Сатаром убила мајку и бабу

комшија

Stara legenda
Poruka
90.706
http://www.politika.rs/rubrike/Hronika/Dvostruko-ubistvo-u-Milesevskoj-ulici.lt.html

zgrada.jpg


Teodora V. (39) iz Beograda, kako se osnovano sumnja, ubila je svoju majku Ljiljanu Đ. (62) i baku Ivanku Đ. (91), čija tela su danas oko 11 časova pronađena u njihovom stanu na Vračaru, u stambenoj zgradu u Mileševskoj ulici 33.

Prema raspoloživim podacima, zločin je izvršen satarom.

Ubistvo je, nezvanično saznajemo, otkrio Teodorin nevenčani muž Borislav S. i odmah pozvao dežurnu službu beogradske policije.

Po prispeću pripadnika MUP-a Srbije, Teodora je prevezena na Vojnomedicinsku akademiju zbog trovanja alkoholom i sredstvima za smirenje. Zbrinuta je i nalazi se u svesnom stanju.

Kako se saznaje na licu mesta, u trenuku zločina u stanu se nalazila i Teodorina dvomesečna beba, koju srećom nije povredila, dok je četvorogodišnji sin u to vreme bio u vrtiću.


dete(4).jpg



Socijalni radnik odvodi dvomesečnu bebu

Uviđaj je trajao više od četiri sata a po njegovom okončanju policija je privela i Borislava S.

Ivanka, Ljilja, Teodora, njeno dvoje dece i nevenačni muž, kako komšije kažu, živeli su zajedno u stanu od pedesetak kvadrata.

Za sada je rano govoriti o motivima ovog dvostrukog ubistva, ali kako su komšije rekle novinarima, ova porodica je povremeno „imala problema” sa Teodorom.
 
I još troje.

U 50 kvadrata baba , ćerka , ćerkina ćerka ( bolesnica , a sada i ubica ) sa mužem i dvoje dece.

Četiri generacije u 50 kvadrata pa da su i svi zdravi atmosfera mora biti nezdrava i nenormalna.

Uzgred, a kad je već reč o kvadratima : na poslu sretoh bivšu koleginicu u društvu s nekom njenom komšinicom bosankom izbeglicom i uz par normalnih reči provuče se i ono standardno kako sve lošije živimo, a izlaza nigde , kad će ti bosanka : jeste , jeste , evo ja jadna dobila golubarnik od jedva 60 kvadrata , ni okrenuti se ne merem u njemu , a one moje dve ( ćerke ) non stop po službenim putevima te London, te Pariz , te ovo - ono i kad se jadna đeca vrate kući sudaramo se da sam onoj mlađoj rekla idi već jednom u onaj tvoj stančić kavezčić ...zamislite , njoj pripao malešni od jedva 45 kvadrata .

Koleginica i ja samo se zgledasmo...jes' vala jadna i ona i te njene dve što se skembaše na državne jasle i landraju o našem trošku po belom svetu , a srbijica im dodeli ukupno nekih bednih 100 kvadratića dok se besna srbadija domoroci, ovdašnji gužvaju po četiri generacije u 50kvm. :neutral:
 
Loš sklop što naslednih faktora i otac Oliver Vktorović reditelj i deda Mihajlo Viktorović, su bili teški alkoholičari, zatim psiho-socijalnih faktora, da se mora po svaku cenu ići putem "slavnog" oca i dede, što je Teodoru odvelo u tešku životnu situaciju i osećaj promašenosti, naravno uz to ide i teška besparica i život u zajednici četiri generacije. Pri tom Teodora je dete razvedenih roditelja... Ima tu niz loših faktora, koji su doveli do tragedije.
 
Ova ubica ako ne dobije bar 20 godina neka je odmah puste da prikolje još nekog.

Ja mislila ona flipnula , ono jadna i bolesna kad ona alkoholičarska tabletomanka , zaludna neradnica.

Dokon um je đavolsko igralište , uvek bilo i biće.

Umesto da se dovatila metle ako već nije nešto bolje mogla da nađe, spremanja po kućama , pekare itd. pa da doprinese izdržavanju te svoje porodice , da se oseti korisnom i bude korisna sa skoro punih 40 godina , ona spala da je izdržavaju majka i baba i još im i svoje dvoje dece natandrkala za vrat.

