CROSSFIT

ccaterpillar

Legenda
Poruka
56.059
Има ли неко да тренира crossfit, какви су му утисци, шта му се свиђа а шта не код ове најновије разоноде?
 
ima
intenzivan program sa funkcionanim vezbama koji moze da ostavi posledice ukoliko nije dobro doziran
a posto se radi u grupi, a ne individualno - velika verovatnoca je da ce posle ciklusa od 5 ili 10 godina da se pokaze koje su posledice takvog treninga
 
Да, не свиђа ми се то што се цео тренинг креће у зони максималне срчане фреквенције, кад се то искомбинује са мањим или већим игнорисањем индивидуалних способности, добије се ризик...
 
Za rekreativno bavljenje sportom uopste nema potrebe da se bilo ko izlaze bilo kakvom riziku. Rekreativno bavljenje sportom ima za cilj zdravlje i poboljsanje kvaliteta zivota a ne postizanje rezultata. Da li neko moze da istrci 5km za pola sata ili sat uopste nije bitno sve dok to prija i ima efekta.

Izmisljaju kojekakve novotarije da bi animirali ljude. Pri tome uopste ne vode racuna da li to realno ima nekog pozitivnog rezultata i da li je uopste bolje od klasicnih sistema vezbanja.
 
Za rekreativno bavljenje sportom uopste nema potrebe da se bilo ko izlaze bilo kakvom riziku. Rekreativno bavljenje sportom ima za cilj zdravlje i poboljsanje kvaliteta zivota a ne postizanje rezultata. Da li neko moze da istrci 5km za pola sata ili sat uopste nije bitno sve dok to prija i ima efekta.

Izmisljaju kojekakve novotarije da bi animirali ljude. Pri tome uopste ne vode racuna da li to realno ima nekog pozitivnog rezultata i da li je uopste bolje od klasicnih sistema vezbanja.

apsolutno se slazem sa tobom!
 
Crossfit je dosta naporan i zahtjevan oblik treninga u kojem tijelo, ako i kod drugih vrsta treninga moože patiti ili doći do ozlijeda ukoliko se vježbe ne izvode pravilno..kod crossfita je takav slučaj iz razloga što je tempo i izvođenje vježba dosta naporan i agresivan, pa je dovoljan samo jedan krivi pokret da dođe do ozlijede..tako da pomalo i oprezno..
 
Crossfit je super stvar. Napravio sam se na zver o tog treninga. Smrsao sam a pritom sam dobio misice. Radio sam onaj pocetnicki crossfit cucnjevi, sklekovi, trbusnjaci, planc, prstinasipku, itd. Posle sam radio sve isto samo sa 15kg opterećenja. Potrebno je samo polako ulaziti u trening i neće biti biti nikakvih povreda.
 
Poslednja izmena:
Crossfit je super stvar. Napravio sam se na zver o tog treninga. Smrsao sam a pritom sam dobio misice. Radio sam onaj pocetnicki crossfit cucnjevi, sklekovi, trbusnjaci, planc, prstinasipku, itd. Posle sam radio sve isto samo sa 15kg opterećenja. Potrebno je samo polako ulaziti u trening i neće biti biti nikakvih povreda.

Znao sam da se iza tog naloga krije Nebojsa Stefanovic...
 
Crossfit je sport buducnosti.
I nije tacno da je nesto posebno naporan jednostavno radis kolike su ti mogucnosti. Mogu i deca i starci da ga treniraju u isto vreme i iste vezbe samo razlicita opterecenja.
 
Poslednja izmena:
crossfit je samo jos jedan oblik rekreacije u industriji fitnesa
i po mojoj prognozi, opstace jos jedno dve godine dok ne izbace novi atraktivniji vid rekreacije
a onda odlazi u istoriju
 
crossfit je samo jos jedan oblik rekreacije u industriji fitnesa
i po mojoj prognozi, opstace jos jedno dve godine dok ne izbace novi atraktivniji vid rekreacije
a onda odlazi u istoriju
Crossfit povecava gustinu kostiju na osnovu samo te jedne cinjenice on je vecan jer je to jedan znacajan problem zenske popilacije.
A pre ce vaterpolo da nestane jer nema nikog zivog na tribinama i da nije drzave odavno bi nestao.
 
