Softver koji prebacuje deljenu ram memoriju Grafičke u vram?
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Softver koji prebacuje deljenu ram memoriju Grafičke u vram?

Domaćin
    Učlanjen
    23.10.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Softver koji prebacuje deljenu ram memoriju Grafičke u vram?

Uzeo sam skoro neki lap top za kućnu upotrebu (tačnije sestra je uzela za svoje potrebe, ali ja se prikradam hehe), konfiguracija je ok, lap top je delimično brz:

ASUS X553M
    CPU: 2,16ghz Core 2 Intel
    RAM: 4gb
    HDD: 500gb
    GPU: Intel HD4000

VRAM grafičke je samo 32mb, dok je shared ram 1,7gb.

Nisam proveravao u BIOS-u da li ima opcija za povećanje vram-a zbog toga što ne znam kako ući u bios na ovom čudu, ništa ne može ni ESC, svi eFovi, ni Delete.

Trebalo bi mi bar da izvučem 256mb vram-a za PES15, to je jedina igra koju inače igram, pa kada sam za lap topom značilo bi mi hehe...

U sobi imam komp sa takođe integrisanom grafičkom i njemu sam izvukao 256mb u bios-u i pes12 radi skoro bez baga sa jednim jezgrom 2ghz i 3gb rama...

Interesuje me između ostalog da li postoji neki softver koji bi automatski oduzeo ram od rama i pridodao ga vramu?
    To bi trebalo da postoji i ovakav program bi mogao da se iskuca u asembleru i C-u lagano...

Koliko se ja razumem u hardver, a ne mnogo, integrisana grafička koristi shared memoriju kada joj to zatreba, ali zašto ju ne koristi u situaciji kada se uključe igre?
    Poslednji put ažurirao/la Wrong Turn : 03.03.2015. u 11:53

Aktivan član milsu (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    127

Podrazumevano Re: Softver koji prebacuje deljenu ram memoriju Grafičke u vram?

Све графичке карте користе поред ВРАМ-а и РАМ. Ја имам добру графичку са 1 ГБ ВРАМ-а, па опет користи и 4 ГБ РАМ-а (од укупно 8 ГБ). Али ако хоћеш да играш фудбал на компјутеру, мислим да би ипак било боље да набавиш бољу машину, неки десктоп, да се не млатиш са тим лаптопом који није предвиђен за рад са графиком.
    "Време и моје право погинути неће."

Domaćin
    Učlanjen
    23.10.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio milsu Pogledaj poruku
    Све графичке карте користе поред ВРАМ-а и РАМ. Ја имам добру графичку са 1 ГБ ВРАМ-а, па опет користи и 4 ГБ РАМ-а (од укупно 8 ГБ). Али ако хоћеш да играш фудбал на компјутеру, мислим да би ипак било боље да набавиш бољу машину, неки десктоп, да се не млатиш са тим лаптопом који није предвиђен за рад са графиком.
    Ja se bavim programiranjem, pa mi i ne treba neka mašina, ali ponekad imam želju da opičim koji pes u društvu ili solo, pa kontam da je nekako preusmeriti malo rama na gpu vram.

Inače sam mislio da kupim koju polovnu grafičku kao npr ova http://www.limundo.com/kupovina/Racunari-i-oprema/Komponente/Graficke-kartice/AMD-Radeon-6770-1GB-DDR5/33974669
    i amd procesor za AM2 postolje 2 ili 4 jezgra

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    387

pa veruj mi da se nećeš naigrati sa tom integrisanom intelovom grafičkom čak ni da uspeš da pretsmeriš i dva giga u vram , jednostavno nije za 3d igrice
    ako bi crnogorcima svetlele oči , beograd bio noću sijao kao Pariz

Slične teme

1. Planiram da povecam Ram memoriju
    Autor -Air Stefan- u forumu Hardver
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 19.06.2007., 13:30

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •