Produženi boravak

Vexy

Buduća legenda
Poruka
34.322
Da li u školi u kojoj idu vaša deca postoji produženi boravak?
Da li vaše dete ostaje u produženom boravku?
kakva su vaša iskustva u vezi sa tim?
Da li stignu da odrade domaže zadatke?
Imaju li deca vremena za druge aktivnosti?
 
ima produzeni boravak, moje dete za sada ne ide, pa nemam iskustva...
cujem da uglavnom gledaju tv. dezurna uciteljica im kaze da urade domace, ali ne proverava tako da vecina ne radi domace u boravku...
u ovoj skoli se placa 165 din rucak za taj dan koji dete ostaje i mislim da drugih uslova nema...
 
Ja imam samo dobra iskustva sa boravkom. U našoj školi u boravak idu deca od 1-4.razreda. Učiteljica je fantastična, baš puno radi sa decom. Matematiku svi rade zajedno na tabli,uvek prozove jedno dete koje radi na tabli,a ostali prepisuju. Čitaju naglas,pišu sve što se treba uraditi u svesci i radnim sveskama. Jedino što ne rade je učenje onoga što treba napamet da se nauči,recimo recital,ili iz prirode priprema za kontrolni itd. Uvek nakon završavanja domaćeg iz jednog predmeta izlaze na pola sata u dvorište ili ako je loše vreme odlaze u fiskulturnu salu da se prodrmaju. Tamo dobijaju doručak,ručak i užinu,i to sve ukupno košta 2660 dinara mesečno. A boravak je od 7-17 časova. Ali dete ne mora svo vreme biti tamo,roditelj odlučuje o tome u dogovoru sa učiteljicom. A inače prave i svakakve džidžabidže a i igraju se kad god uhvate lufta. I obožavaju učiteljicu iz boravka.
 
Ja imam samo dobra iskustva sa boravkom. U našoj školi u boravak idu deca od 1-4.razreda. Učiteljica je fantastična, baš puno radi sa decom. Matematiku svi rade zajedno na tabli,uvek prozove jedno dete koje radi na tabli,a ostali prepisuju. Čitaju naglas,pišu sve što se treba uraditi u svesci i radnim sveskama. Jedino što ne rade je učenje onoga što treba napamet da se nauči,recimo recital,ili iz prirode priprema za kontrolni itd. Uvek nakon završavanja domaćeg iz jednog predmeta izlaze na pola sata u dvorište ili ako je loše vreme odlaze u fiskulturnu salu da se prodrmaju. Tamo dobijaju doručak,ručak i užinu,i to sve ukupno košta 2660 dinara mesečno. A boravak je od 7-17 časova. Ali dete ne mora svo vreme biti tamo,roditelj odlučuje o tome u dogovoru sa učiteljicom. A inače prave i svakakve džidžabidže a i igraju se kad god uhvate lufta. I obožavaju učiteljicu iz boravka.

ja se svaki put iznova odusevljavam novosadskim skolama.

- - - - - - - - - -

korisno je za zaposlene roditelje jer drugacije je nemoguce
domace ne zavrse jer ih uciteljica ni ne tera

naravno da je korisno, ali u nekim skolama bi mogli i malo bolje da rade...
 
cula sam od vise roditelja iz ns razne pohvale o raznim skolama.
ne mogu reci ni da je skola moje cere losa, pogotovo imam sve moguce pohvale za njenu uciteljicu, koja se i u ovim blesavim vremenima i 30-o minutnim casovima, bas trudi.
... ali npr tv u skoli je verovatno visak. mozda i nije, sta znam, ali bih ja volela npr ako mi dete vec ostaje u produzenom boravku da se igra sa drugom decom ili radi bilo sta drugo pre gledanja tv-a.
 

Back
Top