Singapur - najskuplji grad na svetu

Vesti Krstarice

Domaćin
Poruka
3.208
SINGAPUR, 3. marta 2015. (Beta) - Singapur je i dalje najskuplji grad na svetu, po analizi istraživačke službe britanskog lista "Ekonomist".

Iza Singapura na listi najskupljih gradova su, kao i prošle godine, Pariz, Oslo, Cirih i Sidnej, saopštio je Ekonomist intelidžens junit (Economist Intelligence Unit).

Istraživanje je obuhvatilo 133 grada, i cene više od 160 usluga i proizvoda, uključujući hranu, odeću i komunalije, što je sve uporedjeno s cenama u Njujorku.

Osnovne životne namirnice u Singapuru su za 11 odsto skuplje nego u Njujorku, a po cenama odeće to je, zajedno sa Seulom, najskuplji grad na svetu, jer je odeća 50 odsto skuplja nego u Njujorku.

Previsoke cene automobila i troškovi prevoza, koji su tri puta veći nego u Njujorku takodje su neki od razloga koji Singapur čine najskupljim gradom.

Promena deviznog kursa i pad cene nafte uticali su na troškove života u nekoliko gradova, navodi se u izveštaju. Tako je zbog slabljenja valute u Venecueli, Karakas, koji je prošle godine bio šesti na listi, pao za 124 mesta i sada je jedno od najjeftinijih mesta za život.

Medju pet najjeftinijih gradova su tri indijska - Bangalor, Mumbaj i Čenaj.
 
dobro da nije Frankfurt

a sto NY, kad porazmislimo da nas samo sa Naftom zezaju nisu nesto merodavni jer je kod nas 3 put nafta skuplja, a meni to najvise treba
al dobro istrazivanje je istrazivanje

a i to za odecu mi je tako smesno, mislim sigurno da 501 kostaju u usa 35 Dolara, a ovde tri put vise

a i kod nas, u bivsoj nam, hteo si da si uzmes neko odelo morao si na 3 rate da platis jer nisi imao drugo sta da kupis, a u turskoj 5 puta jeftinije i bolji kvalitet, i sad to merodavno? (jer je odeća 50 odsto skuplja nego u Njujorku.) :roll:

a znamo kakav je Singapur, odes iz grada javnim prevozom do sledeceg grada i tamo kupis za istu cenu ko u NY, e kod nas toga nije bilo
 
Poslednja izmena:

Back
Top