Zasto su neki glumci precenjeni?
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Zasto su neki glumci precenjeni?

Zainteresovan član Vladimir983 (avatar)
    Učlanjen
    09.10.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    19

Podrazumevano Zasto su neki glumci precenjeni?

Govorim o domacim glumcima.Recimo,stalno nesto uzdizu medj' zvezde onu Miru Stupicu,a u poredjenju sa Radmilom Savicevic...ma ustvari,ona ne moze ni da se poredi sa Radmilom.Meni ta Mira Stupica nikad nije bila nesto posebno.Nit komicar,niti tragicar...sto bi se reklo "niti smrdi,nit' mirise" i potpuno sam hladan dok sam je gledao u filmovima,a ni njih nije nesto puno snimila.A vidite,Radmilu vise niko i ne spominje,pa i dok je bila ziva,nisu je nesto puno hvalili,kao doticnu Stupicu.
    Cak su mi od nje bolje glumice i Seka Sablic i Milena Dravic.
    Kakvo je vase misljenje,bas bi voleo da cujem?

Ističe se svetovid (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    91

Podrazumevano Re: Zasto su neki glumci precenjeni?

Citat Original postavio Vladimir983 Pogledaj poruku
    Govorim o domacim glumcima.Recimo,stalno nesto uzdizu medj' zvezde onu Miru Stupicu,a u poredjenju sa Radmilom Savicevic...ma ustvari,ona ne moze ni da se poredi sa Radmilom.Meni ta Mira Stupica nikad nije bila nesto posebno.Nit komicar,niti tragicar...sto bi se reklo "niti smrdi,nit' mirise" i potpuno sam hladan dok sam je gledao u filmovima,a ni njih nije nesto puno snimila.A vidite,Radmilu vise niko i ne spominje,pa i dok je bila ziva,nisu je nesto puno hvalili,kao doticnu Stupicu.
    Cak su mi od nje bolje glumice i Seka Sablic i Milena Dravic.
    Kakvo je vase misljenje,bas bi voleo da cujem?
    Glumci ne glume samo u filmovima, nego i u pozoristu i pozorisni znalci su saglasni da takve pozorisne glumice poput Stupice nije bilo ni pre ni posle. To sto je nismo gledali, ne znaci da ne moze da se poredi, naprotiv, ne treba ni da je poredimo. Raspon uloga koje je Mira Stupica odigrala u Jugoslovenskom dramskom pozoristu su, naprotiv, pokazale da je i komicar i ,,tragicar''. Sto ne umanjuje cinjenicu da su i navedene glumice odlicne, ali to su glumice nase generacije, kao sto ce za 20 godina Radmila Savicevic biti daleka proslost (nazalost), a, recimo, jedna Anita Mancic ili Dusanka Stojanovic najvece legende.

Zainteresovan član Vladimir983 (avatar)
    Učlanjen
    09.10.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    19

Stupica mi je nekako uvek bila antipaticna.Ne znam ko su ti pozorisni znalci,ali sto se tice njene pojave i glume (bar sto se filma tice) nimalo me ne impresionira.A nisam jedini koji je to rekao.Puno ljudi se slozilo samnom,bas po pitanju nje,kada je poredim sa drugima.A da...pored nje mi je antipaticna i ona Branka Veselinovic.Ni ona me nesto ne odusevljava,opet kazem - na filmu.Mozda nisu fotogenicne

Moderator Vasilij Zajcev (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    162

Imao sam je prilike jednom gledati, ne mogu se sad setiti tačno imena predstave, davno je to bilo. Energična je glumica, prenela je komad na mene i nije mi bilo uopšte dosadno, jer sam neprestano pratio scenu. Takvi se glumci danas traže. Ja nisam neki glumac, planiram da upišem FDU odsek režija, ali se divim takvim energičnim glumcima.
    “Gentlemen, I am 25 years old and I have killed 309 fascist invaders by now. Don’t you think, gentlemen, that you have been hiding behind my back for too long?”
    -Ljudmila Pavličenko, Čikago, 1942.

