Uskoro lični bankrot

vracaracc

Buduća legenda
Poruka
38.315
Uskoro lični bankrot
AUTOR: FONET
Beograd - U Srbiji su trenutno blokirani tekući računi 213.983 građana, a novo rešenje - lični bankrot, moglo bi da ih spase dužničkog ropstva, pišu Novosti.

EkonomijaMarketing
Oglasite se na www.danas.rs

Prezaduženi građani bi od juna mogli da proglase lični bankrot, a prema najavama iz centralne banke, uz pomoć Međunarodnog monetarnog fonda, pokušaće da se reši sve veći broj slučajeva problematičnih zajmova. Dužnik koji više ne može da otplaćuje svoje rate moći će, pod određenim uslovima, da proglasi lični bankrot, čime bi svoje finansije "stavio u ruke" svojevrsnom stečajnom upravniku. U evropskim zemljama lični bankrot podrazumeva reprogramiranje dugova posle određenog vremena i to u skladu sa mogućnostima dužnika. O njegovoj imovini bi se u međuvremenu starao stečajni upravnik sa zadatakom da unovči imovinu i namiri poverioce.

http://www.danas.rs/danasrs/iz_sata_u_sat/uskoro_licni_bankrot.83.html?news_id=89884
 
Poslednja izmena od moderatora:
Uskoro lični bankrot
AUTOR: FONET
Beograd - U Srbiji su trenutno blokirani tekući računi 213.983 građana, a novo rešenje - lični bankrot, moglo bi da ih spase dužničkog ropstva, pišu Novosti.

EkonomijaMarketing
Oglasite se na www.danas.rs

Prezaduženi građani bi od juna mogli da proglase lični bankrot, a prema najavama iz centralne banke, uz pomoć Međunarodnog monetarnog fonda, pokušaće da se reši sve veći broj slučajeva problematičnih zajmova. Dužnik koji više ne može da otplaćuje svoje rate moći će, pod određenim uslovima, da proglasi lični bankrot, čime bi svoje finansije "stavio u ruke" svojevrsnom stečajnom upravniku. U evropskim zemljama lični bankrot podrazumeva reprogramiranje dugova posle određenog vremena i to u skladu sa mogućnostima dužnika. O njegovoj imovini bi se u međuvremenu starao stečajni upravnik sa zadatakom da unovči imovinu i namiri poverioce.

http://www.danas.rs/danasrs/iz_sata_u_sat/uskoro_licni_bankrot.83.html?news_id=89884




Ето наде за зверку из амазонске прашуме.

Ovo je spas za gradjane....posebno za one sa kreditima u švajcarskim Francima.
 
Паметан човек се неће никада задуживати, па га ово не занима. Ово је само за робове.

Иначе, они који немају мозга па постану банкарски робови и дођу у ситуацију да не могу да враћају догове, цео живот ће бити робови којима ће управљати банке(преко "стечајних управника").

Велика већина људи у САД живи на кредитима. Стравично ропство.
 
Дивно.

Још стечајних управника који не знају шта ће са собом и имовином, али зато знају да за сваки предмет узму паре унапред.

Дакле, још по нека крвопија и то легално.

А предмети им стоје по 10 година нерешени.
 
Видећемо каква ће наша "верзија" бити.....ако се уопште то и догоди.

Da ne zajebemo, po pravilu.

- - - - - - - - - -

Паметан човек се неће никада задуживати, па га ово не занима. Ово је само за робове.

Иначе, они који немају мозга па постану банкарски робови и дођу у ситуацију да не могу да враћају догове, цео живот ће бити робови којима ће управљати банке(преко "стечајних управника").

Велика већина људи у САД живи на кредитима. Стравично ропство.

Slažem se sa ovim. Ali će se uvek ljudi zaduživati, zbog ovog ili onog razloga. Niej mi jasno što do sada ova institucija niej uvedena.
 
Видећемо каква ће наша "верзија" бити.....ако се уопште то и догоди.

Šta ćeš da gledaš leba ti ?

Kako sirotinju proteruju uz sred zime iz stanova da bi vaši gologuzi jurišnici na vlasti oteli i to poslednje utočište nezaštićenog naroda i uvalili svoje ussrane gladne guzzice jer za lapanje skoro ništa više nije ostalo od žutaračkih štakora čije ste podguzne vaške bili i bićete dok pacovi sebe obezbeđuju ne osvrćući se na jad i bedu koje seju iza sebe ?