Crossfit povecava gustinu kostiju na osnovu samo te jedne cinjenice on je vecan jer je to jedan znacajan problem zenske popilacije.
A pre ce vaterpolo da nestane jer nema nikog zivog na tribinama i da nije drzave odavno bi nestao.

ne povecava crossfit gustinu kostiju, nego povecava rad sa opterecenjem gustinu kostiju
po mojoj proceni, vec sledece godine ce da bude duplo manje zainteresovanih, zbog trajnih povreda koje ce da ih onemoguce da treniraju
 
ne povecava crossfit gustinu kostiju, nego povecava rad sa opterecenjem gustinu kostiju
po mojoj proceni, vec sledece godine ce da bude duplo manje zainteresovanih, zbog trajnih povreda koje ce da ih onemoguce da treniraju
A koliko sredovecnih ljudi ti znas ili vidjas da se bave vaterpolom, kosarkom, odbojkom, ...rukometom, fudbalom?? Odgovoricu ti odmah pa nikoga i niko. Cak i oni veterani sto igraju basket sto opet nije kosarka sve su u zavojima i steznicima i stitnicima sa sve onim kvrgama na palcevima.
Nije istina da crossfit nosi sa sobom povrede ustvari ima mnogo manje nego kosarka ili odbojka. Zamisli samo neke sredovecne da igraju odbojku pa mislim da ne bi na nogama izasli sa terena a kamoli neki kontaktni sport.
Za sve sportove mora ozbiljna kondiciona priprema da bi se igrali i to kada si mlad. Dok za crossfit samo smanjis tezine i rokaj dok ne udjes u kakvu takvu formu.
 
A koliko sredovecnih ljudi ti znas ili vidjas da se bave vaterpolom, kosarkom, odbojkom, ...rukometom, fudbalom?? Odgovoricu ti odmah pa nikoga i niko. Cak i oni veterani sto igraju basket sto opet nije kosarka sve su u zavojima i steznicima i stitnicima sa sve onim kvrgama na palcevima.
Nije istina da crossfit nosi sa sobom povrede ustvari ima mnogo manje nego kosarka ili odbojka. Zamisli samo neke sredovecne da igraju odbojku pa mislim da ne bi na nogama izasli sa terena a kamoli neki kontaktni sport.
Za sve sportove mora ozbiljna kondiciona priprema da bi se igrali i to kada si mlad. Dok za crossfit samo smanjis tezine i rokaj dok ne udjes u kakvu takvu formu.

za navedeno nisi uopste u pravu
koncept rekreativne kosarke, odbojke ..bilo kog rekreativnog sporta je neporediv sa destrukijom koju pravi crosfit
zivi bili pa videli
juce mi je dosao novi instruktor na razgovor i bas sam spomenula crosfit, a on mi kaze da njegova prijateljica ne moze da zaleci povredu ramena punih godinu od takvog treninga
jednostavno, program je preagresivan i nema individualan pristup
 
za navedeno nisi uopste u pravu
koncept rekreativne kosarke, odbojke ..bilo kog rekreativnog sporta je neporediv sa destrukijom koju pravi crosfit
zivi bili pa videli
juce mi je dosao novi instruktor na razgovor i bas sam spomenula crosfit, a on mi kaze da njegova prijateljica ne moze da zaleci povredu ramena punih godinu od takvog treninga
jednostavno, program je preagresivan i nema individualan pristup

То и ја приметих горе:

Да, не свиђа ми се то што се цео тренинг креће у зони максималне срчане фреквенције, кад се то искомбинује са мањим или већим игнорисањем индивидуалних способности, добије се ризик.
 
za navedeno nisi uopste u pravu
koncept rekreativne kosarke, odbojke ..bilo kog rekreativnog sporta je neporediv sa destrukijom koju pravi crosfit
zivi bili pa videli
juce mi je dosao novi instruktor na razgovor i bas sam spomenula crosfit, a on mi kaze da njegova prijateljica ne moze da zaleci povredu ramena punih godinu od takvog treninga
jednostavno, program je preagresivan i nema individualan pristup

Lično ja sam trenirao odbojku u Kladovu i tako teško sam povredio ledja da danas posle 20 godina imam probleme i konstantno pijem razne medikamente za to. I sve to iz razloga sto "strucnjaci" koji su me trenirali nisu znali za zagrevanje i kondicionu pripremu nego su nas nespremne terali na mrezu itd... A znam bar jos jedan slucaj teske povrede ligamenata ledja na odbojci i znam zasigurno da redovno posecuje kiroprakticare. Povredu sam navukao sa 16-17 god. sto stvar cini jos gorom jer sam bio jako mlad sto znaci da povrede lakse zarastaju.

Tako da bi se ja odmah menjao sa tom sto godinu dana ima probleme, ja tacno 20 godina ne mogu da se sredim.

Nestručan rad vodi do povrede a ne sport.

Opteretili si je bez potrebe nepotrebnim vezbama i kraj.
A i dalje tvrdim da ako bilo ko od sredovecnih a i skroz mladih ljudi kao ja sto sam bio ako igraju kondiciono nespremni i stvarno po pravilima kosarki ili odbojku ili sta vec da ce na nosilima da izadju sa terena. Naravno da ako igraju odbojku sa devojcicama preko konopca da im se nista nece desiti to stoji nema sta.
 
Poslednja izmena:

Back
Top