Сатирични недељник "Шарли Ебдо" објавио карикатуру о Украјини, званична Москва бесна!

комшија

Stara legenda
Poruka
90.738
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/538858/Sarli-Ebdo-objavio-karikaturu-o-Ukrajini-Rusija-besna

580070_sarli-ebdo-ukrajina-karikatura-fejsbuk_ff.jpg


Na crtežu pod nazivom "Prekid vatre: Dosada u Donjecku" prikazani su stanovnici istočne Ukrajine usred ruševina koji se pitaju: "A zašto sad ne organizujemo nešto s karikaturistima?" :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1:

Šef Komiteta ruske Državne Dume za spoljnu politiku Aleksej Puškov ocenio je danas karikaturu kao "gnusnu".
"To je gnusno i to nije sloboda izražavanja", napisao je Puškov na Tviteru.


Iako je Rusija prvobitno pozdravila marš u Parizu posle napada na Šarli ebdo, mnogi ruski mediji i zvaničnici su naknadno optužili satirični list za nepoštovanje vernika.


Tri ruska medija su dobila kazne u januaru nakon što objavili naslovnu stranu "Šarlija Ebdoa" s prorokom Muhamedom.


Nekoliko hiljada ljudi okupilo se krajem januara u Groznom, glavnom gradu Čečenije, protestujući zbog karikatura u pariskom listu.
 
Na crtežu pod nazivom "Prekid vatre: Dosada u Donjecku" prikazani su stanovnici istočne Ukrajine usred ruševina koji se pitaju: "A zašto sad ne organizujemo nešto s karikaturistima?" :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1:

Demokratija, batice... Preko Rata do Demokratije i Dukata! :smeker:

_niemand_
 
Sad mi već ovi karikaturisti zavidno idu na živce. Jedno je pružati potporu redakciji zbog stradanja njezinih članova u brutalnom terorističkom aktu, a nešto sasvim drugo je gajiti simpatije prema uredništvu koje se ovako cinično i tendenciozno odnosi prema tuđoj nesreći i koje očito u dnevnopolitičke svrhe pokušava spojiti nespojivo. Nema dvojbe da su se svrstali. Konačno, bilo bi pošteno i da koju naslovcnicu svojega časopisa posvete svojemu političkom cinizmu i manipulatorstvu.
Kakve veze uopće imaju zbivanja u Ukrajini s napadom na karikaturiste? A neee, redakcija nam jasno daje na znanje da je inolvirana u ofucanu političku kampanju blaćenja Rusije i da je pri tome kadra krajnje bezočno uložiti i onaj sav svoj autoritet koji je u svijetu stekla na oreolu nevine žrtve terorizma.
 
Demokratija, batice... Preko Rata do Demokratije i Dukata! :smeker:

_niemand_

Pa posto su im ovi mudzahedini dobrano zapretili ovi iz Sarla Akrobata pomislise. Manimo se vise mudzahedina, oni su opasni i imaju jaku zaledjinu.Kada vec svi udaraju po Rusima ajdmo i mi, od necega se ziveti mora.
 
...
redakcija nam jasno daje na znanje da je inolvirana u ofucanu političku kampanju blaćenja Rusije
...

Ovog puta sam na strani Šarlija.
Čime su oni uvredili Rusiju ?

Pecnuli situaciju ?
To je toliko minorno
da je Rusija uzvratila adekvatno.
Neki niži ruski službenik je na Twiteru odbrusio : "jebbitese" !

Gotovo !

I sad mi ovde imamo temu !?
Svašta !!!
 
Poslednja izmena:
Ovog puta sam na strani Šarlija.
Čime su oni uvredili Rusiju ?

Pecnuli situaciju ?
To je toliko minorno
da je Rusija uzvratila adekvatno.
Neki niži ruski službenik je na Twiteru je odbrusio : "jebbitese" !

Gotovo !

I sad mi ovde imamo temu !?
Svašta !!!
Ma mediji preteruju kao i obicno.. jedan rus rekao da nije smesna (kao sto i zaista nije, objektivno gledano) i odjednom "Zvanicna moskva besna"
 
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/538858/Sarli-Ebdo-objavio-karikaturu-o-Ukrajini-Rusija-besna

580070_sarli-ebdo-ukrajina-karikatura-fejsbuk_ff.jpg


Na crtežu pod nazivom "Prekid vatre: Dosada u Donjecku" prikazani su stanovnici istočne Ukrajine usred ruševina koji se pitaju: "A zašto sad ne organizujemo nešto s karikaturistima?" :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1:

Šef Komiteta ruske Državne Dume za spoljnu politiku Aleksej Puškov ocenio je danas karikaturu kao "gnusnu".
"To je gnusno i to nije sloboda izražavanja", napisao je Puškov na Tviteru.


Iako je Rusija prvobitno pozdravila marš u Parizu posle napada na Šarli ebdo, mnogi ruski mediji i zvaničnici su naknadno optužili satirični list za nepoštovanje vernika.


Tri ruska medija su dobila kazne u januaru nakon što objavili naslovnu stranu "Šarlija Ebdoa" s prorokom Muhamedom.


Nekoliko hiljada ljudi okupilo se krajem januara u Groznom, glavnom gradu Čečenije, protestujući zbog karikatura u pariskom listu.

Ne vidim da je smešno, ali ni ne vidim da je uvredlljivo za Moskvu.
Iskreno rečeno, karikatura je intelektualna, ja sam shvatio da je više uvredljiv aza Zapad u smislu da pošto je sada mir, treba im nešto da naprave sranje za TV.
OK karikatura.
 
ne da nije smešno nego je dno koliko je glupo. al dobro, komši upalo nešto smešno

...он изјави да је из Параћина / пореклом /, па се сетио жваћки, од раније :...параћинка - Параћин...па носталгично и сад,
жваће ли жваће....жваће...жваће.../ мада не знам шта ??? /..
 
U ovom usranom svijetu nema baš puno razloga za smijanje, a pogotovo na temu ratnih razaranja.
Pun mi **** više i ciničnog Charlie-a koji se konstantno spradči s tuđim mukama i svetinjama. Ima mnoogo ljudi na svijetu koji bi na ist teme mogli producirati kvalitetniji humor od tog nekog Charlie Hebdo-a samo što se ljudi boje Boga pa to sebi nikada neće dopustiti.
Šegačenje s tuđim zlom i svetinjom - eto to je glavna atrakcija Charlie-a!
 
Велика је разлика између Слободе говора и Анархије.
Овај глупи лист пропагира Анархију, не може демократија и слобода говара да буде нешто што вређа милионе на овој планети.
Данас исмејавање Бога је слобода говора, исмејавање вере, исмејавање породице...
Сатанисти.
 
ne da nije smešno nego je dno koliko je glupo. al dobro, komši upalo nešto smešno
Koliko neka osoba mora biti retatdirana da joj ovakve naslovnice biva smiješna?
auto_kariaktura11420987769.jpg
 

Prilozi

  • cid_49E888FEEAE049A2928095CB4CED7B3D@LizMilanovich.jpg
    cid_49E888FEEAE049A2928095CB4CED7B3D@LizMilanovich.jpg
    49 KB · Pregleda: 1
ne da nije smešno nego je dno koliko je glupo. al dobro, komši upalo nešto smešno

Aj što se smeje sam sebi i samo njemu to nešto smešno nego valjda očekuje i od nas ostalih da se ne smejemo samo njemu nego i tom nečem nebuloznom...ni humora ni ičega al' nek se turbina okreće.
 

Back
Top