Kažu da je po celu noć/dan blejala po fejsu i forumima , glumila ludilo dok su joj jadne starica baka i majka i o toj deci brinuli.

Jeste flipnula ali ne od bolesti nego od zaludnosti narkomančina ubica...ič mi nje nije žao ali nimalo.
 
Ova ubica ako ne dobije bar 20 godina neka je odmah puste da prikolje još nekog.

Ja mislila ona flipnula , ono jadna i bolesna kad ona alkoholičarska tabletomanka , zaludna neradnica.

Dokon um je đavolsko igralište , uvek bilo i biće.

Umesto da se dovatila metle ako već nije nešto bolje mogla da nađe, spremanja po kućama , pekare itd. pa da doprinese izdržavanju te svoje porodice , da se oseti korisnom i bude korisna sa skoro punih 40 godina , ona spala da je izdržavaju majka i baba i još im i svoje dvoje dece natandrkala za vrat.

Kažu da je po celu noć/dan blejala po fejsu i forumima , glumila ludilo dok su joj jadne starica baka i majka i o toj deci brinuli.

Jeste flipnula ali ne od bolesti nego od zaludnosti narkomančina ubica...ič mi nje nije žao ali nimalo.

У питању је психички оболела особа.

Она не размишља као ти или ја. Односно, свакако не као ја.

Она има другачију перцепцију реалности.

Зато твоја решења не би ништа решила у њеном случају.
 
Ova ubica ako ne dobije bar 20 godina neka je odmah puste da prikolje još nekog.

Ja mislila ona flipnula , ono jadna i bolesna kad ona alkoholičarska tabletomanka , zaludna neradnica.

Dokon um je đavolsko igralište , uvek bilo i biće.

Umesto da se dovatila metle ako već nije nešto bolje mogla da nađe, spremanja po kućama , pekare itd. pa da doprinese izdržavanju te svoje porodice , da se oseti korisnom i bude korisna sa skoro punih 40 godina , ona spala da je izdržavaju majka i baba i još im i svoje dvoje dece natandrkala za vrat.

Kažu da je po celu noć/dan blejala po fejsu i forumima , glumila ludilo dok su joj jadne starica baka i majka i o toj deci brinuli.

Jeste flipnula ali ne od bolesti nego od zaludnosti narkomančina ubica...ič mi nje nije žao ali nimalo.

Neće njoj ništa biti baš iz razloga što je alkoholičarka... I to je zaštićen soj i na kraju uvek oni ispadaju žrtve a ne oni koje maltretiraju (u ovom slučaju ubijaju)
Eto da potvrdim priču iz ličnog iskustva.
Moj otac je dugogodišnji, više puta lečeni ali neizlečeni alkoholičar. To lečenje se uglavnom svodilo na mlaćenje prazne slame i provođenje detinjstva po Paunovoj, Drajzerovoj, Palmotićevoj ne bi li "mu pomogli da se spase" , više puta je ležao u Kovinu i Vršcu ali ništa nije dalo efekta jer se to lečenje od alkoholizma svodilo na kljukanje lekovima tipa heminevrin, apaurin od kojih se samo udrogira da bukvalno ne zna šta radi jer je po izlasku iz bolnice radio mix lekovi-alkohol). Sećam se kao mala koliko puta se upišao jer nije svestan da mu se ide u wc, pa ga majka presvlači. Kao male, tukao je i nas i majku ali onda, kako smo odrastale (pogotovo u mom slučaju, pošto sam mu ja oduvek najveći "trn" u pijanom oku i glavna meta) kad on krene na nas krenem i ja na njega. Komšije pozovu miliciju, milicija dođe, napravi zapisnik, odvezu ga u stanicu "na trežnjenje", ujutro ga puste kući i onda ajmo jovo nanovo. Mi smo upravo iz tog razloga još odavno odustale od opcije pozivanja milicije.
Odmah da naglasim, moju majku ne smatram nevinašcem, jer priča tipa "nije htela da se razvodi da ne bi odrastale bez oca" ne piju vodu i od toga što smo odrastale sa ocem nemamo apsolutno nikakve koristi. Ja sam joj čvrsto obećala da ukoliko dođe do toga da ona mora da se stara o njemu i pere mu usranu guzicu kao što je bio slučaj sa njegovom majkom zbog koje je dobila batina i batina a koja je takođe pila ko štuka ja se ubijam ili ubijam njega.
Elem... Prošle godine imali smo jedan okršaj, inače ja nisam sa njima u stanu otišla sam odande-nažalost prekasno, ali sam se igrom slučaja tad zadesila tamo. Bila opet milicija ali je ovog puta pokrenut i postupak. Išli smo u palatu pravde da se zamlaćujemo i dajemo izjave a onda mu je sudija odredio kaznu da ima rok od 3 meseca da samostalno pokrene lečenje ili će biti prisiljen na lečenje (po ko zna koji put) zatvorenog tipa. On naravno nije pristao i prošle nedelje je čudom isti onaj sudija zvao telefonom i pitao ga "kako napreduje lečenje"? Majci je rek'o da je zvao lekare da se raspita jel se javio, oni mu rekli da "nikad čuli za njega" i eto morao opet kod sudije pa će opet da probaju da ga nateraju da se leči, ali moramo i mi da ga lečimo
Kad samo pomislim koliko mora da se čeka i zakazuje za razne preglede, snimanja a njemu je sve odrađeno u roku od nekoliko dana i sad smo opet mi krive jer - SRAM NAS BILO nećemo da učestvujemo u lečenju jadne mileve kojoj čak nađoše i fleke na plućima a meni ujna prošle godine umrla od raka pluća a nije dočekala da stigne na red za skener da se utvrdi o kom je tačno delu reč. I to bi opet bila ista opcija tamo-vamo, priče, on guta lekove (pa još u kombinaciji sa rakijom) i šta? Ništa.
Alkosi su jadne žrtve (pa još sopstvene) a njihova porodica je ta koja će na koji god način (u ovom slučaju pobi žene pijana drolja) snositi posledice što je taj jadni alkos u takvvom stanju jer nisu hteli da mu pomognu.
 
