Pristupanje Trojnom paktu i politika kneza Pavla

antitiranin

Aktivan član
Poruka
1.933
Da se sledio put kneza Pavla Jugoslavija bi bila neutralna do kraja rata, nekoliko miliona Srba ne bi bilo ubijeno i bili bi Švajcarska. Ne bi imali Broza niti živeli 70 godina pod komunizmom

Knez-Pavle-Adolf-Hitler-620x350.jpg


Jugoslovenski knez namesnik Pavle Karađorđević sastao se 1941. godine sa Adolfom Hitlerom i dogovorio veoma povoljan sporazum za zemlju, a koji bi da je on ispoštovan, prema tvrdnjama mnogih istoričara od Srbije napravio Švajcarsku sa preko 30 miliona stanovnika!

Na današnji dan 1941. godine knez-namesnik Pavle Karađorđević, pod velikim pritiskom sastao se u Berhtesgadenu sa vođom Trećeg rajha Adolfom Hitlerom, koji je insistirao da Beograd pristupi Trojnom paktu, a Nemačka i Italija bi navodno garantovale integritet i nezavisnost Kraljevine Jugoslavije.

U razgovorima s Hitlerom knez Pavle insistirao je na neutralnosti Jugoslavije, koju je i dobio, Hitler je navodno čak popustio pred zahtevima da ne dozvoli nemačke baze ili prolaz trupa preko teritorije KJ.

Knez Pavle je uspeo da natera Hitlera na popuštanje kao nijedan lider pre njega, Jugoslavija je prema tom dogovoru bila jedina balkanska država bez tih obaveza, a umesto zahvalnosti, Pavle je proglašen izdajnikom i proteran iz zemlje.

– Da se sledio put kneza Pavla Jugoslavija bi bila neutralna do kraja rata, nekoliko miliona Srba ne bi bilo ubijeno i bili bi Švajcarska. Ne bi imali Broza niti živeli 70 godina pod komunizmom. Danas bismo bili jedan od glavnih stubova EU, svi bi se ugledali na nas, mi bismo bili ti koji postavljaju uslove – kaže za naš portal profesor Oliver Antić.

Prema tvrdnjama mnogih srpskih istoričara da je knez Pavle ostao na vlasti, Srbima se ne bi desio Drugi svetski rat, kao ni stradanje u Jasenovcu. Država bi imala razvijenu industriju i bila poštovana u međunarodnim okvirima, a Srba bi danas bilo bar 30 miliona umesto samo sedam.

Istoričar Kosta Nikolić kaže da knez Pavle nije bio izdajnik, već dobar vladar koji je od Hitlera izdejstvovao dobar sporazum za državu i narod.

– Hteo je da sačuva zemlju, poštedi ljude rata. Možda bismo danas bili kao Švedska i Švajcarska da je postignuti sporazum opstao. Današnja realnost može imati korene u 1941. Možda danas ne bismo bili pred bankrotom niti izgubili Kosovo – zaključuje Nikolić.

http://www.telegraf.rs/vesti/politi...sokirace-vas-koliko-bi-srba-bilo-foto-video-2

I dan danas prokomunisticki srbi guraju prst u oko americi,eu,nato paktu...:per:
 
Imali smo kneza Pavla ali smo imali i gomilu enkgleskih spijuna. Kao i 1999, Amerikanci finansirali a Englezi odradili posao. Doduse nije mi zao sto su uklonili Milosevica.

A sto se tice poredjenja sa Svedskom i Svajcarskom to je vec preterivanje. Obe zemje su bile bogate i pre rata. Mnooogo bogatije od Jugoslavije.
 
Poslednja izmena:
Са Хитлером се не праве уговори. Исто као ни са Америком и Британијом.
Пре ће да се остваре уговори са марсовцима него са овим горе набројаним.

Него све сам убеђенији да овде има толико наивних и глупавих да је то прсто невереватно. А има и добрих коња ... могао бих мало и да јашем !
 
Са Хитлером се не праве уговори. Исто као ни са Америком и Британијом.
Пре ће да се остваре уговори са марсовцима него са овим горе набројаним.

