NA SAMOM DNU Najminimalniji minimalac u Evropi je u Srbiji!
Strana 1 od 11 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 254

Tema: NA SAMOM DNU Najminimalniji minimalac u Evropi je u Srbiji!

Vasilij Zajcev nije na forumu
    Кад снајпериста намигне, то увек обара с ногу.
    Moderator Vasilij Zajcev (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    267

Podrazumevano NA SAMOM DNU Najminimalniji minimalac u Evropi je u Srbiji!

Za minimalnu zaradu u Srbiji isplaćenu u januaru moglo je da se kupi oko 174 evra. U Srbiji minimalna cena radnog sata sada se kreće oko jednog evra, u Luksemburgu 11 evra, Francuskoj 8,28 a u Nemačkoj 7,72.

Neto iznos minimalne zarade u Srbiji isplaćene u januaru bio je 21.296 dinara za 176 radnih sati, a za februar 19.360 dinara za 160 radnih sati, bez obzira za koji prethodni mesec se isplaćuje.

Sada važeća minimalna cena rada u Srbiji doneta je na osnovu inoviranog člana 112. Zakona o radu, koji propisuje da se pri utvrđivanju minimalne cene rada polazi naročito od egzistencijalnih i socijalnih potreba zaposlenog i njegove porodice izraženih kroz vrednost minimalne potrošačke korpe, kretanja stope zaposlenosti na tržištu rada, stope rasta bruto domaćeg proizvoda, kretanja potrošačkih cena, produktivnosti i prosečne zarade u Republici.

Minimalna zarada se uvećava za minuli rad, topli obrok, a eventualno i regres.
    Iako se razlike u minimalnim platama čine prilično velike, kada se posmatraju prema paritetu kupovne moći, odnosno kada se uzmu u obzir razlike u cenama, upućeni tvrde da je odnos između najmanje i najveće minimalne plate u Evropi 1:4.

Najnižu minimalnu platu u Evropskoj uniji ima Bugarska, u iznosu od 184 evra. Prema objavljenim podacima Eurostata, najviša minimalna plata u EU iznosi 1.923 evra, a dobijaju je radnici u Luksemburgu, što je gotovo 11 puta više od bugarske minimalne plate. U Srbiji je od aprila 2012. do kraja 2014. godine minimalna zarada bez poreza i doprinosa iznosila 115 dinara po radnom satu. Po vladinoj odluci, neto minimalna cena rada za period januar–decembar 2015. godine je 121 dinar po radnom satu.

Minimalna plata u SAD u januaru 2015. bila je 1.035 evra.

Биће боље, тамо некад....

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/538736/NA-SAMOM-DNU-Najminimalniji-minimalac-u-Evropi-je-u-Srbiji
    Die Sonne kann nicht ohne Schein, der Mensch nicht ohne Liebe sein.

Stara legenda BLAJBI (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2617

Podrazumevano Re: NA SAMOM DNU Najminimalniji minimalac u Evropi je u Srbiji!

U vreme Ante Markovica sam imao platu preko 2000 eura....(dm)

I vecno sam mu za to zahvalan, pa nek je 100X Hrvat!
    Najveca tajna zivota je da je zivot - poklon.....

Aktivan član antitiranin (avatar)
    Učlanjen
    14.03.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Cestitke,lideri u regiJonu.

Zaslužan član DeeLite (avatar)
    Učlanjen
    21.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3933

najgori smo po mnogo mnogo čemu...i to u svetu, ne samo u Evropi
    mukami

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2617

Citat Original postavio DeeLite Pogledaj poruku
    najgori smo po mnogo mnogo čemu...i to u svetu, ne samo u Evropi
    Cetnici na vlasti...Vojvode...

I to bi bilo to...

Dok je bio Tito bili smo jedna od najuglednijih zemalja u svetu, a danas...?

