Kako prohibicija deluje na coveka?

Lollol

Poznat
Poruka
9.450
Kako zabrana (neke aktivnosti, ili konzumiranja neke supstance) deluje na coveka i ima li koristi od prohibicije?

====================

30-ih zabranise konzumiranje alkohola, organizovani kriminal i sverc alkohola je bio na vrhuncu, jer ljudi su hteli da konzumiraju alkohol.
Evo sada u Engleskoj sam cuo nesto pre par meseci da ljudi koji su rodjeni posle 2000 zakonski nece moci da kupe cigarete.

Ljudi jednostavno vole supstance koje uticu na rad njihovog organizma, bilo da je to nikotin, kofein, alkohol i nacice ih milom ili silom ako bas zele.

E sada, hajde da se ne vezujemo samo za konzumiranje supstanci koje uticu na rad naseg mozga, tipa alkohol, kafa, cigarete, nego i na aktivnosti kao sto su proizvodnja alkohola ili prostitucija, ili sta vec, dokle god se ne vrsi prodaja ili ugrozava zivot drugih ljudi i dok je sve na dobrovoljnoj bazi.

====================

Da li je prohibicija delotvorna ili ne? Da li ljudskom bicu ako nesto izrazito zabranimo, ono zeli to jos vise i zasto?
Kako bi vi reagovali da zabrane neku aktivnost koju vi radite (primera radi pravljenje rakije ili vina), ili supstancu koju konzumirate? Da li bi konzumirali ili radili to u svoja cetiri zida iako je protiv zakona ili bi bili postovali propise?
 
Bugs_Moran.jpg


:per:
 
Evo ja slusam tako od nekih stranaca kako je kod njih zabranjeno praviti rakiju, sto je meni koji sam odrastao u zemlji gde je pecenje rakije tradicija, iako ne pijem rakiju, nerazumljivo.
I da, iako je zabranjeno oni lepo kazan duboko u sumu i teraj, kakav zakon. Jos mi je smesno da zamislim raciju da ti upada u supu ako komsija prijavi da imas kazan.

Ili ekstremniji primer - mak. Ko nije jeo strudlu sa makom, taj ne zna sta je propustio, moja baba je imala mak i pravila opasnu strudlu kada sam bio klinac.
E sad sto taj mak (ili neke njegove vrste, nisam siguran) mogu da se koriste za prozvodnju morfijuma, heroina i sl. to je drugo. Smesno mi je videti da se zabrani uzgajanje maka ili posedovanje maka.
 
Država ne zabranjuje određenu supstancu da bi svoje građane zaštitila od njih, već da bi našla način na koji bi omastila brk. Posle možeš da vrtiš pare iza kulise, a za to da kriviš sitnu ribu koja povremeno biva uhvaćena.
Ista je fora i sa drogama sada, jer bi država najverovatnije imala manje prihoda da se medicinska marihuana legalizuje. A na legalan način nas ebu tako što distribuiraju ovaj biljni tamjan.
LSD-25 je bio legalan do onog trenutka kada je CIA skontala da je beskoristan za vojnu upotrebu, da ne može da se koristi kao hemijsko oružje, a ni kao stimulans za sopstvene vojnike. Potom se stavi etiketa opasne supstance i sledi zabrana.
 
Kako zabrana (neke aktivnosti, ili konzumiranja neke supstance) deluje na coveka i ima li koristi od prohibicije?

====================

30-ih zabranise konzumiranje alkohola, organizovani kriminal i sverc alkohola je bio na vrhuncu, jer ljudi su hteli da konzumiraju alkohol.
Evo sada u Engleskoj sam cuo nesto pre par meseci da ljudi koji su rodjeni posle 2000 zakonski nece moci da kupe cigarete.

Ljudi jednostavno vole supstance koje uticu na rad njihovog organizma, bilo da je to nikotin, kofein, alkohol i nacice ih milom ili silom ako bas zele.

E sada, hajde da se ne vezujemo samo za konzumiranje supstanci koje uticu na rad naseg mozga, tipa alkohol, kafa, cigarete, nego i na aktivnosti kao sto su proizvodnja alkohola ili prostitucija, ili sta vec, dokle god se ne vrsi prodaja ili ugrozava zivot drugih ljudi i dok je sve na dobrovoljnoj bazi.

====================

Da li je prohibicija delotvorna ili ne? Da li ljudskom bicu ako nesto izrazito zabranimo, ono zeli to jos vise i zasto?
Kako bi vi reagovali da zabrane neku aktivnost koju vi radite (primera radi pravljenje rakije ili vina), ili supstancu koju konzumirate? Da li bi konzumirali ili radili to u svoja cetiri zida iako je protiv zakona ili bi bili postovali propise?

A kako se naziva ono kada ja hoću da kupim nešto čega nema na našem tržištu i neće ga biti u skorijoj budućnosti? A npr. u SAD toga ima.
 
Kako zabrana (neke aktivnosti, ili konzumiranja neke supstance) deluje na coveka i ima li koristi od prohibicije?

====================

30-ih zabranise konzumiranje alkohola, organizovani kriminal i sverc alkohola je bio na vrhuncu, jer ljudi su hteli da konzumiraju alkohol.
Evo sada u Engleskoj sam cuo nesto pre par meseci da ljudi koji su rodjeni posle 2000 zakonski nece moci da kupe cigarete.

