Upoznajte obitelj u kojoj su svi do jednog - vegani

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Nikita Kulganov

Buduća legenda
Poruka
33.256
Reportaza o obitelji tj porodici gde su svi vegani. Imamo obe strane, porodica vegana koji svojim primerom zivljenje pokazuju koliko je veganski nacin ishrane zdrav, i sa druge strane doktora koji se trudio da objasni kako je veganski nacin ishrane stetan....ko je upravu videcete u reportazi.
Upoznajte obitelj u kojoj su svi do jednog - vegani
U obitelji Međugorac na stolu se nikad nisu našli ćevapi, pileća krilca, jaja na oko. Nisu se nikad napili ni mlijeka. Neobično je to za zemlju u kojoj se po stanovniku godišnje pojede oko 65 kilograma mesa. Njima, veganima, čudni su pak svi ti silni mesojedi. Vama će možda biti čudno što Međugorci tako hrane i svoju djecu. Rašeljka Zemunović provela je dan s njima, ali i s pedijatrom koji će nam otkriti je li ovo zanemarivanje djece ili zdrav način prehrane.
U obitelji Međugorac, od najmlađeg do najstarijeg - svi su vegani! Jaja, mlijeko, meso i ostale namirnice životinjskog podrijetla - njihovu se stolu ne približavaju.

''Mene su znali pitati jesam li kad probala meso, zašto sam vegan. I onda sam odgovaorila da ne želim da se ubijaju životinje'' kaže Inon Međugorac.

A slično razmišlja i njen otac Robert Međugorac:

''Naprosto nisam htio više sudjelovati u klanju i zlostavljanju životinja. Ono što radi industrija mesa. Mlijeka, kože, svila'',

Svoja su uvjerenja prenijeli na djecu i tako ih pridružili zajednici od oko 160 tisuća vegetarijanaca i vegana u Hrvatskoj. 11-odišnja Inon, 8-godišnja Rien te dvogodišnji blizanci Denonis i Andorni - svi su vegani! Još od kad su bili u majčinom trbuhu.

Majka u obitelji, Marijana Međugorac, prisjetila se svoje trudnoće.

''Čak je moja doktorica opće prakse rekla da će zaokviriit moju krvnu sliku na zid, jer je bila izvrsna krvna slika jedne trudnice veganke.''
.....
Prevod u zabavistu Chantal Rondeau, koje je bilo vegeteriansko,postalo je pre sest meseci ( tekst je iz 2010.) je vegansko, tamo je zabranjen bilo koji obrok ako se sprema od namirnica zivotinjskog porekla ( ukljucjuci jaja i mleko )
 
Predsednik Josipovic Hrvatske ( dok je jos bio predsednik ) je primio delegaciju vegana, da bi pricao o njihovim problemima, prvenstveno da se otovre veganska zabavista....
Neko ce se pitati kako to predsednik Hrvatske ima vremena da prica o problemima vegana kojimh sa vegeterijancima u Hrvatskoj ima 160.000.....ovo isti ceka i Vucica i sve ostale lidere u regionu....
 
U hrvatskoj nema 160000 zaposlenih a ne 160000 vegetarijanaca i vegana :lol:

Ne jedem puno mesa, ne volim ga preterano niti ga mrzim i ne mislim da je lepo što životinje mru. Ali to je prirodno i to se mora dešavati, odrasla sam osoba i znam da u svetu nije sve cveće i proleće, mora se raditi, mora se brisati dupe i mora se, da, ubiti da bismo živeli. Ne želim da učim generacije budućih ljudi da se hrane na način koji će im osakatiti opcije za opstanak, ako bude bilo potrebe, a biće. To što smo svaštojedi je nemala prednost ljudi koju uzimamo zdravo za gotovo.

Industrija je zlo, ali postoji mnogo industrija hrane na svetu pored industrije mesa. Principijelno ljudi mogu i treba da jedu meso i nikakva industrija nije razlog da se oplete po suštinski ispravnom načinu ishrane. Birajte bolje meso, birajte svežije mleko, pirinač, kukuruz, birajte bademe umesto keksa, jedite sezonsko voće i povrće što više možete i sve će biti u redu. A kad više ne bude ni toga onda jedite šta vam industrija nudi jer je planeta prenaseljena i dok god nam religije propagiraju da se kotimo ko zečevi iluzorno je misliti da će biti kvalitetne hrane za sve i da izvesne - mere?! neće morati da se preduzmu, a te mere podrazumevaju genetički izmenjenu hranu i ko zna kakve još vidove trpanja kalorija u organizam.

