Ispit iz logike kod profesora Mirka Acimovica

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Nikita Kulganov

Buduća legenda
Poruka
33.260
To je bio junski rok. Pun amfiteatar. Logiku polazu studenti psihologije,sociologije i filozofije. Pojavljuje se profesor Mirko Acimovic baca jedan pogled na obicne smrtnike-studente i seda za sto,gde ga vec ceka asistent. Profesor Mirko Acimovic - Prvo odgovaraju studenti psihologije, cuje se glas iz gomile : a mi ostali ?, a profesor odgovara : vi mentalno zaostali posle. Ustane jedan student i pita: a mi filozofi ?, a profesor : vi ste vec filozof ,sta vi ima da odgovarate. Odgovarali su prvo studenti psihologije,zatim sociologije, svi su isli ko na smrtnu kaznu. Nekoliko je njih dobilo sesticu,dve sedmica ,a cudo i jedna osmica. Dolaze na red studenti filozofije.Jedna devojka dosla sela.Pita je profesor : sta ste citali ? Kjerkjegora ili-ili,profesor samo prevrne ocima i pita: da li ste citali jos nesto sem danskog trabanta ? Devojka - procitala sam Organon od Aristotela.Profesor : koleginice ORGANON SE MOZE CITATI,ALI NE I PROCITATI . Pitanje je bilo pojam apsoluta kod Hegela, stvarno je znala pricala je jedno 20 minuta,nije je uopste prekidao.Zavrsi ona,a profesor : bilo vas je interesatno slusati,prosto sam mogao da vidim stranice iz knjige,kada ste odgovarali.i svaki profesor bi vam dao ne deset,nego jedanjst,ali mi cemo se videti u septembarskom roku...Tajac niko ne moze da poveruje da ju je srusio.Obrazlozenje:koleginice vi ste student filozofije,a ne psihologije ili sociologije.VASA SVEST IDE KA APSOLUTU,ULAZI U NJEGA,ALI POSLE NE PREPOZNAJE SAMU SEBE KAO SAMOSVEST.TO JE PROBLEM...
Prica ima srecan kraj,devojka je polzila ispit,ali ju je cekao ispit iz Filozfije prirode kod istog profesora u cetvrtoj godini.
 
To je bio junski rok. Pun amfiteatar. Logiku polazu studenti psihologije,sociologije i filozofije. Pojavljuje se profesor Mirko Acimovic baca jedan pogled na obicne smrtnike-studente i seda za sto,gde ga vec ceka asistent. Profesor Mirko Acimovic - Prvo odgovaraju studenti psihologije, cuje se glas iz gomile : a mi ostali ?, a profesor odgovara : vi mentalno zaostali posle. Ustane jedan student i pita: a mi filozofi ?, a profesor : vi ste vec filozof ,sta vi ima da odgovarate. Odgovarali su prvo studenti psihologije,zatim sociologije, svi su isli ko na smrtnu kaznu. Nekoliko je njih dobilo sesticu,dve sedmica ,a cudo i jedna osmica. Dolaze na red studenti filozofije.Jedna devojka dosla sela.Pita je profesor : sta ste citali ? Kjerkjegora ili-ili,profesor samo prevrne ocima i pita: da li ste citali jos nesto sem danskog trabanta ? Devojka - procitala sam Organon od Aristotela.Profesor : koleginice ORGANON SE MOZE CITATI,ALI NE I PROCITATI . Pitanje je bilo pojam apsoluta kod Hegela, stvarno je znala pricala je jedno 20 minuta,nije je uopste prekidao.Zavrsi ona,a profesor : bilo vas je interesatno slusati,prosto sam mogao da vidim stranice iz knjige,kada ste odgovarali.i svaki profesor bi vam dao ne deset,nego jedanjst,ali mi cemo se videti u septembarskom roku...Tajac niko ne moze da poveruje da ju je srusio.Obrazlozenje:koleginice vi ste student filozofije,a ne psihologije ili sociologije.VASA SVEST IDE KA APSOLUTU,ULAZI U NJEGA,ALI POSLE NE PREPOZNAJE SAMU SEBE KAO SAMOSVEST.TO JE PROBLEM...
Prica ima srecan kraj,devojka je polzila ispit,ali ju je cekao ispit iz Filozfije prirode kod istog profesora u cetvrtoj godini.
Ma profa nema šanse da se seti šta je juče ručao, a kamoli da se seti studentkinje kad bude bila četvrta godina.
 
