popizdeli,posle par sati voznje je u tom ''extra'' Delfin busu se digao pod pa smo imali rupu ko u filmu Speed s Kijanu Rivsom,morali smo tako da se vozimo i s prasinom koja je ulazila sve do neke pauze za popravku...A na primer na povratku kao kretalo se u 17,pola sata pre toga videlo se da se sprema zesce nevreme,sve se smrklo,mi svi ipak dosli ranije da potrpamo stvari u bus na vreme,medjutim busa nigde,samo ogromna oluja u deset do pet,nigde da se sklonis jer neka cistina,svi iskisli do gole koze,stvari nam iskisle,bas zesca kisa,sve se nadali da ce svakog sekunda agencija nam poslati bus jer znaju da smo na oluji,al oni su cak i zakasnili,dosli u 17 05,a svaki minut na toj oluji je bitan,e tad nam je trebalo ono grejanje s pocetka mora ali od grejanja nista,vozac je raspalio po klimi a posle samo ventilaciji,mislila sam da cu da umrem od hladnoce!!!!!
A recimo sto se tice smestaja,bili smo u nekoj vili na pet spratova,cena 13 evra,tek tamo smo izvalile da nas iz agencije opusteno stave na peti sprat i jedino on nema vode jer je extra slab pritisak a gazda vile svima koji banu daje im bolje sobe na nizim spratovima,mi smo upoznale momke na prvom spratu koji su imali vode 24 h a placali bez agencije 7 evra i smejali se nama sto nam agencija uzela vise od pola a nemamo vode ceo dan!
O boze al sam oduzila!!
 
ova sam iskustva vec drugde pisao, ali evo i ovde ukratko opisa kakve vas muke, neprofesionalnost i mesetarstvo cekaju ako se uhvatite u kolo sa Viva travel agencijom.

na pocetku uredno uzese pare. sam pocetak puta, sa vodicem koji detaljno opisuje plan puta do grcke odavao je utisak profesionalne agencije...
...utisak koji je trajao do ulaska u smestaj...
bili smo smesteni u vili Jorgos. prilaz je preko nekog blatnjavog, nebetoniranog puta. mogu misliti kako izgleda kad padne kisa. na ulazu u zgradu sa svih strana viri armatura, a po nedovrsenom krovu mozete videti da ste upravo iznajmili objekat u sivoj fazi.

otvaramo vrata, a na njima pored nalepnice agencije Viva travel - sasuseni skakavac od 10cm koji tu sigurno bleji mesecima. naravno da se niko nije iscimao da ga skloni.
u sobi su nas docekali su prljavi peskiri (kojima je neko brisao pod) a sudovi koji su smesteni u kredenac su bili prljavi (soljice za kafu sa karminom, tanjiri musavi i masni, zardjali nozevi). kreveti prasnjavi. kada legnete na krevet, vasa tezina "istisne" svu prasinu iz njega, pa mozete da osetite miris smestaja koji je cekao jek sezone da bude izdat. posteljina nije smrdela, ali nije ni mirisala, i odavala je utisak necega sto se ne pere, nego se pri promeni turista samo prepegla da izgleda cisto. sve ostalo je bilo skrpljeno. po rasparenim kvakama i masnim roletnama se vidi da je gazda pred sezonu jurio po buvljaku da "ukompletira" jos jedan studio.
pogled sa terase: direktno na smece koje je nabacano na divljaka ispred zgrade. ok, pogled im je bio za oprostiti, posto je to u domenu politike "ne mora bas sve da se fotografise u oglasu", ali ovo sa sudovima je bio cist bezobrazluk. u kupatilu je tople vode bilo ukupno dva dana. posto kontejnera nema u okolini kanta za smece visine metar ipo je boravila u hodniku "vile" i smrdela ceo nas boravak. paucine na sve strane. od prozora do uglova sobe (sa paucima od 10ak cm). kupili sredstva za ciscenje (ukupno 15e) i cistili sobu ceo drugi dan. nije bas bio neki odmor.

ali definitivno najveci problem: frizider. prvo sto konstantno zuji, a nalazi se na pola metra od jastuka za spavanje. kada kazem konstantno, mislim na to da nije prestajao ni sekund. drugo, posle prvog dana smo primetili da je u sobi nenormalno toplo u odnosu na, recimo, hodnik zgrade. i ubrzo smo shvatili zasto: frizider greje (u borbi sa svojom neefikasnoscu) i zagrejavao je sobu za barem 3-5 stepeni. odmah smo ga iskljucili, da bismo mogli da spavamo normalno, ali nas je to ostavilo sa pokvarenom hranom koju smo pripremili prvog dana, i, ispostavice se, bez frizidera do kraja letovanja (radnici agencije su rekli da "ne mogu nista da urade po tom pitanju").