Nisam vegan, frutarijanac niti vegetarijanac i ne želim da budem, nisam mormon, nisam musliman, nisam ni hrišćanin, nisam u stranci i ne želim da budem, koga god to zanima neka se igra, ali dok god pokušava mene ili druge da konvertuje nekom budalastom propagandom nema pravo da očekuje da budem tolerantna prema njegovim/njenim izborima.

Šta radi u svom životu i kako se hrani ič me ne interesuje, možemo da budemo najbolji drugari, napraviću mu salatu u svako doba dok ja jedem supu, ali ne želim da slušam o tome kako je njegov/njen stomak suviše tanan da bi shvatio da su ljudi iznutra krv i meso i da ako se operemo spolja i dalje je jedan procenat nas čista fekalija i da, to važi za sve prehrambene grupacije.
 
Poslednja izmena:
Nisam vegan, frutarijanac niti vegetarijanac i ne želim da budem, nisam mormon, nisam musliman, nisam ni hrišćanin, nisam u stranci i ne želim da budem, koga god to zanima neka se igra, ali dok god pokušava mene ili druge da konvertuje nekom budalastom propagandom nema pravo da očekuje da budem tolerantna prema njegovim/njenim izborima. .

Upravo te je propaganda navukla na junk hranu koja po istrazivanju izaziva zavisnost, po snazi jaku poput heroinske. Reklame mesnih industrija, mlekara i ostalih se neprestano vrte, u kojima svoje proizvode reklamiraju preko scena srecnih porodica koje snimaju manekeni, farbaju krave u roze i deluju ti na psihu postavljajuci srca, drzanja za ruke zaljubljenih parova, a sve da da i se postigla sugestija da kupis njihov proizvod.
 
Ali to je prirodno i to se mora dešavati

zapravo i nije
industrija mesa je kontra prirodnog i desava se iskljucivo zarad profita
tu postoje neke gluposti tipa omamljivanje zivotinja i sl. ali profit ne prepoznaje empatiju jer jednostavno nema vremena za nju
kao sto vidis jedino industrijom mozes parirati industriji,s tim sto je manje stresno naci se u proizvodnom pogonu makrobioticke prehrane nego u klanici za konje
 
Upravo te je propaganda navukla na junk hranu koja po istrazivanju izaziva zavisnost, po snazi jaku poput heroinske. Reklame mesnih industrija, mlekara i ostalih se neprestano vrte, u kojima svoje proizvode reklamiraju preko scena srecnih porodica koje snimaju manekeni, farbaju krave u roze i deluju ti na psihu postavljajuci srca, drzanja za ruke zaljubljenih parova, a sve da da i se postigla sugestija da kupis njihov proizvod.

u pravu si
te reklame se vrte vise od 10 000 godina :lol:
 
ne treba masirati ljude da ne jedu meso,nego treba maltretirati radnike u klanicama i visiti im nad glavom i proveravati kako drze i kolju zivotinje
cela ta stvar moze da bude i zdravija i humanija
nego sto psihopate rade unutra, a niko ih ne kontrolise i ne kaznjava
upravo zato ljudi treba da budu svesni sta se desava sa tom sniclom pre nego sto je oni kupe...klanice nece nista menjati ako se masa ne buni
al posto tu masu zabole coshe za te "proizvode" kako ih nazivaju(kao da su od plastike) dzaba sve
samo gledaju da zderu i zmure
sta ih briga...njih nista ne boli
 
zapravo i nije
industrija mesa je kontra prirodnog i desava se iskljucivo zarad profita
tu postoje neke gluposti tipa omamljivanje zivotinja i sl. ali profit ne prepoznaje empatiju jer jednostavno nema vremena za nju
kao sto vidis jedino industrijom mozes parirati industriji,s tim sto je manje stresno naci se u proizvodnom pogonu makrobioticke prehrane nego u klanici za konje
Nigde nisam napisala da je industrija prirodna. Prirodno je i neophodno ubiti da bi živeo, sama činjenica da smo živi govori u prilog tome da smo ubice. Takav je sistem.
A to šta je stresno ili nije u neku ruku je deo odrastanja. Stresno je biti hirurg, na primer. Udahneš duboko i odrasteš.

- - - - - - - - - -

A ja kad kažem da su radnici busplusa psihopate i da ih treba maltretirati svi drvlje i kamenje na mene "jer oni samo rade svoj posao".
 
Prirodno je i neophodno ubiti da bi živeo

Nije prirodno ubiti ni po moralnim ni po duhovnim zakonima. Moral uvek kaze da nije dobro ubiti, bog ma kog podneblja kaze - ne ubij. E to sto ti mislis da je ubiti neophodno da bi se zivelo, znas kako, razmisli o tome sta podrazumevas pod neophodno jer i sama znas kako se nazivaju ljudi koji ubiju a kako se nazivaju ljudi koji ubijaju sa dodatkom da tvrde da se mora ubiti.
 
