Termalna pasta na procesor?

Wrong Turn

Domaćin
Banovan
Poruka
4.812
Planiram da naručim procesor preko limunda, i sad pošto nikada nisam menjao procesor zanima me da li je obavezno premazati "novi" procesor termalnom pastom?


Imam ovu ploču, a planiram da kupim procesor najverovatnije amd athlon 64 5000+ x2, koliko vidim ova ploča podržava Atlon 64 x2.

http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=23

Trenutno imam Sempron sa jednim jezgrom 2ghz i temperatura ne prelazi preko 35c, da li bi ubacivanjem drugog procesora nešto zeznuo?.

Kolike su mi šanse da zeznem nešto ili da promašim pinove, kako sam upoznat sa nekih snimaka na podnožju procesora postoje rupice koje se slažu sa ležištem i samo se stavi preko pa zaključa i zavrne kuler.

Hvala.
 
Mora nova pasta, kupi neku srebrenu. Kuler i procesor moraju biti cisti pre nanosenja, Kada kazem cisti znaci bez stare paste dovoljno je suvom krpom obrisati.. Nanesi sto tanji sloj, sto ravnomernije. Kreditne kartice su odlicne za tu namenu.

Ne mozes nista zeznuti sto se tice pinova samo pustis da pinovi na procesoru "upadnu" u svoje rupice. Nista na silu.

Potrazi na youtube kako se menja procesor.
 
video sam jako lepo, veliko i komforno kućište sa odličnim sistemom hadjenja i predvidjenim mestima za dodatne kulere
takodje ga je krasio LED panel, gde je svaka dioda bila zadužena da svojom promenljivom bojom ukaže na stanje komponente
lepo je naići na takva kućišta na našem tržištu, cena limarije sa LED panelom tričavih 53.000

pa onda izbor matične ploče gde će south i north bridge da šibaju podatke makar zatrebali samo za igrice

pa procesor koji bih ja voleo pa grafička... par kulera...

pa onda kad sam izračunao ne cenu nego da to guta 900W na sat, rekoh aj u krasni kupim ja sebi Game Boy modele...
možda su igrice old-school sa par frp-ova al ne koči... a i sa ovim novim modelima može na internet da se googl-a
 
Planiram da naručim procesor preko limunda, i sad pošto nikada nisam menjao procesor zanima me da li je obavezno premazati "novi" procesor termalnom pastom?


Imam ovu ploču, a planiram da kupim procesor najverovatnije amd athlon 64 5000+ x2, koliko vidim ova ploča podržava Atlon 64 x2.

http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=23

Trenutno imam Sempron sa jednim jezgrom 2ghz i temperatura ne prelazi preko 35c, da li bi ubacivanjem drugog procesora nešto zeznuo?.

Kolike su mi šanse da zeznem nešto ili da promašim pinove, kako sam upoznat sa nekih snimaka na podnožju procesora postoje rupice koje se slažu sa ležištem i samo se stavi preko pa zaključa i zavrne kuler.

Hvala.
moram da ti skrenem pažnu na ono šta kupuješ imaš isti taj procesor i u 65-vatnom izdanju drugi je serijski broj jedan paše drugi ne paše jer su u pitanju dva različita procesora jedan je brisbejn jezgro a drugi je mislim windsdor onaj od 89 vata
http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-Athlon 64 X2 5000+ - ADO5000IAA5DO (ADO5000DOBOX).html

http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-Athlon 64 X2 5000+ - ADO5000IAA5CS (ADO5000CSBOX).html
 
druga stvar uzmi drugi hladnjak ovaj što imaš od semprona je do tdp 45 wata pa će ti se pregrevati stalno

skoro svejedno koju ćeš noviju pastu staviti samo neka površine budu očišćene i odmašćene , na procesor u sredini nanesi paste količine kao jedno skuvano veće zrno riže , nemoj ništa razmazivati samo stavi hladnjak preko i namesti ga i zatvori ga sve novije paste su samorazlivajuće tako da nema potrebe za razmazivanjem

- - - - - - - - - -

inače ova količina je dovoljna za jedno 50 zamene pasti ispod procesora , idi begaj 5 grama :)
 
druga stvar uzmi drugi hladnjak ovaj što imaš od semprona je do tdp 45 wata pa će ti se pregrevati stalno

skoro svejedno koju ćeš noviju pastu staviti samo neka površine budu očišćene i odmašćene , na procesor u sredini nanesi paste količine kao jedno skuvano veće zrno riže , nemoj ništa razmazivati samo stavi hladnjak preko i namesti ga i zatvori ga sve novije paste su samorazlivajuće tako da nema potrebe za razmazivanjem

- - - - - - - - - -


inače ova količina je dovoljna za jedno 50 zamene pasti ispod procesora , idi begaj 5 grama :)

Hvala.
 
imao sam taj procesor pre 5 godina.dobar je,ali pazi kad vadis hladnjak.ima tamo krhke plastike,ako krenes na silu,mozes da polomis nesto.na starijim plocama,pogotovo sa intelovim procesorima,zna da bude glavobolja izvaditi hladnjak i plastiku. dok ne izvadis prvi put,naravno.i premazi procesor sa gornje strane jako tankim slojem,kao i hladnjak odozdo,gde se stavlja preko procesora.nemoj da razmazes pastu svuda.ima da se kupi pasta u obliku malog sprica,sto i ja imam i mogu ti reci da je bas lako da se nanese.evo slike dole.pre svega toga izduvaj svu prasinu. srecno.

