Koliko zaista masoni imaju uticaj na religije i verske zajednice?

Sta mislite o temi?

Jel imate neke argumente da iznesete u kojima cemo videti vezu izmedju masona i religijskih organizacija.
.

Masoni su potekli iz Vatikana, kao i jesuiti, i oni zajedno vladaju svetom.
Masoni su osnovali Ekumenizam(mason Dzon Mot, metodista, koji je bio i ujedno predsednik Svetske misionarske konferencije), u avgustu i septembru 1948 godine u Amsterdamu, gde su se susreli predstavnici 47 zemalja i doneli odluku da se zvanicno formira Svetski Savez crkava , sa sedistem u Zenevi.A od 1961 godine i pravoslavci pristupaju ekumenizmu.
Posto je Vatikan osnivac masona, logicno je da sa idejom ekumenizma je uspeo da ostvari ono sto u Bozijoj reci stoji, da ce rimokatolicka crkva biti lider svim ostalim crkva, i kao sto vidimo, Vatikan je uspeo da se nametne kao vodja svim ostalim crkvama.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Masoni su potekli iz Vatikana, kao i jesuiti, i oni zajedno vladaju svetom.
.

Moje znanje kaze da nisi u pravu.

Masoni su osnovali Ekumenizam(mason Dzon Mot, metodista, koji je bio i ujedno predsednik Svetske misionarske konferencije), u avgustu i septembru 1948 godine u Amsterdamu, gde su se susreli predstavnici 47 zemalja i doneli odluku da se zvanicno formira Svetski Savez crkava , sa sedistem u Zenevi.A od 1961 godine i pravoslavci pristupaju ekumenizmu.
Posto je Vatikan osnivac masona, logicno je da sa idejom ekumenizma je uspeo da ostvari ono sto u Bozijoj reci stoji, da ce rimokatolicka crkva biti lider svim ostalim crkva, i kao sto vidimo, Vatikan je uspeo da se nametne kao vodja svim ostalim crkvama.

Obicna teorija zavere, koja po obicaju ne pije vodu. :)

- - - - - - - - - -

ma kakvi masoni

Kakvi? :)
 
Moje znanje kaze da nisi u pravu.



Obicna teorija zavere, koja po obicaju ne pije vodu. :)

- - - - - - - - - -



Kakvi? :)

Pravedni, znam ja da ti lutas na sve strane, i jos se uvek nisi opredelio.
Ovo sto pisem, nije nikakva teorija zavere, vec istina, ali je problem sto ti to ne razumes, jer ne pratis.Ne znam koje znanje posedujes, ali cu ti preporuciti knjigu i film.
Knjiga je izasla u Beogradu 2012 i zove se "Zavera papizma Protiv Hriscansta", a pisac je Olga Cetverikova, i spada u zanr pod nazivom Istorijske Senzacije.
Film se zove "Tajna iza Tajnih Drustava", gde je covek koji proucava religiju, Dokazao da su i masoni i jesuiti potekli iz iste kuhinje, vatikanske.Ako si u Srbiji, do knjige ces lako doci,a film, izvoli pa pogleda, i budi strpljiv, saznaces puno novih detalja, koji ce ti otvoriti oci.
 
Pravedni, znam ja da ti lutas na sve strane, i jos se uvek nisi opredelio.
Ovo sto pisem, nije nikakva teorija zavere, vec istina, ali je problem sto ti to ne razumes, jer ne pratis.Ne znam koje znanje posedujes, ali cu ti preporuciti knjigu i film.
Knjiga je izasla u Beogradu 2012 i zove se "Zavera papizma Protiv Hriscansta", a pisac je Olga Cetverikova, i spada u zanr pod nazivom Istorijske Senzacije.
Film se zove "Tajna iza Tajnih Drustava", gde je covek koji proucava religiju, Dokazao da su i masoni i jesuiti potekli iz iste kuhinje, vatikanske.Ako si u Srbiji, do knjige ces lako doci,a film, izvoli pa pogleda, i budi strpljiv, saznaces puno novih detalja, koji ce ti otvoriti oci.

