NA SAMOM DNU Najminimalniji minimalac u Evropi je u Srbiji!

Poruka
18.895
Za minimalnu zaradu u Srbiji isplaćenu u januaru moglo je da se kupi oko 174 evra. U Srbiji minimalna cena radnog sata sada se kreće oko jednog evra, u Luksemburgu 11 evra, Francuskoj 8,28 a u Nemačkoj 7,72.

579858_zarada-evropa-foto-europa_ff.jpg


Neto iznos minimalne zarade u Srbiji isplaćene u januaru bio je 21.296 dinara za 176 radnih sati, a za februar 19.360 dinara za 160 radnih sati, bez obzira za koji prethodni mesec se isplaćuje.

Sada važeća minimalna cena rada u Srbiji doneta je na osnovu inoviranog člana 112. Zakona o radu, koji propisuje da se pri utvrđivanju minimalne cene rada polazi naročito od egzistencijalnih i socijalnih potreba zaposlenog i njegove porodice izraženih kroz vrednost minimalne potrošačke korpe, kretanja stope zaposlenosti na tržištu rada, stope rasta bruto domaćeg proizvoda, kretanja potrošačkih cena, produktivnosti i prosečne zarade u Republici.

Minimalna zarada se uvećava za minuli rad, topli obrok, a eventualno i regres.
Iako se razlike u minimalnim platama čine prilično velike, kada se posmatraju prema paritetu kupovne moći, odnosno kada se uzmu u obzir razlike u cenama, upućeni tvrde da je odnos između najmanje i najveće minimalne plate u Evropi 1:4.


Najnižu minimalnu platu u Evropskoj uniji ima Bugarska, u iznosu od 184 evra. Prema objavljenim podacima Eurostata, najviša minimalna plata u EU iznosi 1.923 evra, a dobijaju je radnici u Luksemburgu, što je gotovo 11 puta više od bugarske minimalne plate. U Srbiji je od aprila 2012. do kraja 2014. godine minimalna zarada bez poreza i doprinosa iznosila 115 dinara po radnom satu. Po vladinoj odluci, neto minimalna cena rada za period januar–decembar 2015. godine je 121 dinar po radnom satu.

Minimalna plata u SAD u januaru 2015. bila je 1.035 evra.


Биће боље, тамо некад....

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/538736/NA-SAMOM-DNU-Najminimalniji-minimalac-u-Evropi-je-u-Srbiji
 
]Za minimalnu zaradu u Srbiji isplaćenu u januaru moglo je da se kupi oko 174 evra. U Srbiji minimalna cena radnog sata sada se kreće oko jednog evra, u Luksemburgu 11 evra, Francuskoj 8,28 a u Nemačkoj 7,72.
[/SIZE]

Биће боље, тамо некад....

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/538736/NA-SAMOM-DNU-Najminimalniji-minimalac-u-Evropi-je-u-Srbiji

Мени је веома жао што наши људи у СРбији још увек НЕ СХВАТАЈУ и НЕ РАЗУМЕЈУ ДА СМО ПОСТАЛИ ЈЕДАН ОТВОРЕНИ КОНЦ-ЛОГОР И ДА НАШИ КАПОИ тј.ВЛАДА И ПРЕцЕДНИК КАО ОТВОРЕНИ САРАДНИЦИ НАЦИСТА ЧИНЕ СВЕ ДА НАС ШТО ВИШЕ УНИШТЕ, ПОБИЈУ, РАСЕЛЕ И УНАКАЗЕ........ веома ми је жао због тога што мој добри народ НЕ ВЕРУЈЕ ОНОМЕ ШТО ВИДИ.......
 
čika Blajvi, ti si mator čovek, znaš da jet ada bio takav raspored snaga u svetu...
da danas postoji SFRJ svakako ne bi bili ono što smo bili pre 40 god

Priznajem faktor vreme.

I globalni raspored snaga.

Ali i pored toga, Jugoslavija je bila SREDJENA DRZAVA, sto se za srbiju danas ne moze reci.

Na zalost, mislim da Srbija NI NE MOZE da se sredi.

Isuvise su veliki unutrasnji ANTAGONIZMI.

I narod koji je NAIVAN i IRACIONALAN, veoma lak za svaki vid manipulacije.

- - - - - - - - - -

Мени је веома жао што наши људи у СРбији још увек НЕ СХВАТАЈУ и НЕ РАЗУМЕЈУ ДА СМО ПОСТАЛИ ЈЕДАН ОТВОРЕНИ КОНЦ-ЛОГОР И ДА НАШИ КАПОИ тј.ВЛАДА И ПРЕцЕДНИК КАО ОТВОРЕНИ САРАДНИЦИ НАЦИСТА ЧИНЕ СВЕ ДА НАС ШТО ВИШЕ УНИШТЕ, ПОБИЈУ, РАСЕЛЕ И УНАКАЗЕ........ веома ми је жао због тога што мој добри народ НЕ ВЕРУЈЕ ОНОМЕ ШТО ВИДИ.......

