Znati kako svet funkcioniše

Aston M

Aktivan član
Poruka
1.614
U kojoj fazi života ste počeli da smatrate da znate ovo (a da i sad smatrate da ste bili u pravu)? Bar što se tiče stvari koje su vama bitne, koje vas dotiču.
OK, čovek se uči dok je živ ali koje vreme smatrate glavnim, prelomnim kad više niste sebe smatrali neiskusnim?
Koji su vam bili glavni izvori znanja?
 
Stric me je u prvom razredu srednje skole dok sam patio za jednom drugaricom odveo do jedne rave i na prakticnom primeru mi pokazao kakve su zene i koliko vrede.
Posle toga mi je sve bilo jasno naravno istorbao sam je kasnije i odhebao na keca
 
U kojoj fazi života ste počeli da smatrate da znate ovo (a da i sad smatrate da ste bili u pravu)? Bar što se tiče stvari koje su vama bitne, koje vas dotiču.
OK, čovek se uči dok je živ ali koje vreme smatrate glavnim, prelomnim kad više niste sebe smatrali neiskusnim?
Koji su vam bili glavni izvori znanja?



Kad sam shvatio da i duhovni svet ima svoje zakone kao i materijalni (matematika , fizika,hemija) iako su tesko uocljivi . Onoliko smo napredni, koliko smo sposobni da ih spoznamo ,postujemo i upotrebimo na korist a ne da ih ignorisemo na nasu stetu.
Kao sto ne mozes da ignorises logiku u materijalnom svetu , tako ne mozes da ignorises logiku ni u duhovnom.
I u materijalnom i u duhovnom svetu , zakoni su logicni i ne zavise od nase uobrazilje.
Nepoznavanje tih zakona ,kako materijalnih tako i duhovnih jeste siromastvo u znanju.

Tipicna glupost je poricanje tih zakona od strane onih koji za njih ne znaju.

To sto neko nesto nije otkrio ili saznao ne znaci da to ne postoji.

Pravilo br .1:
Logika je struktura i temelj svake egzistencije.
Moze biti vidljiva ili nevidljiva, ali svakako postoji ,jer bez nje nikakva konstrukcija ili kreacija nije moguca.
Ona daje smisao svemu sto postoji.
Ono sto gubi smisao - prestaje da postoji...kao i ono sto ima smisao ,se ne moze ubiti u onome u cemu se smisao sastoji.Jer smisao je njegova sustina .

U odnosu na vecnost , sto gubi smisao-prestaje da postoji.Sto ima smisao - zivi vecno.
 
Poslednja izmena:
ne znam kako svet funkcionise sto se naslova teme tiiche.

sto se postatiche - promena je nastala kad sam odbio da postanem bolji seronja jer su svi seronje, posle briznih saveta da prestanem da budem naivan i dozvoljavam seronjama da me iskoriscavaju, pa lekcija bliznje seonjske okoline je da ja treba njih da quaram i budem superseronja.
PA ljude sam smatrao za u sustino dobre, ljusturu sam previdjao i zaobilazio i za nechije drugo shvatanje bio iskoriscavan.
chovek mi drag bre, kune se u decu i krade me i vidim. sta god je uzeo meni nista nije znachilo. veropvao sam u njih video ljude, sebe, [postovao i znao njihove slabe trenutke al mi je znachilo sta moji bliznji zabrinuti misle. bio sam u drugom svetu i nisam znao ovaj, to jest nisam znao kako da ih sastavim kako da ne povredim oba.
dal da budem superseronja ili naivac u ovom ili da se smatram vanzemaljcem sa planete na kojoj je populacija bila 1 po kvadratnoj svetlosnoj godini.



odoh predalje.

pr4elom je postao kad sam i jedne i druge nauchio da idu dalje i da ono sto su zas*rali mopraju sami da pojedu.
nisam deo toga i prijatno.
 
Poslednja izmena:
Počeo sam da shvatam sa 15, u 20 sam već shvatio...

- - - - - - - - - -

Samo zavisi kada te život natera da spoznaš to, nekoga nažalost, a možda i na sreću, život nikada ne natera i ne baci u takve životne situacije da na ogoljenom primeru upozna svašta nešto.

Neko kaže da je to loše jer si onda podložan svačemu, ali i nije loše jer ti bar sačuva psihu u netaknutom stanju.
 
