Da li ste nekada videli domaćeg matorog menadžera?

Forumaš Veličanstveni

Elita
Banovan
Poruka
15.221
project-manager.jpg


Mi smo zemlja mladih, lepih, atraktivnih, ambicioznih. :super:
Posao nije za matore pošto matori rade sporije a danas se brzo živi pa nema mnogo vremena da čekamo.
Ako primetite u svakoj firmi rade mladi, lepi, ambiciozni i u takve firme ne ulaze matori, ružni, debeli i lenji
Da bi takvi ušli moraju da imaju para a da bi imali para moraju da rade a da bi radili ne smeju da budu matori, ružni, debeli, lenji.
Helanke na radnom mestu poboljšavaju okretnost kad nešto treba da se spusti pa ugura.


How-to-be-a-Successful-manager.jpg


Nego, da ne pričamo o ovim svima jasnim pravilima savremenog poslovanja u Srbiji (i nigde više u svetu)
Da li ste nekada videli domaćeg matorog menadžera? :confused:

Mislim da je najstariji kog sam imao prilike da sretnem imao 38 godina a izgledao je kao da ima 45 ili 56 :bljak:
Kuda idu matori menadžeri i šta im rade velike kompanije? :rida:
 
Poslednja izmena:
Matorima ne možeš da ispereš mozak onom japi filozofijom gaženja preko leševa.
S druge strane, svašta se ubraja u menedžerstvo.
Tako se recimo za menadžere nekih hotela uzimaju ljudi sa nezavršenim fakultetima, ali oni sebe umeju da izreklamiraju i eto ti nevolje.
Stručnost im je diskutabilna, a samouverenost prenaglašena.

Самоувереност је кључна реч.

Мада мени још увек није јасно шта тачно менаџери раде, баш као ни старлете.
 
Pa matori menadzeri su bolji od mladih.
Problem matorih menadzera u Srbiji je tranzicija i neka drugacija logika, npr dodju u banku sa biznis planom koji je ok, ali ocekuju da ce nekog stvarno zanimati profit od bankarske pozajmice njihovoj firmi ili konzorcijumu...
Bez obzira na stalne i uvek pozitivne rezultate i tradicionalno poslovanje firme u kojoj su menadzeri...
Pa ih iznenadi negativan odgovor pa nemaju tekucu likvidnost odjednom, jer ne mogu da povuku kredit za sirovine usled povecanog obima narudzbina ili su se preracunali pa su tekuca likvidna sredstva ulozili u prosirenje, nadajuci se da ce im banka lako dati kredit za proizvodna sredstva i likvidnost...

Sve u svemu ima ih 20tak dobrih u celoj Srbiji...
 
Matorima ne možeš da ispereš mozak onom japi filozofijom gaženja preko leševa.
S druge strane, svašta se ubraja u menedžerstvo.
Tako se recimo za menadžere nekih hotela uzimaju ljudi sa nezavršenim fakultetima, ali oni sebe umeju da izreklamiraju i eto ti nevolje.
Stručnost im je diskutabilna, a samouverenost prenaglašena.

Ja kada bih imao svoju firmu gde sam uložio svoj kapital ne bih baš bio srećan da mi drugi krčmi svoja samoubedjenja
Nek otvori svoje pa nek se samouverava, a ne da očekuju da ih neko plati zato što postoje.
 
Ja kada bih imao svoju firmu gde sam uložio svoj kapital ne bih baš bio srećan da mi drugi krčmi svoja samoubedjenja
Nek otvori svoje pa nek se samouverava, a ne da očekuju da ih neko plati zato što postoje.

Добар приватник мора бити и добар менаџер, то треба да му је у крви.

Никаква школа ту не помаже.

Ако немаш њуха за посао, џабе ти менаџерски факултет.
 
Čitam ona uputstva za menadžere...
Pa ono zapravo ispada da je garderoba kostim a da ti prilikom izlaganja izvodiš cirkusku tačku
Te držanje tela, te grimase na licu, te kakvi pokreti rukama da se prave i kada, pa gledanje sagovornika u oči


u stvari ovo gledanje sagovornika u oči je meni najdiskutabilnije
primetio sam da nikad ne gledam sagovornika dok izlažem problem
naime, tokom izlaganja sam fokusiran na reči koje slede i pazim istovremeno da nešto nisam preskočio ako ima više stavki
takodje ako neko proba da me opovrgen tokom izlaganja ma koje stavke pokušavam da iznosim iskustvene razloge

