Nastavnička osveta u Karlovačkoj gimnaziji

Bastiani

Poznat
Poruka
7.446
Profesori u gimnaziji u Karlovcu izbacili učenicu iz škole jer ih je podjebavala malo po Fejsbuku. Pa onda, ako je verovati novinama, uspevaju da srede da tu devojku ne prime ni u druge gimnazije u blizini. Odluke prosvetnih vlasti ignorišu, zato što osveta je ipak najvažnija.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/53...naziji-Profesorska-hajka-na-ucenicu-zbog-sale

To se dešava kada se profesori stave na nivo učenika i rivalizuju se sa njima: "E, ne'š ti meni...". Prilog sve češćoj argumentaciji da prosveta okuplja ono najgore u Srbiji, koje posao nije moglo da nađe na drugom mestu.

A još gimnazija u Karlovcu važi kao eminentna škola.
 
Ја бих свим просветним радницима препоручила да што пре нађу сличне моделе и стану на пут распуштеној деци.

Ово је само врх леденог брега, да знаш шта све родитељи и деца раде по школама, за главу би се ухватио.

И да не буде забуне, нисам баш нешто љубитељ просветних радника, али што је много много је.
 
Mislim da je malu trebalo kazniti, ali i da se nije trebalo svetiti i ne dozvoliti joj da se upiše u neku drugu gimnaziju.

Чињеница је да деца себи у школама дају превише за право.

Закон их штити као беле медведе, па чак и кад пребије неко дете не могу га избацити из школе.

А и која корист од тога, и да га избаце упише се у другу, само нађе нове жртве.

Или купи диплому, и тако све у круг.

Образовање нам је дотакло дно.
 
Ја бих свим просветним радницима препоручила да што пре нађу сличне моделе и стану на пут распуштеној деци.

Ово је само врх леденог брега, да знаш шта све родитељи и деца раде по школама, за главу би се ухватио.

И да не буде забуне, нисам баш нешто љубитељ просветних радника, али што је много много је.

slazem se
 
Ajde da ih kazni disciplinski, smanjena ocena iz vladanja i da obrise te slike, izbacivanje iz skole i zabrana upisa u druge je glupost.

Ocigledno je ovo sala, pa cak i satira, jer nasi prosvetni radnici, cast izuzecima, su truli i korumpirani i nesposobni za svoj posao. Govorim ovo i iz svog iskustva kada sam video da dolaze pijani ili tako neke gluposti. Da li je ok da profesor se tako ponasa, ne. Da li je ok sprdati se na racun toga, kritikovati, apsolutno. Javno iznositi...diskutabilno, jer profesori tu imaju moc a ucenici izvuku deblji kraj.

Ja ovo vidim kao sprdacinu modernog doba, jer svako od nas se sprdao sa profesorom kako hoda, kako prica, kako se ponasa, ovo je samo jedan moderni nacin. Mozda nije ok sto je to javno ceo svet da vidi, ali ovo sa vinjakom mi je urnebesno, jer ko zna, mozda ima i tu istine negde, a ako ima, onda je to vec satira jedne pojave u drustvu.
 
Чињеница је да деца себи у школама дају превише за право.

Закон их штити као беле медведе, па чак и кад пребије неко дете не могу га избацити из школе.

А и која корист од тога, и да га избаце упише се у другу, само нађе нове жртве.

Или купи диплому, и тако све у круг.

Образовање нам је дотакло дно.

Дете је дете, не можеш га третирати као потпуно одговорну и формирану особу јер школа управо и служи томе да их образује и формира. Да су деца несносна, јесу, али овде је реч о конкретном случају и не може се подржавати терор против једног детета да би се намирили рачуни са свим осталим неваспитанима, и друго - у чему је ствар, да се дечјем безобразлуку супротставимо тако што ћемо да покажемо да су професори још гори?

Ова мала није никога пребила, направила је некакву монтажу на фејсбуку, за мој појам није тако страшно, али ако мисле да треба да изрекну неки укор ОК, али обрачунавати се на такав начин са дететом и терати инат, противно чак надлежним властима које су им скренуле пажњу да не могу тако да се понашају, то је може стварно само морални и интелектуални талог. Заиста заслужују да им дође неки просветни инспектор тамо у Карловац и да их све разјури ко мачке са јебишта, на челу са директорком.
 
Bravo za nastavnike.

Maloj nije mesto u gimnaziji, a gde će se nakon svog kreativnog izleta upisati ili koju će joj diplomu roditelji kupiti sasvim je sporedno.

Dete jes dete, al kad potpali kuću ona izgori isto kao kad bi potpalio odrastao čovek.

Najveću vaspitnu ulogu i formiranje profesori će obaviti ukoliko njoj i čitavoj generaciji stave do znanja da škola nije zajebancija.
 
Чињеница је да деца себи у школама дају превише за право.