Ljudi jednostavno vole supstance koje uticu na rad njihovog organizma, bilo da je to nikotin, kofein, alkohol i nacice ih milom ili silom ako bas zele.

E sada, hajde da se ne vezujemo samo za konzumiranje supstanci koje uticu na rad naseg mozga, tipa alkohol, kafa, cigarete, nego i na aktivnosti kao sto su proizvodnja alkohola ili prostitucija, ili sta vec, dokle god se ne vrsi prodaja ili ugrozava zivot drugih ljudi i dok je sve na dobrovoljnoj bazi.

====================

Da li je prohibicija delotvorna ili ne? Da li ljudskom bicu ako nesto izrazito zabranimo, ono zeli to jos vise i zasto?
Kako bi vi reagovali da zabrane neku aktivnost koju vi radite (primera radi pravljenje rakije ili vina), ili supstancu koju konzumirate? Da li bi konzumirali ili radili to u svoja cetiri zida iako je protiv zakona ili bi bili postovali propise?

Prohibicija iz 30-ih je sprovedena od bankstera (banka plus gangster jednako bankster)
To je unosno tržište da bi se ostavilo Miloju iz Šumadije da prodaje šljivku na kilo
Dakle čitav državni mhanizam je zapravo radio protivzakonito - na korupciju spremni

Male distilerije jesu uništavane ali su velike radile punom parom i preuzimale su cenjene i poštovane klijente od ugašenih malih.
A jedan od zakonskih načina da uništitš nečiji start je da mu tražiš da plaća izmišljene standarde od buržuja

- - - - - - - - - -

A kako se naziva ono kada ja hoću da kupim nešto čega nema na našem tržištu i neće ga biti u skorijoj budućnosti? A npr. u SAD toga ima.

to se zove: "vidla žaba da se konj potkiva pa i ona digla nogu"
images

:hvala:
 
Poslednja izmena:
Evo ja slusam tako od nekih stranaca kako je kod njih zabranjeno praviti rakiju, sto je meni koji sam odrastao u zemlji gde je pecenje rakije tradicija, iako ne pijem rakiju, nerazumljivo.
I da, iako je zabranjeno oni lepo kazan duboko u sumu i teraj, kakav zakon. Jos mi je smesno da zamislim raciju da ti upada u supu ako komsija prijavi da imas kazan.

Ili ekstremniji primer - mak. Ko nije jeo strudlu sa makom, taj ne zna sta je propustio, moja baba je imala mak i pravila opasnu strudlu kada sam bio klinac.
E sad sto taj mak (ili neke njegove vrste, nisam siguran) mogu da se koriste za prozvodnju morfijuma, heroina i sl. to je drugo. Smesno mi je videti da se zabrani uzgajanje maka ili posedovanje maka.

Meni je nejasno da se vodi kapmanja protiv pušenja a država lepo puni budžet da bi izbegla nov zajam od MMF-a
u vrednosti popušenih cigara.
Kod sagorevanja cigara jeste problem što smrde i što se to odmah oseti
Ali sa druge strane Matijevićeve viršle može da oseti samo mačka pa neće da ih jede
Mi smo po tom pitanju šta je stvarno štetno a šta ne ipak uskraćeni.

Opet, nadjoše engleski lekari da časica rakije ujutru (isključivo od šljive) i jedna uveče PREVENTIVNO DELUJU na rad srca.
Takodje da prekomerna upotreba šteti prevenciji odnosno pravi smetnje.
 
Kako zabrana (neke aktivnosti, ili konzumiranja neke supstance) deluje na coveka i ima li koristi od prohibicije?

====================

30-ih zabranise konzumiranje alkohola, organizovani kriminal i sverc alkohola je bio na vrhuncu, jer ljudi su hteli da konzumiraju alkohol.
Evo sada u Engleskoj sam cuo nesto pre par meseci da ljudi koji su rodjeni posle 2000 zakonski nece moci da kupe cigarete.

Ljudi jednostavno vole supstance koje uticu na rad njihovog organizma, bilo da je to nikotin, kofein, alkohol i nacice ih milom ili silom ako bas zele.

E sada, hajde da se ne vezujemo samo za konzumiranje supstanci koje uticu na rad naseg mozga, tipa alkohol, kafa, cigarete, nego i na aktivnosti kao sto su proizvodnja alkohola ili prostitucija, ili sta vec, dokle god se ne vrsi prodaja ili ugrozava zivot drugih ljudi i dok je sve na dobrovoljnoj bazi.

====================

Da li je prohibicija delotvorna ili ne? Da li ljudskom bicu ako nesto izrazito zabranimo, ono zeli to jos vise i zasto?
Kako bi vi reagovali da zabrane neku aktivnost koju vi radite (primera radi pravljenje rakije ili vina), ili supstancu koju konzumirate? Da li bi konzumirali ili radili to u svoja cetiri zida iako je protiv zakona ili bi bili postovali propise?

debili se inate(ja sam debilXD)al iskreno to sve zavisi od odnosa prema zabranjeom proizvodu(i vrste istog) tj meni recimo ne smeta sto su droge zabranjene ja sam ko mala upala u kazance:lol:
 

Back
Top