PEGIDA poručila: U martu će biti 'Evropsko proljeće'

Vekas75

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
249
PEGIDA poručila: U martu će biti 'Evropsko proljeće'

njemacka4.jpg


Pokret evropskih partiota protiv islamizacije Zapada (PEGIDA) i sinoć je održao proteste u njemačkom Dresdenu na kojima se okupilo blizu 6.000 demonstranata, javlja Anadolu Agency (AA). Nakon okupljanja u centru Dresdena, demonstranti su protestnom šetnjom stigli ispred Trga Teatra.
Pristalice PEGIDA-e se već nekoliko mjeseci svakog ponedjeljka okupljaju kako bi iskazali netolerantnost prema muslimanima i doseljenicima u Evropi. A sinoć su nosili njemačke i saksonske zastave i uzvikivali slogane poput "Mi smo narod".
Okupljenima se obratio osnivač pokreta Lutz Bachmann i najavio da će se ovog marta desiti "Evropsko proljeće".

- Paralelni protesti pristalica i protivnika PEGIDA-e u Frankfurtu

U njemačkom gradu Frankfurtu sinoćsu održani paralelni protesti pristalica i protivnika pokreta PEGIDA.
Grupa od oko 80 pristalica PEGIDA-e okupila se na frankfurtskom Trgu Hauptwatche, što je bio peti po redu takav skup u ovom gradu. Demonstranti su, pored Njemačkih, nosili i zastave Velike Britanije i Izraela.
Okupljenima se obratio jedan od organizatora i poručio da ne smatraju da su muslimani loši, ali da nisu, kao ni islam dio tkiva Njemačke.
S druge strane, grupa od oko 550 protivnika PEGIDA-e okupila se u neposrednoj blizini prvog skupa.
Okupljeni su nosili transparente sa porukama "Ne, PEGIDA" i "Islam pripada i Njemačkoj".
Tokom protesta često je dolazilo do dobacivanja između dvije grupe demonstranata, ali je njemačka policija pojačanim mjerama sigurnosti spriječila da dođe i do kontakta među njima.
(Anadolija)

http://www.minber.ba/index.php/vije...da-porucila-u-martu-ce-biti-evropsko-proljece
 
Ко су противници? То ме највише занима. Не верујем у никакво европско пролеће, осим оног што ће донети ветар са истока. Једноставно, наша цивилизација не може муслиманима пружити онакво пролеће какво они пружају цивилизацији у северноафричким земљама, нисмо сви свести и савести Андерса Брејвика.
 
Poslednja izmena:
Пегиду преводе бивши нацисти који су провалили (после неколико деценија) да антисемитизам није ин.

Вође те Пегиде су јако мутни ликови.

На срећу, Немачка је земља отворености и пацифизма, па у њој Пегида неће имати прођу.
 
Пегиду преводе бивши нацисти који су провалили (после неколико деценија) да антисемитизам није ин.

Вође те Пегиде су јако мутни ликови.

На срећу, Немачка је земља отворености и пацифизма, па у њој Пегида неће имати прођу.

Šta reče :hahaha:
 
Иначе, занимљиво ми је да се Срби у целом крштеном свету ложе само на којекакве нацисте и лудаке, а и они на нас.

Од целе једне дивне Норшевке мишљења су вам најближа Брејвику (пре масакра).

То је разлог да преиспитате своје Ставове.
 
Иначе, занимљиво ми је да се Срби у целом крштеном свету ложе само на којекакве нацисте и лудаке, а и они на нас.

Од целе једне дивне Норшевке мишљења су вам најближа Брејвику (пре масакра).

То је разлог да преиспитате своје Ставове.

Kvislinška tvorevina iz koje su nacisti sa podmornicama odvozili zlato i ostale ukradene vrednosti.
Jehbala te ta ledena vukojehbina u kojoj su svi svima rođaci i u kojoj se žene svi sa svima.
 
Иначе, занимљиво ми је да се Срби у целом крштеном свету ложе само на којекакве нацисте и лудаке, а и они на нас.

Од целе једне дивне Норшевке мишљења су вам најближа Брејвику (пре масакра).

То је разлог да преиспитате своје Ставове.

Naciste ne podnosim. Samo desničarske stranke su sve jače u EU. U Srbiji su ispod cenzusa.
 
Cisto sumnjam, dokle god imaju dobre poslove, para ko Dzajic na racunima, po dva terenca i kuce od 300 kvadrata, lako ce oni trpjeti Muslimane u susjedstvu, kao i do sada.
Iznimka su oni u bivsem DDRu koji imaju osjetno slabiji standard od ovih na zapadu i jugu Njemacke.

Jeste, eno objavili da je onaj sto sece glave ne ISIS videima programer iz Londona.. Dobar zivot, obrazovanje, inteligencija i posao, ali opet sece glave nevernicima.
To ti je islam
 
Iebo ja njih, PEGIDA-u.. Pre 4 nedelje krenem ja na basket iz samog centra Muenchena na Goethe Platz, Ponedeljak, 2gi februar... U gimnasium gde se basket i igra. Nekih 19:55, a tamo na Goethe Platzu haos. PEGIDA protestvuje na jednoj strani ulice, a ANTI-PEGIDA na drugoj... A grozni nemacki anti-demonstaracion polizei drze demarkacionu zonu! Dobro pa dodjoh sa U3. :roll:

Dodjem u salu, a tamo dva coveka (umesto 10 ljudi). I ja prokomentarisem: Revolucion fur Demokracion! Uber Alles, wir lieben Deutsch Demokratie! :per:

_niemand_
 
Iebo ja njih, PEGIDA-u.. Pre 4 nedelje krenem ja na basket iz samog centra Muenchena na Goethe Platz, Ponedeljak, 2gi februar... U gimnasium gde se basket i igra. Nekih 19:55, a tamo na Goethe Platzu haos. PEGIDA protestvuje na jednoj strani ulice, a ANTI-PEGIDA na drugoj... A grozni nemacki anti-demonstaracion polizei drze demarkacionu zonu! Dobro pa dodjoh sa U3. :roll:

Dodjem u salu, a tamo dva coveka (umesto 10 ljudi). I ja prokomentarisem: Revolucion fur Demokracion! Uber Alles, wir lieben Deutsch Demokratie! :per:

_niemand_

Gledali smo te !

 

Back
Top