Cek bre, jel on na Dragoljubovom terenu? Gde je sad Nerej? :ceka:

Sta Nerej ? Takvih studentskih prica ima na stotine.

Ali vidi ovo - ispit iz logike, a pitanje - pojam apsoluta kod Hegela ? :)

I, o kojoj godini je rec ? Hegel se ne izucava u prvoj godini. Isto, ne ide Aristotel sa nemackom klasicnom filozofijom. Osim ako oni tamo u N.Sadu nisu bas ispreturali program pa prvo uce Hegela pa onda Aristotela. :hahaha:

Studentske price. Uvek je profesor kriv, ako se ne polozi ispit. Ne kazem, ima i budaletina medju profesorima...ali svaki student zna sta profesor voli, pa se tako i priprema. Mislim, oni manje radni. I zalutali.:)
Kod M.Acimovica je za Hegela dovoljno procitati neku Kangrginu knjigu, i uspeh zagarantovan. Treba samo procitati. :)
 
Mrzim to motivisanje studenata od strane bahatih profesora...

Mrzim zato sto to nije ni zdravo ni fer. Da drzi kriterijum stalno nece, nego ce pustiti zbog prohodnosti, a da zagov. na zivot nadarenom pojedincu hoce.
Jos ako je sujetan, onda ce da ga uzme na pik , ako pojedinac odbije da mu bude asistent ili da ucestvuje na nekom projektu koji je zahtevan, pa profesoru ne radi posao boranija, tj normalan student...

A u Srbiji ne moze da podigne kriterijum javno , jer onda je pukao zbog cerki i cerkica....i sinova i sincica...
 
Poglavlje Logika uma prikazuje,
prema autoru, najviše postignuće
logike kao transcendentalne i kao
spekulativne ontologike. „Transcendentalna
logika je nauka o čistom razumu,
o čistom racionalnom saznanju,
o njegovim čistim apriornim pojmovima:
u tom je smislu ona i kritička teorija
saznanja, koja ispituje poreklo,
obim i objektivnu vrednost apriornog
saznanja, zakone razuma i uma,
odnos čistog saznanja prema objektu
saznanja koji se zamišljaju apriori“.7
Kao logika sintetičke delatnosti čistog
razuma transcendentalna logika se
razlikuje od formalne analitičkosintetičke
logike u području empirijskog
i čistog mišljenja. Sa Hegelovom
spekulativnom ontologikom stupa
se u carstvo čistih misli, sistem čistog
uma u konkreciji vlastitih momenata.

Ovo je o njegovoj filozofiji logike-ontologici,između ostalog , napisala jedna moja
komšinica...
A kad sam ja Oziju pokušao da ukažem da bi mi valjalo da najpre odgovori kako to misli uopšte logićno misle-tajac-nema odgovora...:mrgreen:
Tek posle je usledio neki Šopenhauerov citat,ali i taj je bio promašaj...

U vezi ispita mlade dame...Pa nije joj dobro postavio pitanje...Trebao je pitati šta misli o toj
Hegelovoj opservaciji o Svetskom Duhu...Tad bi nastala tišina i izostalo bi deklamovanje Fenomenologije...
I profe se uče dok su živi,naročito veštini prenošenja znanja i provere koliko je to bilo uspešno...
Ono gde svi profesori kod nas greše je:ne vide da ne ocenjuju samo studenta već i svoj rad sa studentom!
 
