Šansa za poljoprivrednike ispod 40 godina

Poljoprivrednici će moći da dobiju od nekoliko hiljada evra do čak 1,2 miliona. Prvi uslov je registrovano poljoprivredno gazdinstvo, minimalna investicija je od 10.000 do 20.000 evra, a programom je predviđeno i gde se tačno novac može utrošiti.

Ja bih pre doneo Zakon da jedno poljoprivredno domacinstvo u Srbiji ne moze imati vise od 80, ni manje od 40 hektara zemlje (u brdskim krajevima do 120 ha)

I ne bih im odmah dao velike pare, vec bih od sitnog isao ka krupnijem.
 
Ja bih pre doneo Zakon da jedno poljoprivredno domacinstvo u Srbiji ne moze imati vise od 80, ni manje od 40 hektara zemlje (u brdskim krajevima do 120 ha)

I ne bih im odmah dao velike pare, vec bih od sitnog isao ka krupnijem.

Pokušao sam i ja sa sitnim parama ali slaba vajda nema radne snage uvek nešto smeta.Primer 200 franaka za rad od jednog sata dnevno u sklopu studija ali nemoguće naći nekog.
 
Pokušao sam i ja sa sitnim parama ali slaba vajda nema radne snage uvek nešto smeta.Primer 200 franaka za rad od jednog sata dnevno u sklopu studija ali nemoguće naći nekog.

Sitne pare u pocetku treba da odvoje one koji hoce da se OZBIULJNO BAVE poljoprivredom, od onih koji samo hoce da drmnu lovu (takvih ima mnogo!).

To je sigurnost za banke, jer kako dati nekome velike pare samo na poverenje?

Takodje, zavisi CIME poljoprivrednik zeli da se bavi, koliko ima iskustva i kakve rezultate je do sada postigao.

Recimo, ako vec uspesno gaji 100 prasica, lako mu je dati kredit da to poveca na 200 jer je ocito da zna da radi posao....

Onaj koji odmah hoce kredit za 200, a nema ni jedno ...Malo je sumnjiv...
 
Pre pet godina smo krenuli sa jednim plastenikom, danas ih imamo pet. Sve smo radili bez kredita. Gotovo celu zaradu smo ulagali u nove plastenike, i tek danas možemo ostaviti koji dinar sa strane. Da je bilo podsticaja bilo bi mnogo lakše - kaže Zoran.


Izem ti godine, moja baba ima 72 a ima više snage nego kilavi menadžeri sa onim djozlucima

ja se ponadao šansa za poljoprivrednike ispod 40 hektara a ono - godine
šta da radiš ako imaš 39 a samo 10 hektara, moš se opet besiš
 

Back
Top