Zene su super...

…sve dok ih covek ne venca i sve dok se ne razvede od njih.
Sta mislite o ovoj tezi? Ima li tu istine? I ako ima – sta to onda znaci ustvari?

:mrgreen:

Za ovu tezu se uglavnom zalažu nesposobni muškarci koji nisu dorasli ulozi muža i/ili oca. Nespremno i nesrećno upali u tu ulogu, pa im posle svi krivi, samo oni cveće.

Mada ima i nesretnika koji su stvarno naišli na neku bolesnicu, pa se i oni mučenici posle nešto kao busaju i pljuju po svim ženama, al njih je manje.
 
Sada ozbiljno. Ima istine. Zato i nisam za potpisan brak, samo peripetije posle. Lako se prelazi preko nekih mana dok ne zivite zajedno. Posle bas ono sto nas je privuklo moze vremenom da nas iritira, a na ono sto nam je smetalo u pocetku da oguglamo pa zanemarimo. Ipak, moj stav je da tek kada sa nekim dobijemo dete shvatimo sa kim smo zaista.

Cenim tvoju iskrenost. :ok:

moja baba rekla mora da pojedeš džak so da vidiš s kime si

Ili samo da bankrotiras ili izgubis posao ili tako nesto. :lol:
 
Za ovu tezu se uglavnom zalažu nesposobni muškarci koji nisu dorasli ulozi muža i/ili oca. Nespremno i nesrećno upali u tu ulogu, pa im posle svi krivi, samo oni cveće.

Mada ima i nesretnika koji su stvarno naišli na neku bolesnicu, pa se i oni mučenici posle nešto kao busaju i pljuju po svim ženama, al njih je manje.
ovo je danas uobičajena slika...mladi, zaljubili se, naletelo bepče na putu a pojma nemaju u šta se upuštaju
 
Za ovu tezu se uglavnom zalažu nesposobni muškarci koji nisu dorasli ulozi muža i/ili oca. Nespremno i nesrećno upali u tu ulogu, pa im posle svi krivi, samo oni cveće.

Mada ima i nesretnika koji su stvarno naišli na neku bolesnicu, pa se i oni mučenici posle nešto kao busaju i pljuju po svim ženama, al njih je manje.

Ne mora da znaci.
Uostalom, teza moze biti postavljena na osnovu primera iz okoline i ne mora (iskljucivo) da se odnosi na iskustva tog lika koji je postavio tu tezu. Onako, generalno mislim.

- - - - - - - - - -

istina je da te to momentalno izuje iz cipela,ne mogu da sporim,imam iskustva.al to razocarenje je nesto sto sto ili oprostis ili ne,razucarenje u lenjost i bezvoljnost kod coveka je nesto sto te izjeda kao crv godinama
inace moram da kazem da ne pricam o svom muzu,vec sam puno puta pisala da on radi i u firmi i vodi svoj posao,svaki dan trenira,vikendom trci oko 12 kilometara...ja sam ta koja je staticna
al zivim okruzena zenama i znam njihove price.
to je uglavnom nesto sto zenu najvise izludjuje
inace nemam bas volje da na jednu temu sto puta diskutujem.obicno napisem jedan post,pa idem dalje,tako da ne mogu se vise ubedjivati :)

Ne radi se o ubedjivanju.
I drago mi je sto si napisala da se ne radi o licnom iskustvu vec o onom sto primetis oko sebe.
 
a što svi mislite kad neko nešto priča da priča iz sopstvenog iskustva, znači podrazumeva se da se to njemu dešava :/

- - - - - - - - - -

i ako kaže ne dešava se to meni, onda ispada da laže
 
poenta je da su zene super kad su u polazaju da nista ne ocekuju od tebe. to je ono sto hoces, da niko nista od tebe ne ocekuje.

Ima i obrnuto. Kada nakon razvoda/raskida ne trazi bas nista. Nekima i to smeta, sto ne zoves "Vrati se, sve ti je oprosteno" :lol:, nego oni velikodusno :roll: (kao nova taktika) zovu: "Ako ikada budes imala problem, nazovi prvo mene" - "Covece, moj jedini problem si ti!!!"
 
ovo je danas uobičajena slika...mladi, zaljubili se, naletelo bepče na putu a pojma nemaju u šta se upuštaju

U poslednje vreme primećujem da to stvarno više nema baš mnogo veze sa godinama. Msm ako si debil sa 20 ništa mnogo ne menja ni sa 30. Isto ti se vata. Većina ljudi nije za brak i većina ljudi nije za decu (posebno za decu). E, pa kada nisi, onda ćuti i ne radi gluposti.

poenta je da su zene super kad su u polazaju da nista ne ocekuju od tebe. to je ono sto hoces, da niko nista od tebe ne ocekuje.

E, tako nekako.
 
poenta je da su zene super kad su u polazaju da nista ne ocekuju od tebe. to je ono sto hoces, da niko nista od tebe ne ocekuje.

Nije realno da niko nista ne ocekuje od mene. To bi bilo naivno razmisljanje.
Uostalom, i ja imam odredjena ocekivanja.

a što svi mislite kad neko nešto priča da priča iz sopstvenog iskustva, znači podrazumeva se da se to njemu dešava :/

- - - - - - - - - -

i ako kaže ne dešava se to meni, onda ispada da laže

Ma neka misli ko sta hoce. Moja zena je kraljica, lavica... :mrgreen:

- - - - - - - - - -

Sad mi je jasno, samo trebao si možda da napraviš tu gradaciju i u uvodnom postu ali ok. Nisam nikad bio u braku pa ne mogu o tome.

