Pametna udaja

Nema šta da te savetuje tamo neka žena.
Takve savete daje majka.
Laže svaka žena koja tvrdi da joj majka nije davala savete za udaju.
Samo je pitanje šta su ti saveti sadržali.

Neke majke savetuju ćerkama da se udaju mlade. Iza tog saveta je skrivena poruka - skini mi se sa grbače, nemam para da te izdržavam.
Druge savetuju - upiši studije da u hodniku fakulteta uloviš akademskog građanina. Skrivena poruka - ako se ne vratiš sa diplomom, vrati se sa mužem.
Treće savetuju - završi školu da bi stigla do svog posla i zarade i da ne zavisiš od muža. Skrivena poruka - muškarci su džukele, ne uzdaj se u njih.
Četvrte savetuju - udaj se za onog koga voliš, ali nemoj posle da mi se vraćaš razočarana. Skrivena poruka - ljubav je kratkog veka.

Ali, verujem da svaka majka ipak najčešće deli savet da ćerka obrati pažnju da joj muž ne bude pijanica, kockar, lenjivac, nasilnik, švaleraš.


Zrele devojke se najčešće povedu za instinktima koji joj kažu : ovaj čovek će biti dobar otac deci.
Mlade devojke ne treba da se udaju, izuzev u slučajevima kad je materinski nagon rano pokazao svoju snagu.

Meni je ovaj post dokaz da sve moze da se izokrene...ako se smejes, sto se smejes, ako places, sto places, sve ima neku pritajenost, lukavost u sebi i nista nije posledica nase iskrene volje i zelje.

Iskreno, to mi dodje ubi boze...i na sebi da primenim i da stalno razmisljam ko sta krije ispod obicnih odluka koje obicno i nisu nesto posebno promisljene.
 
hp;ivud i mir-jam su upropastili zensku srecu :aha:
i posle, sto se zene ne udaju pre 30te??
pa, zato sto jadne traze ono sto ne postoji...i uvek ta krajnost-il pucaju zidovi od ljubavi/strasti, ili je sve racunica, a ljudi nesretni
svasta
mi nekada jedva cekamo da deca polegaju, pa da se dohvatimo uz prvi zid, i to posle toliko godina, a nekada je sve mirno more...a, nekada bogami ocima ne moz da se gledamo :lol:
meni je to normalan brak
al, dobro..ja sma generalno nenormalna

Uglavnom je to sve na sredini a faze se smenjuju. Kao sto mozes i iznova da se zaljubljujes u istu osobu,

Nema tu mnogo pameti. Kakvu god odluku da doneses, ne garantuje pozitivan ishod...ali kao i da je taj pozitivan ishod nesto sto je nuzno dobro za tebe? Recimo sada, u ovom trenutku zelis nesto i mislis da je to super, a onda se rastanes sa nekim za x godina a bas zato sto to zelis u tom nekom buducem trenutku jer to vise nije tvoja sreca. Jesi li pametno postupila na pocetku? Niste zajedno vise? Pa verovatno jesi, ako si uzivala u tim godinama i na kraju opet postupila onako kako zelis i uradila ono sto te cini srecnijom.

Radi ono sto zelis i sto ti se radi, ne postoji pametno i glupo. Kad mnogo kalkulises mozes da se prevaris u kalkulacijama.
 
Meni je ovaj post dokaz da sve moze da se izokrene...ako se smejes, sto se smejes, ako places, sto places, sve ima neku pritajenost, lukavost u sebi i nista nije posledica nase iskrene volje i zelje.

Iskreno, to mi dodje ubi boze...i na sebi da primenim i da stalno razmisljam ko sta krije ispod obicnih odluka koje obicno i nisu nesto posebno promisljene.

Ne sekiraj se.
Na kraju i muškarci i žene biraju bračne partnere po instinktu, bez obzira na tuđe savete.
U osnovi je nagon za reprodukcijom.
Zvuči naučno i surovo, ali u suštini mi i ne osetimo da nas taj nagon vodi.

Evo primera:
Romantične žene koje čekaju princa na belom konju, nalete na praktičnog čoveka koji ih vremenom urazumi i podseti ih na biološki sat koji otkucava.
Žene u ratnim i kriznim vremenima budu privučene muškarcima u uniformi koji za pojasom nose pištolj i sposobni su da odbrane potomstvo.
Sirotinja gleda onog ko je sposoban da zaradi i prehrani decu.
Brižne žene biraju odgovrnog čoveka (a i duhovitog) koji će im se naći pri pomoći kad su deca bolesna, ili imaju neki drugi problem.
Žena koja nije sigurna u svoje majčinske kvalitete baca oko na muškarca koji povremeno čuva i voli decu svoje sestre ili brata.