Poslednja izmena:
Poglavlje Logika uma prikazuje,
prema autoru, najviše postignuće
logike kao transcendentalne i kao
spekulativne ontologike. „Transcendentalna
logika je nauka o čistom razumu,
o čistom racionalnom saznanju,
o njegovim čistim apriornim pojmovima:
u tom je smislu ona i kritička teorija
saznanja, koja ispituje poreklo,
obim i objektivnu vrednost apriornog
saznanja, zakone razuma i uma,
odnos čistog saznanja prema objektu
saznanja koji se zamišljaju apriori“.7
Kao logika sintetičke delatnosti čistog
razuma transcendentalna logika se
razlikuje od formalne analitičkosintetičke
logike u području empirijskog
i čistog mišljenja. Sa Hegelovom
spekulativnom ontologikom stupa
se u carstvo čistih misli, sistem čistog
uma u konkreciji vlastitih momenata.

Ovo je o njegovoj filozofiji logike-ontologici,između ostalog , napisala jedna moja
komšinica...
A kad sam ja Oziju pokušao da ukažem da bi mi valjalo da najpre odgovori kako to misli uopšte logićno misle-tajac-nema odgovora...:mrgreen:
Tek posle je usledio neki Šopenhauerov citat,ali i taj je bio promašaj...

U vezi ispita mlade dame...Pa nije joj dobro postavio pitanje...Trebao je pitati šta misli o toj
Hegelovoj opservaciji o Svetskom Duhu...Tad bi nastala tišina i izostalo bi deklamovanje Fenomenologije...
I profe se uče dok su živi,naročito veštini prenošenja znanja i provere koliko je to bilo uspešno...
Ono gde svi profesori kod nas greše je:ne vide da ne ocenjuju samo studenta već i svoj rad sa studentom!

E, ovo si, Drakce, potpuno u pravu.

Samo sto je nas skolski sistem i onda i sada takav da profesori ne rade sa studentima ( izuzimajuci neke talentovane, koje spremaju za asistente ), vec samo asistenti.

Zato cesto i citiram misao Ernsta Bloha da su univerziteti postali grobnice duha.:(
 
Sta Nerej ? Takvih studentskih prica ima na stotine.

Ali vidi ovo - ispit iz logike, a pitanje - pojam apsoluta kod Hegela ? :)

I, o kojoj godini je rec ? Hegel se ne izucava u prvoj godini. Isto, ne ide Aristotel sa nemackom klasicnom filozofijom. Osim ako oni tamo u N.Sadu nisu bas ispreturali program pa prvo uce Hegela pa onda Aristotela. :hahaha:

Studentske price. Uvek je profesor kriv, ako se ne polozi ispit. Ne kazem, ima i budaletina medju profesorima...ali svaki student zna sta profesor voli, pa se tako i priprema. Mislim, oni manje radni. I zalutali.:)
Kod M.Acimovica je za Hegela dovoljno procitati neku Kangrginu knjigu, i uspeh zagarantovan. Treba samo procitati. :)

Inace profesor Acimovic ( koji predaje logiku ) svake godine kurs pocne drugim predavanjem nego predhodne godine, pr pocne da predaje ''saznajno-teorijske implikacije kod Jaspera''...i onda ti kazes Jasper se ne izucava u pravoj godini, predaje covek sta hoce.
Inace to je na prvoj godini.
 
Inace profesor Acimovic ( koji predaje logiku ) svake godine kurs pocne drugim predavanjem nego predhodne godine, pr pocne da predaje ''saznajno-teorijske implikacije kod Jaspera''...i onda ti kazes Jasper se ne izucava u pravoj godini, predaje covek sta hoce.
Inace to je na prvoj godini.