Ko se ovome raduje nije za bolje od karme koja će ga svakako dočekati.
 
Šta ćeš da gledaš leba ti ?

Kako sirotinju proteruju uz sred zime iz stanova da bi vaši gologuzi jurišnici na vlasti oteli i to poslednje utočište nezaštićenog naroda i uvalili svoje ussrane gladne guzzice jer za lapanje skoro ništa više nije ostalo od žutaračkih štakora čije ste podguzne vaške bili i bićete dok pacovi sebe obezbeđuju ne osvrćući se na jad i bedu koje seju iza sebe ?

Ko se ovome raduje nije za bolje od karme koja će ga svakako dočekati.

Naprotiv. Lični bankrot sprečava ovo.
To je institucija u kojoj kada više ne možeš da plaćaš rate kredita ili dugove - a ima definisane uslove - proglasiš bankrot. Ne moigu da te izbace iz stana niti da ti oduzmu osnovna sredstva privredjivanja.
Ali gubiš moć da upravljaš svojom imovinom.
To znači da ne možeš da prodaš stan, kola i sl a da oko 50% ne uzmu poverioci, ne možeš da dobiješ nasledstvo bez da se deo toga da poveriocima i slično.
Kamate ne teku, gleda se da ti se otpiše nejveći deo duga.

Na primer u koliko imaš viška imovine, tipa dve kuće, dva auta i sl, jedino imovina koja je višak ide na doboš, ali kuća, auto i osnovna sredstva privredjivanja će ti ostati, na priemr traktor i sl.

Do sada ovo nismo imali.

U stavri kao banka kad proglasi bankrot ili firma pa ne možeš da joj naplatiš ništa, sada tako čovek proglasi bankrot i ne mogu da mu uzmu sve.
 
Nisi ti to dobro razumeo.

Mrzi me sada da pišem opširno al' ukratko ću :

Imala sam firmu i proglasila stečaj i bankrot prethodno poravnala sve svoje dugove da bi što bezbolnije završila tu priču.

Da sam nekom nesrećom bila u situaciji da nemam odakle i da sam i dinar ostala dužna , uzeli bi mi sve što sam tada imala i na doboš po desestruko nižim i nerealnim cenama .

To je bankrot koji je ponajmanje milosrdan i humanistički.
 
Nisi ti to dobro razumeo.

Mrzi me sada da pišem opširno al' ukratko ću :

Imala sam firmu i proglasila stečaj i bankrot prethodno poravnala sve svoje dugove da bi što bezbolnije završila tu priču.

Da sam nekom nesrećom bila u situaciji da nemam odakle i da sam i dinar ostala dužna , uzeli bi mi sve što sam tada imala i na doboš po desestruko nižim i nerealnim cenama .

To je bankrot koji je ponajmanje milosrdan i humanistički.

Zato što ni sada bankrot niej uredjen kao u civilizovanim zemljama.
Lični bankrot je daleko blaži
 
Naprotiv. Lični bankrot sprečava ovo.
To je institucija u kojoj kada više ne možeš da plaćaš rate kredita ili dugove - a ima definisane uslove - proglasiš bankrot. Ne moigu da te izbace iz stana niti da ti oduzmu osnovna sredstva privredjivanja.
Ali gubiš moć da upravljaš svojom imovinom.
To znači da ne možeš da prodaš stan, kola i sl a da oko 50% ne uzmu poverioci, ne možeš da dobiješ nasledstvo bez da se deo toga da poveriocima i slično.
Kamate ne teku, gleda se da ti se otpiše nejveći deo duga.

Na primer u koliko imaš viška imovine, tipa dve kuće, dva auta i sl, jedino imovina koja je višak ide na doboš, ali kuća, auto i osnovna sredstva privredjivanja će ti ostati, na priemr traktor i sl.

Do sada ovo nismo imali.

U stavri kao banka kad proglasi bankrot ili firma pa ne možeš da joj naplatiš ništa, sada tako čovek proglasi bankrot i ne mogu da mu uzmu sve.
stečajni upravnik preuzima imovinu kako bi namirio poverioce. šta vam nije jasno u ovoj rečenici?
 
Nije mi jasno gde je ona SNS bot video spas za građane.
Jedino ako taj upravnik uz imovinu preuzima i ženu, ali nigde nije navedeno.

