Microsoft odlučio da ugasi Internet Explorer

acabg

Elita
Poruka
20.624
U Windowsu 10 Microsoft će zvanično odustati od Internet Explorera i ponuditi korisnicima alternativni pretraživač koji će najverovatnije biti nazvan Spartan. On će imati potpuno novi rendering endžin sposoban da se takmiči sa drugim modernim pretraživačima.


69998888654f188c4233fe759243558_640x388.jpg
Nakon mnogo godina Microsoft je konačno odlučio da ubije Internet Explorer jednom zauvek, a iako mnogi veruju da je to zbog negativne percepcije koju korisnici imaju prema ovom pretraživaču, u kompaniji kažu drugačije.

Poručuju da nije moglo ovako zauvek i da bi popravka svih problema mogla da utiče na milione sajtova. Umesto toga, oni su odlučili da prihvate potpuno novi pristup sa endžinom nazvanim Edge, uz novi izgled i moderne funkcije koje će se bolje uskladiti sa ostalim Windows 10 alatkama.

Microsoft takođe sam priznaje i da je odustajanje od Internet Explorera imperativ jer je kompaniji potreban "otklon od prošlosti".

Oni dodaju da će novi pretraživač dati Microsoft-u priliku da izgradi novi web rendering endžin oslobođen dvadesetogodišnje zaostavštine Internet Explorera.



http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2015&mm=02&nav_id=963051

:(
Steta bio mi je omiljen nikad se nije rusio ko mozila i flash player
 
Meni se moja mozila stalno rusi, sve sam probao i ne vredi. Ne mogu da ubacim chrome jer mi onda ne radi youtube kako treba.
jer ne umes da podesis i namestis. :)

- - - - - - - - - -

svakako i treba da ga ugase,jer prvo,kad pokrenes explorer,izadju ti 10 poruka te do you want ovo,do you want ono...a onda,nece da otvori neke stranice,prijavljuje greske,sporo ucitava, itd itd...sve u svemu,mrzim microsoft.
 
Ko je pravio sajt zna koliko je sranj* Internet Explorer. IE 6 katastrofa, IE 8, podnosljiv ali daleko iza Firefox-a i drugih, IE 11 ili koji je vec najnoviji je donekle ok, ali i on kaska za ovima, doduse ne kao starija braca.
E sad ovaj novi trebao bi da bude izmenjen iz korene kako sam cuo, a jos ako ga updatuju redovno kao sto to rade Firefox i Chrome, pa mogao bi ponovo da postane sila, a ne sprdnja.

Opet, sumnjam da cu se prebaciti na njega.
 
jer ne umes da podesis i namestis. :)

- - - - - - - - - -

svakako i treba da ga ugase,jer prvo,kad pokrenes explorer,izadju ti 10 poruka te do you want ovo,do you want ono...a onda,nece da otvori neke stranice,prijavljuje greske,sporo ucitava, itd itd...sve u svemu,mrzim microsoft.
Ne znam, probao sam sve sto sam nasao na internetu kao moguce resenje ali ne vredi, ako ti znas kako molim te reci.
 

Back
Top