Deta glava porodice -KUVA, PERE, ČISTI: Ima 6 godina i cela porodica zavisi od nje!

Nikita Kulganov

Buduća legenda
Poruka
32.950
KUVA, PERE, ČISTI: Ima 6 godina i cela porodica zavisi od nje!
Nakon što raspremi suđe posle večere šestogodišnja Lili zagreva dve bočice mleka i puni mašinu za suđe dok čeka da se oglasi mikrotalasna
Kao najstarija od troje dece, Lili Kirtin-Grosman kuva, čisti i pomaže svojoj mami Sari koja pati od skolioze.

Nakon što raspremi suđe posle večere šestogodišnja Lili zagreva dve bočice mleka i puni mašinu za suđe dok čeka da se oglasi mikrotalasna. Onda pažljivo nosi mleko na sprat i pomaže svojom mlađem bratu Tajleru i sestri Kaji da obuku pidžame. Osim toga, Lili zna da priprema pite, pažljivo koristi nož, ali i da odvaja beli od obojenog veša pri pranju u veš mašini.

Tridesetsedmogodišnja mama Sara ima skoliozu, oboljenje koje izaziva da se kičma krivi. Potreban joj je štap da bi hodala, a u normalnom životu najviše joj pomažu lekovi protiv bolova jer je u stalnoj agoniji. Pored ove bolesti, Sara ima bipolarni poremećaj.

Lilin trogodišnji brat Tajler ima medicinsko stanje smanjene pažnje usled hiperaktivnosti, pa se sumnja na autizam. Pored njega, ona se brine i dvogodišnjoj sestri Kaji.
“Mama me budi svako jutro u sedam. Naravno da sam umorna, ali moram da ustanem da se obučem i onda pomognem Kaji, jer delimo sobu. Vodim Kaju i Tejlora na doručak i spremam mami čaj. Kada i ja doručkujem, ponekad okupam mamu, a to zavisi od toga kako se oseća tog dana i da li može sama da se obuče. Nakon toga idem u školu“

Za razliku od mnogih vršnjaka koji se žale na učitelje i školu ova šestogodišnja devojčica je voli.
“U školi se odmaram. Imam mnogo prijatelja tamo, a ako nisam stigla da uradim domaći učitelji mi pomognu“. Srećom, Lili koja je ljubazna, samopouzdana i vrlo voljena devojčica kaže da joj nikada nije smetalo što pomaže svojoj prodici.

“Mnogi prijatelji bi želeli da budu kao ja jer smatraju da sam odrasla samo zato što znam da pravim kafu ili čaj. Jedini put kada sam malo ljubomorna na moje prijatelje je kada idem kod njih u goste, pa jedemo čips ispred televizora i smejemo se. Volela bih da i ja mogu njih da dovedem kući, ali ne bih da smetamo mami“
Njena majka Sara insistira na tome da njena ćerka ima normalno detinjstvo, pa Lili sa bratom i sestrom poneki vikend provede kod oca. “Sa tatom smo uvek aktivni i s njim radimo sve ono što ne možemo s mamom, baš zato nemam osećaj da nešto propuštam u svom detinjstvu“

Njena majka je dobro svesna da se njena ćerka samostalno brine o cenoj porodici, zbog čega je s vremena na vreme šalje na razgovor sa psiholozima kako bi očuvala njeno mentalno zdravlje.

Uprkos svemu, Lili je i dalje šestogodišnjakinja koja veruje u jednoroge, Harija Stajlsa i peva omiljene pesme iz X faktora i nije joj teško da se brine o svojoj porodici.
http://www.kurir.rs/zabava/pop-kult...-i-cela-porodica-zavisi-od-nje-clanak-1693323
....
 
Brojni su primeri gde je dete glava porodice...
Ima samo 13 godina, a glava je porodice: "Strahujemo od gladi, zime i pacova"
Sad mi je 13 godina, a nadničim od svoje osme, kad nas je otac napustio. Sve što želim je da u školi imam užinu, kao sva druga deca... i bar jedne patike, a da nisu pocepane. To je, ukratko, spisak želja Slavoljuba, najstarijeg od četvoro dece samohrane majke Olivere Grujin koji žive u desetak kvadrata oronule, stare i polusrušene kuće u Zagajici, nadomak Vršca.
Otkad ih je pre pet godina otac napustio Slavoljub, njegove sestre Natalija (9) i Nikolina (3), brat Đuro (6) i majka Olivera žive u teškim uslovima i, malo je reći, siromaštvu. Nemaju struju ni kupatilo, a život provode u sobičku u koji jedva stanu tri kreveta i šporet. Tu jedu, uče, ali se i kupaju, jer kupatilo nemaju, samo jednu česmu pokraj starog „smederevca“.
Slavoljub je silom prilika glava porodice. U selu kažu da je vredno i pošteno dete. Već godinama nadniči i to mu ne pada teško koliko ga boli podsmeh druge dece i sumorna svakodnevica njegove porodice.
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/36...je-porodice-Strahujemo-od-gladi-zime-i-pacova
 
Nista mi nije jasno.
Gde je otac?
Ako nema oca, gde su babe i dede, prijatelji?

- - - - - - - - - -

Nema potrebe da uopstavas, nisu nasa deca nista gora od druge dece.

I meni to nije jasno ... ok otac ih je napustio... taj otac valda ima bilo koga od rodbine ko nije monstrum i ko ce pogledati njegovu djecu... a zar i majka nema nekog od rodbine... bar dalje rodbine...

Koliko asocijalna mora biti porodica da nema nigdje nikog... nije cudo sto imaju 5+ djece... u jednoj prostoriji...

I koliko ogranicen moras biti da radjas 3 djete ako vidis da i prvo dvoje jedva prehranjujes
 

Back
Top