Sada ti uzmu svu imovinu i letiš na ulicu. Sa ličnim bankrotom spasavaš osnovnu imovinu koju ne mogu da ti uzmu, ali sve što zaradiš deo ide poveriocima. Uz to stečajni upravnik i poresko tragaju za svim izvorima prihoda koej imaš, da ih ne sakriješ i slično.
 
Sve. Stečajni upravnik kod ličnog bankrota je sasvim druga priča. Njegovo je da se stara o imovini dok dužnik ne izadje iz krize. On gleda da namiri poverioce ali ne na taj načind a ti uzme kuću i slično.
Pogledaj tu instituciju po internetu kakva je.
jel u civilizovanim zemljama? pa čitaj malo koliko beskućnika imaš po vašoj voljenoj čemerici a koji su bili imućni pa upali u bulu. što ih ne spasi stečajni upravnik nego žive po kanalizaciji?
 
Sve. Stečajni upravnik kod ličnog bankrota je sasvim druga priča. Njegovo je da se stara o imovini dok dužnik ne izadje iz krize. On gleda da namiri poverioce ali ne na taj načind a ti uzme kuću i slično.
Pogledaj tu instituciju po internetu kakva je.

:D

Iz ličnog primera, znači na svojoj koži osetila : stečajni upravnik k'o lešinar se ostrvio sve trljajući ruke da mi nađe petoparac duga ne bi li se banda oparila ali šipak...nije mogao ni da mi se sagne , sve su k'o majke Tereze još ti brišu i suzice kad te opelješe .

ti stvarno veruješ u ovo što pišeš ovuda ?
 
jel u civilizovanim zemljama? pa čitaj malo koliko beskućnika imaš po vašoj voljenoj čemerici a koji su bili imućni pa upali u bulu. što ih ne spasi stečajni upravnik nego žive po kanalizaciji?

Onisu zaduženi za ogromne pare. A sa druge strane USA i nije primer Evropske zemlje. Evropske zemlje imaju daleko civilizovaniji pristup. Niej mu cilj da te uništi nego da zaradi na tebi, da tebi ostane nešto.

Proglašenje baknrota znači da dužnik više nema dugova - neosigurani dugovi mu se brišu, ali on mora da preda svi svoju imovinu. Iz te imovien se izuzima dom, pokućstvo, odeća i slično. Ostalo sve gubi.
Ali - ne gubi kuću, pokućstvo i nabrojano. U bankrotu ostaje neki vremenski period označen u zakonu kada nakon toga može ponovo da ima svoju imovinu.

- - - - - - - - - -

:D

Iz ličnog primera, znači na svojoj koži osetila : stečajni upravnik k'o lešinar se ostrvio sve trljajući ruke da mi nađe petoparac duga ne bi li se banda oparila ali šipak...nije mogao ni da mi se sagne , sve su k'o majke Tereze još ti brišu i suzice kad te opelješe .

ti stvarno veruješ u ovo što pišeš ovuda ?

Sasvim te razumem i slažem šta si napisala. To je tačno.
Medjutim to je slučaj benkrota preduzeća a ne lični bankrot.
 
:D

Iz ličnog primera, znači na svojoj koži osetila : stečajni upravnik k'o lešinar se ostrvio sve trljajući ruke da mi nađe petoparac duga ne bi li se banda oparila ali šipak...nije mogao ni da mi se sagne , sve su k'o majke Tereze još ti brišu i suzice kad te opelješe .

ti stvarno veruješ u ovo što pišeš ovuda ?
to je verovatno nešto kao...imaš kuću ili stan a ne možeš da plaćaš rate. e sad nećeš moći sam ni da prodaš nekom, pa od avansa da vratiš dug i skineš hipoteku, nego ćemo mi da ti uzmemo i prodamo za koliko mi oćemo. još jedan dokaz da Vučko&Co smatraju da je narod stado koje će dobrovoljno u klanicu
 
Pa kako onda privatne gorile danas sirotinji plene raspale frižidere i televizore iz kuće za dug od par hiljada dinara , neplaćene struje ili vode i bez pardona ih izbacuju na ulicu sa sve sitnom decom, a ovamo pišeš o humanosti prilikom ličnog bankrota ?

'ebeš mi sve ako ne bih crkla gladna pre nego se prodam ovim nepismenima da u njihovo ime blamiram i sebe i sve oko sebe...najozbiljnija sam.

