Kako prohibicija deluje na coveka?
Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Kako prohibicija deluje na coveka?

Poznat Lollol (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    313

Podrazumevano Kako prohibicija deluje na coveka?

Kako zabrana (neke aktivnosti, ili konzumiranja neke supstance) deluje na coveka i ima li koristi od prohibicije?

====================

30-ih zabranise konzumiranje alkohola, organizovani kriminal i sverc alkohola je bio na vrhuncu, jer ljudi su hteli da konzumiraju alkohol.
    Evo sada u Engleskoj sam cuo nesto pre par meseci da ljudi koji su rodjeni posle 2000 zakonski nece moci da kupe cigarete.

Ljudi jednostavno vole supstance koje uticu na rad njihovog organizma, bilo da je to nikotin, kofein, alkohol i nacice ih milom ili silom ako bas zele.

E sada, hajde da se ne vezujemo samo za konzumiranje supstanci koje uticu na rad naseg mozga, tipa alkohol, kafa, cigarete, nego i na aktivnosti kao sto su proizvodnja alkohola ili prostitucija, ili sta vec, dokle god se ne vrsi prodaja ili ugrozava zivot drugih ljudi i dok je sve na dobrovoljnoj bazi.

====================

Da li je prohibicija delotvorna ili ne? Da li ljudskom bicu ako nesto izrazito zabranimo, ono zeli to jos vise i zasto?
    Kako bi vi reagovali da zabrane neku aktivnost koju vi radite (primera radi pravljenje rakije ili vina), ili supstancu koju konzumirate? Da li bi konzumirali ili radili to u svoja cetiri zida iako je protiv zakona ili bi bili postovali propise?
    Welcome to the Internet, I'll be your guide...

Zaslužan član
    Učlanjen
    21.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3872

Podrazumevano Re: Kako prohibicija deluje na coveka?

deluje tako da u čoveku počne da se rađa inat, želja za biznisom
    mukami

Domaćin qqjay (avatar)
    Učlanjen
    03.10.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    68

Izaziva i kontraefekat, rast kriminala i slicno. Los je paternalizam.

Moderator Vasilij Zajcev (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    164

Zabrana samo više ''potpali'' čoveka da to radi. Mi smo biće koje teži za slobodom
    “Gentlemen, I am 25 years old and I have killed 309 fascist invaders by now. Don’t you think, gentlemen, that you have been hiding behind my back for too long?”
    -Ljudmila Pavličenko, Čikago, 1942.

Moderator Bole__Ser (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    1023

Poslednji put ažurirao/la Bole__Ser : 02.03.2015. u 11:03
    U zemlji slepih jednooki čovek je kralj

Domaćin qqjay (avatar)
    Učlanjen
    03.10.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    68

Poznat Lollol (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    313

Evo ja slusam tako od nekih stranaca kako je kod njih zabranjeno praviti rakiju, sto je meni koji sam odrastao u zemlji gde je pecenje rakije tradicija, iako ne pijem rakiju, nerazumljivo.
    I da, iako je zabranjeno oni lepo kazan duboko u sumu i teraj, kakav zakon. Jos mi je smesno da zamislim raciju da ti upada u supu ako komsija prijavi da imas kazan.

Ili ekstremniji primer - mak. Ko nije jeo strudlu sa makom, taj ne zna sta je propustio, moja baba je imala mak i pravila opasnu strudlu kada sam bio klinac.
    E sad sto taj mak (ili neke njegove vrste, nisam siguran) mogu da se koriste za prozvodnju morfijuma, heroina i sl. to je drugo. Smesno mi je videti da se zabrani uzgajanje maka ili posedovanje maka.
    Welcome to the Internet, I'll be your guide...

Elita mina68 (avatar)
    Učlanjen
    31.01.2012.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    876

Врло стимулативно.

У контра смеру.

Доказано хиљаду пута.
    Преко трња до звезда!

Moderator Direkt (avatar)
    Učlanjen
    02.09.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    55
    Reputaciona moć
    339

Država ne zabranjuje određenu supstancu da bi svoje građane zaštitila od njih, već da bi našla način na koji bi omastila brk. Posle možeš da vrtiš pare iza kulise, a za to da kriviš sitnu ribu koja povremeno biva uhvaćena.
    Ista je fora i sa drogama sada, jer bi država najverovatnije imala manje prihoda da se medicinska marihuana legalizuje. A na legalan način nas ebu tako što distribuiraju ovaj biljni tamjan.
    LSD-25 je bio legalan do onog trenutka kada je CIA skontala da je beskoristan za vojnu upotrebu, da ne može da se koristi kao hemijsko oružje, a ni kao stimulans za sopstvene vojnike. Potom se stavi etiketa opasne supstance i sledi zabrana.
    Sve je nestvarno dok traje i diše
    Stvaran je cvet čija odsutnost miriše.

Poznat
    Učlanjen
    30.09.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    219

Citat Original postavio Lollol Pogledaj poruku
    Kako zabrana (neke aktivnosti, ili konzumiranja neke supstance) deluje na coveka i ima li koristi od prohibicije?

====================

30-ih zabranise konzumiranje alkohola, organizovani kriminal i sverc alkohola je bio na vrhuncu, jer ljudi su hteli da konzumiraju alkohol.
    Evo sada u Engleskoj sam cuo nesto pre par meseci da ljudi koji su rodjeni posle 2000 zakonski nece moci da kupe cigarete.

