Put za Morahalom banju u Madjarskoj

milstan

Početnik
Poruka
14
Idem uskoro u Morahalom banju u Madjarskoj pa ne znam da li je potrebno kupovati vinjetu obzirom da se odmah posle granice skrece sa auto-puta (posle 1 km). Negde sam citao da je potrebna vinjeta i za taj mali deo, a takodje sam citao i da su uveli putarine na sporednim putevima. Prikacio sam sliku puta.

Ako je tacno da je potrebna vinjeta, da li zaista moze da se kupi na MOL pumpi pre granice? Ako nemaju, gde da trazim posle granice?

morahalom.jpg
 
Nemoj kupovati vinjetu ali i nemoj ići na prelazi Horgos. Ja živim na Palicu i cesto idem u Morahalom. Ako dolazis autoputem sidji prema Hajdukovu, to je izlaz Subotica sever. Prodješ hajdukovo i skrenes levo na Bačke vinograde. Tu ima granični prelaz Asothalom. Radi od 7-19 h. Nije gužva, a do morahaloma stignes za 10 minuta. Od Morahaloma možeš i do Segedina i na tom putu ti nije potrebna vinjeta. A ako izadjes na autoput, bez obzira sto je to samo 500 metara do Omw pumpe, vrlo cesto naplaćuju kaznu 5000 forinti. Tu carinici nemaju nikakve veze i ovo sto Schmetterling7 kaže nije tacno, nema tu nikakvog potplacivanja. Ako te još nešto zanima, pitaj.

- - - - - - - - - -

Inače vinjetu možeš kupiti cim predjes granicu na parkingu ima menjačnice i te trafike sa vinjetama.
 
Morahalom je zaista super i nije teško doći do njega. Posle granice odmah skretanje i ne može da se promaši. Ja sam bila sa dečkom u banji 5-6 puta i svaki put smo se baš lepo proveli i odmorili. Usluga je odlična, nije ništa skupo. Svi bazeni su super, kao i ostali sadržaji. Posle drugog dolaska smo saznali da na spratu ima i kompleks sauna gde je zabranjen kupaći zbog zdravlja i toksina koji ispuštaju na toj temperaturi. Za taj deo je potrebna dodatna ulaznica koja je 600HUF, ali vredi. Svi su ogrnuti peskirom i niko nikoga ne posmatra, kao i u Sloveniji, Nemackoj i ostalim zapadnim zemljama gde je kultura sauniranja na mnogo višem nivou nego kod nas. Nema ni gužve, jer većina ljudi ne zna za ovaj deo. Naš opšti utisak je da je ova banja savršena za vikend odmor.
 
Zdravo Marge. Mi smo bili u Segedinu i nismo kupili vinjetu. Doduse samo smo isli do OMV pumpe, a posle nekim seoskim putem do Segedina, a vracali smo se preko Backih Vinograda. Isli smo i par puta od Segedina do Morahaloma i nazad. E sad na granici nam je proveravao tablice, ali nista nije rekao. Jel ima na tm delu (do OMV pumpe) kamera ili stoji tu policija i odmah kaznjava. Unapred hvala. Pozdrav
 
Vidi, moj sin radi na molovoj pumpi pre granice (kuvar je) i oni prodaju vinjete. Kada smo pre par dana išli do Morahalom pa bila gužva na Bačkim vinogradima, hteli smo da idemo na prelaz Horgoš i ne platimo vinjetu za tih 500 metara (OMW pumpa) ali je sin rekao da kod njih na pumpu dolaze carinici i da kažu da kada se kupi vinjeta automatski auto uđe u sistem. Ako ga nema u sistemu a očitaju mu se tablice na granici, oni šalju kaznu na kućnu adresu i vlasnik vozila ako ne plati, dobija zabranu ulaska u Mađarsku.
Sad, koliko je to istina ne znam, ali on nam nije dozvolio da idemo bez vinjete.
 
Nemam takve informacije. Ali je Budimpešta gostoljubiv grad. Nisu protivnici srba kao sto su madjari u Segedinu. Samo, Budimpešta je velik grad a sve su ulice nekako jednosmerne pa je jako vazno gde ćeš biti smesten. Ne znam kakav je akvapark, ali sa se sa okeaniumom razočarala, obišli smo ga za 10 minuta. Interesantnije mi je bilo u ZOO vrtu i Ikei koja je napravljena kao sajam.
 
