KAKO DA PODESIM REZAC DA RADI U "DMA"MODU

stele

Početnik
Poruka
1
IMAM "ASUS 40 12 48" REZAC I NE MOGU DA PODESIM U "DEVICE MENAGERU" DA RADI U DMA MODU,KAO HARD DISK,NEGO MOZE DA RADI SAMO U "PIO"MODU,A TO MI PRAVI PROBLEME TOKOM RADA(KADA REZEM CD-E SVE OSTALO STO POKRENEM ZASTOPAVA)..NE MOGU CAK NI MUZIKU DA SLUSAM DOK REZEM.KORISTIM 2 SISTEMA(98 I XP).U WIN 98
SVE RADI DOBRO I MOGU DA PODESIM REZAC DA RADI U "DMA"MODU I NEMA ZASTOPAVANJA ALI WIN XP MI PRAVI OVE PROBLEME.IMAM SOLIDNU MASINU (ATHLON 2000+,512DDR I 60 GB HDD),PA SMATRAM DA TO NE BI SMELO DA MI SE DESAVA.CUO SAM DA SE TO MOZE PODESITI,PA VAS MOLIM ZA POMOC.
 
Imao sam slican problem (ne mogu sa sigurnoscu da se setim da li mi se to desavalo na 98-ici ili XP)i da ti ne pricam sad svoj ep o DMA modu kod CD uredjaja u kom sam ja glavni junak nego evo rasplet koji je izgleda i jedini zvanicini o toj vrsti problema:
deinstaliras CD uredjaj, pa ga instaliras ponovo. Ako automatski vec sam (posto ce ga glupi windows valjda prepoznati) ne bude podesen na DMA, trebalo bi da ga tada sam mozes prebaciti u DMA, sto nam iz nepoznatih razloga nije dozvoljavao pre reinstalacije uredjaja. Neznam, sta se tu zbiva, ali ja sam to tako resio i bio sam prilicno umoran da bih se dalje raspitivao. Ne vredi to brate nista...
Cim imam neki problem - format C: pa opet nanovo. Za sat i po, dva sve je gotovo. A ovako trazeci rjesenja po knjigama, help-ovima, forumima... ode vreme prijatelju...
 

Back
Top