Čekanje bebe : Čekali smo na Srećka 18 godina i 248 dana
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Čekanje bebe : Čekali smo na Srećka 18 godina i 248 dana

Iskusan Nikita Kulganov (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    111

Podrazumevano Čekanje bebe : Čekali smo na Srećka 18 godina i 248 dana

Koliko dugo jedna porodica koja zeli bebe, moze da ceka...
    Ispovest Višeslave i Milomira Mijailovića
    Čekali smo na Srećka 18 godina i 248 dana
    Brojali smo svaki dan do njegovog rođenja, kažu Višeslava (43) i Milomir (45) Mijailović iz Zemuna.
    Njih dvoje su se upoznali i venčali 1996. godine i odmah su želeli da prošire porodicu, međutim to im nikako nije uspevalo. Godinama su se bezuspešno podvrgavali vantelesnoj oplodnji, a onda su 14. januara, tačno na 18. godišnjicu braka, saznali da očekuju dete. Njihovoj sreći od tada nema kraja. A kako i ne bi, jer su na naslednika čekali 18 godina i 248 dana.
    - Ne biste verovali šta smo sve radili da bismo dobili dete. Više od 30 puta smo bili na inseminaciji, četiri puta na veštačkoj oplodnji i imali smo jedan pobačaj. Peti pokušaj je bio uspešan i doneo nam je sina - kaže s osmehom Milomir.
    Vest da konačno čekaju dete mesecima su krili i od prijatelja. Nisu hteli nikoga time da opterećuju, a bilo je tu pomalo i sujeverja.
    - Svi su mislili da smo odavno odustali od borbe, pa smo im rekli da idemo u Prag da proslavimo godišnjicu. Osećaj kada smo saznali da sam trudna ne može da se opiše. Nismo hteli da znamo pol deteta, bilo je bitno samo da se živo i zdravo rodi - kaže Višeslava.
    A ime deteta smislili su odavno. Za to su u trenucima borbe i tuge imali vremena na pretek.
    - Znali smo da će se, ako bude žensko, zvati Željana jer smo je toliko želeli. A ako bude dečak, da će biti Srećko, jer je on naša najveća sreća - kaže Milomir.
    Iznenađenjima za Milomira tu nije bio kraj. Višeslava je odlučila da supruga iznenadi, pa mu nije ni rekla da se porodila.
    - Bila sam u bolnici i on je mislio da je termin za carski rez bio zakazan za 10 dana od tada. Međutim, porodila sam se ranije i zamolila sam sve doktore da mu ništa ne kažu. Porodila sam se ujutru, a on je, kao i svakog dana, u 13 sati došao u posetu. Rekla sam mu da su me prebacili u drugu sobu, jer su mi bile dosadne druge pacijentkinje. Kada je video da sam prikačena na infuziju i shvatio da sam se porodila, umalo je pao u nesvest - kaže ona s osmehom koji ne skida na lice otkako je prvi put videla Srećka.
    Ponosni roditelji tada su napravili slavlje kakvo se u Zemunu ne pamti.
    - Porodila sam se u četvrtak, a muž je već u subotu organizovao veliko slavlje. Ispekao je bika, doveo trubače, pevača Eru Ojdanića, napravio svima majice za poklon... Preko 250 ljudi je bilo na slavlju, a ja sam sve što se dešavalo gledala preko Skajpa - kaže Višeslava.
    Srećko sada ima pet meseci i 11 dana, a njegova mama svakoga dana u dnevnik zapisuje svaki njegov korak.
    - Slikam ga svaka dva meseca za njegov dnevnik. Do sada već imam osam knjiga i 400 njegovih fotografija. Ovih dana se samo time i bavim, čuvam ga i pišem o njemu, i to me čini najsrećnijom - kaže ponosno Višeslava.
    POKLON ZA SVE TRUDNICE
    Kada su saznali da će postati roditelji, Mijailovići su u svojoj pekari u Zemunu pokrenuli akciju koja je dirnula Beograđane. Oni svim trudnicama prodaju pite za samo jedan dinar.
    - Ta akcija će trajati sve do Srećkovog 18. rođendana - zaključuje ponosna mama.
    http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/538883/Cekali-smo-na-Srecka-18-godina-i-248-dana
    This is Turkish Air Forcing speaking on guard...You are approching Turkish air space...Change your heading south immediately

Aktivan član nikodija (avatar)
    Učlanjen
    26.03.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Re: Čekanje bebe : Čekali smo na Srećka 18 godina i 248 dana

Moze da ceka koliko zeli,dok god postoji medicinska sansa da se djete rodi... jako mi je drago zbog ove porodice... trebalo je sve to prezivjeti i ostati normalan...

Domaćin
    Učlanjen
    19.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nada poslednja umire

Veoma poznat Jennifer Jennin (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    435

Sunašce malo...tako dugo su ga čekali...
    Nek im je živ i zdrav! A i oni s njim!
    Carpe diem

Domaćin
    Učlanjen
    19.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ljepo

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6152

divno
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Poznat Golub (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2006.
    Pol
    muški
    Duša u Košutnjaku, srce na Adi, sreću se u sredini - na Banovom brdu
    Reputaciona moć
    213

Sad će da to jadno dete totalno razmaze.
    A možda im se posreći, sad kad se jednom porodila možda će moći da zatrudni priodnim putem.
    Bilo bi lepo da dobiju još koje.
    bolje golub na vrani nego vrabac u ruci

Domaćin
    Učlanjen
    19.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Bilo bi

Slične teme