Dobro je sto svake godine profesor pocne drugacije predavanje. To znaci da se i on usavrsava i napreduje . :)

No, on je podosta stariji od mene, a ja sam imao priliku da ga upoznam pre njegove doktorske disertacije. Istina, behu tada neki filozofi, cuveni profesori, a ja samo prilepak. Sta cu, nikad nisam uspeo da budem univerzitetski profesor. Mada, danas sam svestan ( bolje ono Hegelovo - samosvestan ! ) i da to nisam ni hteo. :)

I, dobro. ako je ovo istina sto kazes, ja mogu isto da kazem da je on - budala !

Kako neko na prvoj godini studija na FF moze da drzi predavanja o Hegelu, jos gore - o Jaspersu ?! :confused:

To moze da radi samo budala, koja ne zna ni filozofiju, jos gore, ne zna ni da bude pedagog !

A placen je za to !

Ovo rekoh, samo pod uslovom da je to istina. A , Acimovica nisam znao kao takvog.

Doduse, ponekad procitam njegove naucne radove u casopisima, pa se pomalo zbunim. On je doktorirao u Zagrebu, postujuci tu skolu. A, onda pise o spekulaciji i ontologiji ! Valjda je od svojih mentora naucio ( a mozda zaboravio ? ) da su spekulacija i ontologija nespojive - contradictio in adiecto, drveno gvozdje.

No, to su sada neke druge stvari, u kojima se L.Veljak, kao njegov zagrebacki kolega, bolje i, kao zastupnik te praksis filozofije, doslednije ponasa.

Jaspers spada po svim programima u savremenu filozofiju, koja se izucava na kraju. I istorija filozofije, i uvodi u filozofiju, nikad nisu krenuli od kraja, nego - od pocetka.

Hocu da kazem da nisam cuo da se igde na FF u prvoj godini izucava Hegel. O Jaspersu i da ne govorim. Transcendentalna i nemacka klasicna filozofija se izucavaju obicno u trecoj godini, posle grcke, posle srednjovekovne, posle novovekovne filozofije...

I tako, malo sam zbunjen. Prosto ne mogu da verujem u to sto pricas. Ali...danas sve moze da bude.

U prilogu, ovde, samo kratka biografija tog profesora, istina sa novosadskog FF, dakle, dozvoljena.

http://www.ff.uns.ac.rs/fakultet/ljudi/fakultet_odseci_filozofija_mirko_acimovic.html

P.S. Narocito NB - doktorska disertacija. Da se ne zaboravi. Tako, jos i studenti kada bi znali, ne bi im se tako obracao. Ako se, rekoh, tako obraca.:)
 
P.S. Obzirom da sam se uvek snalazio u obavestajnom radu, sada videh da si ti istu temu otvorio pre vise godina.

I, isto pricao. Zamerio ti se bas taj Acimovic, sta li ?:)

Elem, prica ide ovako - http://forum.krstarica.com/showthread.php/281133-Ispit-iz-logike-kod-profesora-Mirka-Acimovica

A, sad, ovo na teret moderatirima. Sto to nisu spojili.

Sta cu, nisam ja kriv - neka, zbog dokaza, tebe mrze moderatori !:)

- - - - - - - - - -

A ti vidi kako ces da se pravdas. Ovo mi lici na nameru .
 
Eeeee...crni Nikita.

Cuti. Tek si mi ti sumnjiv. :)

Prihvatio sam tvoju provokaciju - gde je Nerej ? I opravdao sam sebe.

No, za koju sluzbu ti radis ? :)

- - - - - - - - - -

Da li je istina ovo sto sam ja napisao , odes na predavanje kod Acimovica i cujes sta on predaje na kursu iz logike, a takodje mozes i da odes kod njega na ispit.

Dobro. A koji je odgovor na moj post br.11 ?
 