Ako si toliko mudar, reci cu ti samo da postoje 2 doktrine... jedna za one UNUTRA a druga za one NAPOLJU.

Cak je i Isus Hrist koristio dve doktrine.

Problem je sto vecina ljudi onu doktrinu koja je namenjena za NAPOLJE uzimaju kao istinu, ali nisu krivi oni, nisu krivi ni ovi sto su ima proturili, jednostavno, nisu dostojni.
 
Ako si toliko mudar, reci cu ti samo da postoje 2 doktrine... jedna za one UNUTRA a druga za one NAPOLJU.

Cak je i Isus Hrist koristio dve doktrine.

Problem je sto vecina ljudi onu doktrinu koja je namenjena za NAPOLJE uzimaju kao istinu, ali nisu krivi oni, nisu krivi ni ovi sto su ima proturili, jednostavno, nisu dostojni.

Posto ima kako ti kazes Dve doktrine,po prvoj je Isus vaskrsao i sedi sa desne strane Bozijeg prestola.
Zanima me ta druga doktrina, koju je i sam Isus koristio,a posle njega i ti koji su poturali drugima.
Zamolio bih te da navedes da li moze da se nadje na ineternetu ili ima knjiga na srpskom ili engleskom, da se moze naruciti.Ali samo Konkretno.
 
Posto ima kako ti kazes Dve doktrine,po prvoj je Isus vaskrsao i sedi sa desne strane Bozijeg prestola.
Zanima me ta druga doktrina, koju je i sam Isus koristio,a posle njega i ti koji su poturali drugima.
Zamolio bih te da navedes da li moze da se nadje na ineternetu ili ima knjiga na srpskom ili engleskom, da se moze naruciti.Ali samo Konkretno.

Ne znas ti koja je prva a koja druga.

Proturili su ti bibliju i na osnovu nje stvaras sliku o bogu.

Nisi dostojan istine.
 
Pravedni, znam ja da ti lutas na sve strane, i jos se uvek nisi opredelio.
Ovo sto pisem, nije nikakva teorija zavere, vec istina, ali je problem sto ti to ne razumes, jer ne pratis.Ne znam koje znanje posedujes, ali cu ti preporuciti knjigu i film.
Knjiga je izasla u Beogradu 2012 i zove se "Zavera papizma Protiv Hriscansta", a pisac je Olga Cetverikova, i spada u zanr pod nazivom Istorijske Senzacije.
Film se zove "Tajna iza Tajnih Drustava", gde je covek koji proucava religiju, Dokazao da su i masoni i jesuiti potekli iz iste kuhinje, vatikanske.Ako si u Srbiji, do knjige ces lako doci,a film, izvoli pa pogleda, i budi strpljiv, saznaces puno novih detalja, koji ce ti otvoriti oci.


A da li postoji neki dokaz da je Vatikan osnovao "masone"? Kog datuma se to desilo? Kom Ritualu su pripadali ti vatikanski masoni? Kako se zvala Loža koju su formirali? Kojoj Obedijenciji je pripadala?
 
Ne znas ti koja je prva a koja druga.

Proturili su ti bibliju i na osnovu nje stvaras sliku o bogu.

Nisi dostojan istine.

Slusaj "majstore", to ti mozes drugome da poturas, :)
Konkretno te pitam i Konkretno odgovori, i ne zaobilazi ko kisa oko Kragujevca.
Niko meni nije nista poturao, jer i pored Bozije reci , postoji jos i mnogo drugih Dokaznih materijala.
Posto ti posedujes odredjeni materijal, izvoli i napisi o cemu se radi.
 
A da li postoji neki dokaz da je Vatikan osnovao "masone"? Kog datuma se to desilo? Kom Ritualu su pripadali ti vatikanski masoni? Kako se zvala Loža koju su formirali? Kojoj Obedijenciji je pripadala?

Naravno da nema.

