Pametna udaja

Nije bio bogat, ali je bio perspektivan i sposoban. Nije ga volela, ali ga je postovala. Nije imala strasti, ali je drzana kao malo vode na dlanu. Nije imala decu ljubavi, ali je imala dobro vaspitane ljude odrasle u sredini bez trzavica.
Sta mislite o ovakvim brakovima?? Dobih savet da ga konzumiram.

može da funkcioniše ako su u pitanju zreli ljudi sa mučnom prošlošću, sa bračnim i emotivnim brodolomima
za mladog čoveka nije...gre'ota
 
Nije bio bogat, ali je bio perspektivan i sposoban. Nije ga volela, ali ga je postovala. Nije imala strasti, ali je drzana kao malo vode na dlanu. Nije imala decu ljubavi, ali je imala dobro vaspitane ljude odrasle u sredini bez trzavica.
Sta mislite o ovakvim brakovima?? Dobih savet da ga konzumiram.

Pametni ljudi odlucuju glavom, ne emocijama.

Zene sa iskutvom kazu da bi...kad bi mogle vratiti vrijeme, drugacije odlucivale :)
 
Mnogi će sad pričati o ljubavi, o tome kao treba srcem birati, ali je suština da mnoge žene tako razmišljaju, kao što i muškarci nađu neku za kuću a ne onu za kojom su odlepili...
 
Nije bio bogat, ali je bio perspektivan i sposoban. Nije ga volela, ali ga je postovala. Nije imala strasti, ali je drzana kao malo vode na dlanu. Nije imala decu ljubavi, ali je imala dobro vaspitane ljude odrasle u sredini bez trzavica.
Sta mislite o ovakvim brakovima?? Dobih savet da ga konzumiram.

Kakva god da je ljubav j.... život bez dece
 
Zena koja se tako udala me posavetovala...

Nema šta da te savetuje tamo neka žena.
Takve savete daje majka.
Laže svaka žena koja tvrdi da joj majka nije davala savete za udaju.
Samo je pitanje šta su ti saveti sadržali.

Neke majke savetuju ćerkama da se udaju mlade. Iza tog saveta je skrivena poruka - skini mi se sa grbače, nemam para da te izdržavam.
Druge savetuju - upiši studije da u hodniku fakulteta uloviš akademskog građanina. Skrivena poruka - ako se ne vratiš sa diplomom, vrati se sa mužem.
Treće savetuju - završi školu da bi stigla do svog posla i zarade i da ne zavisiš od muža. Skrivena poruka - muškarci su džukele, ne uzdaj se u njih.
Četvrte savetuju - udaj se za onog koga voliš, ali nemoj posle da mi se vraćaš razočarana. Skrivena poruka - ljubav je kratkog veka.

Ali, verujem da svaka majka ipak najčešće deli savet da ćerka obrati pažnju da joj muž ne bude pijanica, kockar, lenjivac, nasilnik, švaleraš.


Zrele devojke se najčešće povedu za instinktima koji joj kažu : ovaj čovek će biti dobar otac deci.
Mlade devojke ne treba da se udaju, izuzev u slučajevima kad je materinski nagon rano pokazao svoju snagu.
 
Nije bio bogat, ali je bio perspektivan i sposoban. Nije ga volela, ali ga je postovala. Nije imala strasti, ali je drzana kao malo vode na dlanu. Nije imala decu ljubavi, ali je imala dobro vaspitane ljude odrasle u sredini bez trzavica.
Sta mislite o ovakvim brakovima?? Dobih savet da ga konzumiram.

meni ovo zvuci sasvim ok
generalno mi ide na K dizanje strasti u braku na pijedastal
ja za sve svoje gopdine videh jedan takav brak, i ono sto sam videla , od toga mi je muka
pri tome ne znam zasto je uvek krajnost u pitanju-il sve vrca od strasti i ljubavi, il je sve racunica iz glave?!?
gde je sredina, gde su utureni svi ovi brakovi oko nas, ovi redovni i obicni???
 
meni ovo zvuci sasvim ok
generalno mi ide na K dizanje strasti u braku na pijedastal
ja za sve svoje gopdine videh jedan takav brak, i ono sto sam videla , od toga mi je muka
pri tome ne znam zasto je uvek krajnost u pitanju-il sve vrca od strasti i ljubavi, il je sve racunica iz glave?!?
gde je sredina, gde su utureni svi ovi brakovi oko nas, ovi redovni i obicni???

