Zene

Od 81. do 91. godine sam radio kao konobar u kafiću , piceriji i koktel baru . Ne sjećam se da sam imao situaciju
da su dolazili momak i djevojka ili prijatelj i prijateljica i da su plaćali svako za sebe . U to vrijeme je bilo sramota
da momak ne plati zajednički ceh . Naravno da je bilo situacija da je momak bez love . Tada bi mu djevojka dala
novac ali tako da to niko ne vidi i da mu ne bude ugroženo dostojanstvo .

Meni ovo nekako tuzno:(...zato muskarci i imaju osecaj da je pitanje casti "imati kintu"...povrsan klise, on uvek punog novcanika a ona svoje trosi na milionito parce tkanine u garderoberu i farbu za lice...dama zaboga...mazali bi margarin na hleb samo da ih tako okolina dozivi...
 
Stvar je u principu.

Ne moram da ti platim samo zato sto imas vadzajnu.
ma bezi bre dete, ****** te vadzajna.
pff, jezim se od tih sto se boje da ce neko da ih iskoristi:)
kod mene se i jelo i pilo, i kad sam imala placala sam i jednom i drustvu..i nikog nisam pitala imal kitu ili vadzajnu.
mnogo su vas ova teska vremena unapredila...
 
Ti se mali danas jako obrukao na ovoj temi

I nevjerujem da tje ti se javiti ijedna forumašica :D

Пре бих изашла са неким као што је он него са неким традиционалистом.

- - - - - - - - - -

Meni ovo nekako tuzno:(...zato muskarci i imaju osecaj da je pitanje casti "imati kintu"...povrsan klise, on uvek punog novcanika a ona svoje trosi na milionito parce tkanine u garderoberu i farbu za lice...dama zaboga...mazali bi margarin na hleb samo da ih tako okolina dozivi...

:worth:
 
Od 81. do 91. godine sam radio kao konobar u kafiću , piceriji i koktel baru . Ne sjećam se da sam imao situaciju
da su dolazili momak i djevojka ili prijatelj i prijateljica i da su plaćali svako za sebe . U to vrijeme je bilo sramota
da momak ne plati zajednički ceh . Naravno da je bilo situacija da je momak bez love . Tada bi mu djevojka dala
novac ali tako da to niko ne vidi i da mu ne bude ugroženo dostojanstvo .

to sam opisao malo pre
 
ma bezi bre dete, ****** te vadzajna.
pff, jezim se od tih sto se boje da ce neko da ih iskoristi:)
kod mene se i jelo i pilo, i kad sam imala placala sam i jednom i drustvu..i nikog nisam pitala imal kitu ili vadzajnu.
mnogo su vas ova teska vremena unapredila...

tako je i kod mene bilo
 
Meni ovo nekako tuzno:(...zato muskarci i imaju osecaj da je pitanje casti "imati kintu"...povrsan klise, on uvek punog novcanika a ona svoje trosi na milionito parce tkanine u garderoberu i farbu za lice...dama zaboga...mazali bi margarin na hleb samo da ih tako okolina dozivi...

rece covek Od 81. do 91, si izlazila uopste u to vreme?
 
Meni ovo nekako tuzno:(...zato muskarci i imaju osecaj da je pitanje casti "imati kintu"...povrsan klise, on uvek punog novcanika a ona svoje trosi na milionito parce tkanine u garderoberu i farbu za lice...dama zaboga...mazali bi margarin na hleb samo da ih tako okolina dozivi...

Potrebno je da i drugim korisnicima date reputaciju pre nego što je ponovo dodelite korisniku **Freya**.