Ali, sve to žena posmatra na podsvesnom nivou.
Tek kad prođe vreme i kad najjači talasi ljubavi i strasti prođu (ne smemo zanemariti te faktore) žena zna da se nije udala zbog lude ljubavi (jer je verovatno imala i luđe) i shvata da su je rukovodili interesi. U pozadini tih interesa je, ma koliko zvučalo kao fraza, volja za produžetkom vrste.
 
mislim da je to dobar recept za instant puding! ;)
torta od toga ne moze da ispadne.

salu na stranu...odnosi s emenjaju i evoluiraju..i dosta toga je pitanje srece...u stara dobra vremena, kad su partnere birali roditelji: mladi perspektivni, bogati, vaspitani..neki se zavole, neki se upropaste...sta li je to bilo? mora biti da je najobicnija sreca...

- - - - - - - - - -

Ne sekiraj se.
Na kraju i muškarci i žene biraju bračne partnere po instinktu, bez obzira na tuđe savete.
U osnovi je nagon za reprodukcijom.
Zvuči naučno i surovo, ali u suštini mi i ne osetimo da nas taj nagon vodi.

Evo primera:
Romantične žene koje čekaju princa na belom konju, nalete na praktičnog čoveka koji ih vremenom urazumi i podseti ih na biološki sat koji otkucava.
Žene u ratnim i kriznim vremenima budu privučene muškarcima u uniformi koji za pojasom nose pištolj i sposobni su da odbrane potomstvo.
Sirotinja gleda onog ko je sposoban da zaradi i prehrani decu.
Brižne žene biraju odgovrnog čoveka (a i duhovitog) koji će im se naći pri pomoći kad su deca bolesna, ili imaju neki drugi problem.
Žena koja nije sigurna u svoje majčinske kvalitete baca oko na muškarca koji povremeno čuva i voli decu svoje sestre ili brata.

Ali, sve to žena posmatra na podsvesnom nivou.
Tek kad prođe vreme i kad najjači talasi ljubavi i strasti prođu (ne smemo zanemariti te faktore) žena zna da se nije udala zbog lude ljubavi (jer je verovatno imala i luđe) i shvata da su je rukovodili interesi. U pozadini tih interesa je, ma koliko zvučalo kao fraza, volja za produžetkom vrste.

a ja, koja sam se razvela? ne pronalazim se ni u jednom? mozda nisam materijal za brak?
 
mislim da je to dobar recept za instant puding! ;)
torta od toga ne moze da ispadne.

salu na stranu...odnosi s emenjaju i evoluiraju..i dosta toga je pitanje srece...u stara dobra vremena, kad su partnere birali roditelji: mladi perspektivni, bogati, vaspitani..neki se zavole, neki se upropaste...sta li je to bilo? mora biti da je najobicnija sreca...

- - - - - - - - - -



a ja, koja sam se razvela? ne pronalazim se ni u jednom? mozda nisam materijal za brak?



Niko nije materijal za brak dok mu ne dođe vreme.
 
Pa pošto je sve ko biznis, treba da se organizuje neki kasting :D
j7g1i.jpg
 
Ne sekiraj se.
Na kraju i muškarci i žene biraju bračne partnere po instinktu, bez obzira na tuđe savete.
U osnovi je nagon za reprodukcijom.
Zvuči naučno i surovo, ali u suštini mi i ne osetimo da nas taj nagon vodi.

Evo primera:
Romantične žene koje čekaju princa na belom konju, nalete na praktičnog čoveka koji ih vremenom urazumi i podseti ih na biološki sat koji otkucava.
Žene u ratnim i kriznim vremenima budu privučene muškarcima u uniformi koji za pojasom nose pištolj i sposobni su da odbrane potomstvo.
Sirotinja gleda onog ko je sposoban da zaradi i prehrani decu.
Brižne žene biraju odgovrnog čoveka (a i duhovitog) koji će im se naći pri pomoći kad su deca bolesna, ili imaju neki drugi problem.
Žena koja nije sigurna u svoje majčinske kvalitete baca oko na muškarca koji povremeno čuva i voli decu svoje sestre ili brata.

Ali, sve to žena posmatra na podsvesnom nivou.
Tek kad prođe vreme i kad najjači talasi ljubavi i strasti prođu (ne smemo zanemariti te faktore) žena zna da se nije udala zbog lude ljubavi (jer je verovatno imala i luđe) i shvata da su je rukovodili interesi. U pozadini tih interesa je, ma koliko zvučalo kao fraza, volja za produžetkom vrste.
Ta vrcava zaljubljenost se potroši posle godinu-dve i onda ostane sve ono čega se na sva zvona zgražavamo: poštovanje, razumevanje, ljubav.
Ili najčešće ne ostane ništa od toga, pa se onda tek ljudi počnu češati.
Za brak treba imati ljubavnika, saborca i najboljeg druga jer brak treba da traje.
 
Nije bio bogat, ali je bio perspektivan i sposoban. Nije ga volela, ali ga je postovala. Nije imala strasti, ali je drzana kao malo vode na dlanu. Nije imala decu ljubavi, ali je imala dobro vaspitane ljude odrasle u sredini bez trzavica.
Sta mislite o ovakvim brakovima?? Dobih savet da ga konzumiram.

cesto uspesniji od ostalih
 

Back
Top