Legenda Grof Vronski (avatar)
    Učlanjen
    07.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2635

Bolje da si postavio temu sa nazivom - "Zašto se u hermetički zatvorenom krugu
    od 6 - 7 glumaca "vrti" celokupna srpska kinematografija ?"

Tada bih rekao da o svemu odlučuje vrlo uzak krug ljudi, tzv. glumačka mafija !
    Kada bi se ljudi odrekli lepog govora o sebi i lošeg govora o drugima -
    većina čovečanstva bi postala nema...

Poznat
    Učlanjen
    28.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    159

Glumci su često precenjeni, da, a možda su još češće potcenjeni ili nedovoljno cenjeni. Odogovr na "zašto" je isti kao i odgovor na pitanje "zašto su fudbaleri precenjeni". Mediji naprosto imaju interesa da zbog sopstvenog publiciteta hajpuju određene likove koji su u datom trenutku sticajem prilika popularni - sada je npr. takav slučaj sa Milošem Bikovićem, nešto ranije sa Gordanom Kičićem, 70-ih godina to je bio slučaj sa Draganom Zarićem, a tek vreme pokaže da li ta popularnost ima pokrića u njihovom kvalitetu.

Ne znam kako je uopšte došlo do toga da se poredi Mira Stupica i Radmila Savićević. Samo su generacijski bliske, a u suštini nisu ni to jer je Radmila Savićević glavni deo svoje filmografije napravila u vreme kada je Mira Stupica bila već napola u penziji. Da ne pominjem da je reč o potpuno različiim glumicama, Radmila Savićević ma koliko bila izuzetna je praktično poslednjih 30 godina na TV igrala jednu te istu ulogu.

Što neko gore reče, slava Mire Stupice u osnovi potiče iz pozorišta, i to JDP-a 50-ih godina, a tek onda sa filma, 60-ih godina, a realno je pitanje ko je od današnje publike uopšte imao prilike da odgleda taj repertoar.

Ja lično o Miri Stupici mogu da sudim na osnovu epizode iz filma "Sedam i po". Gledao sam Miroslava Momčilovića, režisera, koji je pričao da su svi na setu bili potreseni tog dana nakon što je snimljena ta scena, a reći ću da sam bio potresen i ja kada sam gledao film, mada mi se to inače ne dešava.

Mira Stupica se pojavljuje od 10' 30''

"Весма бо трудно Славјан от заматорелих мнениј отвратити."

Ističe se Велебит (avatar)
    Učlanjen
    02.01.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    89

Razrađeniji i dublji ženski likovi u našim filmovima su svedeni na incident.

A iporedo sa devalvacijom svega u ovom društvu, danas su i glumci devalvirali pa se forsira samo nekoliko imena, očigledno pripadnika vladajućeg klana u oblasti kinematografije.

U ovoj zemlji je sve naštelovano, pa tako i dodele uloga.
    Kad sam slab, onda sam silan.

Slične teme

1. Glumci/glumice koje smatrate atraktivnim :)
    Autor OPTIMISTICHNA u forumu Film i video
    Odgovora: 10443
    Poslednja poruka: јuče, 22:14
  2. Najbolji glumci i glumice... IKAD
    Autor Klarisa u forumu Film i video
    Odgovora: 313
    Poslednja poruka: 25.08.2015., 13:05
  3. GLUMCI..................................
    Autor Psihologue u forumu Film i video
    Odgovora: 1962
    Poslednja poruka: 01.08.2008., 13:28
  4. Omiljeni glumci-glumice
    Autor Maxy u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 19.07.2005., 18:57
  5. FDU.Glumci,gde ste...?!
    Autor HELLGIRL u forumu Fakulteti
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 06.07.2005., 19:06

Pravila za slanje poruka