Na danasnji dan rodjen je...

Na današnji dan 1968-e godine u Ljubljani je rođena Mateja Svet, juniorska svetska prvakinja u veleslalomu (1984) i svetska prvakinja u slalomu (1989). Bilo je tu još uspeha i medalja, a 1987-e proglašena je za sportistu godine u Jugoslaviji.
 
Poslednja izmena:
14 09.1983-e u Londonu je rođena Ejmi Džejd Vajnhaus. Bila je engleska kantautorka, poznata po svom kontraalt vokalu.U svojim pesmama koristila je probranu mešavinu muzičkih žanrova: ritam i bluz, soul i džez.Umrla je prerano - 23.07. 2011-e u 27-oj godini.
 
__ 17.09.1934-e rođena je Morin Ketrin Konoli Brinker, poznata pod nadimkom Mala Mo.1953-e postala je prva žena koja je uspela da osvoji sva četiri grend slem turnira u kalendarskoj godini.
__ Na današnji dan 1905 godine rođen je i književnik Vladan Desnica (Proljeća Ivana Galeda).
__ 17.09.1948-e u Sarajevu je rođen Kemal Monteno, tekstopisac, kompozitor i šansonjer...
 
halit-ergec-1.jpg


Na danasnji dan Adolf i Eva izvrsili samoubistvo u bunkeru
 
Frojd.

"Ponekad je cigara samo cigara.

Individualna sloboda nije poklon civilizacije. Ona je postojala davno prije civilizacije.

Kakav to progres mi pravimo? U srednjem vijeku bi me spalili, a sada se zadovoljavaju samo sa paljenjem mojih knjiga"...
 
Postoji više verzija njegovog pravog datuma rođena (uglavnom ga sve one svrstavaju u ovaj znak), ali ako je verovati zvaničnom podatku, danas je rođen najveći sin naših naroda i narodnosti - Josip Broz Tito.

Gq7WMoxA.jpg




ps: Druže Tito, druže Tito, tebe forumaši lažu....oni vole, oni vole Sotira the Scuma.:)
 

Back
Top