Ljudi jednostavno vole supstance koje uticu na rad njihovog organizma, bilo da je to nikotin, kofein, alkohol i nacice ih milom ili silom ako bas zele.

E sada, hajde da se ne vezujemo samo za konzumiranje supstanci koje uticu na rad naseg mozga, tipa alkohol, kafa, cigarete, nego i na aktivnosti kao sto su proizvodnja alkohola ili prostitucija, ili sta vec, dokle god se ne vrsi prodaja ili ugrozava zivot drugih ljudi i dok je sve na dobrovoljnoj bazi.

====================

Da li je prohibicija delotvorna ili ne? Da li ljudskom bicu ako nesto izrazito zabranimo, ono zeli to jos vise i zasto?
    Kako bi vi reagovali da zabrane neku aktivnost koju vi radite (primera radi pravljenje rakije ili vina), ili supstancu koju konzumirate? Da li bi konzumirali ili radili to u svoja cetiri zida iako je protiv zakona ili bi bili postovali propise?
    A kako se naziva ono kada ja hoću da kupim nešto čega nema na našem tržištu i neće ga biti u skorijoj budućnosti? A npr. u SAD toga ima.

Elita
    Učlanjen
    30.05.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    29
    Reputaciona moć
    0

====================

====================

Prohibicija iz 30-ih je sprovedena od bankstera (banka plus gangster jednako bankster)
    To je unosno tržište da bi se ostavilo Miloju iz Šumadije da prodaje šljivku na kilo
    Dakle čitav državni mhanizam je zapravo radio protivzakonito - na korupciju spremni

Male distilerije jesu uništavane ali su velike radile punom parom i preuzimale su cenjene i poštovane klijente od ugašenih malih.
    A jedan od zakonskih načina da uništitš nečiji start je da mu tražiš da plaća izmišljene standarde od buržuja

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio radyu5 Pogledaj poruku
    A kako se naziva ono kada ja hoću da kupim nešto čega nema na našem tržištu i neće ga biti u skorijoj budućnosti? A npr. u SAD toga ima.
    to se zove: "vidla žaba da se konj potkiva pa i ona digla nogu"

Poslednji put ažurirao/la Forumaš Veličanstveni : 02.03.2015. u 14:58

Elita
    Učlanjen
    30.05.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    29
    Reputaciona moć
    0

Evo ja slusam tako od nekih stranaca kako je kod njih zabranjeno praviti rakiju, sto je meni koji sam odrastao u zemlji gde je pecenje rakije tradicija, iako ne pijem rakiju, nerazumljivo.
    I da, iako je zabranjeno oni lepo kazan duboko u sumu i teraj, kakav zakon. Jos mi je smesno da zamislim raciju da ti upada u supu ako komsija prijavi da imas kazan.

Ili ekstremniji primer - mak. Ko nije jeo strudlu sa makom, taj ne zna sta je propustio, moja baba je imala mak i pravila opasnu strudlu kada sam bio klinac.
    E sad sto taj mak (ili neke njegove vrste, nisam siguran) mogu da se koriste za prozvodnju morfijuma, heroina i sl. to je drugo. Smesno mi je videti da se zabrani uzgajanje maka ili posedovanje maka.
    Meni je nejasno da se vodi kapmanja protiv pušenja a država lepo puni budžet da bi izbegla nov zajam od MMF-a
    u vrednosti popušenih cigara.
    Kod sagorevanja cigara jeste problem što smrde i što se to odmah oseti
    Ali sa druge strane Matijevićeve viršle može da oseti samo mačka pa neće da ih jede
    Mi smo po tom pitanju šta je stvarno štetno a šta ne ipak uskraćeni.

Opet, nadjoše engleski lekari da časica rakije ujutru (isključivo od šljive) i jedna uveče PREVENTIVNO DELUJU na rad srca.
    Takodje da prekomerna upotreba šteti prevenciji odnosno pravi smetnje.

Buduća legenda Dragoljub69 (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    607

Jedva četkam da zabrane pivkana da počnem sam da eksperimentišem i mućkam!
    Ovako kad imaš da ga kupiš i levo i desno-nije interesantno...
    Za šankom sa zastavom na pola koplja

Ističe se
    Učlanjen
    21.12.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

po tom pitanju nismo ništa odmakli od onog pavlovljevog psa
    ako zabranu prati adekvatan strah od sankcije onda ćemo je poštovati
    ako znaš da možeš da je zaobiđeš usled nedoslednosti ili rupa ili prosto svojom fizičkom/mentalnom snagom
    onda ćemo koristiti prečicu

Iskusan
    Učlanjen
    10.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

====================

====================

debili se inate(ja sam debilXD)al iskreno to sve zavisi od odnosa prema zabranjeom proizvodu(i vrste istog) tj meni recimo ne smeta sto su droge zabranjene ja sam ko mala upala u kazance

Slične teme

1. Evolucija coveka se moze ogledati koroz evoluciju umetnosti
    Autor raletic84@ptt.yu u forumu Likovna umetnost
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 24.05.2004., 10:23
  2. Smehontologija,nova nauka o postanku coveka
    Autor nesa zmaj u forumu Humor
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 16.01.2004., 23:45
  3. Odgovora: 73
    Poslednja poruka: 15.01.2004., 17:32

Pravila za slanje poruka