Kako zive samohrane majke ?

Nisam samohrana majka ali povremeno ostanem koji mjesec sama sa djecom dok je suprug odsutan zbog posla... i bez obzira sto imam potpunu podrsku kompletne porodice (i moji i njegovi) opet to nije to ... fizicki je tesko izdrzati... a traje samo nekoliko mjeseci...

Svaka cast majkama koje to sve postizu sasvim same... ja sam osjetila samo djelic pa mi je previse
 
:) ja sam 7 godina zivela sama sa detetom, otac je brinuoo tesko bolesnoj majci a sestra je zivela svoj zivot...posao, kuca, obaveze ali opet mir i sam si svoj majstor....ne mogu da se zalim, znala sam da se izorganizujem i lepo smo ziveli.....zato je moje dete pozitivno i uspesno, trudila sam se da nam atmosfera u porodici (maloj ali odabranoj :)) bude uvek kako treba, imao je mirno i kvaitetno detinjstvo.....
 
Za sve samohrane majke - orden narodnog heroja
Order_of_the_National_Hero.png
 
Da li biste o samohranim majkama govorili i pisali isto da vas je odgojila samohrana majka???? Zatucan svet. Sve samohrane majke su k.rve,i bile su budale koje nisu gledale sa kim idu u krevet. Svašta od vas.

Niko nije rekao da su samohrane majke kurave veca da je vecina samohranih samohrano zbog problema sa partnerom nasilnikom. I to nije nase misljenje vec zvanicna statistika. Potrudi se da ne vredjas.
 
Колико глупих мишљења и одговора на овој теми.
Самохране мајке су борци.
Никад нисам добила ни динар од свог бившег мужа,нити сам му тражила.
А децу сам сама извела на пут.
Успешни студент и средњошколац.
Не причајте у туђе име ако нисте осетили на својој кожи.
 
Koliko sam upućena,...u svim civilizovanim zemljama, dobijaju određenu finansijsku pomoć i podršku.I to ne nešto tipa, "socijale", već onoliko koliko je detetu ili deci određenog uzrasta stvarno potrebno.
Ne samo materijalnu,...već i podršku u smislu skraćenog radnog vremena, obezbeđenog osoblja za čuvanje dece i sl.
Kako se na Balkanu tretiraju samohrane majke? Etiketirane kao raspuštenice, svima na usluzi i "na izbol'te"!
Totalni "raspad" od zemlje i sistema.
 
Koliko sam upućena,...u svim civilizovanim zemljama, dobijaju određenu finansijsku pomoć i podršku.I to ne nešto tipa, "socijale", već onoliko koliko je detetu ili deci određenog uzrasta stvarno potrebno.
Ne samo materijalnu,...već i podršku u smislu skraćenog radnog vremena, obezbeđenog osoblja za čuvanje dece i sl.
Kako se na Balkanu tretiraju samohrane majke? Etiketirane kao raspuštenice, svima na usluzi i "na izbol'te"!
Totalni "raspad" od zemlje i sistema.
Treba pomoći ali ne treba od takvog majčinstva praviti neku izlaznu strategiju i promovisati kao normalan način života. Na zapadu, a najkonkretnije u Americi dobar deo problema potiče iz domova samohranih majki.
 
Treba pomoći ali ne treba od takvog majčinstva praviti neku izlaznu strategiju i promovisati kao normalan način života. Na zapadu, a najkonkretnije u Americi dobar deo problema potiče iz domova samohranih majki.
Potiče jer žive u oskudici,jer možda moraju da rade dva posla,što automatski ne daje majci mnogo vremena da isprati sve što treba oko dece i tako kreće ciklus problema,pogotovo kad deca uđu u buntovnu fazu. Mnogo je tu lišavanja. Teško je naći balans.
 
Treba pomoći ali ne treba od takvog majčinstva praviti neku izlaznu strategiju i promovisati kao normalan način života. Na zapadu, a najkonkretnije u Americi dobar deo problema potiče iz domova samohranih majki.
Ofc,...tu se podrazumevaju i žene kojima je suprug preminuo, žene žrtve nasilja u porodici,...moraš priznati da su takve ipak brojnije.
Žena kojoj samo "čufne" da se sutradan razvede od muža i to sa decom, verovatno finansijska i bilo kakva druga pomoć nije ni potrebna.
Što se opet ne posmatra kao trajna kategorija, već prema trenutnoj situaciji.
 
Potiče jer žive u oskudici,jer možda moraju da rade dva posla,što automatski ne daje majci mnogo vremena da isprati sve što treba oko dece i tako kreće ciklus problema,pogotovo kad deca uđu u buntovnu fazu. Mnogo je tu lišavanja. Teško je naći balans.
I zato kažem da ne treba promovisati takav način života, a nije ni finansijski isplativo kompletno finansirati samohrane porodice.
 

Back
Top