Bas danas sam o tome raspravljao sa budalom....:D

(Inace izbegavam sa njima da raspravljam u reali)

U Srbiji je DEMOKRATIJA.

Zasto ne PREDLAZETE i BIRATE one ljude koji vam odgovaraju?

Mislim da za to NISTE ZRELI.
 
Зато се страни инвеститори и домаћи привредници хвале зарадом у Србији.
Тамо где је јефтина радна снага, тамо је и енормна зарада за капиталисту.
Колико пута сам чуо да су власници чак малих предузећа и продавница који плаћају раднике 20 000 динара себи приуштили нов џип, најскупљу ски опрему или летовање на егзотичним местима, а радницима смањили плату, касни плата или је уопште не исплате.
У Србији је најгори олош дошао до новца, док су туђа деца гинула по ратиштима они су утајивали порезе, приватизовали корупцијом друштвена предузећа, избегавали корупцијом царину, шверцовали робу, непријављивали раднике,...
 
quote_icon.png
Оригинал поставио eremita

Мени је веома жао што наши људи у СРбији још увек НЕ СХВАТАЈУ и НЕ РАЗУМЕЈУ ДА СМО ПОСТАЛИ ЈЕДАН ОТВОРЕНИ КОНЦ-ЛОГОР И ДА НАШИ КАПОИ тј.ВЛАДА И ПРЕцЕДНИК КАО ОТВОРЕНИ САРАДНИЦИ НАЦИСТА ЧИНЕ СВЕ ДА НАС ШТО ВИШЕ УНИШТЕ, ПОБИЈУ, РАСЕЛЕ И УНАКАЗЕ........ веома ми је жао због тога што мој добри народ НЕ ВЕРУЈЕ ОНОМЕ ШТО ВИДИ.......
Bas danas sam o tome raspravljao sa budalom....:D
(Inace izbegavam sa njima da raspravljam u reali)
U Srbiji je DEMOKRATIJA.
Zasto ne PREDLAZETE i BIRATE one ljude koji vam odgovaraju?

Mislim da za to NISTE ZRELI.

Блајби, бојим се да ти ништа не разумеш и не схваташ. Ово ти говорим као неко ко је учествовао у стварању политичких странака. Када је почело "вишестраначје" ниси могао да оствариш формирање било какве политичке стрнке УКОЛИКО У ТО НИЈЕ УМЕШАНА ДОМАЋА СЛУЖБА БЕЗБЕДНОСТИ (ДБ)... затим су капитуланти предали власт странцима и данас ти не можеш било шта да покренеш или урадиш УКОЛИКО НИСИ САРАДНИК СТРАНИХ СЛУЖБИ!!!!!!!!!!!!!!!!

Да ли ти је то јасно, или треба још да ти објашњавам???
 
Зато се страни инвеститори и домаћи привредници хвале зарадом у Србији.
Тамо где је јефтина радна снага, тамо је и енормна зарада за капиталисту.
Колико пута сам чуо да су власници чак малих предузећа и продавница који плаћају раднике 20 000 динара себи приуштили нов џип, најскупљу ски опрему или летовање на егзотичним местима, а радницима смањили плату, касни или је уопште не исплате.
У Србији је најгори олош дошао до новца, док су туђа деца гинула по ратиштима они су тајили порезе, приватизовали корупцијом друштвена предузећа, избегавали корупцијом царину, шверцовали робу, непријављивали раднике,...

To je posledica jedne nakaradnosti koju je iznedrio djindjicevizam
i koji je direktna posledica i opasnost za bioloski opstanak stanovnistva.
Svaki normalan covek se bori za svoju zemlju a ne da se ko najgluplji idiot
hvali po svetu da ima nejjeftiniju radnu snagu.
Niko normalan ne moze prihvatiti tu djindjicevisticku mantru koju
peglaju sada sve politicke opcije, da stanovnictvo pretvaraju
u teglecu marvu, zaglupljujuci ih nadrikulturom i nikakvim obrazovanjem.
Sve te fah_idiote koji unistavaju Srbiju iznedrio je BG i postavio na vrh piramide.!!!
 
Priznajem faktor vreme.

I globalni raspored snaga.

Ali i pored toga, Jugoslavija je bila SREDJENA DRZAVA, sto se za srbiju danas ne moze reci.

Na zalost, mislim da Srbija NI NE MOZE da se sredi.

Isuvise su veliki unutrasnji ANTAGONIZMI.

I narod koji je NAIVAN i IRACIONALAN, veoma lak za svaki vid manipulacije.