Učlanjen
    21.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3933

čika Blajvi, ti si mator čovek, znaš da jet ada bio takav raspored snaga u svetu...
    da danas postoji SFRJ svakako ne bi bili ono što smo bili pre 40 god
    mukami

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2204

Citat Original postavio Vasilij Zajcev;29978513[SIZE=3
    ]Za minimalnu zaradu u Srbiji isplaćenu u januaru moglo je da se kupi oko 174 evra. U Srbiji minimalna cena radnog sata sada se kreće oko jednog evra, u Luksemburgu 11 evra, Francuskoj 8,28 a u Nemačkoj 7,72.
    [/SIZE]

Биће боље, тамо некад....

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/538736/NA-SAMOM-DNU-Najminimalniji-minimalac-u-Evropi-je-u-Srbiji
    Мени је веома жао што наши људи у СРбији још увек НЕ СХВАТАЈУ и НЕ РАЗУМЕЈУ ДА СМО ПОСТАЛИ ЈЕДАН ОТВОРЕНИ КОНЦ-ЛОГОР И ДА НАШИ КАПОИ тј.ВЛАДА И ПРЕцЕДНИК КАО ОТВОРЕНИ САРАДНИЦИ НАЦИСТА ЧИНЕ СВЕ ДА НАС ШТО ВИШЕ УНИШТЕ, ПОБИЈУ, РАСЕЛЕ И УНАКАЗЕ........ веома ми је жао због тога што мој добри народ НЕ ВЕРУЈЕ ОНОМЕ ШТО ВИДИ.......
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2617

Citat Original postavio DeeLite Pogledaj poruku
    čika Blajvi, ti si mator čovek, znaš da jet ada bio takav raspored snaga u svetu...
    da danas postoji SFRJ svakako ne bi bili ono što smo bili pre 40 god
    Priznajem faktor vreme.

I globalni raspored snaga.

Ali i pored toga, Jugoslavija je bila SREDJENA DRZAVA, sto se za srbiju danas ne moze reci.

Na zalost, mislim da Srbija NI NE MOZE da se sredi.

Isuvise su veliki unutrasnji ANTAGONIZMI.

I narod koji je NAIVAN i IRACIONALAN, veoma lak za svaki vid manipulacije.

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio eremita Pogledaj poruku
    Мени је веома жао што наши људи у СРбији још увек НЕ СХВАТАЈУ и НЕ РАЗУМЕЈУ ДА СМО ПОСТАЛИ ЈЕДАН ОТВОРЕНИ КОНЦ-ЛОГОР И ДА НАШИ КАПОИ тј.ВЛАДА И ПРЕцЕДНИК КАО ОТВОРЕНИ САРАДНИЦИ НАЦИСТА ЧИНЕ СВЕ ДА НАС ШТО ВИШЕ УНИШТЕ, ПОБИЈУ, РАСЕЛЕ И УНАКАЗЕ........ веома ми је жао због тога што мој добри народ НЕ ВЕРУЈЕ ОНОМЕ ШТО ВИДИ.......
    Bas danas sam o tome raspravljao sa budalom....

(Inace izbegavam sa njima da raspravljam u reali)

U Srbiji je DEMOKRATIJA.

Zasto ne PREDLAZETE i BIRATE one ljude koji vam odgovaraju?

Mislim da za to NISTE ZRELI.

Elita Ambasador (avatar)
    Učlanjen
    12.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    13699

Plate su cisto solidne, treba jos da se smanje, mozda bi se onda poceli dozivati pameti.!!!
    Ja ovde ni sa kim nisam na “yebi si mater”, zato se i ti potrudi da ostane tako. !!!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.12.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Citat Original postavio BLAJBI Pogledaj poruku

POTPISUJEM . . .

Buduća legenda Пресретач (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1409

Зато се страни инвеститори и домаћи привредници хвале зарадом у Србији.
    Тамо где је јефтина радна снага, тамо је и енормна зарада за капиталисту.
    Колико пута сам чуо да су власници чак малих предузећа и продавница који плаћају раднике 20 000 динара себи приуштили нов џип, најскупљу ски опрему или летовање на егзотичним местима, а радницима смањили плату, касни плата или је уопште не исплате.
    У Србији је најгори олош дошао до новца, док су туђа деца гинула по ратиштима они су утајивали порезе, приватизовали корупцијом друштвена предузећа, избегавали корупцијом царину, шверцовали робу, непријављивали раднике,...