gedanje u oči rade energetski vampiri
a i bate pola njih ne nudi odgovor u očima
 
Čitam ona uputstva za menadžere...
Pa ono zapravo ispada da je garderoba kostim a da ti prilikom izlaganja izvodiš cirkusku tačku
Te držanje tela, te grimase na licu, te kakvi pokreti rukama da se prave i kada, pa gledanje sagovornika u oči


u stvari ovo gledanje sagovornika u oči je meni najdiskutabilnije
primetio sam da nikad ne gledam sagovornika dok izlažem problem
naime, tokom izlaganja sam fokusiran na reči koje slede i pazim istovremeno da nešto nisam preskočio ako ima više stavki
takodje ako neko proba da me opovrgen tokom izlaganja ma koje stavke pokušavam da iznosim iskustvene razloge

gedanje u oči rade energetski vampiri
a i bate pola njih ne nudi odgovor u očima

Све си сам рекао.

Они студирају да буду вампири.
 
Добар приватник мора бити и добар менаџер, то треба да му је у крви.

Никаква школа ту не помаже.

Ако немаш њуха за посао, џабе ти менаџерски факултет.

Naše babe nisu imale ni osnovnu školu ali su bile izvrsni meandžeri celokupne proizvodnje.

Ako je katkad trebalo pozajmiti novca to su radile na racionalnoj osnovi kalkulišući ne kamatu nego sopstvenu grbaču.
Pa su zato zajmile samo ako je baš baš baš moralo.

Dakle procena kapaciteta proizvodnog programa je brojnost stoke koja daje mlečni proizvod.
Zatim proces proizvodnje, koliko sirišita i posuda treba.
Zatim proces analize kvaliteta proizvoda kao i kalsifikovanje na mlad, star, slan neslan sir ili kajmak.
Zatim plasiranje robe na tržište uz reklamu na glas na tezgi.
Zatim finansijska obrada prodate robe, koliko ide za kuću, koliko ide u čarapu a koliko za ne daj Bože

Isto tako je baba znala odlično kako pravilno da TARGETIRA TRŽIŠTE tako da uoči pravoslavnih postova nikada nije imala mleko za proizvodnju nego je vodila kravu kod bika, pa je krava imala vremena da se bavi i sa telićima

I tako je baba očuvala imanje, medjutim nesreća je počela kada su uneli radio pa televiziju u kuću
Već njena deca su htela da budu gopsoda.
Gospoda u serijama imaju para zato što su gospoda a ne zato što nešto rade konkretno i možda pomalo neprijatno.
To serije ne snimaju...

Mogla je i baba onaj deo para što je stavljala za čarapu i za ne daj Bože da krčmi i da živi ko u seriji ali nije
Zato danas njena deca imaju još uvek od koga da zajme... maločas joj izvadili sve iz čarape sad ostao fond za nedaj Bože...
 
Poslednja izmena:
Čitam ona uputstva za menadžere...
Pa ono zapravo ispada da je garderoba kostim a da ti prilikom izlaganja izvodiš cirkusku tačku
Te držanje tela, te grimase na licu, te kakvi pokreti rukama da se prave i kada, pa gledanje sagovornika u oči


u stvari ovo gledanje sagovornika u oči je meni najdiskutabilnije
primetio sam da nikad ne gledam sagovornika dok izlažem problem
naime, tokom izlaganja sam fokusiran na reči koje slede i pazim istovremeno da nešto nisam preskočio ako ima više stavki
takodje ako neko proba da me opovrgen tokom izlaganja ma koje stavke pokušavam da iznosim iskustvene razloge

gedanje u oči rade energetski vampiri
a i bate pola njih ne nudi odgovor u očima

I samo da ti kažem da ima novi trend u menadžerstvu.
Sad je fora da ne praviš previše grimasa, da imaš kameno lice, da si umereno ljubazan, da govoriš tiho i da uvek sa sobom nosiš neki papir u ruci, kao fol, nešto radiš, obračunavaš, praviš planove. Pogledaj kameno lice i stav ministra unutrašnjih poslova. To je new look menadžera.
 
:D
Menadzeri u nekim ozbiljnijim godinama sede u raznim odborima (Upravni, Nadzorni najčešće) i oni kreiraju poslovnu politiku, daju naređenja, itd.
Mladi menadžeri (čast izuzecima) su najčešće sa privatnih univerziteta, gde se znanje stiče "na brzaka", najčešće nisu odmakli od osnovnih pojmova, ali umeju da pričaju i pričaju, ... vole da potpisuju (tada se osećaju bitnima) i da sprovode tuđe ideje kao svoje, naročito ako još mogu da demonstriraju autoritet nad podređenima na filmski način. Smatraju da su bitniji što više dokumenata potpišu, ne razišljajući da su to kreacije onih starijih, a odgovornost (u slučaju frke) njih mlađih.