Закон их штити као беле медведе, па чак и кад пребије неко дете не могу га избацити из школе.

А и која корист од тога, и да га избаце упише се у другу, само нађе нове жртве.

Или купи диплому, и тако све у круг.

Образовање нам је дотакло дно.

Pa nije to bas sve slucajno tako. Pazi, ovu devojcicu maltretiraju jer je je bila kreativna ( a zaista je "vrh" flasa sa vinjakom:D),
malo se zezala, ja tom detetu skidam kapu jer deca od 15 godina ipak nisu tako darovita da prave ovakvu sprdnju.

Meni je neverovatno da se u clanku pominje njen ocuh koji je kao neki faktor jer to sa ovim slucajem nema nikakve veze.
Dobro ne rekose da devojcica nije pravoslavka:D

Obrazovanje nam jeste dotaklo dno. ali to nije od juce nego ima tome barem dvadeset godina da je tako.

Ja krivicu vidim u roditeljima koji zele da im dete zavrsi gimnaziju i onda privatni "univerzitet" , da postane menaDJer,
da doktorira i ide u politiku. Placa se silna lova ( na raznorazne nacine) da se dete upise u gimanziju ili uopste u srednju skolu,
a onda i da zavrsi tu skolu. Ja licno poznajem decu ( sira zajecarska familija) koja su Bog da mi oprosti malo i retardirana,
ali zavrse gimnaziju.
 
Ја бих свим просветним радницима препоручила да што пре нађу сличне моделе и стану на пут распуштеној деци.

Ово је само врх леденог брега, да знаш шта све родитељи и деца раде по школама, за главу би се ухватио.

И да не буде забуне, нисам баш нешто љубитељ просветних радника, али што је много много је.
slažem se
 
Чињеница је да деца себи у школама дају превише за право.

Закон их штити као беле медведе, па чак и кад пребије неко дете не могу га избацити из школе.

А и која корист од тога, и да га избаце упише се у другу, само нађе нове жртве.

Или купи диплому, и тако све у круг.

Образовање нам је дотакло дно.

PA i profesori su delimicno krivi....

Koliko profesora dolazi na vreme na casove, kasnili su pre 15 god kada sam ja zavrsavao srednju, kasne i sada.
Ponasaju se nadmeno, prepotentno....
 
Шале ове девојчице прелазе границу доброг укуса.

Нарочито она на којој приказује професора са раширеним рукама, а изнад њега пише Оволики ми је.

Питам се какво је то дете које о једном 50-годишњаку размишља на тај начин.

Сем тога, време је да се поново успостави однос професор-ученик какав и треба да буде.

Данас деца знају о својим професорима више него њихова фамилија.

Да родитељи не причају о тим стварима, деца не би имала појма.

И одакле уопште толико интересовање за приватни живот професора?

С друге стране, о садашњим просв. радницима и те како може много тога да се каже.

За то су и они сами криви, као и они који их запошљавају.

Али, да ли то што је девојчица која се овако примитивно и то преко друштвене мреже "шалила" са професорима кажњена пре неких који праве веће проблеме значи да треба да се прескочи овај случај?

Негде мора бити почетак.
 
Шале ове девојчице прелазе границу доброг укуса.

Нарочито она на којој приказује професора са раширеним рукама, а изнад њега пише Оволики ми је.

Питам се какво је то дете које о једном 50-годишњаку размишља на тај начин.

Сем тога, време је да се поново успостави однос професор-ученик какав и треба да буде.

Данас деца знају о својим професорима више него њихова фамилија.

Да родитељи не причају о тим стварима, деца не би имала појма.

И одакле уопште толико интересовање за приватни живот професора?

С друге стране, о садашњим просв. радницима и те како може много тога да се каже.

За то су и они сами криви, као и они који их запошљавају.

Али, да ли то што је девојчица која се овако примитивно и то преко друштвене мреже "шалила" са професорима кажњена пре неких који праве веће проблеме значи да треба да се прескочи овај случај?

Негде мора бити почетак.

pa dobro bre šta ste navalili?
nisu to Beogradska deca koju zajebavaju seoski dodjoši u vidu grebatora na državne jasle samo da ne bi radili kdo privatnika?

ovo je ipak na relaciji unutršanjost Vs. unutrašnjost

a tu su K, P i J glavne teme...
 
Шале ове девојчице прелазе границу доброг укуса.

Нарочито она на којој приказује професора са раширеним рукама, а изнад њега пише Оволики ми је.

Питам се какво је то дете које о једном 50-годишњаку размишља на тај начин.

Сем тога, време је да се поново успостави однос професор-ученик какав и треба да буде.

Данас деца знају о својим професорима више него њихова фамилија.

Да родитељи не причају о тим стварима, деца не би имала појма.

И одакле уопште толико интересовање за приватни живот професора?

С друге стране, о садашњим просв. радницима и те како може много тога да се каже.