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2204

Оригинал поставио eremita

U Srbiji je DEMOKRATIJA.

Блајби, бојим се да ти ништа не разумеш и не схваташ. Ово ти говорим као неко ко је учествовао у стварању политичких странака. Када је почело "вишестраначје" ниси могао да оствариш формирање било какве политичке стрнке УКОЛИКО У ТО НИЈЕ УМЕШАНА ДОМАЋА СЛУЖБА БЕЗБЕДНОСТИ (ДБ)... затим су капитуланти предали власт странцима и данас ти не можеш било шта да покренеш или урадиш УКОЛИКО НИСИ САРАДНИК СТРАНИХ СЛУЖБИ!!!!!!!!!!!!!!!!

Да ли ти је то јасно, или треба још да ти објашњавам???
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Elita Ambasador (avatar)
    Učlanjen
    12.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    13699

Citat Original postavio Пресретач Pogledaj poruku
    Зато се страни инвеститори и домаћи привредници хвале зарадом у Србији.
    Тамо где је јефтина радна снага, тамо је и енормна зарада за капиталисту.
    Колико пута сам чуо да су власници чак малих предузећа и продавница који плаћају раднике 20 000 динара себи приуштили нов џип, најскупљу ски опрему или летовање на егзотичним местима, а радницима смањили плату, касни или је уопште не исплате.
    У Србији је најгори олош дошао до новца, док су туђа деца гинула по ратиштима они су тајили порезе, приватизовали корупцијом друштвена предузећа, избегавали корупцијом царину, шверцовали робу, непријављивали раднике,...
    To je posledica jedne nakaradnosti koju je iznedrio djindjicevizam
    i koji je direktna posledica i opasnost za bioloski opstanak stanovnistva.
    Svaki normalan covek se bori za svoju zemlju a ne da se ko najgluplji idiot
    hvali po svetu da ima nejjeftiniju radnu snagu.
    Niko normalan ne moze prihvatiti tu djindjicevisticku mantru koju
    peglaju sada sve politicke opcije, da stanovnictvo pretvaraju
    u teglecu marvu, zaglupljujuci ih nadrikulturom i nikakvim obrazovanjem.
    Sve te fah_idiote koji unistavaju Srbiju iznedrio je BG i postavio na vrh piramide.!!!
    Ja ovde ni sa kim nisam na “yebi si mater”, zato se i ti potrudi da ostane tako. !!!

Elita jedite_kod_Joa (avatar)
    Učlanjen
    29.07.2006.
    Pol
    muški
    Novi Sad, Vojvodstvo Srpsko - Okupirana Srbija
    Reputaciona moć
    273

За такав минималац и стандард, тј. окупацију, се гласало.

Učlanjen
    21.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3933

Priznajem faktor vreme.

I globalni raspored snaga.

Ali i pored toga, Jugoslavija je bila SREDJENA DRZAVA, sto se za srbiju danas ne moze reci.

Na zalost, mislim da Srbija NI NE MOZE da se sredi.

Isuvise su veliki unutrasnji ANTAGONIZMI.

I narod koji je NAIVAN i IRACIONALAN, veoma lak za svaki vid manipulacije.

- - - - - - - - - -

U Srbiji je DEMOKRATIJA.

najviše ovo boldovano

- - - - - - - - - -

ma neka smanji još malo...mnogo je ovo
    mukami

Elita Nosferatu___2 (avatar)
    Učlanjen
    18.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    363

Анте Марковић је био једна дивна особа.

Нажалост, умлаћен је тољагама пре него што је успео у својим наумима да уведе Шведске Стандарде.

Veoma poznat Tzar (avatar)
    Učlanjen
    23.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    433

Are we sane or have we lost it once again
    We can only hope this day will come to an end

Učlanjen
    17.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1409

MOGUĆ NOVI UDAR NA DŽEP Vlada razmatra povećanje PDV

Gordana Bulatović | 01. 03. 2015. - 19:40h | Foto: Grafički studio Blica | Komentara: 0

Srbija je obećala MMF-u da će povećati stopu PDV-a i akcize na gorivo ako dosadašnje mere ne budu dovoljne.