Nije prirodno ubiti ni po moralnim ni po duhovnim zakonima. Moral uvek kaze da nije dobro ubiti, bog ma kog podneblja kaze - ne ubij. E to sto ti mislis da je ubiti neophodno da bi se zivelo, znas kako, razmisli o tome sta podrazumevas pod neophodno jer i sama znas kako se nazivaju ljudi koji ubiju a kako se nazivaju ljudi koji ubijaju sa dodatkom da tvrde da se mora ubiti.
I biljke su zive. To sto mi ne mozemo nasim culima da prepoznamo sta one osecaju, ne znaci da ne osecaju.

Ako cemo po toj logici, moralno je konzumirati samo plodove biljaka i to tek kad padnu na zemlju.

Sto se tice Boga, Isus nije bio vegetarijanac.

Sto se tice nemoralnosti ubijanja, da li pijes antibiotike kada si bolestan? I bakterije su Bozija bica, pa ih ubijamo nemilice i bez grize savesti.

Da li vrsis dezinsekciju u stanu? i insekti su Bozija bica

Da li si protivnik deratizacije? posto su i pacovi Bozija bica...
 
Zecevi imaju sijaset bolesti: borna bolest, boginje, aujeskijeva bolest, zuapaljenje sluznice, miksomatoza (prenosi se komarcem, krpeljima...) i masu drugih. I ti bi da se nadjes na pustom ostrvu ipak jurila zeca da ga koljes, a ne bi izabrala lekovit kokos (povecava izdrljivost, dokazano ubija viruse odgovorne za nastanak ospica, gripe, herpesa, hepatitisa, SARS-a i druge slicne viruse)?


Ima nas raznih.

- - - - - - - - - -

I biljke su zive. To sto mi ne mozemo nasim culima da prepoznamo sta one osecaju, ne znaci da ne osecaju.

Ako cemo po toj logici, moralno je konzumirati samo plodove biljaka i to tek kad padnu na zemlju...

Vrlo često kao odgovor i svoju psihološku odbranu, ljudi koji jedu meso kažu vegetarijancima: “Pa šta, i vi ubijate biljke”.

Tu sad dolazimo do priče o elementima. Ako neko ubije petoelementarno biće kao što je čovek, za to snosi enormno velike posledice jer je izvršio nasilni poremećaj u svih pet elemenata prirode.

Sisari, naše domaće životinje četvoronošci, spadaju u četvoroelementarna bića kod kojih je Akaša u zanemarljivoj količini, dok su im ostala četiri elementa aktivna. Za ubistvo ovakvog bića takodje sledi veliko povratno dejstvo prirode, velika patnja za počinioca.

Ptice spadaju u troelementarna bića gde su aktivni Voda, Vatra i Vazduh. Za ubijanje ptica sledi mnogo manje povratno dejstvo, ali koje je i dalje veliko.

Crvi i insekti spadaju u dvoelementarna bića sa aktivnom Zemljom i Vatrom. Karma za mešanje u njihov život je u ovom slučaju vrlo mala. Na kraju dolazimo do biljaka gde je aktivan samo element Voda a ostala četiri su u uspavanom stanju. Ubijanje biljaka povlači zanemarljivu karmu.

Dakle suština ovoga je u nivou svesti bića čije se fizičko telo ubija.

U većini slučajeva vegetarijanci ne ubijaju čak ni biljke. Jedući hranu koja nam je prirodno predodređena, plodove i zrnevlje, mi ne ubijamo ni biljke.
 
Zecevi imaju sijaset bolesti: borna bolest, boginje, aujeskijeva bolest, zuapaljenje sluznice, miksomatoza (prenosi se komarcem, krpeljima...) i masu drugih. I ti bi da se nadjes na pustom ostrvu ipak jurila zeca da ga koljes, a ne bi izabrala lekovit kokos (povecava izdrljivost, dokazano ubija viruse odgovorne za nastanak ospica, gripe, herpesa, hepatitisa, SARS-a i druge slicne viruse)?


Ima nas raznih.

- - - - - - - - - -



Vrlo često kao odgovor i svoju psihološku odbranu, ljudi koji jedu meso kažu vegetarijancima: “Pa šta, i vi ubijate biljke”.

Tu sad dolazimo do priče o elementima. Ako neko ubije petoelementarno biće kao što je čovek, za to snosi enormno velike posledice jer je izvršio nasilni poremećaj u svih pet elemenata prirode.

Sisari, naše domaće životinje četvoronošci, spadaju u četvoroelementarna bića kod kojih je Akaša u zanemarljivoj količini, dok su im ostala četiri elementa aktivna. Za ubistvo ovakvog bića takodje sledi veliko povratno dejstvo prirode, velika patnja za počinioca.