A ybg kad stalno dobre postove pises :lol:
 
Meni ovo nekako tuzno:(...zato muskarci i imaju osecaj da je pitanje casti "imati kintu"...povrsan klise, on uvek punog novcanika a ona svoje trosi na milionito parce tkanine u garderoberu i farbu za lice...dama zaboga...mazali bi margarin na hleb samo da ih tako okolina dozivi...

i meni je tužno, al je činjenica da većina devojaka danas muškarce gleda upravo kroz kintu
e sad...dal je tu podsvesno razmišljanje o tome kako je on sposoban i kao takav poželjniji tj. veći mužjak od onog koji nema equal nesposoban, to je pitanje

izglčeda da još samo vi ovde na forumu cenite muškarca jer je muškarac, a ne koliki mu je novčanik
a možda pravi muškarac i debeli novčanik ipak idu zajedno
ni to mi nije jasno
ništa mi nije jasno
 
Poslednja izmena:
ma bezi bre dete, ****** te vadzajna.
pff, jezim se od tih sto se boje da ce neko da ih iskoristi:)
kod mene se i jelo i pilo, i kad sam imala placala sam i jednom i drustvu..i nikog nisam pitala imal kitu ili vadzajnu.
mnogo su vas ova teska vremena unapredila...

Placao sam i placam, al ne vidim logiku u tome da neko ocekuje da ja platim jer sam ili pozvao ili sam musko.
 
ma bezi bre dete, ****** te vadzajna.
pff, jezim se od tih sto se boje da ce neko da ih iskoristi:)
kod mene se i jelo i pilo, i kad sam imala placala sam i jednom i drustvu..i nikog nisam pitala imal kitu ili vadzajnu.
mnogo su vas ova teska vremena unapredila...

Zbog nas "dece" nismo ovde gde jesmo vec zbog onih kojima je sve bilo svacije i nicije...i kad se pije, i kad jede, i kad se placa...sve je navazno pa na kraju niko nista nema...od drzave do lokalnog pijanca ispred samoposluge sa pivom u ruci...drugi cuvaju svoje, zato i imaju, ko rasipa taj nikada imati nece...a beda na vrata, bes kroz prozor u kucu, drzavu, svejedno, princip je isti.
Od vazduha se ne zivi a cena je napisana na svemu, od te romanticne vecere do zdravstva.
 
Zbog nas "dece" nismo ovde gde jesmo vec zbog onih kojima je sve bilo svacije i nicije...i kad se pije, i kad jede, i kad se placa...sve je navazno pa na kraju niko nista nema...od drzave do lokalnog pijanca ispred samoposluge sa pivom u ruci...drugi cuvaju svoje, zato i imaju, ko rasipa taj nikada imati nece...a beda na vrata, bes kroz prozor u kucu, drzavu, svejedno, princip je isti.
Od vazduha se ne zivi a cena je napisana na svemu, od te romanticne vecere do zdravstva
.

Фрејо, ја те обожавам. Пишеш оно што и ја мислим. :ok:
 
Recimo upoznate nekog tipa i pozove vas na veceru u neki lepuškast romantičan restoran ....

Da li nosite nuFcanik ili ga ostavite kod kutje?

:)))))))

I šta ako on svoj zaboravi kod kutije a vi ste vas ponijeli ?

naravno da se nose pare,meni je svejedno dal ce da plati prvi izlazak ili ne,mislim slatko je da se ponudi(onako + mu je deluje ko a la kavaljer),al od celog izlaska najmanje je bitno dal je platio pice...bitnije je da nije provalo da sam luda ko struja:lol:..
e sad ozbiljno:ko sto rekoh simpaticno je da glumi dzentlmena al ako ga pretera to me vec nervira...ima likova koji su u fazonu(kroz celu vezu,i svaki moguci izlazak) ne ne ja cu sve da platim(na foru to mu je odraz muskosti:confused:)..
u sv slucaju kad si duze s nekim u vezi meni je normalno da uglavnom svak paca svoje i tu i tamo on meni,i tu i tamo ja njemu...a kad si vec zaso u neke ozbiljne predbracne/bracne vode tu vec nije ni bitno ko kome sta placa..
 
rece covek Od 81. do 91, si izlazila uopste u to vreme?

Poenta je u poslednjoj recenici "da mu sacuva dostojanstvo doturi mu pare da on plati".

Hoces da prevedemo recenicu:lol:? Meni je prilicno jasna.

Da ne bi ispao sonja, i da ne bi ona ispala zenski sonja sto izlazi sa sonjom, ona mu tajno da pare da on ispadne faca i da ona ispadne zenska faca koja izlazi sa facom a to sto je sve tu laz je nebitno.

Znaci da musko dostojanstvo zavisi od para dok zensko ne zavisi od para vec od toga sa kim se zabavlja.