Него све сам убеђенији да овде има толико наивних и глупавих да је то прсто невереватно. А има и добрих коња ... могао бих мало и да јашем !

Bugari i Rumuni su napravili ugovor sa Hitlerom pa su bolje prosli nego mi. Jesu zaglavili u Varsavskom paktu i komunizmu ali barem nisu izginuli.
 
Bugari i Rumuni su napravili ugovor sa Hitlerom pa su bolje prosli nego mi. Jesu zaglavili u Varsavskom paktu i komunizmu ali barem nisu izginuli.

Само под Стаљинградом су нестале 3 и 4 румунска армија. Прави губици никада нису објављени али најмање 600.000 Румуна је само тада нестало. Од 1,5 милион Румуна који су учествовалу на страни Хитлера као топовска храна преживело је око 200.000.
Зато данас Американци не могу никако да наговоре Румуне да заједно са Пољском успоставе фронт према Русији. Кога су змије уједале и гуштера се плаши.

А Бугари су после 2.СР постали традиционално непоуздани и есигуран партенер. Сваки савез где су они ушли се распао.
 
Poslednja izmena:
Knez Pavle je uspeo da natera Hitlera na popuštanje kao nijedan lider pre njega, Jugoslavija je prema tom dogovoru bila jedina balkanska država bez tih obaveza, a umesto zahvalnosti, Pavle je proglašen izdajnikom i proteran iz zemlje.

a hica je to sve pristao jer mnogo voli srbe naravno... :)
taj telegraf je smece kakvog nema...
 
Само под Стаљинградом су нестале 3 и 4 румунска армија. Прави губици никада нису објављени али најмање 600.000 Румуна је само тада нестало.
А Бугари су после 2.СР постали традиционално непоуздани и сигуран партенер. Сваки савез где су они ушли се распао.

Samo sto se Rumuni nisu medjusobno ubijali... A i tih 600.000 je manje nego sto je izginulo Srba. Kada se gleda procentualno jos je crnje.
 
Која спрдња ...
Хитлер ставио пред Павлека папир "узми или остави" ... Овај није има избора него да потпише... Избор је био оно од 6. априла ...

Још ће сметењак Павлек испасти ВИЗИЈОНАР ...

- - - - - - - - - -

Срби уопште нису изгинули него је над њима извршен геноцид.

Самопоубивали се ....
Или несретним случајем неђе пали и убили се ....
Непажљиви и трапави...
 
Pitanje je sta bi bilo,da smo bili sa Hitlerom, kako bi se rusi ponasali posle ulaska u jugoslaviju? Ne bi bilo bas veselo

Не лупај, матере ти...
Како су се понашали у Бугарској која је од првог до задњег дана била са Хитлером?
Никоме није ни длака с главе фалила такорећи...

Болио је Русе к... шта је ко радио и ђе је био.... Они су имали своје планове и своја посла независно од тога шта нека прцмољак држава ради.
 
Само под Стаљинградом су нестале 3 и 4 румунска армија. Прави губици никада нису објављени али најмање 600.000 Румуна је само тада нестало. Од 1,5 милион Румуна који су учествовалу на страни Хитлера као топовска храна преживело је око 200.000.
Зато данас Американци не могу никако да наговоре Румуне да заједно са Пољском успоставе фронт према Русији. Кога су змије уједале и гуштера се плаши.

А Бугари су после 2.СР постали традиционално непоуздани и есигуран партенер. Сваки савез где су они ушли се распао.

Koliko ja znam Hitler je trazio samo prolaz do Grcke. Ni Grcku ne bi napali da Englezi nisu muljali i tamo. Morao je da zastiti juzno krilo pre napda na SSSR a i evntualne saveznicke baze bile bi velika pretnja Rumunskim naftnim poljima.
 
da, da..blesavi srbi. upadali u jame i tako masovno ginuli. stvarno nepretan zivalj...

У јаме Велебита, немирно море око Пага и славонске мочваре ...
Па и данас је то опасно...
Осим обучени људи тамо нико други и не залази....