Ptice spadaju u troelementarna bića gde su aktivni Voda, Vatra i Vazduh. Za ubijanje ptica sledi mnogo manje povratno dejstvo, ali koje je i dalje veliko.

Crvi i insekti spadaju u dvoelementarna bića sa aktivnom Zemljom i Vatrom. Karma za mešanje u njihov život je u ovom slučaju vrlo mala. Na kraju dolazimo do biljaka gde je aktivan samo element Voda a ostala četiri su u uspavanom stanju. Ubijanje biljaka povlači zanemarljivu karmu.

Dakle suština ovoga je u nivou svesti bića čije se fizičko telo ubija.

U većini slučajeva vegetarijanci ne ubijaju čak ni biljke. Jedući hranu koja nam je prirodno predodređena, plodove i zrnevlje, mi ne ubijamo ni biljke.
ovo je samo pretpostavka, naravno. Niko jos nije tacno definisao svest. Ovo odgovorno tvrdim, posto me zanima tema i citala sam dosta.


Isus nije bio vegetarijanac.
 
Isus nije bio vegetarijanac.

Naravno da nije, ne bez razloga. Plemicka porodica koja vodi poreklo i dan danas polaze autorsko pravo na to stivo.

Krunisanje britanskog monarha pokazuje pravu pozadinu
Vindsora i njihovih prethodnika. Kada je krunisana kraljica
Elizabeta II. 1953. godine, sve je bilo tu, regalija svecanost,
krune, skiptar, haljine, kugle i narukvice. Cuvaju se u Jerusalimu.

To je komora u kojoj su se naucnici sastali kada su "recenzovali"
Bibliju. Kralja Dzejms pod komandom Ser Fransis Bejkona i Roberta
Fluda. Britanska kraljevska porodica i dalje drzi autorska prava.
Jerusalimska komora je oblozena kedrom donetim iz Libana, drvetom
koriscenim za izgradnju Solomonovog Hrama.



Bush-windsor.jpg
 
Da se razumemo. Nemam nista protiv vegetarijanstva ili veganstva kao izbora. I sama sam mu sklona i vrlo verovatno cu i postati uskoro vegan i to sirovi (vecim delom) jer to za mene ima smisla u zdravstvenom smislu. Samo mi smeta licemerje i smeta mi jednostrana kritika, a nigde nema samokritike.

Da, mesna i mlecna industrija, ali isto tako sa druge strane i razni suplementi koje koriste vegani da bi nadoknadili ono sto im nedostaje. i to je biznis i to kakav!

U svakom slucaju ima preterivanja sa obe strane, a od svega mi je najodbojnija AROGANCIJA sa kojom se mnogi vegani ponasaju.
Sam taj stav *ja sam bolji od tebe* je tragikomican. Budi ono sto jesi, ali postuj i tudji izbor, makar toliko da ga smatras ravnopravnim.
Prezrivo komentarisanje toga sto neko jede meso ili pije mleko...ma grozno!!!
Nije tu samo rec ni o zdravlju, ni o humanosti i to je ocigledno ako cemo iskreno.
 
Niko nije arogantan osim tebe. Iz razloga jer su ti pobijene tvrdnje i dokazano neznanje kako osnovne anatomije homo sapiensa tako i duhovnosti.

Da si programirana za ishranu mesom imala bi otprilike ovakvu vilicu, i ne mogla bi poput svih vrsta na planeti koje se hrane mesom da pomeras donju vilicu levo desno. Izmanipulisao te mas medij i nemoj da okrivljujes vegane za to.

teeth.jpg


- - - - - - - - - -

hqdefault.jpg


Dok u razvijenim zemljama postoje veganska zabavista, ovde na Balkanu je to i dalje ''bauk''

Kaskamo za razvijenim svetom, klasika. No i tako pomaci postoje i to veliki koraci ka zdravom zivotu. U Beogradu do pre deset godina nije mogao da se nadje nijedan vege restoran, danas se otvara svaki mesec po jedan.
 
Predsednik Josipovic Hrvatske ( dok je jos bio predsednik ) je primio delegaciju vegana, da bi pricao o njihovim problemima, prvenstveno da se otovre veganska zabavista....
Neko ce se pitati kako to predsednik Hrvatske ima vremena da prica o problemima vegana kojimh sa vegeterijancima u Hrvatskoj ima 160.000.....ovo isti ceka i Vucica i sve ostale lidere u regionu....
Јашта морИ, кад неко умисли да је јак ко бик, ко коњ, ко во...
Иначе у Хрватској нема 160К веганијанаца&вегетаријанаца ни у лудилу, ни у бунилу, што лажеш?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top