Shvatas da je to pogresno?
 
naravno da se nose pare,meni je svejedno dal ce da plati prvi izlazak ili ne,mislim slatko je da se ponudi(onako + mu je deluje ko a la kavaljer),al od celog izlaska najmanje je bitno dal je platio pice...bitnije je da nije provalo da sam luda ko struja:lol:..
e sad ozbiljno:ko sto rekoh simpaticno je da glumi dzentlmena al ako ga pretera to me vec nervira...ima likova koji su u fazonu(kroz celu vezu,i svaki moguci izlazak) ne ne ja cu sve da platim(na foru to mu je odraz muskosti:confused:)..
u sv slucaju kad si duze s nekim u vezi meni je normalno da uglavnom svak paca svoje i tu i tamo on meni,i tu i tamo ja njemu...a kad si vec zaso u neke ozbiljne predbracne/bracne vode tu vec nije ni bitno ko kome sta placa..
pametno dete
 
Poenta je u poslednjoj recenici "da mu sacuva dostojanstvo doturi mu pare da on plati".

Hoces da prevedemo recenicu:lol:? Meni je prilicno jasna.

Da ne bi ispao sonja, i da ne bi ona ispala zenski sonja sto izlazi sa sonjom, ona mu tajno da pare da on ispadne faca i da ona ispadne zenska faca koja izlazi sa facom a to sto je sve tu laz je nebitno.

Znaci da musko dostojanstvo zavisi od para dok zensko ne zavisi od para vec od toga sa kim se zabavlja.

Shvatas da je to pogresno?

Ovako sam i ja shvatio ovu temu.
 
Zbog nas "dece" nismo ovde gde jesmo vec zbog onih kojima je sve bilo svacije i nicije...i kad se pije, i kad jede, i kad se placa...sve je navazno pa na kraju niko nista nema...od drzave do lokalnog pijanca ispred samoposluge sa pivom u ruci...drugi cuvaju svoje, zato i imaju, ko rasipa taj nikada imati nece...a beda na vrata, bes kroz prozor u kucu, drzavu, svejedno, princip je isti.
Od vazduha se ne zivi a cena je napisana na svemu, od te romanticne vecere do zdravstva.

da freya al poslednja kosulja nema dzepove
a upravo to radis, stezes se radis ko crnac, juris na sve strane a zaboravljas da zivis, i ne mislim da je zivot dva put ici na gidisnji i voziti skup auto, a kad ode zdravlje onda trosis te stekane pare na to

evo mi ga komso, ceo zivot radio, zatvorio prodavnicu nije isla dobro, mucio se par godina, zapocne nov biznis, uzeli nov stan, dvoje dece, prose nedelje sa 50 mozdani udar i kraj.
 
od običnog odlaska na večeru do propasti države i javnog duga srbije :lol:

Мисли глобално, делуј локално.

Психологија појединаца много говори и о држави као целини.

То ти је оно - удри бригу на весеље а о проблемима ћу размишљати сутра. Увек то сутра.
 
Recimo upoznate nekog tipa i pozove vas na veceru u neki lepuškast romantičan restoran ....

Da li nosite nuFcanik ili ga ostavite kod kutje?

:)))))))

I šta ako on svoj zaboravi kod kutije a vi ste vas ponijeli ?
kakav je to tip koji zaboravlja novcanik neorganizovan sigurno nema ni diplomu s takvim da izadjem,nikad,nikad,pu
 
Није важно како ће то да се изведе, битно је да обоје учествују у плаћању.

Зашто би, рецимо, мој син увек плаћао ако су и он и његова девојка студенти.
Niko ne kaže da on mora uvijek plaćati iz svog džepa ali je bilo bitno da on formalno plati . Moj prijatelj se tada zabavljao sa
djevojkom koja je radila kao nastavnica a roditelji su joj bili ljekari . On je tada bio još student . Logično da je većina plaćanja
išlo iz njenog džepa . Da je ona insistirala i javno da se vidi ko tu plaća cehove toj vezi bi brzo došao kraj .
Sada su možda drugačija vremena ali nisam siguran i da su bolja .
 

Back
Top