IMG_0623.jpg
 
Poslednja izmena:
Ocisti ako ima stare paste sa gumicom za grafitne olovke.Kao sto ti je napisao snejks,ne treba velika kolicina,vec kao zrno pirinca ili zrno osrednje velicine bibera i ne razmazuj nista.Sam ce hladnjk kada ga stavis na procesor rasiriti pastu ravnomerno.Ta past koja je na slici moze,jer bolje je bilo koja nego da ostane ona stara,a kad budes mogao kasnje kupi tu srebrnu.
 
al pazi,znaci nemoj da bude pirinac ili biber,neka bude kao jedno zrno psenice ili recimo polovina zrna graska. iliti osmi deo zrna pasulja.

:hahaha: skontao sam, jedan iks po sred procesora i gotovo.

moram da ti skrenem pažnu na ono šta kupuješ imaš isti taj procesor i u 65-vatnom izdanju drugi je serijski broj jedan paše drugi ne paše jer su u pitanju dva različita procesora jedan je brisbejn jezgro a drugi je mislim windsdor onaj od 89 vata
http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-Athlon 64 X2 5000+ - ADO5000IAA5DO (ADO5000DOBOX).html

http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-Athlon 64 X2 5000+ - ADO5000IAA5CS (ADO5000CSBOX).html

Nego sad razmisljam, kako da znam koje jezgro ide na moj socket?
Ako je AM2 kakve veze ima koje je jezgro, moze da legne u pinove, samo kako sam skontao windsdor trazi bolje hladjenje i vise trosi struje.

- - - - - - - - - -

http://www.limundo.com/kupovina/Racunari-i-oprema/Komponente/Procesori/AMD-Athlon-64-X2-5000/33765713

Evo ovaj procesor ima brizbejn jezgro, mogu li njega da uzmem?
 
Planiram da naručim procesor preko limunda, i sad pošto nikada nisam menjao procesor zanima me da li je obavezno premazati "novi" procesor termalnom pastom?


Imam ovu ploču, a planiram da kupim procesor najverovatnije amd athlon 64 5000+ x2, koliko vidim ova ploča podržava Atlon 64 x2.

http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=23

Trenutno imam Sempron sa jednim jezgrom 2ghz i temperatura ne prelazi preko 35c, da li bi ubacivanjem drugog procesora nešto zeznuo?.

Kolike su mi šanse da zeznem nešto ili da promašim pinove, kako sam upoznat sa nekih snimaka na podnožju procesora postoje rupice koje se slažu sa ležištem i samo se stavi preko pa zaključa i zavrne kuler.

Hvala.
taj brisbejn nije u listi podržanih procesora za tu ploču
 
druga stvar uzmi drugi hladnjak ovaj što imaš od semprona je do tdp 45 wata pa će ti se pregrevati stalno

skoro svejedno koju ćeš noviju pastu staviti samo neka površine budu očišćene i odmašćene , na procesor u sredini nanesi paste količine kao jedno skuvano veće zrno riže , nemoj ništa razmazivati samo stavi hladnjak preko i namesti ga i zatvori ga sve novije paste su samorazlivajuće tako da nema potrebe za razmazivanjem

- - - - - - - - - -


inače ova količina je dovoljna za jedno 50 zamene pasti ispod procesora , idi begaj 5 grama :)

Nisam ni znao za ove samorazlivajuce paste. Imam tubicu paste vec desetak godina pa se nisam ni potrudio da pogledam sta je sada u ponudi. Kao sto rece, sa 5g moze da se ugradi 50 procesora a ja jednom godisnje zamenim pastu.
 
Nisam ni znao za ove samorazlivajuce paste. Imam tubicu paste vec desetak godina pa se nisam ni potrudio da pogledam sta je sada u ponudi. Kao sto rece, sa 5g moze da se ugradi 50 procesora a ja jednom godisnje zamenim pastu.
nisam ni ja znao ali negde oko 2008 sam počeo da pratim stanje jer sam se spremao tada za upgrade kompjutera , pa sam tada prvi put se zeznuo otšao i uzeo za tadašnjih 500 dindži artic deep freeze od OCZ-a (ako sam zeznuo ime oprostite) uglavnom kvalitetniju tada od 3 grama , i tada na original kutiji pročitao i lepo je pisalo na engleskom istisnuti -i poklopiti hladnjakom pasta će se sama razliti.
 