To što neko želi da vidi takve brakove, posledica je holivudske produkcije gde se nakon niza burnih ljubavnih scena završava pred oltarom.
I svi su u takvim filmovima sreli srodnu dušu i brak je spoj ljudi istih temperamenata.

Ne sporim da je prava sreća i životna nagrada biti voljen i voleti strasnim, burnim epizodama, ali ne možemo u brak sa svakom osobom s kojom smo doživeli tako nešto.
Jednostavno, događa se da volimo nezrele ljude, nespremne i nesposobne za brak. Da ne nabrajam koje sve mane mogu imati ljudi koje volimo, a znamo da sa njima vremenom ne bismo bili srećni.
 
To što neko želi da vidi takve brakove, posledica je holivudske produkcije gde se nakon niza burnih ljubavnih scena završava pred oltarom.
I svi su u takvim filmovima sreli srodnu dušu i brak je spoj ljudi istih temperamenata.

Ne sporim da je prava sreća i životna nagrada biti voljen i voleti strasnim, burnim epizodama, ali ne možemo u brak sa svakom osobom s kojom smo doživeli tako nešto.
Jednostavno, događa se da volimo nezrele ljude, nespremne i nesposobne za brak. Da ne nabrajam koje sve mane mogu imati ljudi koje volimo, a znamo da sa njima vremenom ne bismo bili srećni.

hp;ivud i mir-jam su upropastili zensku srecu :aha:
i posle, sto se zene ne udaju pre 30te??
pa, zato sto jadne traze ono sto ne postoji...i uvek ta krajnost-il pucaju zidovi od ljubavi/strasti, ili je sve racunica, a ljudi nesretni
svasta
mi nekada jedva cekamo da deca polegaju, pa da se dohvatimo uz prvi zid, i to posle toliko godina, a nekada je sve mirno more...a, nekada bogami ocima ne moz da se gledamo :lol:
meni je to normalan brak
al, dobro..ja sma generalno nenormalna
 
Nije bio bogat, ali je bio perspektivan i sposoban. Nije ga volela, ali ga je postovala. Nije imala strasti, ali je drzana kao malo vode na dlanu. Nije imala decu ljubavi, ali je imala dobro vaspitane ljude odrasle u sredini bez trzavica.
Sta mislite o ovakvim brakovima?? Dobih savet da ga konzumiram.

Pitanje je koliko varnica i strasti njoj uopste treba....drugacije su definicije ljubavi u nasim glavama...stabilan zivot moze da bude sasvim dovoljan motiv za ljubav i slogu...
 
hp;ivud i mir-jam su upropastili zensku srecu :aha:
i posle, sto se zene ne udaju pre 30te??
pa, zato sto jadne traze ono sto ne postoji...i uvek ta krajnost-il pucaju zidovi od ljubavi/strasti, ili je sve racunica, a ljudi nesretni
svasta
mi nekada jedva cekamo da deca polegaju, pa da se dohvatimo uz prvi zid, i to posle toliko godina, a nekada je sve mirno more...a, nekada bogami ocima ne moz da se gledamo :lol:
meni je to normalan brak
al, dobro..ja sma generalno nenormalna

ma sve je to normalno... :)))))))))))))))))))))))
 
hp;ivud i mir-jam su upropastili zensku srecu :aha:
i posle, sto se zene ne udaju pre 30te??
pa, zato sto jadne traze ono sto ne postoji...i uvek ta krajnost-il pucaju zidovi od ljubavi/strasti, ili je sve racunica, a ljudi nesretni
svasta
mi nekada jedva cekamo da deca polegaju, pa da se dohvatimo uz prvi zid, i to posle toliko godina, a nekada je sve mirno more...a, nekada bogami ocima ne moz da se gledamo :lol:
meni je to normalan brak
al, dobro..ja sma generalno nenormalna

Nisi nenormalna.

Da dodam još i to da i muškarci gaje iluzornu sliku o idealnoj ženi s kojom bi mogli da budu u braku.
Čak neki i jure za takvim ženama, jure i čine sve da se ožene, a kad se ožene misle - pa i nije neka čim je mogla da se uda za mene.:D
 

Back
Top