Убијен Ненад Опачић

ccaterpillar

Legenda
Poruka
56.059
SAČEKUŠA Nenad Opačić i njegova supruga izrešetani na ulici

Vođa veterničkog klana, Nenad Opačić i njegova supruga Jasmina ubijeni su sinoć u Novom Sadu, u ulici Braće Drobnjak kod broja 16.
Vođa veterničkog klana, kako se nazvanično saznaje, bio je u poseti kumovima, u novosadskom Novom naselju. Kada je sa suprugom izašao na ulicu i krenuo ka kolima, sačekali su ih napadači i u njih ispalili desetak hitaca.

Kako je rečeno u novosadskoj policiji, Opačić i njegova supruga ubijeni su između 0.00 i 0.15 časova u ulici Braće Dronjak.

Prema informacijama iz novosadske policije, odmah nakon ubistva policija je blokirala grad.

Pripadnici policije raspoređeni su po gradu i naoružani heklerima.

Nenad je na licu mesta ostao mrtav, dok je njegova supruga preminula na putu za bolnicu. U njega je ispaljeno pet, a u nju tri hica.
Načelnik policijske uprave Novi Sad Siniša Radaković izjavio je da u interesu istrage druge detalje ovog događaja trenutno ne može izneti u javnost.

- Ubistvo je počinjeno od strane za sada neidentifikovanog lica ili više njih, a svi potencijali policijske uprave Novi Sad angažovani su na pronalaženju počinilaca - rekao je Radaković.

Prema prvim nezvaničnim informacijama, ubica je gurao bicikl i nosio fantomku, a na Opačića i njegovu suprugu pucao je ispred ulaza u zgradu.

Ko je bio Nenad Opačić?

Opačić je uhapšen u „Sablji“ 2003. godine.

Presudom je potvrđeno da se kao šef veterničke grupe bavio preprodajom narkotika, kao i da je bio saradnik zemunskog klana u nekoliko slučajeva otmica i iznude.

Za vreme suđenja, zašiljenom četkicom za zube napao je zaštićenog svedoka Miladina Suvajdžića - Đuru Mutavog.
Opačićevo ime vezuje se za mnoga imena iz sveta politike. Sa Vukom Draškovićem je 1990. organizovao miting u Sremskim Karlovcima.

Bio je prijatelj sa Nenadom Čankom, a čuvao je Miodraga Isakova i Gordanu Čomić. Poznavao je i Zorana Đinđića, koga je posle bombardovanja 1999. dočekao na aerodromu u Surčinu.

Na suđenju je izjavio da je politički zatvorenik jer je Dušan Mihajlović želeo da se osveti Čanku i zato je tražio njegovu smenu posle ubistva premijera.


Izdržavao kaznu od 14 godina

Osuđen je pravosnažno pred Specijalnim sudom u Beogradu na 14 godina zatvora zbog rasturanja droge na području Novog Sada i Veternika i drugih krivičnih dela.


http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/538487/SACEKUSA-Nenad-Opacic-i-njegova-supruga-izresetani-na-ulici

Не знам ко је ово урадио, али је свакако урадио добро дело, Србија ће после овога бити бар за мрву боље место.
 
Ovo je jos jedan u nizu ubistava u krimi krugovima u NS. Ocigledno je da Opacic koji je pri kraju izdrzavanja kazne i uskoro je trebao da izadje je smetao onima koji trenutno vladaju podzemljem u NS . Gledajuci rukopise ubistava gde su ubijene i dve zene u poslednjih mesec dana, jasno je da su ovi novi neuporedivo brutalniji i suroviji.
Kod te stare garde kojoj je pripadao i Opacic se znao neki kodeks i nikada nisu dirane porodice, deca ovde sada je neuporedivo gore nego 90-tih.
 
Dobra vest je sto jedan narko-diler nece vise da diluje.

Losa vest je sto ga je verovatno ubio drugi narko-diler koji ce da preuzme njegovu teritoriju.

Teritorija je vec odavno preuzeta ali verovatno da Opacic koji je uskoro trebao da izadje je procenjen kao pretnja u tim poslovima. Ono sto je vidljivo da ovi novi su neuporedivo gori i da NS nikada nije bio u tezoj situaciji sto se tice obicnog gradjanina cija deca su ugrozena u skolskim dvoristima, droge nikada nije bilo vise, bahacenja kriminalaca na svakom koraku.
 
