Generalna diskusija, noviteti, nemačka vs japanska auto industrija i slično

Ko je bolji?

  • Švaba

  • Japanac


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
a27703c93328-1920x1080.jpg


Potrosnja Honde Accord Type S 2.4L sa oglasa - 8.7 litara

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11586282/honda-accord-24-type-s

- - - - - - - - - -

Nisu svi kompleksasi kao ti pa da moraju da voze dzipove i limuzine. Hatchback kola su sasvim odgovarajuca za veliki broj ljudi. A cudno je da se kante tako dobro prodaju.

pa to je zato sto u evropi drzave pljackaju narod preko cene goriva. Samo zato

Inace svako ko moze bi vozio veliki auto ,jer veliki auto nudi za razliku od malog mnogo veci stepen sigurnosti za putnike u vozilu, kao i udobnosti

Znam vozio sam i posedovao i mala i velika auta.

- - - - - - - - - -

Ajmo da parkiramo Hondu Accord i VW Polo i da stavimo jedan najobicniji frizider kraj njih koji treba da se preveze na drugi deo grada.
Accord nema sta da trazi pokraj ove male kantice jer ne moze da preveze frizider.
Eto Tihi zasto se nesto prodaje a zasto je Accord prestao da se prodaje u Evropi.
Eto Mondeo,C5 ili Insignia se prave u vise verzija a jedna od njih je i verzija sa 5 vrata gde se sedista mogu oboriti i gde moze da se utovari nesto veliko.
E vidis ti ljudi ne moraju da imaju vise auta nego taj jedan koji moze sve da im zavrsi.
Znaci prodaja u Evropi je prodaja evropskih modela a zato sto japanci i koreanci estetski nisu tako privlacni narodima iz Evrope.
To nisu losa kola ali pricati o nekom preteranom kvalitetu je smesno jer pokazao sam vec par puta o kakvom se kvalitetu radi.

accord i ne sluzi za prevozenje frizidera to je sportska limuzina

dobro nisi rekao da je polo bolji od BMW M3 i Nissan 350Z jer njim mozes da teras frizider a sa ova dva ne.
 
a27703c93328-1920x1080.jpg


Potrosnja Honde Accord Type S 2.4L sa oglasa - 8.7 litara

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11586282/honda-accord-24-type-s

- - - - - - - - - -



pa to je zato sto u evropi drzave pljackaju narod preko cene goriva. Samo zato

Inace svako ko moze bi vozio veliki auto ,jer veliki auto nudi za razliku od malog mnogo veci stepen sigurnosti za putnike u vozilu, kao i udobnosti

Znam vozio sam i posedovao i mala i velika auta.

- - - - - - - - - -



accord i ne sluzi za prevozenje frizidera to je sportska limuzina

dobro nisi rekao da je polo bolji od BMW M3 i Nissan 350Z jer njim mozes da teras frizider a sa ova dva ne.

Ti ništa ne razumiš, baš si ograničen? Dule nije reka da je polo bolji od acorda već da je funkcionalniji ili korisniji, to isto vridi i za M3 i 350Z!! Nemoj sad samo reć da san ja reka da bi rađe vozio polo nego M3..............
 
Prednji kraj podseca na onaj stari BMW a stop lampe zakljucite sami. z:lol:
6.jpg

I eto Tihi ja hocu npr sad da kupim tog Accorda ovde u Evropi i Srbiji i sta? Ćorak jer ne postoji.
Bas cudno da ga toliko hvale a on se i ne prodaje u EU a i dok se prodavao prodaja je bila ocajna.

- - - - - - - - - -

Eh da,zar ne ispljuva ti Tihi nedavno te male motorcice i ne rece kako su pravi motori preko 2000 ccm?z:lol:
 
Eto, Tihi, kada odplatim kredu za Civic-a (za dve godine tacno), uzimam ovo cudo, pa cu da te provozam jedan krug ;)

ma uzeo bih i ja rado ovako nesto . I to uvez'o , ali ovi p*deri kod nas ne dozvoljavaju uvoz i registraciju vozila iz Amerike.

Stite nemacku auto industriju

Inace Honda prodaje Accord i sa 1.5 turbo motorom od cak 192 KS

Inace ovaj 2.0 T motor u Accordu je motor iz Civic Type R ali je detjuniran i ima 252 KS

Ide od nula do 100 za nekih 5.6 sekundi

Verujem da ce vredna deca naci nacin da ga vrate na referentnih 306 KS :)

