ЦЕНЗУРА У СРБИЈИ ДЕО ИКС

Mračak@

Elita
Poruka
24.612
Ћао.

Желео бих да отворим панел дискусију о вези цензуре и аутоцензуре у Србији.

Замолио бих колеге за податке у цифрама када је реч о овој ужасној појави у Србији, како би пробеседили о самим фактима, а не о субјективним импресијама.

...

*** *** ***
 
Poslednja izmena od moderatora:
И ти као онај европски бирократа Хан тражиш писане доказе о цензури?

Господар то сад ради мало суптилније, а не онако како је радио док је био министар информисања у оној орвеловској земљи.
 
U Srbiji pre svega postoji autocenzura jer su Srbi najobicnije uplasene pi.cke kojima je najveca zivotna tragedija izgubiti drzavni posao.

Ceo zivot im stane u taj drzavni posao.

Doduse, i posao generalno, jer su i privatnici prestrasne, i rade masu stvari samo da ne bi mnogo iznervirali ove na vlasti.

Sve u svemu, Srbi su kukavice, to je poenta.
 
Postoji opozicioni sajt Teleрrompter, ali to nije važan medijum, i čak je cenzurisan na ovom forumu.

Od većih medija je N1 njuz van kandži Kremlja.


Znači imamo samo jednu stanicu u državi koja ne vergla lažne priče o uspesima SNS.



U Srbiji pre svega postoji autocenzura jer su Srbi najobicnije uplasene pi.cke kojima je najveca zivotna tragedija izgubiti drzavni posao.

Ceo zivot im stane u taj drzavni posao.

Doduse, i posao generalno, jer su i privatnici prestrasne, i rade masu stvari samo da ne bi mnogo iznervirali ove na vlasti.

Sve u svemu, Srbi su kukavice, to je poenta.
Da, čak i nije u pitanju samo strah za posao, nego i strah radi straha.

Naime, sećam se da sam 1999. pominjala preko telefona nekima da bi trebalo ubiti Miloševića, a oni su mi panično spuštali slušalicu, misleći da će ih neko prisluškivati i uhapsiti.
 
Kad smo vec kod toga, gos`n jurisnice, daj neku naslovnicu gde se otvoreno napada Gospodar, u poslednjih godinu dana. Pri tom, mislim na nacionalne medije, sa nacionalnom frekvencijom, ili stampane medije sa nacionalnom pokrivenoscu. Dakle, mani se smesnih internet komentara i portala.

Da analiziramo malo.

Па нема их европски друже. Режимлије кидају.
 
Da, čak i nije u pitanju samo strah za posao, nego i strah radi straha.

Naime, sećam se da sam 1999. pominjala preko telefona nekima da bi trebalo ubiti Miloševića, a oni su mi panično spuštali slušalicu, misleći da će ih neko prisluškivati i uhapsiti.

Ко зна шта би им се десило и који би их мрак појео да ти нису спустили слушалицу.
 
sreda 25.02.2015 | 16:05
Toni Bler u Srbiji, ministri ćute

Izvor: B92

Beograd -- Kako B92 ekskluzivno saznaje, Toni Bler je danas posetio Beograd i održao jednosatno predavanje pojedinim ministrima. Njegova poseta obavijena je velom tajne.


Niko od ministara izlazeći sa predavanja nije želeo da komentariše o čemu je bilo reč.

Predavanje je održano u Tolstojevoj 2 na Dedinju, ali ulaz ekipi B92 nije bio dozvoljen. Na parkingu smo zatekli službena vozila Vlade Srbije. Predavanje Tonija Blera trajalo je oko jedan sat, posle čega su klub poslanika počeli da napustaju ministri.

Ipak, niko od njih nije želeo da daje izjave.

Na pitanja B92 nisu odgovorili ministri Dušan Vujović, Ivan Tasovac, Nikola Selaković i Zorana Mihajlović, a gradonačelnik Beograda Siniša Mali je kratko rekao da će "o sastanku pričati neko drugi".