Nemam takve informacije. Ali je Budimpešta gostoljubiv grad. Nisu protivnici srba kao sto su madjari u Segedinu. Samo, Budimpešta je velik grad a sve su ulice nekako jednosmerne pa je jako vazno gde ćeš biti smesten. Ne znam kakav je akvapark, ali sa se sa okeaniumom razočarala, obišli smo ga za 10 minuta. Interesantnije mi je bilo u ZOO vrtu i Ikei koja je napravljena kao sajam.

i Budim i Pestu obilazili moje :heart: i ja par puta ... vise me zanima famozni akvapark :D cuo sam da je odlican i plus da je zatvoreni deo i jaci od otvorenog.
ali svakako hvala
 
Ja bih s dečkom išla u banju Eržebet za dva dana. Ići ćemo preko Bačkih vinograda, a svratićemo i do Segedina. U povratku bismo išli preko prelaza Kelebija da bismo obavili neki šoping. Zanima me, zna li neko da li može da se izbegne potreba za vinjetom, a da se vraća preko ovog graničnog prelaza?
Hvala unapred na odgvoru ako neko zna.
 
Vinjeta se ne plaća ako ideš preko bačkih a vraćas se preko kelebije. Nemaš razloga da ideš na kelebiju osim ako ne radiš afu. Tamo imaš samo dva marketa široke potrošnje a sve to možeš kupiti i u Segedinu kad već idete. Samo da znaš da nedeljom ne rade prodavnice u mađarskoj.
 
Vinjeta se ne plaća ako ideš preko bačkih a vraćas se preko kelebije. Nemaš razloga da ideš na kelebiju osim ako ne radiš afu. Tamo imaš samo dva marketa široke potrošnje a sve to možeš kupiti i u Segedinu kad već idete. Samo da znaš da nedeljom ne rade prodavnice u mađarskoj.

Hvala puno na brzom odgovoru. :klap: Zar nisu u tim marketima na granici najpovoljnije cene? Gde u Segedinu je najpovoljnije za kupovinu hrane i kućne hemije?
 
Jesu, povoljnije su za 10 posto ali to ti je još 50 km vožnje vise pa ne znam da li ti se isplati. U Segedinu je u okviru auchana sportska prodavnicama sa kvalitetnom garderobom i dobrim cenama, zove se decatlon. A i sam auchan je sa dobrim cenama ako kupuješ njihovu robnu marku. Tesco je isto dobar. Preporučujem mali tesco, onaj u blizini aldija i hofera.
 
Postovana,

Napisali ste da zivite na Palicu.
Planiram da osednem sa porodicom par dana i nocenje na Cvetnom salasu krajem jula.2016
Interesuje me ova tema oko vinjete i izvinjavam se ako je ona prevazidjena.
Kazete da na granicnom prelazu Backi vinogradi, pa Marahalom banja i dalje ka Segedu je sve slobodno bez vinjete.
Da li je pak tu obavezna matrica tj. njihova zupaniska vinjeta.
Ne bih da dodjem u iskusenje da me izlet papreno kosta.:D

pozz
 
Nemam ja smeštaj na Paliću m i da znaš, Palić i nije neko mesto za duži boravak. Dva dana najviše i postane dosadno. Moji poznanici drže vilu Stars...progooglaj, skroz su profi, imaju i bazen i đakuzi i sve je vrhunsko. ne znam kakve su im cene, ali vrede. Nisu blizu jezera, ali to je i bolje jer je jezero bara koja smrdi i puno je komaraca i vlage.
Kupovina u Segedinu nije nigde povoljna. Ima par nekih prodavnica, specijalizovanih, ali ja preporučujem Tesco, Ouchan, i Decatlon, to su hipermarketi sa svačim po malo. mađarska je skupa , osim prehrambenih proizvoda koji se kupuju na Tompi i koji su užasnog kvaliteta, namenjeni Srpskom tržištu.
A ja mislim da vam je bolje da idete na prelaz Horgoš 2 nego na Ašothalom (Bačke vinograde)
 

Back
Top