Dobro je sto svake godine profesor pocne drugacije predavanje. To znaci da se i on usavrsava i napreduje . :)

No, on je podosta stariji od mene, a ja sam imao priliku da ga upoznam pre njegove doktorske disertacije. Istina, behu tada neki filozofi, cuveni profesori, a ja samo prilepak. Sta cu, nikad nisam uspeo da budem univerzitetski profesor. Mada, danas sam svestan ( bolje ono Hegelovo - samosvestan ! ) i da to nisam ni hteo. :)

I, dobro. ako je ovo istina sto kazes, ja mogu isto da kazem da je on - budala !

Kako neko na prvoj godini studija na FF moze da drzi predavanja o Hegelu, jos gore - o Jaspersu ?! :confused:

To moze da radi samo budala, koja ne zna ni filozofiju, jos gore, ne zna ni da bude pedagog !

A placen je za to !

Ovo rekoh, samo pod uslovom da je to istina. A , Acimovica nisam znao kao takvog.

Doduse, ponekad procitam njegove naucne radove u casopisima, pa se pomalo zbunim. On je doktorirao u Zagrebu, postujuci tu skolu. A, onda pise o spekulaciji i ontologiji ! Valjda je od svojih mentora naucio ( a mozda zaboravio ? ) da su spekulacija i ontologija nespojive - contradictio in adiecto, drveno gvozdje.

No, to su sada neke druge stvari, u kojima se L.Veljak, kao njegov zagrebacki kolega, bolje i, kao zastupnik te praksis filozofije, doslednije ponasa.

Jaspers spada po svim programima u savremenu filozofiju, koja se izucava na kraju. I istorija filozofije, i uvodi u filozofiju, nikad nisu krenuli od kraja, nego - od pocetka.

Hocu da kazem da nisam cuo da se igde na FF u prvoj godini izucava Hegel. O Jaspersu i da ne govorim. Transcendentalna i nemacka klasicna filozofija se izucavaju obicno u trecoj godini, posle grcke, posle srednjovekovne, posle novovekovne filozofije...

I tako, malo sam zbunjen. Prosto ne mogu da verujem u to sto pricas. Ali...danas sve moze da bude.

U prilogu, ovde, samo kratka biografija tog profesora, istina sa novosadskog FF, dakle, dozvoljena.

http://www.ff.uns.ac.rs/fakultet/ljudi/fakultet_odseci_filozofija_mirko_acimovic.html

P.S. Narocito NB - doktorska disertacija. Da se ne zaboravi. Tako, jos i studenti kada bi znali, ne bi im se tako obracao. Ako se, rekoh, tako obraca.:)

Da li je istina ovo sto sam ja napisao , odes na predavanje kod Acimovica i cujes sta on predaje na kursu iz logike, a takodje mozes i da odes kod njega na ispit.
Takodje da dodam kako je predavao Slobodan Zunjic istoriju filozofije 1 ( sada Bob koji je u Americi) , ili Vrkatic Lazar ( rip) istoriju filozofije 2, ili kako Perovic Milenko predaje istoriju filozofije 3 ili etiku....

- - - - - - - - - -

P.S. Obzirom da sam se uvek snalazio u obavestajnom radu, sada videh da si ti istu temu otvorio pre vise godina.

I, isto pricao. Zamerio ti se bas taj Acimovic, sta li ?:)

Elem, prica ide ovako - http://forum.krstarica.com/showthread.php/281133-Ispit-iz-logike-kod-profesora-Mirka-Acimovica

A, sad, ovo na teret moderatirima. Sto to nisu spojili.

Sta cu, nisam ja kriv - neka, zbog dokaza, tebe mrze moderatori !:)

- - - - - - - - - -

A ti vidi kako ces da se pravdas. Ovo mi lici na nameru .

Otvorio sam istu temu, na kojoj si ti isto odgovorio pre vise godina.
Sada imamo novu generaciju filozofa ovde na forumu , tako da cujemo njihovo misljenje.
Tako si mi napakostio sa moderatorima da nemas pojma.
Inace krece sa ciklusom svojim tema na filozofiji, a ti vidi sta ces da prijavljujes ili....