U međuvremenu, vozila britanske ambasade defilovala su oko vile u kojoj su u tom trenutku sastanak imali srpski ministri i nekadašnji britanski premijer.


Nekadašnjem šefu britanske vlade očigledno je bilo bitno da u Beogradu ostane neprimećen, pa je zato Klub poslanika napustio kroz zadnji izlaz, najverovatnije kroz kuhinju. Napustio je objekat u pratnji blindiranih kombija i automobila.

Iako nam ulazak u sam objekat nije bio dozvoljen, saznali smo da je Toni Bler ministrima objašnjavao strategiju političkog delovanja, odnose sa javnošću i način na koji bi trebalo da komuniciraju sa medijima.

Takođe, rekao im je da bi trebalo da se fokusiraju na tri ili četiri teme tokom svog mandata.

- - - - - - - - - -

Toni Bler svoje govorancuije naplacuje jako skupo. Ko to i zasto placa?
 
Замолио бих колеге за податке у цифрама када је реч о овој ужасној појави у Србији, како би пробеседили о самим фактима, а не о субјективним импресијама.

:lol: važi, samo da časkom prebrojimo ove koji se autocenzurišu, pa ćemo se javiti za diskusiju na tvom panelu.

Mislim......fuj.
 
Bio je divan narodni radio, Radio Fokus.Uživao sam slušajući necenzurisane dijaloge voditelja i slušaoca / slušalaca / slušateljki i slušalica.

Svašta je moglo da se čuje, razna mišljenja i to mi se jako dopadalo.

Čim je razočarani publikum koji je mahom glasao protiv DS politike i štovao frekvenciju gorepomenutog radija počeo sa oštrim napadima na Despota Vučića, da nastavlja još jače i agresivnije nego Žuta Mafija - taj radio se ugasio.

Ili je taj radio ugašen.
 
Nema ovde sta da se diskutuje. Neka svako pogleda kako zivi on i njegovi bliznji, a onda neka obrati paznju na zvanicne vesti i izvestaje iz medija. Ko ne vidi ogroman nesklad izmedju bajki i realnosti, je glup i zasluzuje sve sto mu se desava.

Odatle sledi da su novinari ili ekstremno zaostali debili, ili cenzurisane/autocenzurisane p.zde (kao karakteran pojam). Licno, ne znam sta je bolje a sta gore od ta dva, ali trecih novinara nema. Neka im je na cast.

I cisto da dodam - ovo nema veze samo sa aktuelnom vlascu, moze se protegnuti unazad slobodno do 1945.
 
U Srbiji pre svega postoji autocenzura jer su Srbi najobicnije uplasene pi.cke kojima je najveca zivotna tragedija izgubiti drzavni posao.

Ceo zivot im stane u taj drzavni posao.

Doduse, i posao generalno, jer su i privatnici prestrasne, i rade masu stvari samo da ne bi mnogo iznervirali ove na vlasti.

Sve u svemu, Srbi su kukavice, to je poenta.

Не бих рекао да су кукавице, више су од оног соја:

"Нек цркне комшији крава, па макар ме то коштало целог насеља!"

Има од кога да отме.
 
Не бих рекао да су кукавице, више су од оног соја:

"Нек цркне комшији крава, па макар ме то коштало целог насеља!"

Има од кога да отме.

Ne znam otkud ta fama da Srbi kao narod zele vecito lose svom susedu. Ja takve ljude ne znam. Ali znam gomilu kukavica i uskogrudih koji zbog nekih mini uslova koje imaju zrtvuju celokupnu buducnost, i svoju i svoje dece. Stvari se nece same promeniti, a da bi se promenile potrebna je masa ljudi. Ako to narod ne shvati, nego svako gleda samo sebe (kao sto se desava), to je ona prica o braci i prucu.
Ali ne stoji da ljudi zele drugima samo zlo, svako se zapravo bavi uglavnom svojom bedom, a svi smo kivni na vlast i javne licnosti koje se razbacuju (nezasluzenim, nama otetim) glamurom.
 