Ovo je jos jedan u nizu ubistava u krimi krugovima u NS. Ocigledno je da Opacic koji je pri kraju izdrzavanja kazne i uskoro je trebao da izadje je smetao onima koji trenutno vladaju podzemljem u NS . Gledajuci rukopise ubistava gde su ubijene i dve zene u poslednjih mesec dana, jasno je da su ovi novi neuporedivo brutalniji i suroviji.
Kod te stare garde kojoj je pripadao i Opacic se znao neki kodeks i nikada nisu dirane porodice, deca ovde sada je neuporedivo gore nego 90-tih.

ko sad vlada narko podzemljem u novom sadu ?
 
Teritorija je vec odavno preuzeta ali verovatno da Opacic koji je uskoro trebao da izadje je procenjen kao pretnja u tim poslovima. Ono sto je vidljivo da ovi novi su neuporedivo gori i da NS nikada nije bio u tezoj situaciji sto se tice obicnog gradjanina cija deca su ugrozena u skolskim dvoristima, droge nikada nije bilo vise, bahacenja kriminalaca na svakom koraku.

Meni je zaista cudno, nema sada veze iskljucivo sa ovim ubistvom,da se u svakom gradu ( i malom i velikom) zna ko diluje drogu, policija sve zna jer
to bas i nije tajna, ali niko se ne usudjuje da te ljude hapsi. Kako je to moguce?
Ovo je moje pitanje hipoteticno, nije upuceno tebi licno.
 
Meni je zaista cudno, nema sada veze iskljucivo sa ovim ubistvom,da se u svakom gradu ( i malom i velikom) zna ko diluje drogu, policija sve zna jer
to bas i nije tajna, ali niko se ne usudjuje da te ljude hapsi. Kako je to moguce?
Ovo je moje pitanje hipoteticno, nije upuceno tebi licno.

Све се зна, али не само то, видиш да обични људи, као овај овде, говоре о неком кодексу, малтене о поштењу криминалаца, испаде да се за време док је овај Опачић харао знао неки ред...
Која смо ми јадна нација, то је невероватно.

- - - - - - - - - -

Како време пролази, све сам више уверен да је Стаљин био не само геније, него и натчовек.
 
ko sad vlada narko podzemljem u novom sadu ?

Tesko je to sada reci ali pretpostavljam oni koji su deo sire mreze, povezani sa Zemuncima, Crnogorcima a preko njih dalje. Problem je u tome sto njihovi izvodjaci radova su horde divljaka i tako se ponasaju po gradu, senluce sa sponzorusama, pucaju na koga stignu , bahate se, rasipaju, .
Evo jedan tekst od ranije vezan za NS koji mnogo toga govori
http://mondo.rs/a250661/Info/Drustvo/Obezbedjenje-rastura-drogu-po-klubovima.html
 
Poslednja izmena:
Све се зна, али не само то, видиш да обични људи, као овај овде, говоре о неком кодексу, малтене о поштењу криминалаца, испаде да се за време док је овај Опачић харао знао неки ред...
Која смо ми јадна нација, то је невероватно.

- - - - - - - - - -

Како време пролази, све сам више уверен да је Стаљин био не само геније, него и натчовек.

tako je, ja sam to videla u mom Zajecaru. Likovi voze neke dzipove, onako zatamljena stakla, od skole dva razreda i veliki odmor,
svako zna da zive od droge, znaju i roditelji, sihira porodica, ljudi ih postuju, klanjaju im se. Ja cak ne mislim da oni daju lovu policiji
nego je to u Srbalja tako. Mi smo isti kao i Shiptari, klanjamo se lopinama, mafijashima u nadi da cemo neku mrvicu dobiti ili da
nas nece ubiti.
 
Све се зна, али не само то, видиш да обични људи, као овај овде, говоре о неком кодексу, малтене о поштењу криминалаца, испаде да се за време док је овај Опачић харао знао неки ред...
Која смо ми јадна нација, то је невероватно.

- - - - - - - - - -

Како време пролази, све сам више уверен да је Стаљин био не само геније, него и натчовек.