Pa je l ima ili nema veze koje je jezgro u pitanju? I kako uopšte da znam koja jezgra moja ploča podržava.

Soket je AM2 naveo sam gore, ali me neki dečkić zbunio kada je napisao da moja ploča ne može podržati brisbane jezgro?
Koje onda može kad ne može ni brizbejn ni windsdor???
 
Ako ga podržava zašto ga nema u listi podržanih procesora za tu ploču , ja imam am2 5200+ na 2,7ghz ni njega nema tamo kao ni cele serije procesora preko 6000+ a postoje ! evo za moju ploču piše da podržava i phenom 2 x 4 do b95 a postoje i jači a na listi piše i koja verzija bios-a treba da stoji na ploči tada , ne znam koje su sitnice ali vidiš da su bitne
 
Ako ga podržava zašto ga nema u listi podržanih procesora za tu ploču , ja imam am2 5200+ na 2,7ghz ni njega nema tamo kao ni cele serije procesora preko 6000+ a postoje ! evo za moju ploču piše da podržava i phenom 2 x 4 do b95 a postoje i jači a na listi piše i koja verzija bios-a treba da stoji na ploči tada , ne znam koje su sitnice ali vidiš da su bitne
Zezno sam se, nije ta ploča :S



Greška u uvodu, ovo je moja ploča:

http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=370

bio sam na lap topu pa nisam proverio koja mi je ploca, nego sam se služio sećanjem, izgledaju skoro identično...

Procesori koje podržava su:
AMD Phenom™ II X4 Processor
AMD Phenom™ II X3 Processor
AMD Phenom™ X4 Processor
AMD Phenom™ X3 Processor
AMD Athlon™ X2 Dual-Core Processor
AMD Athlon™ 64 X2 Dual-Core Processor
AMD Athlon™ 64 FX Processor
AMD Athlon™ 64 Processor
AMD Sempron™ Processor
Maximum CPU TDP (Thermal Design Power) : 95Watt

AM2 AMD Athlon™ 64 X2 Dual-Core 5600+ ADA5600IAA5DO 2900MHz 2000Mhz 76W
AM2 AMD Athlon™ 64 X2 Dual-Core 5600+ ADA5600IAA6CZ 2800Mhz 2000Mhz 89W
AM2 AMD Athlon™ 64 X2 Dual-Core 5400+ ADA5400IAA5CZ 2800Mhz 2000Mhz 89W
AM2 AMD Athlon™ 64 X2 Dual-Core 5200+ ADO5200IAA5DO 2.60 GHz 2000Mhz 65W
AM2 AMD Athlon™ 64 X2 Dual-Core 5200+ ADO5200IAA6CZ 2600Mhz 2000Mhz 65W
AM2 AMD Athlon™ 64 X2 Dual-Core 5050E ADH5050IAA5DO 2600Mhz 2000Mhz 45W
AM2 AMD Athlon™ 64 X2 Dual-Core 5000+ ADO5000IAA5DU 2600Mhz 2000Mhz 65W
AM2 AMD Athlon™ 64 X2 Dual-Core 5000+ ADO5000IAA5DO 2600Mhz 2000Mhz 65W
AM2 AMD Athlon™ 64 X2 Dual-Core 5000+ ADO5000IAA5DS 2600MHz 2000Mhz 65W
AM2 AMD Athlon™ 64 X2 Dual-Core 5000+ ADO5000IAA5CZ 2.60 GHz 2000Mhz 65W
AM2 AMD Athlon™ 64 X2 Dual-Core 5000+ ADA5000IAA5CZ 2.60 GHz 2600Mhz 89W
AM2 AMD Athlon™ 64 X2 Dual-Core 5000+ ADA5000IAA5CU 2600Mhz 2000Mhz 89W
 
Poslednja izmena:
Nisam ni znao da mogu i am2+ soket da koristim O.o

Sad ću da se malo strpim pa lagano da pazarim jedan Phenom 9500+, uz neku gk 1gb i 3gb ram-a trebalo bi da to bude solidna konfiguracija, a drugovi?

Ono što je najveća mana ove ploče jeste 2 ddr2 slota, a ne 4, da li je moguće na neki način dodati eksterni ram?
Znam za onu foru da se usb može pretvoriti u ram, ali je veoma spor.
 
Poslednja izmena:
Nisam ni znao da mogu i am2+ soket da koristim O.o

Sad ću da se malo strpim pa lagano da pazarim jedan Phenom 9500+, uz neku gk 1gb i 3gb ram-a trebalo bi da to bude solidna konfiguracija, a drugovi?

Ono što je najveća mana ove ploče jeste 2 ddr2 slota, a ne 4, da li je moguće na neki način dodati eksterni ram?
Znam za onu foru da se usb može pretvoriti u ram, ali je veoma spor.
ne saMO AM2+ nego i AM3 do phenoma 2x4 945 ako si pogledao listu procesora a to je mnogo mnogo mnogo ispred toga procesora što ga sada koristiš
 

Back
Top