sve ovo smo gospodi iz agencije reklamirali tri dana zaredom, u nadi da ce nesto uciniti po tom pitanju, i jedino sto smo dobili su - cisti peskiri. stalno su nam pricali o svojoj "poslovnoj politici", kako im ona ne dozvoljava mnogo. ne krivim agentice, one su tu da rade sa kartama koje im podele, da vas uveravaju kako je to sto ste dobili vredno tih para, iako su vam u sustini izdali pomocne prostorije nekog gradilista. ali ocigledno gospoda koja u Viva travel agency odlucuju igraju na kartu "iznajmi jeftino, izdaj skupo" u zelji da namaknu sto veci profit. ne samo nasa vila, nego i barem dve od tri su bile sa znacajnim nedostacima (nefunkcionalni mokri cvorovi, npr ne rade wc solje, raspadnuti kreveti, prljav smestaj isl) i svi su se bunili ali, koliko sam cuo - sa slicnim rezultatima. bitno je da smo na kraju dobili da popunimo anketu kako bi "oni postajali bolji iz godine u godinu". dovoljno je reci da jadna agentica nije imala hrabrosti da na kraju ode i pokupi popunjene ankete. ja sam moju sazvakao od muke.

uglavnom, posle nekog vremena smo odustali od reklamacija i pokusali da spasemo kolko mozemo od svog odmora. u sobi smo boravili samo da prespavamo a hranili smo se (mnogo skuplje nego sto smo planirali) van svoje kuhinje.

u povratku smo dobili autobus koji nije imao klimu, pa smo se kuvali sve do ponoci. ulje iz kocnica je usput iscurelo pa smo na jednom stajalistu proveli dobrih 45minuta prinudno - da misko zakrpi autobus.

nemojte pociniti gresku slicnu nasoj. ili trazite smestaj sami, direktno, ili idite sa proverenom agencijom. sa Viva Travel agencijom idete na srecu. ne sumnjam da je bilo i pozitivnih iskustava, ali, ako dajem svoje pare da se odmorim, necu da rizikujem da me neciji mufljuzluk i lov u mutnom kosta odmora.
 
Izbegavajte Vivu travel, putujem 20 godina, nikad nisam imala slicno iskustvo. Lazu putnika, kao da je to politika kuce i uopste ne cene ljude koji putuju sa njima. Kad potpisete ugovor njihova uloga je zavrsena, a ako se nadjete u nekom problemu, resavajte ga sami, da oni ne bi imali vise posla. Ja sam imala problem u hotelu u koji su me smestili i na mejl mi je odgovoreno posle 55 sati. Mnogo bolja iskustva sa agencijama Ponte, Sabra, itd.
 
Ovi što se registruju samo da bi popljuvali neku agenciju su baš simpatični.

Putovala sam sa Vivom nekoliko puta i zadovoljna sam. Jednom je vodič bila nekorektna i to smo stavili agenciji kao primedbu. Ostalo je sve bilo OK. Autobusi udobni, vozači su stajali nekoliko puta i van planiranog odmora a na zahtev nekih putnika zbog toaleta. Smeštaj je bio onakav kakav su nam i naplatili. U Nišu smo čekali putnike koji su kasnili u startu, a po povratku ih čekali da se vrate sa plaže.

Jedne godine po povratku iz Vrasne gde nije bilo apoteke pitala sam vodiča da li mogu kad stignemo u Stavros ,da pokupimo ostatak grupe, da otrčim do apoteke. Vozač je stao kod prve apoteke i vodič otrčao da mi kup lek. Hvala im još jednom i baš su bili ljubazni.
 
Pa pristojni su negde kao vi, verovatno su vam zato bas odgovarali. Ja ne letujem u Vrasnoj, putujem vec 20 godina po celom svetu i neprofesionalnost koju sam videla u agenciji Viva nisam srela ranije. Imam odlicna iskustva sa Ponte, Sabra, Calipso Tours, Jumbo, suvi profesionalci. Kad puno putujete i imate iskustva sa razlicitim agencijama, onda za svoj novac imate i odredjena ocekivanja. Za 200,250 evra za koliko se letuje u nekim mestima na Halkidikiju u pravu ste, treba biti skroman skroman i zadovoljan.
 
Pa pristojni su negde kao vi, verovatno su vam zato bas odgovarali. Ja ne letujem u Vrasnoj, putujem vec 20 godina po celom svetu i neprofesionalnost koju sam videla u agenciji Viva nisam srela ranije. Imam odlicna iskustva sa Ponte, Sabra, Calipso Tours, Jumbo, suvi profesionalci. Kad puno putujete i imate iskustva sa razlicitim agencijama, onda za svoj novac imate i odredjena ocekivanja. Za 200,250 evra za koliko se letuje u nekim mestima na Halkidikiju u pravu ste, treba biti skroman skroman i zadovoljan.
Za pocetak nauci geografiju.
Vrasna nije na Haldikiju.
A o tvojoj pristojnosti,neki drugi put.
 
Sto se mene tice, najbolje, najlepse i najprofesionalnije iskustvo sa turistickom agencijom ikada mi je upravo sa Vivom. :) Letovanje na Zakintosu...Doduse, velika deo zasluge pripada fantasticnom vodicu koji je citavu grupu obilazio, cuvao i pazio kao rod najrodjeniji...Verovatno nisu svi takvi, ali kada bih opet koristila usluge agencije sigurno bih isla preko njih...
 

Back
Top