Сви велике вође и диктатори су ниски људи

Путин 170 цм
Наполеон 168цм
Стаљин 163 цм
Хитлер 173 цм
Tито 167цм
Бенито Мусолини 169 цм
Черчил 167 цм
Хајнрих Химлер 174 цм
Јозеф Гебелс 165 цм
Владимир Лењин 165 цм
Франсиско Франко 163 цм

Visina-ljudi-Tabela.jpg
 
Prosek visine muškaraca u Srbiji sigurno nije 182 cm a ni žena 167 nego značajno niži.

Ranije je bio niži, ali u posljednje vrijeme je negdje oko 180 cm i po tome smo pri svjetskom vrhu...

- - - - - - - - - -

Zna li neko koliko je bio Cezar visok? Mislim da je i on bio medju nizima.

Mislim da je Cezar bio prilično visok... u rimskoj vojsci su bili većinom visoki i krupni ljudi... Cezar je specifičan po tome što je imao epilepsiju...

- - - - - - - - - -

Car Dusan 214 cm

Čuo sam te priče, ali to nije tačno... on je bio oko 190 cm, što je kao Bobi Marjanović danas... u gardi cara Dušana su bili sve veoma visoki ljudi sa velikim oklopima, a imali su i krupne konje, bilo je tu pripadnika raznih naroda (dosta Njemaca)... možeš misliti kako je to izgledalo u očima neprijatelja...
 
1,96 m

Мило Ђукановић, Висина



250px-Milo_%C4%90ukanovi%C4%87.jpg



Мило Ђукановић (Никшић, 15. фебруар 1962) је тренутни премијер Црне Горе и предсједник Демократске партије социјалиста, владајуће партије у Црној Гори, тренутно служећи свој шести мандат, што га као и чињеница да влада готово 24 године, чини најдужим премијером у црногорској историји по дужини вршења дужности и броју мандата. Он је једини бивши југословенски лидер који је остао потпуно у власти кроз цијеле 1990-е до данашњег дана. Према Форбсовој листи најбогатијих председника држава налази се на 20. месту у свету са богатством од 14,8 милиона долара.
 
Napoleon je za svoje vrijeme bio visok iznad prosjeka...

- - - - - - - - - -



Najviši ljudi (prosječno) su u Holandiji... muškarci oko 186 cm visine.


To je neka statistika za koju ja znam od pre 2 decenije, znači, još uvek je aktuelno. A posle sam isto skoro siguran da su Crnogorci na 2. mestu po prosečnoj visini.



I nisu "niski ljudi", nego niski rastom ;)
 
To je neka statistika za koju ja znam od pre 2 decenije, znači, još uvek je aktuelno. A posle sam isto skoro siguran da su Crnogorci na 2. mestu po prosečnoj visini.



I nisu "niski ljudi", nego niski rastom ;)
Ta visina Crnogoraca je donekle mit... samo Hercegovci i Brđani su visoki... Starocrnogorci su prosjek dok su Primorci i (pogotovo) Zećani ispod prosjeka...
 
u gardi cara Dušana su bili sve veoma visoki ljudi sa velikim oklopima, a imali su i krupne konje, bilo je tu pripadnika raznih naroda (dosta Njemaca)... možeš misliti kako je to izgledalo u očima neprijatelja...

Њемци, Шпанци, Франци, Талијани.... То је била Душанова војска, плаћеници... Док је осталу војску давало племство... Супротно уврженом мишљењу, није Душан мога како оће, него је муку мучио да све то окупи и усмјери јер је то и онда било "ка рогови у врећи" ....
Једино ђе је усра ствар је да умјесто на Југ према Цариграду и несрбима, крене на Запад, према Србима ...
 
Њемци, Шпанци, Франци, Талијани.... То је била Душанова војска, плаћеници... Док је осталу војску давало племство... Супротно уврженом мишљењу, није Душан мога како оће, него је муку мучио да све то окупи и усмјери јер је то и онда било "ка рогови у врећи" ....
Једино ђе је усра ствар је да умјесто на Југ према Цариграду и несрбима, крене на Запад, према Србима ...

Ja sam protivnik politike cara Dušana... on je prvo trebao da okupi sve srpske zemlje, pa onda (eventualno) da zauzima grčke...
 

Back
Top