Kilometarski postovi na Forumu i da li ih citate?

Lollol

Poznat
Poruka
9.450
Svi smo mi na Forumu videli ljude koji pisu postove u par paragrafa, i jedno 10-ak i vise recenica. Moje pitanje je, zasto kilometarski postovi?
Da li tim kilometarskim postovima zelimo da ispadnemo pametniji, da objasnimo sve, da napravimo smislenu celinu (uvor, razrada, zakljucak) ili je to jednostavno neciji stil pisanja?

Pisete li vi kilometarske postove i kakvo je vase misljenje o onima koji imaju kilometre teksta u postovima?
Jos bitnije pitanje je citate li kilometarske postove ili ne?

Pitam ovo jer na internetu postoji jedno nepisano pravilo TL;DR (Too Long: Didn't Read = predugacko; nisam procitao). U sustini to je ono, vidite kilometre teksta i kazete sebi "e necu ovo da citam, daj mi sustinu neku".
Jesmo li toliko lenji da procitamo, da li zaista ne zelimo da posvetimo 1 minut nase paznje necemu, ili smo navikli na pogodnosti modernog doba da sve dobijamo "na izvolte"?

Citate li vi kilometarske postove (ili ih mozda i sami pisete) ili ne, i od cega to zavisi?
 
ne čitam, naravno da ne čitam
tek ponekad kad sam ono...filozofski nastrojen
zbog toga i nisam u toku sa mnogim stvarima koje očigledno svi znaju, al nema veze...stvarno ne mogu
retko kad mi naleti inspiracija da filozofiram, da poželim da se uključim u raspravu koja uključuje kilometarske postove...tada uglavnom pročitam
srećom brzo me prođe :lol:
 
Naravno da ne citam, postavim samo ovo
LR8ZoQw_700wa_0.gif
 
Ovde je važnije da je komunikacija efikasna i da se piše, svim učesnicima, razumljivo...
Inače,filozof,L.Witgenstein je rekao ,parafraziram:"Ako nešto hočete da kažete,recite to kratko,ako tako
ne znate-bolje da čutite!"
Pri tome je i tu akcentovana razumljivost u komunikaciji!
Inače i ovde,a i na pdf filozofija dužina teksta zavisi,prilično i od teme...
Poneka tema razmatra obilje pojedinosti...
Recimo ovde bi tema" Simptomi prisilne neuroze" iziskivala,ako ne dinamiku
obolenja,onda bar brojne simptome koji je karakterišu...
 
Poslednja izmena:
Čitam ih u zavisnosti od raspoloženja i vremena kojim raspolažem. Nekad pišem kilometarske postove, pošto smatram da je teško sagledati problem iz jednog ugla. A šta konkretno predstavljaju kilometarski postovi - pametovanje ili objašnjavanje - zavisi od onog ko je post napisao. Ima korisnika foruma za koje smatram da su zaista pametni i upućeni u ono što govore, pa mi je zadovoljstvo da čitam njihove kilometarske postove.
 
Само копирам адекватне текстове који својом ало вечом садржином далу одговоре на многа постављена питања Форумаша, као доказ исправног или погрешног тумачења неке теме... :)

Некад и сам напишем дугачак пост, иницирано од стране саговорника... :)

Читам и претерано дугачке постове, ако ме интересује, и има неку сврху... :)
 
Bitno mi je ko je napisao post . Ako je to neko čije mišljenje cijenim onda pročitam post bez obzira kolko je obiman .
Recimo , najkomplikovanija mi je Freya ali se potrudim da pročitam svaki njen post do kraja .

Ima dosta njih koji iznose mišljenje uz dobra obrazloženja.
Jedna od njih je Freya, a na svu sreću nije jedina.


Imam i ja svoje favorite koji pišu duge postove, ali ne bih da imenujem ko su.
 
Svi smo mi na Forumu videli ljude koji pisu postove u par paragrafa, i jedno 10-ak i vise recenica. Moje pitanje je, zasto kilometarski postovi?
Da li tim kilometarskim postovima zelimo da ispadnemo pametniji, da objasnimo sve, da napravimo smislenu celinu (uvor, razrada, zakljucak) ili je to jednostavno neciji stil pisanja?

Pisete li vi kilometarske postove i kakvo je vase misljenje o onima koji imaju kilometre teksta u postovima?
Jos bitnije pitanje je citate li kilometarske postove ili ne?

Pitam ovo jer na internetu postoji jedno nepisano pravilo TL;DR (Too Long: Didn't Read = predugacko; nisam procitao). U sustini to je ono, vidite kilometre teksta i kazete sebi "e necu ovo da citam, daj mi sustinu neku".
Jesmo li toliko lenji da procitamo, da li zaista ne zelimo da posvetimo 1 minut nase paznje necemu, ili smo navikli na pogodnosti modernog doba da sve dobijamo "na izvolte"?