Kad sam shvatio da i duhovni svet ima svoje zakone kao i materijalni (matematika , fizika,hemija) iako su tesko uocljivi . Onoliko smo napredni, koliko smo sposobni da ih spoznamo ,postujemo i upotrebimo na korist a ne da ih ignorisemo na nasu stetu.
Kao sto ne mozes da ignorises logiku u materijalnom svetu , tako ne mozes da ignorises logiku ni u duhovnom.
I u materijalnom i u duhovnom svetu , zakoni su logicni i ne zavise od nase uobrazilje.
Nepoznavanje tih zakona ,kako materijalnih tako i duhovnih jeste siromastvo u znanju.

Tipicna glupost je poricanje tih zakona od strane onih koji za njih ne znaju.


To sto neko nesto nije otkrio ili saznao ne znaci da to ne postoji.

Pravilo br .1:
Logika je struktura i temelj svake egzistencije.
Moze biti vidljiva ili nevidljiva, ali svakako postoji ,jer bez nje nikakva konstrukcija ili kreacija nije moguca.
Ona daje smisao svemu sto postoji.
Ono sto gubi smisao - prestaje da postoji...kao i ono sto ima smisao ,se ne moze ubiti u onome u cemu se smisao sastoji.Jer smisao je njegova sustina .

U odnosu na vecnost , sto gubi smisao-prestaje da postoji.Sto ima smisao - zivi vecno.

Ovo deluje kao značajan napredak. Odnedavno gledam to na ovaj način.
Ranije sam mislio da ne mogu da budem više od posmatrača koji ništa ne nauči.
 
U kojoj fazi života ste počeli da smatrate da znate ovo (a da i sad smatrate da ste bili u pravu)? Bar što se tiče stvari koje su vama bitne, koje vas dotiču.
OK, čovek se uči dok je živ ali koje vreme smatrate glavnim, prelomnim kad više niste sebe smatrali neiskusnim?
Koji su vam bili glavni izvori znanja?

red bi bio da nam kazes kakvo je tvoje vidjenje -kako svet funkcionise.
ja licno se cudim da uopste funkcionise.
sa 18 god. sam raskrstio sa iluzijama definitivno i postao nepokolebljiv , mnogo toga je jasno ali i danas neke oblasti su mi misterija ,covek se uci dok je ziv.
 
red bi bio da nam kazes kakvo je tvoje vidjenje -kako svet funkcionise.
ja licno se cudim da uopste funkcionise.
sa 18 god. sam raskrstio sa iluzijama definitivno i postao nepokolebljiv , mnogo toga je jasno ali i danas neke oblasti su mi misterija ,covek se uci dok je ziv.

Nemam nešto pametno da kažem.
Hteo sam eventualno da se divim znanju drugih.:)

Povremeno srećem ljude za koje mi se čini da to znaju, imaju taj stav: "Ja znam a oko mene mahom idioti" a imaju i rezultate.
 
Počeo sam da shvatam sa 15, u 20 sam već shvatio...

- - - - - - - - - -

Samo zavisi kada te život natera da spoznaš to, nekoga nažalost, a možda i na sreću, život nikada ne natera i ne baci u takve životne situacije da na ogoljenom primeru upozna svašta nešto.

Neko kaže da je to loše jer si onda podložan svačemu, ali i nije loše jer ti bar sačuva psihu u netaknutom stanju.

e kolega, kad dodje momenat da imas biznis dejt, nek ti je karta pored prozora. nema potrebe da gledas gore, posto vec nisi, gledaj dole. svetla grada, svetluca, sve se mrda, nesto se desava a ti letis.
do juche si bio oni dole sad nisi dok stigne zadnji sendvich i stanes u red da izadjes, a tamo miris dizela.
a jel si izguzvan, ono naduven stomak?
e, aj u wc pa da posle malo svetlis po noci.

kad dodjes dotle, ispricaj nam kako je islo, ukratko ako moze, pa idemo dalje. o tome kako svet funkcionise..
pa cemo sta je svet.

take your time
 
U kojoj fazi života ste počeli da smatrate da znate ovo (a da i sad smatrate da ste bili u pravu)? Bar što se tiče stvari koje su vama bitne, koje vas dotiču.
OK, čovek se uči dok je živ ali koje vreme smatrate glavnim, prelomnim kad više niste sebe smatrali neiskusnim?
Koji su vam bili glavni izvori znanja?

Kad sam na jednom moto skupu kupio domace kobasice u lokalnoj radnji,po podne,a pojeo ih ne pecene oko 3h ujutru.:mrgreen:
 

Back
Top