Savet za laboratorijski nalaz
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Savet za laboratorijski nalaz

Primećen član pele27 (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Savet za laboratorijski nalaz

Pozdrav. Imam zakazan pregled kod gastroenterologa za sledeci utorak. Na salteri prilikom zakazivanja mi je dat papir sta da donesem sa sobom na pregled. Pored papircina koje imam, treba da donesem i, citiram: kompletna krvna slika i biohemija sa hepatogramom. Posto ne mogu da se organizujem da odem po uput kod lekara opste prakse za laboratoriju, hteo sam da odem privatno da to odradim. E sad, ono sto pojma nemam je sta spada pod biohemiju (koliko sam video, pod tom stavkom ima dosta elemenata), a tek pod hepatogram pojma nemam sta ide. Ako se neko razume u ovu nauku molim da mi taksativno navede koje stavke treba da odradim, a da me dr u utorak ne vrati jer mu fali neka stavka..

Elita hypnotoad (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    425

Podrazumevano Re: Savet za laboratorijski nalaz

Razumeju se ljudi u laboratoriji. Odneses njima papir i oni ce ti odraditi sve.
    Ono sto sam pronasao posle 1sec guglanja: Hepatogram u širem smislu podrazumeva ast, alt, alp, gama gt, ukupne proteine, direktni i ukupni bilirubin, a jonogram na, k, i kalcijum

Legenda dive (avatar)
    Učlanjen
    06.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    5231

pretpostavljam da odneses kompletnu krvnu sliku
    hepatogram podrazumeva - duodenalna tubaža; određivanje žučnih boja u stolici i u mokraći; diluciona proba; određivanje albumina i globulina i njihovog odnosa u serumu; cefalno-holesterolska proba; timolska proba zamućenja i flokulacije; proba opterećenja glikozo; određivanje alkalne fosfataze u serumu, određivanje raznih enzima u serumu i pojedinih činilaca koagulacije u plazmi

tako da bi trebao da odneses i uyorak stolice kad ides da vadis krv, kako bi ti uradili i ove analize
    u svakom slucaju, pozovi prvo neku od laboratorija pa pitaj
    konzilijum je akreditovana laboratorija koja radi analize po standardima..meni su u aqualabu uradili helico za jedno pre podne, a u konzilijumu tu analizu rade 4 dana
    Kosmos kaze moze!

Iskusan mikelo90 (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    118

Ne znam sta je konkretan razlog sto te salju na analizu i uvek sam mrzeo te izraze jer su dosta neprecizni, ali u sustini tu se podrazumeva da uradis glikemiju, holesterol, bilirubin, AST, ALT, AP, gamaGT
    Problem sa svetom je u tome što su budale i fanatici potpuno sigurni u sebe a mudri uvek puni sumnje.

Iskusan jolemisa (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    161

Samo ponesi taj papir i oni ce sve analize uraditi sta treba.

Primećen član pele27 (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Citat Original postavio mikelo90 Pogledaj poruku
    Ne znam sta je konkretan razlog sto te salju na analizu i uvek sam mrzeo te izraze jer su dosta neprecizni, ali u sustini tu se podrazumeva da uradis glikemiju, holesterol, bilirubin, AST, ALT, AP, gamaGT
    Dr opste prakse mi je dala uput za hematologa i gastroenterologa. Kada sam otisao u KBC Bezanijska kosa tamo sam zakazao gastroenterologa, a za pregled treba da ponesem to sto sam gore napisao. Ne postoji specijalan razlog sto treba da radim te analize ali valjda je to potrebno lekaru gastroenterologu za pocetak, da sagleda neke stvari iznutra, p

Iskusan mikelo90 (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    118

Citat Original postavio pele27 Pogledaj poruku
    Dr opste prakse mi je dala uput za hematologa i gastroenterologa. Kada sam otisao u KBC Bezanijska kosa tamo sam zakazao gastroenterologa, a za pregled treba da ponesem to sto sam gore napisao. Ne postoji specijalan razlog sto treba da radim te analize ali valjda je to potrebno lekaru gastroenterologu za pocetak, da sagleda neke stvari iznutra, p
    pa podrazumeva se ovo gore napisano, ali lepo su rekli drugi komentatori, samo pokazi taj papir u laboratoriji, oni ce znati tacno sta to znaci.
    Problem sa svetom je u tome što su budale i fanatici potpuno sigurni u sebe a mudri uvek puni sumnje.

Slične teme

1. Savet mi ne bi skodio...
    Autor Isidora u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 19.09.2004., 15:55
  2. Back-up podataka sa 100% uspeha - laboratorijski
    Autor wwwgoran u forumu Hardver
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 23.10.2003., 18:36
  3. hitno potreban savet
    Autor cupka u forumu Nauka
    Odgovora: 3