- - - - - - - - - -

Eeeee...crni Nikita.

Dobro je....beli.
 
Da li je istina ovo sto sam ja napisao , odes na predavanje kod Acimovica i cujes sta on predaje na kursu iz logike, a takodje mozes i da odes kod njega na ispit.
Takodje da dodam kako je predavao Slobodan Zunjic istoriju filozofije 1 ( sada Bob koji je u Americi) , ili Vrkatic Lazar ( rip) istoriju filozofije 2, ili kako Perovic Milenko predaje istoriju filozofije 3 ili etiku....

- - - - - - - - - -



Otvorio sam istu temu, na kojoj si ti isto odgovorio pre vise godina.
Sada imamo novu generaciju filozofa ovde na forumu , tako da cujemo njihovo misljenje.
Tako si mi napakostio sa moderatorima da nemas pojma.
Inace krece sa ciklusom svojim tema na filozofiji, a ti vidi sta ces da prijavljujes ili....

- - - - - - - - - -



Dobro je....beli.

Ne prijavljujem ja nista. Nego, ti vrtis, poput nekih ovde, istu pricu. Citiras samog sebe od pre, koliko, 6 godina ?

Zasto nisi, pitam te, na toj tvojoj istoj temi pokrenuo ponovo to pitanje sa ovim novim obrazlozenjem ?

Samo to. :)

A, obzirom, da znam sta su sofizmi, sta je eristika, sta je namera..., zato i pitam !

Inace, pusti ti S. Zunjica, nije on pripadan toj ekipi gde ga ti smestas. Covek, pravi filozof, i - otisao odavde. Zbog moranja !

Vrkatic je opet nesto drugo.
Perovic, nesto trece. Procitaj tekstove, npr. koje Perovic pise u listovima u zemlji iz koje ( sada ! ) potice. Mada Perovic u N.Sadu, objavljuje solidne tekstove, kao filozof. Ali, sta cemo sa tim tekstovima koje objavljuje, kao angazovani filozof, u CG ? Koji inace, potpuno odudaraju od njegovih ovde objavljenih radova.
Ili sam ja u zabludi, mozda to nije isti covek ?:)
 
Ne prijavljujem ja nista. Nego, ti vrtis, poput nekih ovde, istu pricu. Citiras samog sebe od pre, koliko, 6 godina ?

Zasto nisi, pitam te, na toj tvojoj istoj temi pokrenuo ponovo to pitanje sa ovim novim obrazlozenjem ?

Samo to. :)

A, obzirom, da znam sta su sofizmi, sta je eristika, sta je namera..., zato i pitam !

Inace, pusti ti S. Zunjica, nije on pripadan toj ekipi gde ga ti smestas. Covek, pravi filozof, i - otisao odavde. Zbog moranja !

Vrkatic je opet nesto drugo.
Perovic, nesto trece. Procitaj tekstove, npr. koje Perovic pise u listovima u zemlji iz koje ( sada ! ) potice. Mada Perovic u N.Sadu, objavljuje solidne tekstove, kao filozof. Ali, sta cemo sa tim tekstovima koje objavljuje, kao angazovani filozof, u CG ? Koji inace, potpuno odudaraju od njegovih ovde objavljenih radova.
Ili sam ja u zabludi, mozda to nije isti covek ?:)

Vec sam ti rekao da je nova generacija filozofa tj tumaca filozofije na forumu, da cujemo njihov stav.
Da li si ti ikada bio na predavanju Acimovica, Perovica, Vrkatica, Zunjica, Uzelca....?
Inace Slobodan Zunjic -zvani Zunja na svojim predavanjima iz istorije filozofije 1 drzao neka predavanja o Vizantiji i religiji,ipak je na vezbama je drzao Metafiziku od Aristotela.
Ovo je forum, opusteno....
 