- - - - - - - - - -

to je verovatno nešto kao...imaš kuću ili stan a ne možeš da plaćaš rate. e sad nećeš moći sam ni da prodaš nekom, pa od avansa da vratiš dug i skineš hipoteku, nego ćemo mi da ti uzmemo i prodamo za koliko mi oćemo. još jedan dokaz da Vučko&Co smatraju da je narod stado koje će dobrovoljno u klanicu

On to radi za debelu lovu ali ova sitna boranija što opravdava ovo lešinarenje , za tri života mi to neće biti jasno :confused:
 
To je u Hrvatskoj vec zazivelo ili evo bas sada zazivljava:D
A izgleda ovako ( slicno ce sigurno biti i u Srbiji):


1/02/2015 | 15:40 | Izvor: RTRS | Komentara: 0

Hrvatska: Šta donosi lični bankrot, a šta otpis duga?
U završnoj je fazi prijedlog Zakona o stečaju - zakon koji će omogućiti lični bankrot. Cilj mu je, kako je najavio je ministar pravosuđa Orsat Miljenić da oslobodi prezadužene građane dužničkog ropstva. Ipak, građani će morati biti svjesni da i to ima svoju cijenu.


"Ko se odluči na lični bankrot živjeće po strogim pravilima, moraće se odreći svakog luksuza i vratiti što veći dio duga. Građani bi trebalo da budu svjesni šta ovo znači i u šta ulaze. To je krajnja mjera - razdoblje u kojem će građani biti zbrinuti, a nakon toga oslobođeni svih dugova i bez imovine", rekao je Miljenić.

Lični bankrot mogu zatražiti svi koji najmanje tri mjeseca nisu u stanju da podmiruju svoje dugove veće od 30 hiljada kuna, ali i oni koji obavljaju samostalnu djelatnost, a nemaju više od 20 povjerilaca te im dugovi ne prelaze sto hiljada kuna. Kroz bankrot će ih voditi povjerenik imenovan od strane države.

Direktor Hrvatskog udruženja banaka Zoran Bohaček smatra da je riječ o dobrom prijedlogu, na kojem se dugo radilo, jer je vrlo teško naći mjeru koja bi zadovoljila obje strane. Vladi je prigovorio što nepodmirenim dugovanjima nije pristupila cjelovito već se problem rješava na nivou raznih ministarstva. On je ocijenio i da je stečaj 'neželjen ishod' te da ne bi smio biti cilj da u njega ide puno ljudi.

"Ako imate novac na računu, banka na njega uplaćuje kamate od 0,10 posto, dok istovremeno dužnici zateznu kamatu plaćaju 12 posto. Mnogima je zbog toga jedino rješenje suicid", upozorio je Antun Rupa iz Udruženja blokirani. Dodao je i da prijedlog zakona za pokretanje stečaja predviđa troškove koje mnogi dužnici ne mogu platiti.



Milanović: Otpis duga- šansa za novi početak

Premijer Hrvatske Zoran Milanović izjavio je danas da je do sad oko 12.500 građana dobilo potvrdu za otpis duga u sklopu vladinih mjera pomoći najsiromašnijim građanima.

Vlada je sredinom januara usvojila sporazum o oprostu duga najsiromašnijima, koji duguju ukupno do 35.000 kuna (4.550 eura), a računi su im blokirani duže od godinu dana. Prema zvaničnim podacima, pravo na otpis ima oko 75.000 građana.


Sporazum se odnosi na dug prema teleoperaterima, bankama, javnim preduzećima, gradovima i Poreskoj upravi.

"To je nešto što Vlada nije mogla da donese pukom silom, zakonom, već samo dogovorom. Sve više jedinica lokalne samouprave pristupa sporazumu o otpisu duga", rekao je Milanović na sjednici Vlade.



On je ocijenio da vladina mjera "nije recept za ekonomski rast niti jedne države, ali jeste za novi početak građanima koji su se našli u blokadi".

Riječ je o jednokratnoj mjeri otpisa duga za one koji nemaju novca ni imovine da ga vrate.

Otpis duga je omogućen korisnicima socijalnih naknada i invalidnina, kao i građanima čija mjesečna primanja u posljednja tri mjeseca ne prelaze 2.500 kuna (325 eura), odnosno za samca 1.250 kuna (162 eura).

Zahtjev za otpis duga mogu podnijeti samo oni čiji je račun blokiran duže od godinu i to do 30. septembra prošle godine.

Zbog neplaćanja računa, u Hrvatskoj su blokirani računi gotovo 320.000 građana.
 

Back
Top