- - - - - - - - - -



Bas danas sam o tome raspravljao sa budalom....:D

(Inace izbegavam sa njima da raspravljam u reali)

U Srbiji je DEMOKRATIJA.

Zasto ne PREDLAZETE i BIRATE one ljude koji vam odgovaraju?

Mislim da za to NISTE ZRELI.

najviše ovo boldovano

- - - - - - - - - -

ma neka smanji još malo...mnogo je ovo
 
U vreme Ante Markovica sam imao platu preko 2000 eura....(dm)

I vecno sam mu za to zahvalan, pa nek je 100X Hrvat!

Анте Марковић је био једна дивна особа.

Нажалост, умлаћен је тољагама пре него што је успео у својим наумима да уведе Шведске Стандарде.
 
Међутим, инсититуцију Минималца би требало укинути.

Тржиште ионако диктира цене рада.

- - - - - - - - - -

MOGUĆ NOVI UDAR NA DŽEP Vlada razmatra povećanje PDV


ПДВ мора бити укинту, акцизе ошишане, парафискални намети лапотирани.

Једино што сме постојати је порез на добит.
 
Nije u pitanju visina minimalca.Mi smo se olenjili i stremimo nacinu zivota,koji nam nije dostupan.Vidim iz raznih reklamnih oglasa,da nase zene,vise ni nokte na rukama i nogama,ne seku vise same.
Ne.Sada je u modi,da se pozove kozmeticarka u stan.Cak i sasvim mlade devojke,sve prepustaju kozmeticarki.Nega ruku i nogu,masaza stopala,pranje kose cesljanje.E pa ako se sve to plati,onda je
plata svakako mala.Vidim u izlozima nasih luksuznih parfimerija,koce se najnoviji vibratori,koji imaju najmodernije performanse.Ako se vec tako luksuzno zivi,neznam kako su to plate male.Jos malo,pa nece niko sam ni da se kupa,vec ce zvati kozmeticki salon,da zakaze kupanje u djakuziju.Dakle,generalno mislim,nisu nase plate male,nego treba suziti nase lnvesticije u luksuzne zahteve.Vratimo se majci
Prirodi.Neko svako sam odrzava higijenu svog tela,kao sto se to i nekada radilo.Uskoro ce Prolece,bice kupanja na savskom jezeru.Zemlja je u teskoj finansijskoj situaciji.Svi moramo da suzimo svoje
troskove.U Japanu naprimer,Kada je dan za kupanje,napuni se kada,i cela porodica se okupa u istoj vodi.Prvo muz,pa zena i na kraju deca.Tako bogata zemlja kao Japan,pa stede vodu i sapun.A mi smo
se toliko razmazili,da svako hoce da se okupa u kadi punoj tople vode,pa da tu toplu vodu ispusti u kanalizaciju.Potom se kada ponovo puni toplom vodom,da se okupa drugi clan porodice.Eto.to je samo
jedan primer,naseg rasipnistva.E,kada sve procerdamo,tada nam ne valja Vlada.Mi ne valjamo,mi nismo emancipovani.Mi treba sebe da dovedemo u red,a ne da gledamo na pogresno mesto i da izmisljamo druge krivce za nas finasijski debakl.
 
U vreme Ante Markovica sam imao platu preko 2000 eura....(dm)

I vecno sam mu za to zahvalan, pa nek je 100X Hrvat!

.............a godinu dana kasnije dodje vreme da vratis ono cime ti je "zapad" zamazao oci kako bi podrzao Antu.
dal se pitas odakle Anti tolike pare odjednom kada se zna da smo bili do grla zaduzeni? ...ocigledno te pare nismo zaradili..........pogotovo ne pod onom nasom cuvenom recenicom:"ne mogu oni mene toliko malo platiti koliko ja mogu malo raditi"............za jedan sat dnevno rada inkasirati mesecnu platu od 1000 eura u tadasnjoj sfrj (toliko su zaradjivali i nemci u to vreme) ........previse naivno da bismo poverovali u ozbiljnost Antinih reformi..............
 
Пази, ако неко жели да се луксузира високо перформансним вибраторима уместо обичним краставцима, то је њено (понекад његово) неотуђиво право.

Држава не би смела додатно да диже цене тих сексуалних помагала својим наметима.

- - - - - - - - - -

.............a godinu dana kasnije dodje vreme da vratis ono cime ti je "zapad" zamazao oci kako bi podrzao Antu.
dal se pitas odakle Anti tolike pare odjednom kada se zna da smo bili do grla zaduzeni? ...ocigledno te pare nismo zaradili..........pogotovo ne pod onom nasom cuvenom recenicom:"ne mogu oni mene toliko malo platiti koliko ja mogu malo raditi"............za jedan sat dnevno rada inkasirati mesecnu platu od 1000 eura u tadasnjoj sfrj (toliko su zaradjivali i nemci u to vreme) ........previse naivno da bismo poverovali u ozbiljnost Antinih reformi..............