Ista glupost kao ona da masoni poticu od templara.

Hajde da vidimo sta kazu vatikanske "ikone"
Znak svetleceg oka, usred Vatikana
ihspyramideye.jpg


Zmaj usred Vatikana
zmaj_u_vatikanu.jpg


Piramida usred Vatikana
All-Seeing-Eye-Brugge-Cathedral-225x300.jpg
 
Svako ko zna nesto o obavestajnim i kontraobavestajnim sluzbama zna za pojam dezinformacija. Dezinformacija je laz koju jedna strana namerno ubaci da bi skrenula paznju protivnika sa svojih pravih namera. Po mom misljenju prica o masonima je klasicna dezinformacija. Sve dok ljudi veruju u gomile gomile knjiga o masonima i svakodnevnim pricama u medijima pravi vladari iz senke nemaju razloga da se brinu za svoje tajne planove.
 
Masoni su potekli iz Vatikana, kao i jesuiti, i oni zajedno vladaju svetom.
Masoni su osnovali Ekumenizam(mason Dzon Mot, metodista, koji je bio i ujedno predsednik Svetske misionarske konferencije), u avgustu i septembru 1948 godine u Amsterdamu, gde su se susreli predstavnici 47 zemalja i doneli odluku da se zvanicno formira Svetski Savez crkava , sa sedistem u Zenevi.A od 1961 godine i pravoslavci pristupaju ekumenizmu.
Posto je Vatikan osnivac masona, logicno je da sa idejom ekumenizma je uspeo da ostvari ono sto u Bozijoj reci stoji, da ce rimokatolicka crkva biti lider svim ostalim crkva, i kao sto vidimo, Vatikan je uspeo da se nametne kao vodja svim ostalim crkvama.

grešiš... masonerija je uletela u Vatikan....
a što se teme tiče - da, masoni ljuljaju ovaj svet ali ga još uvek ne kontrolišu u potpunosti
samo ljuljaju
 
Svako ko zna nesto o obavestajnim i kontraobavestajnim sluzbama zna za pojam dezinformacija. Dezinformacija je laz koju jedna strana namerno ubaci da bi skrenula paznju protivnika sa svojih pravih namera. Po mom misljenju prica o masonima je klasicna dezinformacija. Sve dok ljudi veruju u gomile gomile knjiga o masonima i svakodnevnim pricama u medijima pravi vladari iz senke nemaju razloga da se brinu za svoje tajne planove.

naravno
samo kako objasniti običnom svetu da će na youtube CIA servisu ostati samo priče odobrene od Sajentološke crkve?
Malo ko zna da za 90% postavljenog pa skinutog materijala stoji ova organizacija.
Pošto ih ima u svim državama lako će sledbenici da jave da neko na youtube pokušava da....

tako će nam uz priču o zlim masonim, uvaliti priču o zlom Hitleru i zlom komunizmu i Mao Ce Tungu...
i tobožnjim žrtvama i holokaustima... koje su sami generisali a zaustavili kad su smatrali da je dosta.
 
Ako si toliko mudar, reci cu ti samo da postoje 2 doktrine... jedna za one UNUTRA a druga za one NAPOLJU.

Cak je i Isus Hrist koristio dve doktrine.

Problem je sto vecina ljudi onu doktrinu koja je namenjena za NAPOLJE uzimaju kao istinu, ali nisu krivi oni, nisu krivi ni ovi sto su ima proturili, jednostavno, nisu dostojni.

upravo ovo shvatanje da je samo mali broj izabranih u stanju da tezi pravoj istini a drugi su nesposobni da prime bozansko otkrovenje navodi ljude da se okupe u ta ezoterijska zatvorena bratstva....sta da ti kazem..budale..:D
 
Hajde da vidimo sta kazu vatikanske "ikone"
Znak svetleceg oka, usred Vatikana
ihspyramideye.jpg


Zmaj usred Vatikana
zmaj_u_vatikanu.jpg


Piramida usred Vatikana
All-Seeing-Eye-Brugge-Cathedral-225x300.jpg

Simboli imaju visestruko znacenje.

