Sta su to 'prave vrednosti'?

Nikada mi nece biti jasno kako ljudi pod istim pojmom shvataju nekakve fizicki ili psihicki opipljive stvari, a ne osecanja.

Ali dobro, ljudi su razliciti.

Sta su za vas prave vrednosti?

Porodica, ili odnosi u porodici?
pa fizičke stvari su rezultat nečijeg unutrašnjeg osećaja
misim pogledaj nameštaj od pre 100 god i ovo sada :lol: i kaži mi šta je rađeno sa više žara, pažnje, ljubavi
tako i za sve ostalo
porodica znači odnosi u porodici, a ne sama porodica ko skupina ljudi koja živi zajedno i deli mnogo toga
 
Nikada mi nece biti jasno kako ljudi pod istim pojmom shvataju nekakve fizicki ili psihicki opipljive stvari, a ne osecanja.

Ali dobro, ljudi su razliciti.

Sta su za vas prave vrednosti?

Porodica, ili odnosi u porodici?

Prica o pravim vrednostima je napravljena u potpuno drugom kontekstu Kami.
Ne treba zaboraviti koliko je ljudsko drustvo lutalo kroz istoriju i vidi sta se sve vrednovalo kroz istoriju i kakve bizarnosti su tu postojale tako da se itekako moze pricati o pravim vrednostima.
 
Sta su prave vrednosti,nije nikakvo hipoteticko pitanje.Tacno se zna sta su prave,a sta "vrednosti" koje mediji lansiraju,kao i modne novitete,od danas do sutra,
kako trziste modne industrije trazi. Dakle,prave vrednosti su:citiram ih ne po redosledu.Porodica,kao vrhunska vrednost.Zatim ,dobra knjizevna dela,slikarstvo,
dobre skole,koje prenose znanje iz svih oblasti.Pratiti desavanja koja nudi kultura.Priroda i sve sto se pod tim podrazumeva.Zatim ljubav.Prava ljubav,koja nije
nicim optrecena,osim voljenja druge osobe.Prave vrednosti su i vere,bilo koje veroispovesti.Vera u pravdu,u istinu.Sve su to prave vrednosti,za koje je vredno
zalagati se da se odrze.Ima jos mnogo pravih vrednosti,ali ima i mnogo LAZNIH "vrednosti",koje se naivnima nabacuju kao da su prava.E,pa treba biti dovoljno
mudar,pa kako nas narod kaze:"treba razlikovati sir,od surutke".
 
Nikada mi nece biti jasno kako ljudi pod istim pojmom shvataju nekakve fizicki ili psihicki opipljive stvari, a ne osecanja.

Ali dobro, ljudi su razliciti.

Sta su za vas prave vrednosti?

Porodica, ili odnosi u porodici?

ne vezujem prave vrednosti uopste za pojam porodice..sta sad, ako neko nema porodicu, ne barata pravim vrednostima???
prave su mi vrednosti u zivotu da je covek nacisto sam sa sobom, da je zdrav i sretan, da ne cini zlo drugome, ako vec ne moze da cini dobro i da se dobro oseca u svojoj kozi, da je stabilan i zadovoljan
razliciti ljudi to postizu na razlicite nacine, neko kroz formiranje porodice, neko ne...
 
Prava vrednost za mene je ono koliko čovek zaista vredi, koliko može da pruži, šta zna, sa kojim informacijama barata. To je za mene vrednost jer znanje i kulturu ne može niko da ti oduzme. A to da li neko ima više ili manje tolerancije, kakav je u odnosu sa drugima, to mene uopšte ne zanima i ne gledam to kao vrednost, gledam kao vrednost samo ono što ta osoba pruži svetu i konačni rezultat toga.

- - - - - - - - - -

Tesla je imao prave vrednosti.. A to što ćete vi nekoga pomaziti po glavi, zvati ga kuco i maco, što blebećete o ljubavi, to nema veze sa tim.
 
Prava vrednost je nacin razmisljanja i shvatanja zivota koji zivimo i odnosa prema samom sebi i drugima vs nas,

srocih ovo do jaja :) ali kapiram da cu biti shvacena, sto je jedna od vrednosti..razumeti nekoga i ispostovati ga kao osobu
 

Back
Top