Nikolić misli da bi bio bolji premijer od Vučića

drdoktor

Elita
Banovan
Poruka
23.062
http://www.kurir.rs/vesti/politika/nikolic-misli-da-bi-bio-bolji-premijer-od-vucica-clanak-1696230

Nikolić misli da bi bio bolji premijer od Vučića

POLITIKA06:27, 05.03.2015.Autor: Danijela Luković,Foto: Marina Lopičić

Pošalji e-mail 
Odštampaj tekst 
A
Kritikujući Vladu zbog upražnjenih ambasadorskih mesta on želi da pokaže da bi uspešnije vodio ministre, tvrdi Janjić

Ne propustite...
Nikolić: Pitajte Dačića zašto nemamo ambasadore!
BEOGRAD - Kritikama na račun Vlade zbog upražnjenih ambasadorskih mesta predsednik Srbije Tomislav Nikolić želi da pokaže da bi on bio bolji premijer nego Aleksandar Vučić, ocenjuje Dušan Janjić, politički analitičar. 

Nikolić je u emisiji „Upitnik“ na RTS kritikovao Vučićev kabinet zbog neimenovanja ambasadora, rekavši i da centri moći iz inostranstva pokušavaju da sruše Vučića i sve autoritete u zemlji!

- Nikolić se izgleda vodi onom narodnom „majku kara, ćerki prigovara“. To je ceo problem, i ne vidim zašto to otvoreno ne kaže. I izjava o spoljnim centrima moći je čista teorija zavere, kojom hoće da ubedi narod da je važan. Ne vidim nikakvu zaveru, već samo nedovoljnu snagu i odlučnost predsednika Srbije - ocenjuje Janjić, a i Zoran Stojiljković, profesor na Fakultetu političkih nauka, kaže da Nikolićeva teorija o centrima moći nije realna:

- Ta vrsta pritiska nije delotvorna još od devedesetih godina, i zašto bi to sada radili? Ne znam na koje centre je mislio - ocenjuje Stojiljković, i dodaje da Nikolić pomoću kritika na račun Vlade želi sebi da uveća uticaj u zemlji. Analitičar Đorđe Vukadinović kaže:

- Činjenica je da stranci u ovom trenutku mnogo više podržavaju ovu vlast od prethodne i da je manje kritikuju. Istina je da je Nikolić bio predmet kampanje, činjenica je i da su autoriteti u Srbiji u krizi, ali bojim se da je to do samih autoriteta, a ne do kritika i kampanja protiv njih. S druge strane, čudno je da Nikolić hvali premijera a kritikuje vladu koju on vodi. To je politički i logički neodrživa pozicija.

Savetnica za medije predsednika Stanislava Pak nije odgovarala na pozive i poruke, dok Ivica Dačić, šef diplomatije, tvrdi da je sva nepopunjena mesta nasledio.

- Uskoro će biti imenovano deset novih ambasadora i generalnih konzula. Svali predlog biće u dogovoru s premijerom, koji će se verovatno konsultovati s predsednikom - kaže Dačić.

Zamena teza
DRAGICU NAPADAJU JER JE LEPA

Nikolić je ocenio i da fondaciju njegove supruge Dragice napadaju jer prva dama „izgleda lepo“.
- Kad žena od 60 godina izgleda tako lepo, sigurno je da će biti meta mnogih kritika. Moja supruga je prava domaćica, prava majka, prava baka - nabrojao je predsednik, što Stojiljković komentariše kao „zamenu teza“.
- Postoje institucije i procedure, i građani imaju pravo da znaju ko je toj fondaciji dao sredstva, i to bi Fondacija Dragice Nikolić trebalo da poštuje.

Tomini biseri

- Bolje da me doživljavaju kao englesku kraljicu nego kao diktatora
- Voleo bih da direktori JP imaju bonuse i velike plate
- Komentarisao bih i ja na društvenim mrežama, ali ne mogu da dobijem telefonski kontakt
- Jedini ja ne zovem urednike medija, jedini ne obezbeđujem sredstva sa računa javnih preduzeća

.............
Dragica lepa?[emoji1]
 

Back
Top