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/538643/MOGUC-NOVI-UDAR-NA-DZEP-Vlada-razmatra-povecanje-PDV

Мислим да смо ово и најављивали доласком СНС-а на власт.

Učlanjen
    18.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    363

Међутим, инсититуцију Минималца би требало укинути.

Тржиште ионако диктира цене рада.

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio Пресретач Pogledaj poruku
    [h=1]MOGUĆ NOVI UDAR NA DŽEP Vlada razmatra povećanje PDV
    ПДВ мора бити укинту, акцизе ошишане, парафискални намети лапотирани.

Једино што сме постојати је порез на добит.

Ističe se Lord Gledston (avatar)
    Učlanjen
    26.08.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    493
    Reputaciona moć
    95

Nije u pitanju visina minimalca.Mi smo se olenjili i stremimo nacinu zivota,koji nam nije dostupan.Vidim iz raznih reklamnih oglasa,da nase zene,vise ni nokte na rukama i nogama,ne seku vise same.
    Ne.Sada je u modi,da se pozove kozmeticarka u stan.Cak i sasvim mlade devojke,sve prepustaju kozmeticarki.Nega ruku i nogu,masaza stopala,pranje kose cesljanje.E pa ako se sve to plati,onda je
    plata svakako mala.Vidim u izlozima nasih luksuznih parfimerija,koce se najnoviji vibratori,koji imaju najmodernije performanse.Ako se vec tako luksuzno zivi,neznam kako su to plate male.Jos malo,pa nece niko sam ni da se kupa,vec ce zvati kozmeticki salon,da zakaze kupanje u djakuziju.Dakle,generalno mislim,nisu nase plate male,nego treba suziti nase lnvesticije u luksuzne zahteve.Vratimo se majci
    Prirodi.Neko svako sam odrzava higijenu svog tela,kao sto se to i nekada radilo.Uskoro ce Prolece,bice kupanja na savskom jezeru.Zemlja je u teskoj finansijskoj situaciji.Svi moramo da suzimo svoje
    troskove.U Japanu naprimer,Kada je dan za kupanje,napuni se kada,i cela porodica se okupa u istoj vodi.Prvo muz,pa zena i na kraju deca.Tako bogata zemlja kao Japan,pa stede vodu i sapun.A mi smo
    se toliko razmazili,da svako hoce da se okupa u kadi punoj tople vode,pa da tu toplu vodu ispusti u kanalizaciju.Potom se kada ponovo puni toplom vodom,da se okupa drugi clan porodice.Eto.to je samo
    jedan primer,naseg rasipnistva.E,kada sve procerdamo,tada nam ne valja Vlada.Mi ne valjamo,mi nismo emancipovani.Mi treba sebe da dovedemo u red,a ne da gledamo na pogresno mesto i da izmisljamo druge krivce za nas finasijski debakl.
    MENS SANA IN CORPORE SANO!

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    177

.............a godinu dana kasnije dodje vreme da vratis ono cime ti je "zapad" zamazao oci kako bi podrzao Antu.
    dal se pitas odakle Anti tolike pare odjednom kada se zna da smo bili do grla zaduzeni? ...ocigledno te pare nismo zaradili..........pogotovo ne pod onom nasom cuvenom recenicom:"ne mogu oni mene toliko malo platiti koliko ja mogu malo raditi"............za jedan sat dnevno rada inkasirati mesecnu platu od 1000 eura u tadasnjoj sfrj (toliko su zaradjivali i nemci u to vreme) ........previse naivno da bismo poverovali u ozbiljnost Antinih reformi..............

Učlanjen
    18.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    363

Пази, ако неко жели да се луксузира високо перформансним вибраторима уместо обичним краставцима, то је њено (понекад његово) неотуђиво право.

Држава не би смела додатно да диже цене тих сексуалних помагала својим наметима.