Da bi nesto razumeo morao bi da imas razvijeniju sposobnost deduktivno-induktivnog zakljucivanja.
 
Prema prvim nezvaničnim informacijama, ubica je gurao bicikl i nosio fantomku, .

:hahaha::hahaha::hahaha:

O 'leb ti poljubim!Zamisli setas tako Novim Sadom i pored tebe lik sa fantomkom opusteno gura bajs u fazonu "e,'de si komsija?Eto ja krenuo da skenjam neko narko dilera i tako..." :rotf: Pa ovo ni Beni Hil ne bi rezirao.

Nego jeste bezveze sto se sprdam a nekako mi uopste nije drago kad cujem ovakve vesti bez obzira na to ko je on bio i cime se bavio.Iz etickih i moralnih razloga.Eto dva zivota odose tek tako a bili su verovatno i neciji roditelji i necija deca,neciji prijatelji,brat,sestra...Nije mi drago kada cujem takvu vest bez obzira na to ko je u pitanju i cime se bavio.A na kraju krajeva,nije ga ubio sigurno otac nekog momka koji se predozirao a ovaj ga kljukao drogom nego neko iz konkurentske ekipe i neko ko hoce da zauzme njegovo mesto.Tako da je u pitanju klasican mafijaski obracun.

Ali mi samo bode oci sto je policija odmah blokirala grad i zustro radi na slucaju kada je u pitanju neki narko krimos a kada manijak iskasapi neduznog,obicnog coveka na sred ulice,e onda jebbi ga,pobegao.Naci cemo ga ko ga jebbe.
 
:hahaha::hahaha::hahaha:

O 'leb ti poljubim!Zamisli setas tako Novim Sadom i pored tebe lik sa fantomkom opusteno gura bajs u fazonu "e,'de si komsija?Eto ja krenuo da skenjam neko narko dilera i tako..." :rotf: Pa ovo ni Beni Hil ne bi rezirao.

Nego jeste bezveze sto se sprdam a nekako mi uopste nije drago kad cujem ovakve vesti bez obzira na to ko je on bio i cime se bavio.Iz etickih i moralnih razloga.Eto dva zivota odose tek tako a bili su verovatno i neciji roditelji i necija deca,neciji prijatelji,brat,sestra...Nije mi drago kada cujem takvu vest bez obzira na to ko je u pitanju i cime se bavio.A na kraju krajeva,nije ga ubio sigurno otac nekog momka koji se predozirao a ovaj ga kljukao drogom nego neko iz konkurentske ekipe i neko ko hoce da zauzme njegovo mesto.Tako da je u pitanju klasican mafijaski obracun.

Ali mi samo bode oci sto je policija odmah blokirala grad i zustro radi na slucaju kada je u pitanju neki narko krimos a kada manijak iskasapi neduznog,obicnog coveka na sred ulice,e onda jebbi ga,pobegao.Naci cemo ga ko ga jebbe.


Нешто ми говори да ћеш тек на са'рани имати шта да видиш...
 
:hahaha::hahaha::hahaha:

O 'leb ti poljubim!Zamisli setas tako Novim Sadom i pored tebe lik sa fantomkom opusteno gura bajs u fazonu "e,'de si komsija?Eto ja krenuo da skenjam neko narko dilera i tako..." :rotf: Pa ovo ni Beni Hil ne bi rezirao.

Nego jeste bezveze sto se sprdam a nekako mi uopste nije drago kad cujem ovakve vesti bez obzira na to ko je on bio i cime se bavio.Iz etickih i moralnih razloga.Eto dva zivota odose tek tako a bili su verovatno i neciji roditelji i necija deca,neciji prijatelji,brat,sestra...Nije mi drago kada cujem takvu vest bez obzira na to ko je u pitanju i cime se bavio.A na kraju krajeva,nije ga ubio sigurno otac nekog momka koji se predozirao a ovaj ga kljukao drogom nego neko iz konkurentske ekipe i neko ko hoce da zauzme njegovo mesto.Tako da je u pitanju klasican mafijaski obracun.

Ali mi samo bode oci sto je policija odmah blokirala grad i zustro radi na slucaju kada je u pitanju neki narko krimos a kada manijak iskasapi neduznog,obicnog coveka na sred ulice,e onda jebbi ga,pobegao.Naci cemo ga ko ga jebbe.