U tom slucaju ce ubrzavati od 0-100 za 5 sekundi ili manje


https://www.caranddriver.com/reviews/2018-honda-accord-20t-automatic-test-review

par slika

2018-honda-accord-20t-inline3-photo-693429-s-original.jpg


2018-honda-accord-20t-inline3-photo-693429-s-original.jpg


2018-honda-accord-20t-inline3-photo-693429-s-original.jpg


bas je dosta prostrana pozadi
 
Poslednja izmena:
192 konja iz 1500 kubika ? :eek:
previše

Nije previse.
To su novi, takozvani turbo-motori, koji osim sto ne koriste direktno vazduh iz atmosfere, vec iz specijalne turbine (koja ga komprimuje, prociscava procesom komprimovanja i posebnih filtera), ima i drugaciji sistem hladjenja i ubrizgavanja goriva, i potpuno novi softver koji to kontrolise.
Kada su ford i mazda zajedno sprovodili prve testove pre desetak godina, i razvijali takve motore, pokazali su gotovo dvostruku izdrzljivost u odnosu na tradicionalne atmosferske motore (koji su, i sami, veoma izdrzljivi).
U prevodu, takvi motori ti omogucuju da ti auto radi veoma uspesno i kvalitetno pri jako malim obrtajima (kao dizelasi), i pri tome ekstremno malo trosi i zagadjuje, a istovremeno, kada treba, omogucuje i rad na jako visokim obrtajima (preko 5000) sa i dalje solidnom ekonomicnoscu i bez straha da ces "izgoreti" motor.
Vozio sam fordov 1.0 ecoboost, sa 125ks (fiestu) i odusevljen sam i potrosnjom i elasticnoscu. Naravno, kada sam je cepao preko 6000 obrtaja, trosila je kao luda (10l/100), ali zato, pri laganoj voznji, trosila je 3l/100, a u gradu 5l/100 (beogradski tip gradske voznje).
To su ti benzinski motori sadasnjosti.
 

DETROIT — The Honda Accord, a midsize car that underwent a big revision last year that impressed auto critics, was awarded the auto industry's most highly sought honor on Monday — North American Car of the Year.


Cudo nema nigde Golfa i ciganskog Audija :think:


2.0 turbo motor

Ciganski auto Audi??? Čemu ta ogorčenost ili iskompleksiranost?
 
Jos kao stite nemacku autoindustriju kao da pritom ne postoji i italijanska,francuska,svedska,spanska,rumunska pa i nasa srpska industrija.
Daleko od toga da gotovo svako od nas ne bi voleo takvog Accorda ali dok je taj Accord i bio prisutan u prodaji jako mali broj ljudi se odlucivao za njegovu kupovinu.
Zasto je to tako to niko ne zna jer niko nas nije sibao po usima ako bi se odlucili na kupovinu takvog auta.
Jednostavno,bojazan od neke postprodaje i odrzavanja je usadjena u gene evropskog naroda i pritom nisam rekao srpskog jer Accord se lose prodavao u citavoj EU pa je zato i povucen iz prodaje.
Evo i novi Civic koji je kao napravio bum je u Srbiji lose prodavan i ja sam do sad video samo jednog na ulicama NS.
 
Da zna prosecan Srbin sta valja, ne bi mu zadnjih 30 godina vodje bile sve gori od goreg. Tako je i sa autima - uvek smo najpametniji i uvek najbolje znamo.
Japanci nimalo ne zaostaju za Nemcima, ni po cemu. A nas narod, opet, voli Nemce, jer "nemacka medicina je najbolja", dok Nemac, koji jednom proba Japanca - ceo zivot ga vozi.

Što se tiče Srbije postoje i drugi razlozi za to. Tojota u Srbiji ima prodajno servisne centre u 3 grada. Volkswagen u čini mi se 10. Reno u još više. Nije da to nije bitno. Kada Honda ili Tojota ozbiljnije shvate tržište u Srbiji imaće i bolje prodajne rezultate. Znaš li da Honda uopšte nema salon u BiH?
 
I to ogranicenje od 120 na sat je retardirano. Postojalo je u vreme kada je zaustavni put automobila pri kocenju bio 3 puta duzi nego danas, kada je stabilnost automobila pri velikim brzinama bila tri puta losija.
Danas automobili A i B klase, idu 120 glatko, kao na pisti, C klase 140, D klase 160 itd.
Mnoga saobracajna pravila u Srbiji su retardirana. To shvatis tek kada malo budes u zemljama koje su dva-tri puta naseljenije i sa 5-6 puta guscim saobracajem, pa vidis kako se saobracaj regulise.
 
Koje budalaštine! Ali se iz Amerike nebi uvozili Mercedesi da je to moguće? Ma kakvi, svi bi navalili na Honde.........Evo ja bi uveza novog CLS -a ali ne ide:zima::zima::zima:

u sve zemlje EU sa mozda izuzetkom tvoje raspale kvazi drzave se mogu uvesti cariniti i registrovati auta sa americkog trzista.

Konkretno znam da moze u Nemackoj, Svajcarskoj, Bugarskoj i Madjarskoj ali ne i kod nas.
 
u sve zemlje EU sa mozda izuzetkom tvoje raspale kvazi drzave se mogu uvesti cariniti i registrovati auta sa americkog trzista.

Konkretno znam da moze u Nemackoj, Svajcarskoj, Bugarskoj i Madjarskoj ali ne i kod nas.

Ti da nisi blekast i škrtica doša bi se osobno uvjerit kako izgleda u "kvazi i propaloj državi

SAMO ZA TEBE.....

"
 

Back
Top