Ne znam otkud ta fama da Srbi kao narod zele vecito lose svom susedu. Ja takve ljude ne znam. Ali znam gomilu kukavica i uskogrudih koji zbog nekih mini uslova koje imaju zrtvuju celokupnu buducnost, i svoju i svoje dece. Stvari se nece same promeniti, a da bi se promenile potrebna je masa ljudi. Ako to narod ne shvati, nego svako gleda samo sebe (kao sto se desava), to je ona prica o braci i prucu.
Ali ne stoji da ljudi zele drugima samo zlo, svako se zapravo bavi uglavnom svojom bedom, a svi smo kivni na vlast i javne licnosti koje se razbacuju (nezasluzenim, nama otetim) glamurom.

Ја још немогу да верујем да има толико чоравих и наивних као ти. Незнам да ли се правите "тоше", или стварно незнате где живите...

Суштина је у томе да се манипулација Народом из ранијих периода, стекла навика да се стиче зарада и богатство газећи преко туђих глава, без пардона!

Имаш сада неколико тема отворених по питању доказа те проблематике, погледај мало...

Једно што се намеће, а то је да "незналице", не познаваоци своје околине и државе у којој живе, баш то и доказују, себичност и злокобност, тиме, што, указују да незнају ни како живе људи у њиховом ближем окружењу...
 
Poslednja izmena:
U Srbiji pre svega postoji autocenzura jer su Srbi najobicnije uplasene pi.cke kojima je najveca zivotna tragedija izgubiti drzavni posao.

Ceo zivot im stane u taj drzavni posao.

Doduse, i posao generalno, jer su i privatnici prestrasne, i rade masu stvari samo da ne bi mnogo iznervirali ove na vlasti.

Sve u svemu, Srbi su kukavice, to je poenta.

Pricaj u svoje ime
 
Цензура у Србији веома мало, или чак ни мало е зависи од власти, како то другосрбијанци замишљају. завоси од оних који имају медије у својим рукама и који им командују. Да ствар буде јасније. то су они под чијом смо окупацијом и који су на примерр запалили Украину.
 
N1 je pod direktnom jurišdikcijom CNN mreže tj pod amerima , tako da nema nikakvoga govora o nezavisnom mediju , baš kao i RT koji je pod rusima , U srbiji nema poštenoga novinarstva kao i nezavisnoga novinarstva , možete sa jedne strane da ređate sve njih svi oni imaju svoje interesne grupe kojima se priklanjaju , a svi imaju svoje ljude unutar RTS-a. što se tiče cenzure ona je prisutna u svim listovima pogotovu kod cenzurisanja komentara građanstva jer svaki list ima ljude koje branii zubima i noktima i to ide do određene mere ludila.
 
N1 je pod direktnom jurišdikcijom CNN mreže tj pod amerima , tako da nema nikakvoga govora o nezavisnom mediju , baš kao i RT koji je pod rusima , U srbiji nema poštenoga novinarstva kao i nezavisnoga novinarstva , možete sa jedne strane da ređate sve njih svi oni imaju svoje interesne grupe kojima se priklanjaju , a svi imaju svoje ljude unutar RTS-a. što se tiče cenzure ona je prisutna u svim listovima pogotovu kod cenzurisanja komentara građanstva jer svaki list ima ljude koje branii zubima i noktima i to ide do određene mere ludila.
Ali zaobišao si činjenicu da režim SNS plasira svoje laži na 100% medija.
 
Ali zaobišao si činjenicu da režim SNS plasira svoje laži na 100% medija.
Nisi napisao ko su sns mediji?
Blic , B92 , N1?- koga ti zajebavaš? sve redom ds listovi , možda Danas?-list koji brani šabića , i jankovića kao i radulovića do zadnje kapi novinarske krvi?
Teleprompter ? - Novine koje uređuje ekipa iz njuz-a , ameri opet , jedini koji drži sns stranu je Pink i to ne uvek , čak i na RTS-u stalno gostuju likovi koji pljuju vlast godinama.
idi bre begaj...
 

Back
Top