Ал ето, Срби се праве паметни да све знаду ко и професионалци ... па изгинуше због тога.
 
Bolje rat nego Pakt
Bolje grob nego rob ....


I sad da povučemo paralelu ....

Liči li VA (pošto je AV zabranjeno, a nije objavljeno u spisku zabranjenih reči) na Kneza Pavla ????

Hoće li biti novih demonstracija sa istim sloganom ????

:think:

Nema ovde ko da ih organizuje, jedino ako neko spolja ne digne narod.

Ako se pokarabase Engleska i EU(tj Nemacka):think:
 
Koliko ja znam Hitler je trazio samo prolaz do Grcke. Ni Grcku ne bi napali da Englezi nisu muljali i tamo. Morao je da zastiti juzno krilo pre napda na SSSR a i evntualne saveznicke baze bile bi velika pretnja Rumunskim naftnim poljima.

Грчка нема везе са Енглезима...
Мусолини је напао Грчку без Хитлеровог знања, али су Талијани запали у проблеме па их је Хитлер као прави савезник морао спашавати ...
Њемци о томе нијесу имали појма...
Тако да је то чак пореметило многе планове Њемцима... а Енглези то искористили за се ...

Ниједно од тога нема везе са тзв. југославијом.

- - - - - - - - - -

Bolje rat nego Pakt
Bolje grob nego rob ....


I sad da povučemo paralelu ....

Liči li VA (pošto je AV zabranjeno, a nije objavljeno u spisku zabranjenih reči) na Kneza Pavla ????

Hoće li biti novih demonstracija sa istim sloganom ????

:think:

И гроб и роб....

Тако је било. Добар слоган, нема шта. АКО СИ ВАН ПАМЕТИ!

Напали линчовати конзула Трећег рајха и полупали све њемачко по Београду... Тад највеће силе свијета! И то са Хитлером на челу... ПАМЕРНО, НЕМА ШТА!
 
Ma hrvat iskopao jucerasnju vest cisto da proba da poturi svoju ideju da su srbi bili saveznici hitlera (i tako leci svoje probleme oko cinjenice da su hrvati docekali istog kao oslobodioca sa cvecem).
Idiotizam je davati ovakvoj temi paznju

To je klasicno rezonovanje jedno Srbina. Nemci su nasi neprijatelji i tacka.

Englezi i Francuzi su ratovali stotinama godina. U 19 veku su i jedni i drugi ratovali protiv napoleona. Ali to im nije smetalo da budu saveznici i u 1. i u 2. Svetskom ratu.

U realnom zivotu a i u politici kada imas dva zla biras manje.
 
Koliko ja znam Hitler je trazio samo prolaz do Grcke. Ni Grcku ne bi napali da Englezi nisu muljali i tamo. Morao je da zastiti juzno krilo pre napda na SSSR a i evntualne saveznicke baze bile bi velika pretnja Rumunskim naftnim poljima.

Колико ја знам, није постојала држава у Европи која није ратовала осим Швајцарске.
Него цела ова идиотска прича ми личи на ону "кад би баба имала муда била би ђедо" !
 
E, ovde me onaj koji me ne proganja ne može brisati ....

NJEMU :ztongue::ztongue::ztongue:

@tema :

- Moje najiskrenije mišljenje je da je taj i takav sporazum trebao da ostane i opstane .....

Neutralnost, integritet, suverenitet ....

Šta bi smo izgubili ???

Ili, za one koji slabije kapiraju,
- ne bismo bili izloženi ratnim razaranjima, Jasenovcima, Jajincima, Kragujevcima ....
- ne bismo imali "republike sa pravom samoopredelenja DO otcepljenja",
- imali bi smo u startu povoljniji položaj i 2000000 građana više
- ne bi bilo secesionizma u devedesetim niti bi bilo Milosrdnih anđela,
- ni DOS-a, ni SNS mrmota ....

Ničega od toga ne bi bilo, al' na žalost - BILO i još traje .....

WW II ionako nije bio naš rat ....
Zašto je trebalo u njemu učestvovati ????
 

Back
Top