Ako cemo po tvom, onda hriscanstvo sluzi demonima (po hriscanima drevni egipcani su sluzili demonima) jer imaju simbol krst koji su i egipcani imali.

Apostoli su takodje sluzili demonima jer su koristili simbol ribe (i egipcani su).

Solomonu je onda icno demon dao nacrt hrama (masonski simbol je solomonov hram,a po hriscanima oni sluze demonima).

Eto, sledim tvoj nacin tumacenja.
 
Svako ko zna nesto o obavestajnim i kontraobavestajnim sluzbama zna za pojam dezinformacija. Dezinformacija je laz koju jedna strana namerno ubaci da bi skrenula paznju protivnika sa svojih pravih namera. Po mom misljenju prica o masonima je klasicna dezinformacija. Sve dok ljudi veruju u gomile gomile knjiga o masonima i svakodnevnim pricama u medijima pravi vladari iz senke nemaju razloga da se brinu za svoje tajne planove.

Svidja mi se.
 
Simboli imaju visestruko znacenje.

Ako cemo po tvom, onda hriscanstvo sluzi demonima (po hriscanima drevni egipcani su sluzili demonima) jer imaju simbol krst koji su i egipcani imali.

Apostoli su takodje sluzili demonima jer su koristili simbol ribe (i egipcani su).

Solomonu je onda icno demon dao nacrt hrama (masonski simbol je solomonov hram,a po hriscanima oni sluze demonima).

Eto, sledim tvoj nacin tumacenja.

U ovom slucaju je samo jedno tumacenje,a to je da je vatikan inicirai masonstvo i koristi ga za svrhe da vlada svetom, kao nekada.
A to da li je Vatikan orjentisan prema Bogu je drugi deo price, s tim sto je papstvo protiv pravog Hriscanstva, pa prema tome, Vatikan je uvio u "oblandu" pricu o Isusu, a koristi se spletkama ,zaverama, ubistvima i finansijskim sredstvima da dodje na Celnu poziciju u svetu.
 
Nakon otkrivanja masonske loze u Italiji pod nazivom "P2" koju je vodio Lico Djeli i u kojoj se tada nalazio "krem Italije" , evo sta su karabinjeri pronasli , a o "pronadjenom zlatu da i ne govorimo , kada su cutali oni koji su trebali da deluju":

"...Masonska loža P2 u kojoj je Đeli bio Veliki Majstor, po saznanjima italijanske policije iz 1981. godine, (kad je Đeli bio prvi put uhapšen i optužen za tajno udruživanje radi svrgavanja režima), bila je grupisana u 17 soba, svaka je imala svog Majstora, a Đeli je tako vešto vodio tajnu organizaciju, da čak ni članstvo nije znalo nikoga osim kolega iz njihovih ličnih soba. Jedino je on kao Veliki Majstor znao sve članove svake sobe i na listi od bezmalo 1.000 imena, koju je policija našla, bili su i tri ministra, 43 člana Parlamenta, 42 generala, osam admirala, sedam šefova tajne policije, stotine visokih birokrata i diplomata, policijski komandiri četiri najnaseljenija italijanska grada, industrijalci i finansijeri, izdavači i urednik čuvenih novina Koriere dela Sera, i 24 novinara i poznata TV voditeljka.
Tek ovih dana, posle Vudkokove najave završne runde rata, javnost je upoznata da se još 80-ih prošlog veka znalo da je
svaki član P2 bio pod zakletvom na lojalnost Đeliju da će učiniti sve što se od njega traži pa čak i da se, kad ne izvrši zadatak, ubije.' ...

Sa:
http://www.revija92.rs/code/navigate.php?Id=439

A ima i ovde o masonima i "nekim njihovim aktivnostima":
http://www.glassrpske.com/drustvo/feljton/Masoni-skrivaju-politicku-dosljednost/lat/22708.html
 

Back
Top