П. С.

Толико је око нас алкохоличара и наркомана...

Али, ипак само мали број међу њима направи овакав масакр.

А, деси се да га направе и неки који нису били ни алкохоличари и наркомани...

Слично је, и код самоубистава...

Закључак се, дакле, после свега, намеће сам...
 
Bitno da bolesni mogu da presuđuju drugima.
Где то болесни пресуђују другима?

На шта, али, молим - КОНКРЕТНО, мислиш?

У овом случају, особа је, мученица, очигледно душевно поремећена...

И ја могу само да је жалим, (као и жртве, наравно) а не осуђујем...
 
Rekapitulacija: dete razvedenih roditelja, roditelji se razveli zbog alkoholizma oca Olivera Viktorovića inače reditelja, za koga kažu da je kad nije bio pijan, bio dobar čovek, mada se to retko dešavalo, a kad je bio pijan sačuvaj bože i sakloni, spasavaj se ko može. Deda Mihajlo Viktorović takođe je bio alkoholičar. Međutim ni otac ni deda, nisu nikog svog ubili i koliko toliko su ostvarili nekakve (skromne) karijere. Teodora sa svojih 39 godina završila glumu, na nekoj kvazi akademiju lepih umetnisti, na kojoj je Mirjana Karanović dekan(!!!!). Kad joj je ta Mirjana već dala desetku, zašto joj nije obezbedila angažman, posao? /Štancovanje glumaca je posebna priča, da bi takve olinjale kokoške kao Mirjana imale tezgu, a šta će biti s tim mladim ljudima to nikoga nije briga./
Zatim već u tinejdžerskom dobu 17 godina Teodora postaje narkomanka, čak su je poslali u Francusku, kako bi je odvojili od "lošeg društva". Možda su roditelji tog "lošeg društva" mislili o njoj da je loše društvo njihovoj deci. I tako narkomanka, alkoholičarka, nezaposlena, pravi kao neki nakit, nalazi čoveka bez stana, sa više nego skromnim prihodima, platom od 30.000 dinara, pravi s njim dvoje dece i usled nemogućnosti da plaćaju kiriju, moli majku i baku da njih četvoro prime u svoj stan od 50m2.... Tu počinje zvršni čin tragedije. Skučeni u malom prostoru, četiri generacije, promašena glumica, alkoholizam, narkomanija, beda, majka i baka s pravom nezadovoljne onim što svakodnevno gledaju, upućuju opravdane kritike... U celoj priči jedino mi taj muž nije jasan? Šta je on očekivao od žene narkomanke i alkoholičarke? S takvom osobom se ne prave deca....
 

Back
Top