Ima i među mladim menadžerima ponešto i sposobnih ljudi, ali oni su veoma retki, najčešće su završili državni fakultet nekog smera sa tradicijom, i nemaju milozvučne "sertifikate" sa raznik pomodnih novokomponovanih kurseva (tipa kako upravljati svačim i ničim, kako prepoznati svašta nešto, kako odraditi svašta i ništa, ...). Ti kvalitetniji mlađi menadžeri prepoznaju se po tome što oprezno stavljaju svoj potpis na bilo šta, ne izvršavaju slepo naređenja, ... i njih ti stariji menadžeri najčešće čuvaju za svoje naslednike u poslu i profesiji (za buduće odbore, savete, i sl.) Oko njih je, najčešće, nevidljivi zid, oni ne robuju "menadžerskoj uniformi", ne frljaju se "menadžerskim frazama", ... ukratko ozbiljni mladi ljudi koji u sebi i svom poslu stvaraju temelj za još bolju poziciju, a izabrani su na osnovu pažljive, ali ipak neprimetne za okolinu, analize od strane onih starijih.

Ako slučajno, tokom vašeg posla, naletite na nekog menadžera koji umesto zvučnog "menadžer" ima titulu "direktor", "šef", "rukovodilac" i sl. znajte da je velika verovatnoća da ste naleteli na ozbiljnog igrača koji zna šta radi, ne priklanja se pomodarstvu reči, gde je terenutno hit-reč "menadžer", a ne bilo koja druga sa istim značenjem.

Možda ste primetili da u "novim proevropskim" firmama i bankama titulu "menadžer" ima i glavni portir, šalteraš, blagajnik, ... svi su oni na svojim vizit-kartama "menadžeri" ... a i naši "biznismeni" se povode za tom modom, pa na firmu sa kapitalom od 500 din do par hiljada evra, imenuju razne "menadžere" sa nastavkom, ako je ikako moguće, na milozvučnom engleskom (tako im bolje legne svaka titula). Zaboravljaju, ili ne znaju da sa takvim kapitalom i takvim menadžmentom posao može funkcionisati samo na kratke staze, ... do prve ozbiljne poreske ili finansijske kontrole ili prvog ozbiljnog posla u koji ulete. Ako opstanu malo duže od "kratko" znači da neka ozbiljnija kompanija, koju oni smatraju marginalnom, ima interes da oni i dalje rade, ... dok ponovo postanu bespotrebni tom svom klijentu.

Za to vreme, njihovi "menadžeri" su zauzeti deljenjem svojih vizit-karti ... scene kao iz Nušićeve "Ministarke".
:D
 
Poslednja izmena:
:lol: odličan opis Flora i tačan

Menadžer je zapravo rukovodilac, organizator nekog odeljenja, ogranka, dela posla, šef, direktor, izvršni direktor. Da bi to bio mora da zna sve detalje, posao svakog u timu. Zato je dobar. Najbolji menadžeri su oni koji su prošli sve poslove u nizu.

to po teoriji
ko ona Biblija koje se ni crkva ne drži, nego svako svoju priču...

Znam bre čoveka, nikad ništa nije radio. Prvo mu dali rukovodeće mesto u nekoj zemunskoj hali sportova
Pre toga ni fakultet u roku nije završio mada on tvrdi da jeste ali pravni faks ne traje 6 godina
Evo ga sad je glavni menadžer u skupštini Srbije,.
Rezultate vidimo, nažalost

Novokomponovani menadžer radi samo po državnim ili tudjim firmama,
Znate, u svojoj može da bude finansijske štete pa se to ne isplati jer je po sopstvenom džepu.
Takoreći Ciganska logika, daj pare živ ti ja a tebi Bog neka pomogne ako oće.
 
ama globalno menadžer je to, rukovodilac, organizator. I nije to teorija nego praksa bre.:rtfm: Zato ih je malo kvalitetnih. U velikim firmama se mladi ljudi posmatraju, rade se profili, i ti ljudi se prate, premeštaju na druga radna mesta, isprobavaju, a da sama mlada osoba nema pojma o tome. Ako im odgovara, ako pokaže karakteristike potrrbne firmi napreduje.
E, kad omatori onda je u upravljačkom sistemu jer je isklesan teorijom u praksi.
 

Back
Top