Било је потребно мало кеша у старту да би Приватизација успела.

На несрећу, Милошевић је уништио реформе Анте Марковића, и тиме нас је осудио на Смрт.
 
Nije u pitanju visina minimalca.Mi smo se olenjili i stremimo nacinu zivota,koji nam nije dostupan.Vidim iz raznih reklamnih oglasa,da nase zene,vise ni nokte na rukama i nogama,ne seku vise same.
Ne.Sada je u modi,da se pozove kozmeticarka u stan.Cak i sasvim mlade devojke,sve prepustaju kozmeticarki.Nega ruku i nogu,masaza stopala,pranje kose cesljanje.E pa ako se sve to plati,onda je
plata svakako mala.Vidim u izlozima nasih luksuznih parfimerija,koce se najnoviji vibratori,koji imaju najmodernije performanse.Ako se vec tako luksuzno zivi,neznam kako su to plate male.Jos malo,pa nece niko sam ni da se kupa,vec ce zvati kozmeticki salon,da zakaze kupanje u djakuziju.Dakle,generalno mislim,nisu nase plate male,nego treba suziti nase lnvesticije u luksuzne zahteve.Vratimo se majci
Prirodi.Neko svako sam odrzava higijenu svog tela,kao sto se to i nekada radilo.Uskoro ce Prolece,bice kupanja na savskom jezeru.Zemlja je u teskoj finansijskoj situaciji.Svi moramo da suzimo svoje
troskove.U Japanu naprimer,Kada je dan za kupanje,napuni se kada,i cela porodica se okupa u istoj vodi.Prvo muz,pa zena i na kraju deca.Tako bogata zemlja kao Japan,pa stede vodu i sapun.A mi smo
se toliko razmazili,da svako hoce da se okupa u kadi punoj tople vode,pa da tu toplu vodu ispusti u kanalizaciju.Potom se kada ponovo puni toplom vodom,da se okupa drugi clan porodice.Eto.to je samo
jedan primer,naseg rasipnistva.E,kada sve procerdamo,tada nam ne valja Vlada.Mi ne valjamo,mi nismo emancipovani.Mi treba sebe da dovedemo u red,a ne da gledamo na pogresno mesto i da izmisljamo druge krivce za nas finasijski debakl.
У Јапану министри изврше харикири због пропале политике.
 
Nije u pitanju visina minimalca.Mi smo se olenjili i stremimo nacinu zivota,koji nam nije dostupan.Vidim iz raznih reklamnih oglasa,da nase zene,vise ni nokte na rukama i nogama,ne seku vise same.
Ne.Sada je u modi,da se pozove kozmeticarka u stan.Cak i sasvim mlade devojke,sve prepustaju kozmeticarki.Nega ruku i nogu,masaza stopala,pranje kose cesljanje.E pa ako se sve to plati,onda je
plata svakako mala.Vidim u izlozima nasih luksuznih parfimerija,koce se najnoviji vibratori,koji imaju najmodernije performanse.Ako se vec tako luksuzno zivi,neznam kako su to plate male.Jos malo,pa nece niko sam ni da se kupa,vec ce zvati kozmeticki salon,da zakaze kupanje u djakuziju.Dakle,generalno mislim,nisu nase plate male,nego treba suziti nase lnvesticije u luksuzne zahteve.Vratimo se majci
Prirodi.Neko svako sam odrzava higijenu svog tela,kao sto se to i nekada radilo.Uskoro ce Prolece,bice kupanja na savskom jezeru.Zemlja je u teskoj finansijskoj situaciji.Svi moramo da suzimo svoje
troskove.U Japanu naprimer,Kada je dan za kupanje,napuni se kada,i cela porodica se okupa u istoj vodi.Prvo muz,pa zena i na kraju deca.Tako bogata zemlja kao Japan,pa stede vodu i sapun.A mi smo
se toliko razmazili,da svako hoce da se okupa u kadi punoj tople vode,pa da tu toplu vodu ispusti u kanalizaciju.Potom se kada ponovo puni toplom vodom,da se okupa drugi clan porodice.Eto.to je samo
jedan primer,naseg rasipnistva.E,kada sve procerdamo,tada nam ne valja Vlada.Mi ne valjamo,mi nismo emancipovani.Mi treba sebe da dovedemo u red,a ne da gledamo na pogresno mesto i da izmisljamo druge krivce za nas finasijski debakl.

ali...ako ja sebi mogu da priustim wellness usluge ko si ti da mi to branis?
 

Back
Top