Citate li vi kilometarske postove (ili ih mozda i sami pisete) ili ne, i od cega to zavisi?

pisem kilometarske postove ponekad,sta ja znam prirodno mi al gledam da boldujem i odvojim da moze lakse da se cita...
a inace vise volim da objasnim sve sto hocu u jednoj poruci nego posle da se ganjam...
a citam duze postove(ako ga pisac nije bas bas preterao),osim kad stave cist tekst bez boldovanja i sve onako spojeno u jednu dzinovsku mrlju na ekranu...

a mozda je tu malo i ego u pitanju kao tripujes se ja sam nekom nesto objasnio:lol:i have an effect on the world:rotf: al najvise je to moja potreba da filosofiram,seruckam,lepo objasnim,i druzim se(tj dzapam:lol:) na netu...

- - - - - - - - - -

secam se da sam tako jednom liku objasnjavala na metar poruku sve o studiranju i poenti toga:lol:i na kraju sam bila wau koji sam ja car:rotf:+zanimljiva bi bila i tema koliko vam treba da napisete kiometrazni post..posto se ja uzivim i koncentracija je 0 pa posle kao a sta sam ono jos htela,a kod kuce red za kompijuter:lol:oce da me stangliraju...:rotf:
 
Svi smo mi na Forumu videli ljude koji pisu postove u par paragrafa, i jedno 10-ak i vise recenica. Moje pitanje je, zasto kilometarski postovi?
Da li tim kilometarskim postovima zelimo da ispadnemo pametniji, da objasnimo sve, da napravimo smislenu celinu (uvor, razrada, zakljucak) ili je to jednostavno neciji stil pisanja?

Pisete li vi kilometarske postove i kakvo je vase misljenje o onima koji imaju kilometre teksta u postovima?
Jos bitnije pitanje je citate li kilometarske postove ili ne?

Pitam ovo jer na internetu postoji jedno nepisano pravilo TL;DR (Too Long: Didn't Read = predugacko; nisam procitao). U sustini to je ono, vidite kilometre teksta i kazete sebi "e necu ovo da citam, daj mi sustinu neku".
Jesmo li toliko lenji da procitamo, da li zaista ne zelimo da posvetimo 1 minut nase paznje necemu, ili smo navikli na pogodnosti modernog doba da sve dobijamo "na izvolte"?

Citate li vi kilometarske postove (ili ih mozda i sami pisete) ili ne, i od cega to zavisi?

ne pishem, retko mi se omakne malo duzi post, ali u poredjenju sa dugim postovima drugih korisnika ovde i oni su zapravo prekratki...
gotovo nikada, izuzetak se pojavljuje ako se radi o postu lika/likushe za koji mislim da moze biti zanimljiv ili ako bash imam previshe vremena a tema na kojoj se post nalazi je zanimljiva...

ne, kod mene nije u pitanju lenjost, vec samo smatram da se u malo rechi moze reci mnogo toga i zato ne zelim da svoje vreme troshim na kilometarske postove, dakle, shto je post duzi imam osecaj da manje vredi... ukoliko zaista postoje korisnici koji ostavljaju ovde kvalitetne kilometarske postove, nadam se da se nece naljutiti, ovo je samo moje mishljenje...

na ovo pitanje sam vec odgovorila...
 
zavisi, nekad čitam, ako baš cenim potavljača...a nekad i ne baš
..
obično čitaš neke ljude dok ne skontaš kako pišu...kad skontaš šta možeš da očekuješ od njih, onda više ne čitaš
..
ovo pisanje inače u redovima sam prvi put videla na LIS-u
.
i primenjujem upravo iz razloga
..
što je lakše za čitanje
...
 
Svi smo mi na Forumu videli ljude koji pisu postove u par paragrafa, i jedno 10-ak i vise recenica. Moje pitanje je, zasto kilometarski postovi?
Da li tim kilometarskim postovima zelimo da ispadnemo pametniji, da objasnimo sve, da napravimo smislenu celinu (uvor, razrada, zakljucak) ili je to jednostavno neciji stil pisanja?

Pisete li vi kilometarske postove i kakvo je vase misljenje o onima koji imaju kilometre teksta u postovima?
Jos bitnije pitanje je citate li kilometarske postove ili ne?

Pitam ovo jer na internetu postoji jedno nepisano pravilo TL;DR (Too Long: Didn't Read = predugacko; nisam procitao). U sustini to je ono, vidite kilometre teksta i kazete sebi "e necu ovo da citam, daj mi sustinu neku".
Jesmo li toliko lenji da procitamo, da li zaista ne zelimo da posvetimo 1 minut nase paznje necemu, ili smo navikli na pogodnosti modernog doba da sve dobijamo "na izvolte"?

Citate li vi kilometarske postove (ili ih mozda i sami pisete) ili ne, i od cega to zavisi?

Jel ti to mozda ciljas na mene? :)
 

Back
Top