За то су и они сами криви, као и они који их запошљавају.

Али, да ли то што је девојчица која се овако примитивно и то преко друштвене мреже "шалила" са професорима кажњена пре неких који праве веће проблеме значи да треба да се прескочи овај случај?

Негде мора бити почетак.

И за ово је казна избацивање из школе?
 
Шале ове девојчице прелазе границу доброг укуса.

Нарочито она на којој приказује професора са раширеним рукама, а изнад њега пише Оволики ми је.

Питам се какво је то дете које о једном 50-годишњаку размишља на тај начин.

Сем тога, време је да се поново успостави однос професор-ученик какав и треба да буде.

Данас деца знају о својим професорима више него њихова фамилија.

Да родитељи не причају о тим стварима, деца не би имала појма.

И одакле уопште толико интересовање за приватни живот професора?

С друге стране, о садашњим просв. радницима и те како може много тога да се каже.

За то су и они сами криви, као и они који их запошљавају.

Али, да ли то што је девојчица која се овако примитивно и то преко друштвене мреже "шалила" са професорима кажњена пре неких који праве веће проблеме значи да треба да се прескочи овај случај?

Негде мора бити почетак.
Ova shala uopste nije primirtivna, za moje pojmove je genijalna, a inace deca znaju o svojim profesorima uglavnom
preko tog istog fejsa gde ti isti profesori postavljaju svoje golisave slikice, pisu kojesta tako da ja ne razumem zasto
to ne bi radila i deca.

Nema discipline i kaznjavanja pa bogami i otpustanja mladjaHnih profesorki koje stavljaju svoje razgolicene slicice na fejs,
onda se objasnjava da je to privatno. Profesori, nastavnici, ucitelji moraju da daju primer, da ne bude u skoli po babu i po stricevima,
da se nekome gleda kroz prste, a nekim nesrecnicima ciji su roditelji "niko i nista" da se dele jedinice i da se izigrava strogoca.

Medjutim kako je u celom drustvu tako je i u skoli.
 
Meni je bitno kako se ponasa na casu, a za ostalo , moze da radi sta god hoce van nastave, ukljucujuci i fotomontaze, pa ce da popije tuzbu koju zakon nalaze...ili ce da dobije uticaj preko roditelja....Ali zato me osudjuju i profani i ucenici, oni koji bi da se ovajde, a brane me pedagoski orjentisani profani i brane me pristojna deca...

Ali na casu ne moze a da nema postovanja prema profanu, a posle casa me zabole.....cak mi i smeta sto me djaci shvate kao dodatnog roditelja posle casova, ali onda moras kao covek da prihvatis i tu dodatnu funkciju , iako ti se ne mili kao profanu, ali covek je covek...samo naglasim da je to razlicito od funkcije profana....
 
Шале ове девојчице прелазе границу доброг укуса.

Нарочито она на којој приказује професора са раширеним рукама, а изнад њега пише Оволики ми је.

Питам се какво је то дете које о једном 50-годишњаку размишља на тај начин.

Сем тога, време је да се поново успостави однос професор-ученик какав и треба да буде.

Данас деца знају о својим професорима више него њихова фамилија.

Да родитељи не причају о тим стварима, деца не би имала појма.

И одакле уопште толико интересовање за приватни живот професора?

С друге стране, о садашњим просв. радницима и те како може много тога да се каже.

За то су и они сами криви, као и они који их запошљавају.

Али, да ли то што је девојчица која се овако примитивно и то преко друштвене мреже "шалила" са професорима кажњена пре неких који праве веће проблеме значи да треба да се прескочи овај случај?

Негде мора бити почетак.

U odbranu devojcice, ali u tim godinama hormoni i sve, meni bar je razumljivo da se sprda sa time, iako je neumesno, posebno ako je profesor u pitanju.
Mislim da ce klinci uvek oponasati profesore i ismejavati ih, to je neki gorko-slatki odnos, bilo da je profesor na mestu ili klipan.

A dolazimo i do drugog dela, ni profesori nisu sto su bili. Razumem ja, svi smo mi ljudi, sa ljudskim manama, problemima, zivotima, bubicama, ali u skoli, pa i u svakoj poslovnoj atmosferi mora da postoji neki kodeks poslovnog ponasanja.
A ne da profesori dodju pripiti, da pred predavanje svrate u kafanu (u koju izlaze i ucenici na par casica) pa onda na cas. Zao mi je, ja takve osobe ne mogu da cenim kao poslovne, razumem ja sve to, ali za sve mora da postoji i vreme i mesto, a prema poslu se treba pre svega odnositi profesionalno.

A i taj profesor, njegova sekundarna uloga je i da vaspitava, disciplinuje, a kakav primer daje sa takvim ponasanjem, pa verovatno ne dobar i vredan postovanja.
 
Poslednja izmena:

Back
Top