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio a bre Milun Pogledaj poruku
    .............a godinu dana kasnije dodje vreme da vratis ono cime ti je "zapad" zamazao oci kako bi podrzao Antu.
    dal se pitas odakle Anti tolike pare odjednom kada se zna da smo bili do grla zaduzeni? ...ocigledno te pare nismo zaradili..........pogotovo ne pod onom nasom cuvenom recenicom:"ne mogu oni mene toliko malo platiti koliko ja mogu malo raditi"............za jedan sat dnevno rada inkasirati mesecnu platu od 1000 eura u tadasnjoj sfrj (toliko su zaradjivali i nemci u to vreme) ........previse naivno da bismo poverovali u ozbiljnost Antinih reformi..............
    Било је потребно мало кеша у старту да би Приватизација успела.

На несрећу, Милошевић је уништио реформе Анте Марковића, и тиме нас је осудио на Смрт.

Elita jedite_kod_Joa (avatar)
    Učlanjen
    29.07.2006.
    Pol
    muški
    Novi Sad, Vojvodstvo Srpsko - Okupirana Srbija
    Reputaciona moć
    273

Шта ће вам плате уопште? EUropa über alles!

Učlanjen
    17.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1409

Citat Original postavio Lord Gledston Pogledaj poruku
    Nije u pitanju visina minimalca.Mi smo se olenjili i stremimo nacinu zivota,koji nam nije dostupan.Vidim iz raznih reklamnih oglasa,da nase zene,vise ni nokte na rukama i nogama,ne seku vise same.
    Ne.Sada je u modi,da se pozove kozmeticarka u stan.Cak i sasvim mlade devojke,sve prepustaju kozmeticarki.Nega ruku i nogu,masaza stopala,pranje kose cesljanje.E pa ako se sve to plati,onda je
    plata svakako mala.Vidim u izlozima nasih luksuznih parfimerija,koce se najnoviji vibratori,koji imaju najmodernije performanse.Ako se vec tako luksuzno zivi,neznam kako su to plate male.Jos malo,pa nece niko sam ni da se kupa,vec ce zvati kozmeticki salon,da zakaze kupanje u djakuziju.Dakle,generalno mislim,nisu nase plate male,nego treba suziti nase lnvesticije u luksuzne zahteve.Vratimo se majci
    Prirodi.Neko svako sam odrzava higijenu svog tela,kao sto se to i nekada radilo.Uskoro ce Prolece,bice kupanja na savskom jezeru.Zemlja je u teskoj finansijskoj situaciji.Svi moramo da suzimo svoje
    troskove.U Japanu naprimer,Kada je dan za kupanje,napuni se kada,i cela porodica se okupa u istoj vodi.Prvo muz,pa zena i na kraju deca.Tako bogata zemlja kao Japan,pa stede vodu i sapun.A mi smo
    se toliko razmazili,da svako hoce da se okupa u kadi punoj tople vode,pa da tu toplu vodu ispusti u kanalizaciju.Potom se kada ponovo puni toplom vodom,da se okupa drugi clan porodice.Eto.to je samo
    jedan primer,naseg rasipnistva.E,kada sve procerdamo,tada nam ne valja Vlada.Mi ne valjamo,mi nismo emancipovani.Mi treba sebe da dovedemo u red,a ne da gledamo na pogresno mesto i da izmisljamo druge krivce za nas finasijski debakl.
    У Јапану министри изврше харикири због пропале политике.

Elita JeanColdHand (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    313

Citat Original postavio Lord Gledston Pogledaj poruku
    ali...ako ja sebi mogu da priustim wellness usluge ko si ti da mi to branis?
    "let no man pull you low enough to hate him"

Slične teme

1. ako si zenska 18-30 i zelis kao model da radis u evropi !
    Autor El Enamorado75 u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 19.05.2015., 10:44
  2. Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 22.04.2012., 10:36
  3. Srbija ima najveći minimalac u Evropi!
    Autor KOLEGA IVAN u forumu Politika
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 19.02.2011., 03:15
  4. Gimnazije u Zapadnoj Evropi
    Autor basia u forumu Školovanje u inostranstvu
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 07.11.2003., 15:21
  5. Posao Software Testera bilo u Evropi ili Kanadi
    Autor Trazim u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 02.10.2003., 02:53

Pravila za slanje poruka