smart tv preko laptopa

kako da kontrolisem smart tv preko laptopa, da li postoji neka aplikacija? znaci preko interneta ali kako?
Mozes da povezes laptop i TV i svaki smart TV ima u svom firware-u (fabrickom softveru) tu mogucnost, ali to podrazumeva da signal sa laptopa prikazes na TV-u. Moze zicano a moze i bezicno.
Mozes i da uparis smart telefon, laptop, sa TV-om u nekim aplikacijama sa interneta (You Tube na primer), pa sta pustas na tim uredjajima to gledas na TV-u, naravno ako TV ima mogucnost da se poveze na internet.
Pogledaj ovde vise detalja.
 
Znam. Instalirao sam DLNA server za android. Ta aplikacija automatcski pronalazi uredjaje koji su povezani sa istom wifi mrezom na koju je nakacen fon (TV, laptop) znaci ne treba nikakva dodatna instalacija na pc ili tvu.
E sada, zeleo bih da koristim na takav nacin mis za pc i tv, ptoblem je sto svaka aplikacija trazi dodatno da se instalira neki program i na pc!

Kako da povezem misa kroz istu mrezu wifi BEZ servera znaci samo treba biti ista wi fi mreza? zna li neko slicnu aplik.?
 
Znam. Instalirao sam DLNA server za android. Ta aplikacija automatcski pronalazi uredjaje koji su povezani sa istom wifi mrezom na koju je nakacen fon (TV, laptop) znaci ne treba nikakva dodatna instalacija na pc ili tvu.
E sada, zeleo bih da koristim na takav nacin mis za pc i tv, ptoblem je sto svaka aplikacija trazi dodatno da se instalira neki program i na pc!

Kako da povezem misa kroz istu mrezu wifi BEZ servera znaci samo treba biti ista wi fi mreza? zna li neko slicnu aplik.?
Ne razumem sta pitaš. a miša i tastaturu možeš uvek da povežeš na smart Tv, što preko USB porta (žičano), što preko bluetooth (bežično) i onda njima ideš kroz internet aplikacije koje ti nudi tv.
Ovo na slici je samo laptop bežično poveza na TV, i sve što ti je na laptopu prikazuješ na TV-u a upravljaš pomoću laptopa, imaš opciju da se slika pprikazuje i na laptopu ili samo na TV , prosto zar ne.
 
Ne razumem sta pitaš. a miša i tastaturu možeš uvek da povežeš na smart Tv, što preko USB porta (žičano), što preko bluetooth (bežično) i onda njima ideš kroz internet aplikacije koje ti nudi tv.
Ovo na slici je samo laptop bežično poveza na TV, i sve što ti je na laptopu prikazuješ na TV-u a upravljaš pomoću laptopa, imaš opciju da se slika pprikazuje i na laptopu ili samo na TV , prosto zar ne.

E tu smo, kod aplikacija.
Da li se moze nekako preko usb-a instalirati dodatne komponente za smart tv?
kao sto je npr adobe flash player i drugo? Treba li da bude aplikacija u zip fajlu?
ili,
mada nisam naisao na sajt koji nudi aplikacije bas za smart tv da se skinu, vox.
I kako mogu uraditi nadogradnju softvera preko usba, i sta njom dobivam/mogu?
 
E tu smo, kod aplikacija.
Da li se moze nekako preko usb-a instalirati dodatne komponente za smart tv?
kao sto je npr adobe flash player i drugo? Treba li da bude aplikacija u zip fajlu?
ili,
mada nisam naisao na sajt koji nudi aplikacije bas za smart tv da se skinu, vox.
I kako mogu uraditi nadogradnju softvera preko usba, i sta njom dobivam/mogu?

Softver koji ima tvoj TV (Firmware) je nasnimio proizvodjac i moze da se azurira ili nadogradi(update & upgarde) ako postoji na sajtu proizvodjaca novija verzija. Moze to da se uradi i sa fles memorije.
Kako se to radi za Samsung na primer vidi ovde:
 
Softver koji ima tvoj TV (Firmware) je nasnimio proizvodjac i moze da se azurira ili nadogradi(update & upgarde) ako postoji na sajtu proizvodjaca novija verzija. Moze to da se uradi i sa fles memorije.
Kako se to radi za Samsung na primer vidi ovde:

Znam za taj video, bas sam gledao juce, ali taj na tom sajtu treba neki surevay da se popuni, ne moguce je downlodovati smartflash probao sam i preko googla i opet trazi na zipsheru da se popuni pre downloada survey.


Da li je moguce igre ubacivati u smart tv preko flesha?
p.s
ustvari ovaj video

/watch?v=wuv98HhIZVw&index=22&list=WL
 
Poslednja izmena:
Hteo bih i da snimam ili da pravim skrin suteve putem weba da se povezem sa televizorom i onda ali sve sto sam nasao je na googlo ono sto vec zna a to je kako stremovati video muziku i pesme, a ovo ne znam, znaci
televizisku sliku da prebacim na laptop putem bezicne mreze BEZ kablova, imam ip adresu od tv ali kako ne znam i istu wi fi mrezu
 

Back
Top