Vec sam ti rekao da je nova generacija filozofa tj tumaca filozofije na forumu, da cujemo njihov stav.
Da li si ti ikada bio na predavanju Acimovica, Perovica, Vrkatica, Zunjica, Uzelca....?
Inace Slobodan Zunjic -zvani Zunja na svojim predavanjima iz istorije filozofije 1 drzao neka predavanja o Vizantiji i religiji,ipak je na vezbama je drzao Metafiziku od Aristotela.
Ovo je forum, opusteno....

Ne znam. Pricaj mi o tome. Nisam ni znao da je Lazar V. predavao na FF .
Zunjic je ne samo beogradski djak, vec i po filozofskom opredeljenju blizak hegelovcima. Ali, dobro...opusteno...pricaj nam o tome. Recimo, kako su identicni profesor u slamenom sesiru, Uzelac, i Zunjic? Ili Vrkatic i Perovic ? Opusteno, dabome, cekam(o) tvoje misljenje. :)

Inace, nisam bio na predavanjima tih filozofa. Nisam ni ziveo u Novom Sadu. Doduse, Zunjica sam znao, bio ovde, ali nije bio profesor.
 
Cuti. Tek si mi ti sumnjiv. :)

Prihvatio sam tvoju provokaciju - gde je Nerej ? I opravdao sam sebe.

No, za koju sluzbu ti radis ? :)

Kakva sad provokacija? Da mi je znati odakle si to izvukao. Pitam za "teren"...jer kolko znam Dragoljub je Novosadjanin...ili tripujem.:)
A informacije o fakultetu mi sad trebaju..bar od strane ljudi koji su od krvi i mesa, koji su studirali. U botove, instalirane programe, klonove...nemam poverenja, jos je 21. vek.:hahaha:

A i terminator je zeznut...ne zna se koji je dobar, koji los.:cool:
 
Poslednja izmena:
Ne znam. Pricaj mi o tome. Nisam ni znao da je Lazar V. predavao na FF .
Zunjic je ne samo beogradski djak, vec i po filozofskom opredeljenju blizak hegelovcima. Ali, dobro...opusteno...pricaj nam o tome. Recimo, kako su identicni profesor u slamenom sesiru, Uzelac, i Zunjic? Ili Vrkatic i Perovic ? Opusteno, dabome, cekam(o) tvoje misljenje. :)

Inace, nisam bio na predavanjima tih filozofa. Nisam ni ziveo u Novom Sadu. Doduse, Zunjica sam znao, bio ovde, ali nije bio profesor.

Prof. dr Lazar Vrkatić (1960-2007) bio je humanista, vizionar i entuzijasta, istoričar i pravnik i filozof po obrazovanju. Rođen je u Berkasovu opštini Šid. Osnovnu školu i gimnaziju završio je u Novom Sadu. Diplomirao je 1982. na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu, na Odseku za filozofiju i sociologiju. Magistrirao je na Pravnom fakultetu u istom gradu 1990. na temu „Hegelova filozofija države“, gde je i stekao prvi doktorat pravnih nauka 1994. Tema je bila „Prirodno pravo i pozitivisanje prava". Drugu doktorsku tezu, filozofskih nauka, „Pojam boga u Hegelovoj filozofiji", odbranio je 1996. na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu.

Radio je kao univerzitetski nastavnik u zvanju redovnog profesora i na Filozofskom i na Pravnom fakultetu u Novom Sadu.
Bio je i član više skupštinskih komisija Skupštine APV, kao ekspertski deo komisije.
U Matici srpskoj bio je sekretar Sekcije za filozofiju i pravo i član Upravnog odbora.

Pre nego što je osnovao Fakultet za pravne i poslovne studije u Novom Sadu (2006), profesor Vrkatić je utemeljio i Fakultet za uslužni biznis - FABUS (2002) i Fakultet za poslovni menadžment u Baru (2005).