Mnogo je vaznije da li ce biti nekih rezultata ili ne, tj hapsenja krupnijih narko dilera, nalogodavca jer je izvesno da iza ubistva Opacica stoje daleko krupniji i uticajniji kriminalci koji se ne eksponiraju a drze konce u rukama. Taj " zustar rad" , dosada nije rezultirao nekim hapsenjima ozbiljnijih narko dilera pa cak ni njihovih vojnika egzekutora. U poslednjih nekoliko meseci dosta je bilo ubistava pa se i za neke slucajeve znalo ko je pocinilac ali nikada nisu pronadjeni iako doticni imaju na desetine teskih krivicnih dela iza sebe. Naravno rec je o egzekutorima , navijacima, sitnim dilerima .
Kada takve nisu pohapsili onda ne treba se cuditi zasto je grad preplavljen kriminalcima, drogom, anarhijom .....
 
Mnogo je vaznije da li ce biti nekih rezultata ili ne, tj hapsenja krupnijih narko dilera, nalogodavca jer je izvesno da iza ubistva Opacica stoje daleko krupniji i uticajniji kriminalci koji se ne eksponiraju a drze konce u rukama. Taj " zustar rad" , dosada nije rezultirao nekim hapsenjima ozbiljnijih narko dilera pa cak ni njihovih vojnika egzekutora. U poslednjih nekoliko meseci dosta je bilo ubistava pa se i za neke slucajeve znalo ko je pocinilac ali nikada nisu pronadjeni iako doticni imaju na desetine teskih krivicnih dela iza sebe. Naravno rec je o egzekutorima , navijacima, sitnim dilerima .
Kada takve nisu pohapsili onda ne treba se cuditi zasto je grad preplavljen kriminalcima, drogom, anarhijom .....

Срамота је да постављаш то !.....зар ниси пратио, изјаву ресорног министра, и СТАТИСТИКУ о смањењу крим.радњи и
успеху службе на чијем је челу, да се просто стидим колико нам похвала долазе са стране...док то наши људи, можда
за сада не препознају....али ће будућност то демантовати...ако не верујете, питајте ону "младост" из "Геронтолошког
центра" који су озареног лица дочекали "госте" који су им били у посети, чак су и са једним одиграли партију шаха...
 
Jaka info , takoreći ekskluziva da je neko robijaško govvno isprebijalo drugo robijaško govvno i to kao treba da zadivi bezmozge guske kako je upućen u mardeljska dešavanja ...nije ni čudo što je izbacio jeftinu silikonjaru po narudžbi u prvi plan :roll:

Da se vrnem na temu : otkud robijaš na slobodi kao prvo , koliko me sećanje služi ovaj roknuti krimos je trebalo da leži do 2020-te ?

Drugo i najvažnije , sreća te nije stradao neki nevini prolaznik, a što se gamad međusobno trebi i treba , neka nastave samo niko normalan se neće potresati zbog toga.
 
Ako je dobio 14 godina trebao je da izađe 2017.
Tako je i onaj Medić škorpion što je poginuo u saobraćajci dobio višegodišnju kaznu a već posle par godina je izlazio na vikende ono ode u petak uveče vrati se u ponedeljak ujutro itd. kakva je to robija?

To je u redu za neka lakša krivična dela ali za ubistvo,pokušaj ubistva,trgovina narkoticima na veliko...smešno.
 
Pa to i pričam: gde na belom svetu ima takve robije da kriminalac robijaš izlazi kako mu se ćefne, postrojava podmitljive pandure po kafančinama , lupa im dange , odlazi na letovanja i štatijaznam šta sve ne?

Taj kriminalac, narkomančina diler je nesmetano vodio svoj prljavi biznis lično i personalno dok su mu žandari bili kuriri , teklići valjda ?

Ko se seća da su prošle godine navatane i neke sudije , tužioci, portparoli suda svi đuture u nekoj kafani proslavljajući rođendan ovog šljama , sve bilo i u medijima i mrak.

Posle toga nijedna vest, nijedna crtica da su jedno od tih državnih službenika opomenuli packom , a ne smenom i šut kartom iz službe.

Neverovatno.
 

Back
Top