A šta vidite ovde?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Araon

Veoma poznat
Poruka
13.502
_sp-recept-za-makarone.jpg


Makarone, naravno da su makarone, nećemo im raditi psihološki profil, interesuje me koliko se kuva ovo dugo na ringli, jačina 9 - na najjače? Ko će to čekati milion godina na slabije...

Našao sam recept za sve, sve ima dodaj ovo i ono, ali nigde nema vremenski koliko se kuva... Miiiiislim, nema smisla...
 
fusilli zapravo :mrgreen: i moraju da budu al dente inace ako se ne varam kuvaju se oko 11 minuta...probas, pa procenis tokom tih 11 minuta!

obzirom da nisam uspela da shvatim koja je skrivena poruka teme, os neki recept :lol:
 
fusilli zapravo :mrgreen: i moraju da budu al dente inace ako se ne varam kuvaju se oko 11 minuta...probas, pa procenis tokom tih 11 minuta!

obzirom da nisam uspela da shvatim koja je skrivena poruka teme, os neki recept :lol:

Da bar ima skrivene poruke hahahha

Ne znam, nešto kao feder, ali malecko :D

Nešto sam jeo jednom sa nekom salamom i sirom, sad ću nešto ubaciti pa šta ispadne :D

Znači oko 11 minuta?

Da ja njih ipak klepim na 15? Bolje više nego manje hahahah

- - - - - - - - - -

I jel ubacujem kad proključa ili odmah pa šta bude - bude?
 
Da bar ima skrivene poruke hahahha

Ne znam, nešto kao feder, ali malecko :D

Nešto sam jeo jednom sa nekom salamom i sirom, sad ću nešto ubaciti pa šta ispadne :D

Znači oko 11 minuta?

Da ja njih ipak klepim na 15? Bolje više nego manje hahahah

- - - - - - - - - -

I jel ubacujem kad proključa ili odmah pa šta bude - bude?
nikako duze jer ce se onda popiti previse vode i bice gnjecavi, ovo mora da bude al dente. oko 9-10 minuta izvuci jedan i probaj kakav je i onda proceni, ali ako nije kvalitetna pasta nekad se i krace kuva pa opet bude gnjecava. 15 minuta nikako. pastu ubacujes kada provri voda, i so isto. inace ako planiras da napravis vise pa da ti stoji u nekom tecnijem sosu tipa za sutra , mogu slobodno i za nijansu tvrdji da budu jer ce upiti sos pa ce opet postati gnjecavi.
 
nikako duze jer ce se onda popiti previse vode i bice gnjecavi, ovo mora da bude al dente. oko 9-10 minuta izvuci jedan i probaj kakav je i onda proceni, ali ako nije kvalitetna pasta nekad se i krace kuva pa opet bude gnjecava. 15 minuta nikako. pastu ubacujes kada provri voda, i so isto. inace ako planiras da napravis vise pa da ti stoji u nekom tecnijem sosu tipa za sutra , mogu slobodno i za nijansu tvrdji da budu jer ce upiti sos pa ce opet postati gnjecavi.

Ma jok, ja to pojedem šerpu odmah i završim sa tim, mlado, jako, traži hranu, šta ćeš :D

Jednom sam držao 15 minuta, zabetonirale jedna za drugu, jeo sam kolutove grupisane, što uspem da odvalim viljuškom :lol:

Probaću kako kažeš, hvala na savetu! :cmok:

- - - - - - - - - -

Ostaces gladan. :malav:

Pomeri se s' mesta! hahah

- - - - - - - - - -

A kad se radi o sisama koje se doje i pederima po 100 strana, meni gladnom 10 odgovora, od toga pola mojih... Sram vas bilo, zato ćete i propasti kao civilizacija... :D

Kad si gladan, nisi sav svoj. :D
 
nikako duze jer ce se onda popiti previse vode i bice gnjecavi, ovo mora da bude al dente. oko 9-10 minuta izvuci jedan i probaj kakav je i onda proceni, ali ako nije kvalitetna pasta nekad se i krace kuva pa opet bude gnjecava. 15 minuta nikako. pastu ubacujes kada provri voda, i so isto. inace ako planiras da napravis vise pa da ti stoji u nekom tecnijem sosu tipa za sutra , mogu slobodno i za nijansu tvrdji da budu jer ce upiti sos pa ce opet postati gnjecavi.
Kad se tijesto skuva treba da se procijedi u cjediljki i propere u hladnoj vodi . Tako se odstrani višak skroba a i ne bude gnjecavo .
 
Araone , ako već nije kasno ...poslušaj još i ovaj savet.
Ako si obratio pažnju na pakovanje onda ćeš videti da li je testenina domaće proizvodnje (ako nisi, još ima vremena da baciš pogled u kantu za smeće: ))
dakle, ako su domaće, ta preporuka oko minutaže kuvanja koja je naznačena na kesici je zakujac: ))
Dakle, malo soli u vodu, čekaš da provri, ubaciš te fosile, pustiš nekih 4, 5 min da se kuvaju (promuljaš malo varjačom i smanjiš ako počne da kipi i kad prođe tih četripet minuta, skloniš sa ringle, poklopiš i ostaviš još tri, četiri minuta tako poklopljeno, ali da se ne kuva više. Posle ih procediš, ispereš u mlakoj vodi, opet procediš i to je to.
Ne budu ljigave, stvrdnute, škrobaste...ne budu doduše ni kao talijanske oriđinale, al ybga,
makar su jestive.
:cmok2:
 
to da ako imas neku krs testeninu, em se krace kuva, em moras da ga kontrolises sve vreme, em ce na kraju sve jedno verovatno da dobijes katastrofu na kraju :))) taka govna, jedino da zapeces sa puno sira da maskira ukus :mrgreen:
 
to da ako imas neku krs testeninu, em se krace kuva, em moras da ga kontrolises sve vreme, em ce na kraju sve jedno verovatno da dobijes katastrofu na kraju :))) taka govna, jedino da zapeces sa puno sira da maskira ukus :mrgreen:

kažem ja..probala sam skoro sve testenine koje se u marketima kod nas mogu kupiti i posle niza postupaka koji su odveli u kantu za smeće, stigla sam konačno do recepture kako do'akati domaćoj krš : ))
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top