Pored brojnih članaka i rasprava objavljenih u domaćim i stranim naučnim časopisima, objavio je dela iz istorije, filozofije prava, praktičke filozofije i filozofije religije, među kojima se ističu: „Filozofska objava Boga“, „Ontologijski stav filozofije prava”, „O konzervativnim političkim idejama“, „Nenaučena lekcija”, „Predavanja iz praktičke filozofije“ i kapitalno delo „Pojam i biće srpske nacije“.
Žureći na predavanje u Nišu, 31. maja 2007. godine, izgubio je život, u 47. godini...
 
Da nije mog komšije profe,ne bih nikad ni zakoračio na FF...
Moje lično mišljenje da če binarna matematika,algoritmi i informatička tautologija
sahraniti ,inače dekonstruisani,jezik i tamo sam u nekim časkanjima iskazivao,ali
to su bila neformalna časkanja uz kafu i više zafrkancija...Ne sećam se kako se koji zvao,
jedan je bio Crnogorac sigurno (ne odriču se te akcentacije ni kad su vrh intelekta:mrgreen:),
mislim baš Perović...Zanimljivi ljudi i vrlo pametni,a i znaju da se zezaju...Uostalom,u realu će mene
retko ko navatati za ozbiljan razgovor...:lol:
E sad ...druga je priča o tribinama...Kad sam bio momak bilo je otkazivanja kad bi me videli među publikom...:hahaha:
Šalim se...Ali s beogradskog kad je neki dolazio na Tribinu mladih-bilo je upozoravanja...
Inače,ja nisam ni profa,a ni filozof...Sad sam ,još malo,bivši inženjer...:sad2:;)
 
To je bio junski rok. Pun amfiteatar. Logiku polazu studenti psihologije,sociologije i filozofije. Pojavljuje se profesor Mirko Acimovic baca jedan pogled na obicne smrtnike-studente i seda za sto,gde ga vec ceka asistent. Profesor Mirko Acimovic - Prvo odgovaraju studenti psihologije, cuje se glas iz gomile : a mi ostali ?, a profesor odgovara :vi mentalno zaostali posle. Ustane jedan student i pita: a mi filozofi ?, a profesor : vi ste vec filozof ,sta vi ima da odgovarate. Odgovarali su prvo studenti psihologije,zatim sociologije, svi su isli ko na smrtnu kaznu. Nekoliko je njih dobilo sesticu,dve sedmica ,a cudo i jedna osmica. Dolaze na red studenti filozofije.Jedna devojka dosla sela.Pita je profesor : sta ste citali ? Kjerkjegora ili-ili,profesor samo prevrne ocima i pita: da li ste citali jos nesto sem danskog trabanta ? Devojka - procitala sam Organon od Aristotela.Profesor : koleginice ORGANON SE MOZE CITATI,ALI NE I PROCITATI . Pitanje je bilo pojam apsoluta kod Hegela, stvarno je znala pricala je jedno 20 minuta,nije je uopste prekidao.Zavrsi ona,a profesor : bilo vas je interesatno slusati,prosto sam mogao da vidim stranice iz knjige,kada ste odgovarali.i svaki profesor bi vam dao ne deset,nego jedanjst,ali mi cemo se videti u septembarskom roku...Tajac niko ne moze da poveruje da ju je srusio.Obrazlozenje:koleginice vi ste student filozofije,a ne psihologije ili sociologije.VASA SVEST IDE KA APSOLUTU,ULAZI U NJEGA,ALI POSLE NE PREPOZNAJE SAMU SEBE KAO SAMOSVEST.TO JE PROBLEM...
Prica ima srecan kraj,devojka je polzila ispit,ali ju je cekao ispit iz Filozfije prirode kod istog profesora u cetvrtoj godini.

Cime arumentujes tacnost ovoga sto si naveo u uvodnom postu sada a i 2009.g. i pominjes profesora imenom i prezimenom

tema se zakljucava..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top