Ne pricamo iskljucivo na osnovu sopsvetnog iskustva. Poznajes valjda neke vencane i razvedene ljude i njihove odnose, primetio si valjda neke stvari oko sebe.
 
U poslednje vreme primećujem da to stvarno više nema baš mnogo veze sa godinama. Msm ako si debil sa 20 ništa mnogo ne menja ni sa 30. Isto ti se vata. Većina ljudi nije za brak i većina ljudi nije za decu (posebno za decu). E, pa kada nisi, onda ćuti i ne radi gluposti.



E, tako nekako.
dobro, neću više...šta se ljutiš na mene :rumenko:

- - - - - - - - - -

Ima i obrnuto. Kada nakon razvoda/raskida ne trazi bas nista. Nekima i to smeta, sto ne zoves "Vrati se, sve ti je oprosteno" :lol:, nego oni velikodusno :roll: (kao nova taktika) zovu: "Ako ikada budes imala problem, nazovi prvo mene" - "Covece, moj jedini problem si ti!!!"

pfff...koje patetisanje...ono...nepotrebni izliv verovatno lažnih emocija
 
pfff...koje patetisanje...ono...nepotrebni izliv verovatno lažnih emocija

A dobro sad i ti... umeo je seks sa ex-zenom biti valjan, i to kako. Posle razvoda bio bolji nego za vreme braka. :mrgreen:

Ali to bese onomad i verovatno bilo tako jer nije trazila nista, totalno opusten i nekomplikovan razvod bio.

- - - - - - - - - -

pa uvek se sve na to svede. sta ko ocekuje, i koliko je spreman da se u nesto ulozi.

Da, ali neko ko ne ulaze i ne daje nista, a ocekuje da dobije mnogo toga – taj je malkice u banani.
A valja i pricati o svemu sa partnerom, pa je verovatnoca da se ocekivanja iznevere manja (mislim kad covek zna sta je drugoj strani bitno, sta zeli, sta ocekuje…)
 
A dobro sad i ti... umeo je seks sa ex-zenom biti valjan, i to kako. Posle razvoda bio bolji nego za vreme braka. :mrgreen:

Ali to bese onomad i verovatno bilo tako jer nije trazila nista, totalno opusten i nekomplikovan razvod bio.

- - - - - - - - - -



Da, ali neko ko ne ulaze i ne daje nista, a ocekuje da dobije mnogo toga – taj je malkice u banani.
A valja i pricati o svemu sa partnerom, pa je verovatnoca da se ocekivanja iznevere manja (mislim kad covek zna sta je drugoj strani bitno, sta zeli, sta ocekuje…)
vidi.
ja ne znam nikog ko bi za sebe rekao: ja ne dajem nista, a ocekujem mnogo.

neverovatno je koliko ljudi imaju virtulenu realnost, i kako ubede sebe da su oni ti koji daju, iako realnost ukazuje drugacije.
 
To je tacno.
Ali moras bas biti debil da bi ziveo u nekim bajkama, koje nemaju dodirnih tacaka sa realnim stanjem stvari.

Pa, većina ljudi su debili. :lol:

vidi.
ja ne znam nikog ko bi za sebe rekao: ja ne dajem nista, a ocekujem mnogo.

neverovatno je koliko ljudi imaju virtulenu realnost, i kako ubede sebe da su oni ti koji daju, iako realnost ukazuje drugacije.

Da, da :ok:
 
vidi.
ja ne znam nikog ko bi za sebe rekao: ja ne dajem nista, a ocekujem mnogo.

neverovatno je koliko ljudi imaju virtulenu realnost, i kako ubede sebe da su oni ti koji daju, iako realnost ukazuje drugacije.

Rekoh vec: valja pricati sa partnerom...bas da ne bi skrenuo/skrenula, tripovao/tripovala i imao/imala neke pogresne predstave.
 
Pa, većina ljudi su debili. :lol:

Sa tim se slazem. Ja uvek kazem: cifra se krece izmedju 80% i 90%. Bice da sam ipak optimista, ali bedak mi da verujem u to da je cifra jos veca.
:sad2:
ma nisu super ni tad

Tebi nikad nisu super. :lol:
Ja ih bar ponekad volim i gotivim. :mrgreen:

- - - - - - - - - -

lepo je to kad su ljudi razumni pa žele da pričaju na temu problema

To bi ustvari trebalo da se podrazumeva u ozbiljnoj vezi. Ali da - cesto nije tako.
 
Rekoh vec: valja pricati sa partnerom...bas da ne bi skrenuo/skrenula, tripovao/tripovala i imao/imala neke pogresne predstave.
ja imam skoro sto godina
bila sam pre braka, bila sam u braku, bila sam posle braka, bila sam u neobaveynim veyama, bila sam u normlanim..dakle, sve sam negde prosla.
ako je covek normalan, mozes sa njim i pricati, i biti, i rastati se, i sve ok
ako ima neki fix u glavi, koji nisi na vreme uocio, mozes ti da pricas brate mili do besvesti..
 

Back
Top